FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Cigarete

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 51
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   03.06.14 13:36

@pukovnik (citat):
Je. Ima još par vrsta u limenim kutijama. Nedavno sam kupovao za jednog kolegu sa drugog foruma.

Gde se može nabaviti ?
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
Dob : 46
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   03.06.14 13:55

Jao pa gde se moze ovo pronaci,pa da i ja nabavim.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   03.06.14 14:01

Nisam ih vidjao kod nas,na neki način čak mislim da bi imalo pristojnu prodaju na prostoru ex-yu,naravno ako je cena pristupačna Very Happy
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   03.06.14 22:31

@Kaplar M (citat):
@pukovnik (citat):
Je. Ima još par vrsta u limenim kutijama. Nedavno sam kupovao za jednog kolegu sa drugog foruma.

Gde se može nabaviti ?

U sklopu Kauflanda ima neka privatna prodavaonica duhana i duhanskih proizvoda. Evo sutra ću pogledati što ima, kupiti (ako još ima) i staviti slike. Cool

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   04.06.14 20:00

@guster danijel (citat):
Jao pa gde se moze ovo pronaci,pa da i ja nabavim.
Ma bolje ti je prestati pušiti!!!!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18474
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   05.06.14 1:08

Smile 
Na vrh Go down
Slobodan.
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 353
Član od : 2014-04-28
M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   05.06.14 3:18

Vitka linija Very Happy
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   05.06.14 10:52

Šta mu bi???...
Slika sa lekarskog pregleda...ili sa nuklearne probe,trebao je barem oči da pokrije Shocked
Na vrh Go down
Slobodan.
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   05.06.14 13:23

Ima neki zagonetan osmeh.
Na vrh Go down
Vojnik vozač
Gušter
Gušter

Broj komentara : 71
Član od : 2014-05-01
M(j)esto Lukavac

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   05.06.14 22:34

Imao sam sreću pa nisam propušio u vojsci i ostalo je dan danas tako
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 6:43

@Vojnik vozač (citat):
Imao sam sreću pa nisam propušio u vojsci i ostalo je dan danas tako

ni ja  Twisted Evil

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 6:47

Nisam ni ja. Kada sam dosao u vojsku vec sam tukao dve pakle dnevno. Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 6:57

danas osim kupovnih cigareta, znam nabaviti i domaćeg duhana pa se mota na veliko, dokle ide nek ide, uglavnom smanjilo se otkako sam u mirovini (ne glede novaca već poradi mirnoće)
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 8:46

@BEOGRAD (citat):
Nisam ni ja. Kada sam dosao u vojsku vec sam tukao dve pakle dnevno. Very Happy

Pre petnaestak godina, slušam noćni program na radiju. Zanimljiva priča o duvanskoj zavisnosti gde je jedan gospodin na vrlo slikovit način objasnio (bar meni) neke stvari o problemu sa cigaretama... "Čovek se, dok spava, probudi kada je žedan, probudi se ako je gladan ili mu se ide u WC. Možda tom prilikom i zapali cigaretu ako je strastveni pušač. Ali, nijedan pacijent za trideset godina koliko radim kao neuropsihijatar, nije se probudio prvenstveno da bi zapalio cigaretu" - reče gost u noćnom programu, dodajući da je veliko pitanje objektivne ili subjektivne zavisnosti od duvanskog dima, odnosno pojačavajući tezu da kada dođe do objektivne potrebe organizma (glad, žeđ, potreba za toaletom), tada organizam prekida san. Kod duvana nije takav slučaj, neko ko "tuče" i tri paklice dnevno , odspava u komadu osam sati a ne probudi se. Gde se izgubi onda ta zavisnost? "Ona je negde u glavi" - još je dodao.

Da li zbog (ne)verovanja ili nekakvog ličnog kukavičluka specifičnog za pušače, rekao sam sebi kako ću da POKUŠAM da ostavim cigarete nakon ove priče... I, ostavio sam. Posle par dana sam bio drugi čovek, počeli ukusi da mi se vraćaju (hrana, piće), manje sam se zamarao, kašljao i da ne nabrajam dalje. 

Želim da kažem da ne vredi pokušavati sa ostavljanjem cigareta, valja doneti odluku da se cigarete ostave jednom za svagda i ispoštovati sebe i svoje zdravlje. A može se toliko.

Na vrh Go down
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 243
Član od : 2013-12-12
Dob : 57
M(j)esto Sopot Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 9:51

33 godine sam bio pušač,do pre 7 godina kada sam to batalio.U srećna vremena se pušio Kent,Marlboro...u JNA sam pušio Milde Sorte....kako je padao standard tako je i kvalitet duvana opadao dok mi nije dosadilo i preko noći rešim da to ostavim.Sada sam,što neko reče,zakleti protivnik pušenja.A takvi su najgori.

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 11:26

Eh kada bi čovek znao da kontroliše svoje poroke?

Kada sam u kontinuitetu počeo da "prašim" preko dve kutije, prelomio sam i ostavio što kaže Pera-Sopot preko noći. Uskoro će četiri godine. Nisam postao zakleti protivnik, niti mi smetaju ljudi koji puše. Treba svako sam da oseti šta je za njega dobro, a šta nije.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 13:20

U ovakvim situacijama se lijepo vidi sva licemjernost društva kao zajednice. Sinoć slušam u tv dnevniku onog mamlaza iz HZZO (Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje) kako od posljedica bolesti izazvanih pušenjem godišnje umire 14 000 ljudi i kako razmišljaju uvođenje veće cijene zdravstvenog osiguranja za pušaće u odnosu na druge. Lijepo je brinuti o zdravlju ali zašto onda država ne pozatvara tvornice duhana. Malo sutra, jer od toga ubire lijepe novce. Kažu da je pušenje bolest i ovisnost, možda i je ali zašto me onda ne pošalju na lijećenje (na koje a pro po ne bih pristao jer je pušenje moj osobni izbor). Pitao bih te licemjere koliko je prometnih nesreća uzrokovano pušenjem a koliko alkoholizmom, koliko je pušaća u kategoriji zlostavljaća u obitelji a koliko alkoholičara. U trgovinama su prekrili cigarete (jer kao zabranjeno je reklamiranje) ali alkohola na svim policama i u količinama koliko te volja (tu ne vrijedi zakon o zabrani reklamiranja). Ma dajte molim vas, što reće bata Đole kad mi dosadi ostavit ću se toga (ali opet kad ja budem htio a ne kad mi neko to bude odredio). Blago si ga državi kojoj je u današnje vrijeme najveći problem pušenje jer to znaći da je sve drugo (gospodarstvo, privreda, nezaposlenost, korupcija, kriminal.......) dovedeno u red.

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 14:48

Na vrh Go down
arcibald01
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 664
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 16:27

@pukovnik (citat):
U ovakvim situacijama se lijepo vidi sva licemjernost društva kao zajednice. Sinoć slušam u tv dnevniku onog mamlaza iz HZZO (Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje) kako od posljedica bolesti izazvanih pušenjem godišnje umire 14 000 ljudi i kako razmišljaju uvođenje veće cijene zdravstvenog osiguranja za pušaće u odnosu na druge. Lijepo je brinuti o zdravlju ali zašto onda država ne pozatvara tvornice duhana. Malo sutra, jer od toga ubire lijepe novce. Kažu da je pušenje bolest i ovisnost, možda i je ali zašto me onda ne pošalju na lijećenje (na koje a pro po ne bih pristao jer je pušenje moj osobni izbor). Pitao bih te licemjere koliko je prometnih nesreća uzrokovano pušenjem a koliko alkoholizmom, koliko je pušaća u kategoriji zlostavljaća u obitelji a koliko alkoholičara. U trgovinama su prekrili cigarete (jer kao zabranjeno je reklamiranje) ali alkohola na svim policama i u količinama koliko te volja (tu ne vrijedi zakon o zabrani reklamiranja). Ma dajte molim vas, što reće bata Đole kad mi dosadi ostavit ću se toga (ali opet kad ja budem htio a ne kad mi neko to bude odredio). Blago si ga državi kojoj je u današnje vrijeme najveći problem pušenje jer to znaći da je sve drugo (gospodarstvo, privreda, nezaposlenost, korupcija, kriminal.......) dovedeno u red.

Tako je to pukovnik, vedno je kriv tisti, ki je najmanj kriv. Od kod podatki, da jih je umrlo 14.000 zaradi cigaret, mogoče je podatek rak na pljučih. Zakaj ne povedo, da n. pr. termoelektrarne dnevno spustijo v zrak tisoče kubičnih metrov žveplovih in drugih strupov, zakaj država ne pove koliko ljudi umre zaradi silikoze in azbestoze (delo z azbestom), da ne naštevam dalje. Tu se skriva bistvo, polovico tovarn bi morali zapreti pa jih država noče, ker bi s tem zgubili delovna mesta. Država (tu mislim tvojo, mojo in pravzaprav večino držav, častna izjema je Švica) pa ne pove, da jo stane več zdravljenje ljudi, vključno z invalidskimi upokojitvami,  zaradi neekoloških tovarn,  kot pa če bi tovarne zaprli.

Na vrh Go down
Slobodan.
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 17:08

Nisam pusac ali sam protivnik da drzava pravi sankcije gradjanima  na ime duvana sve pod izgovorom da se brine o zdravlju naroda.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 17:52

@Slobodan. (citat):
Nisam pusac ali sam protivnik da drzava pravi sankcije gradjanima  na ime duvana sve pod izgovorom da se brine o zdravlju naroda.

Drzava SE BRINE o zdravlju gradjana.
Pusaci kostaju zdravstveno osiguranje vise nego nepusaci, penzionisu se ranije i opterecuju penzione fondove i umiru ranije te kostaju vise (ako ga imaju) zivotno osiguranje.
Interesantno je kako se gradjani bune protiv "sankcija" koje regulisu pusenje, alkohol, saobracaj....a idu svako jutro na posao u firmu koja nije isplatila plate zadnje dvije godine.  Rolling Eyes
Na vrh Go down
Slobodan.
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 18:13

Da se drzava zaista brine o zdravlju gradjaja prvo bi se pozabavila onim najvecim zagadjivacima i svakojakim otrovima kojima nas zasipaju svakodnevno.Jos vece je licemerje po pitanju lekova i farmaceutske mafije koja peljesi narod sve uz blagosloiv drzave.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 21:42

@pukovnik (citat):

+  salutiranje  Ovde je ta kampanja trajala na sve vrste medije,  pogotovo preko dece koje su u vrticima i skolama (nagovor dece da uticu na roditelje).

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 22:50

@pera84 (citat):
@Slobodan. (citat):

Drzava SE BRINE o zdravlju gradjana.
Pusaci kostaju zdravstveno osiguranje vise nego nepusaci, penzionisu se ranije i opterecuju penzione fondove i umiru ranije te kostaju vise (ako ga imaju) zivotno osiguranje.
Interesantno je kako se gradjani bune protiv "sankcija" koje regulisu pusenje, alkohol, saobracaj....a idu svako jutro na posao u firmu koja nije isplatila plate zadnje dvije godine.  Rolling Eyes

Živi bili pa vidjeli. Ubila se od brige pa na preglede dolaziš za pet do šest mjeseci (može i ranije ali onda te to košta). Da se država brine o narodu nebi bilo stotine tišuća nezaposlenih, ništa manje iseljenih visokoobrazovanih kadrova, plaće bi bile redovite i da sad ne nabrajam dalje. Za neisplatu plaća predviđena je zakonska kazna do tri godine. Koga će zatvoriti tamo gdje se ne isplaćuje zarađeno a vlasnik ili većinski vlasnik je država. Možda pušaći koštaju zdravstveno osiguranje više nego nepušaći ali isto tako pušaći uplate u državni proračun duplo više nego nepušaći (jer hvala Bogu i tu država uzima od pušaća debeli namet). Nije to nikakva pobuna protiv "sankcija" jer sam napisao da je u takvoj državi gdje je najveći problem pušenje u stvari pravo blagostanje. Nije li smiješno da me osiguravatelj prilikom registracije auta pita jesam li pušać i kad odgovorim da jesam on kaže (jer se boji konkurencije) Ma napisat ćemo da nisi jer onda imaš još dodatnih 15% popusta. Pa tko je tu blesav.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   06.06.14 23:04

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Today at 20:44

Na vrh Go down