FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Cigarete

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next
AutorPoruka
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
Dob : 46
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   11.11.14 17:09

Citat :

Info:Grad Subotica
Ako i zavijas cigarete sa duvanom ovim na crno kupljen,i on nema nekog jakog nikotina i onih ostalih sastojaka.Pa zato mozes popusiti more cigareta jer u onom iz prodavnice ima sve to i pusis isto kao normalne iz kutije.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18499
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   18.12.14 13:55

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   26.12.14 14:41

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   28.12.14 21:52

Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   03.02.15 23:06

Drugovi, tek toliko da javim, a ne da se hvalim. Danas mi je 12 dan, kako sam bez cigarete. A ne samo to. Istotako ne pijem kafe - šta če mi kafa bez cigareta. A to još nije sve. Prošlo je dvanajst dana, kako ne jedem posle 6 sati popodne. A nije ni to još sve. Nema kratkih nikakvih. A nema ni vina osim jedna kupica svaku nedelju za ručak.

Ne nedostaje mi kafa, kratki i vino oupšte, fali mi cigareta i jako jo poželim nekad, a fali mi i klopica na večer. Nije lako menjati navike posle 30 godina, ali treba malo promene. 

Nisam prestao pušenjem več samo pauziram za dobu od 6 meseci. Pa mi je lakše kad si pravim plan, kaku ču posle pauze pušiti kubanke - svaki tjedan jednu i svaki dan zapaliti dva cigareta Gitanes i 5 cigareta Sobranje... Naravno ako če mi pasat tada. Možda se odviknem, ko zna?

Za 12 dana smanjio sam težinu za četri kile i doterat ču je do težine koju sam imao u JNA. 
I zašto? Pa za promjenu i kako sam probao staviti nogu za vrat i nisam mogao, a mogao sam to prije uvjek.      

Mogao bi Četni bez svega ama baš bez svega, čak i bez pišače mašine ali najteže bez cigareta. 

Ni sam neznam zašto, ali upravo te strastno želim.

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   03.02.15 23:54

Izbaci kruh, alkohol i slatko, prijeđi na više ali manjih obroka dnevno, ubaci 15 -30 minuta vježbanja ili brze šetnje i vidjet ćeš rezultate. Sa medicinskog stanovišta je razumno i za zdravlje dobro gubitak tjelesne težine od 1 kg na mjesec. Sve drugo ima jo-jo efekat (vraćanje težine na staro). Vezano za francuski Gitanes (Žetan) zapali dvije ali bez filtera i ne moraš praviti planove za odvikavanje. Prisjest će ti samo. Twisted Evil

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   04.02.15 2:46

@Četni evidentičar (citat):
Drugovi, tek toliko da javim, a ne da se hvalim. Danas mi je 12 dan, kako sam bez cigarete. A ne samo to. Istotako ne pijem kafe - šta če mi kafa bez cigareta. A to još nije sve. Prošlo je dvanajst dana, kako ne jedem posle 6 sati popodne. A nije ni to još sve. Nema kratkih nikakvih. A nema ni vina osim jedna kupica svaku nedelju za ručak.

Ne nedostaje mi kafa, kratki i vino oupšte, fali mi cigareta i jako jo poželim nekad, a fali mi i klopica na večer. Nije lako menjati navike posle 30 godina, ali treba malo promene. 

Nisam prestao pušenjem več samo pauziram za dobu od 6 meseci. Pa mi je lakše kad si pravim plan, kaku ču posle pauze pušiti kubanke - svaki tjedan jednu i svaki dan zapaliti dva cigareta Gitanes i 5 cigareta Sobranje... Naravno ako če mi pasat tada. Možda se odviknem, ko zna?

Za 12 dana smanjio sam težinu za četri kile i doterat ču je do težine koju sam imao u JNA. 
I zašto? Pa za promjenu i kako sam probao staviti nogu za vrat i nisam mogao, a mogao sam to prije uvjek.      

Mogao bi Četni bez svega ama baš bez svega, čak i bez pišače mašine ali najteže bez cigareta. 

Drzim ti palce da izdrzis bar tih 6 mjeseci... A svi forumasi ce navijati za tebe da ne nastavis poslije 6 mjeseci, siguran sam...
Meni ide cigareta bez piva, ali ne pivo bez cigarete.  Onda, ide pivo bez kafe, ali ne i kafa bez piva. Do juce sam 3 dana bio bez piva... Moze se. Ali sam umjesto kafe pio sam caj.

SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   04.02.15 7:18

Cetni, bravo! Samo tako nastavi, izdrzi. Iz licnog izkustva mogu ti dati jedan savet.

Ja sam sam sebe bodri tako da sam govorio:

Ako sam izdrazao jedan dan, sto ne bi mogao dva.
Ako sam izdrazao jednu nedelju, sto nebi mogao dve.
Ako sam izdrazao mesec dana, sto nebi dva. I eto prodje sko i 20 god.

A to da kafa posle nije ista, jeste, tacno je. Ali zato ima sto sta drugo sto je bolje, ukusnije. Smile

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   04.02.15 7:31

@SveJug (citat):
Citat :

Cetni, bravo! Samo tako nastavi, izdrzi. Iz licnog izkustva mogu ti dati jedan savet.

Ja sam sam sebe bodri tako da sam govorio:

Ako sam izdrazao jedan dan, sto ne bi mogao dva.
Ako sam izdrazao jednu nedelju, sto nebi mogao dve.
Ako sam izdrazao mesec dana, sto nebi dva. I eto prodje sko i 20 god.

A to da kafa posle nije ista, jeste, tacno je. Ali zato ima sto sta drugo sto je bolje, ukusnije. Smile
Gotovo da sam siguran, kad bih izdrzao 2 dana bez duvana, mogao bih ga ostaviti. Upravo po tom principu. Mada kazem: nikad niko nije ostavio duvan, samo je napravio [pauzu (kao sto kazu za zene u odmaklim godinama da imaju 'meno-pauzu'). Dakle, kod nekih to traje do kraja zivota.

SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   04.02.15 7:42

@PORUCNIK (citat):
@SveJug (citat):
Citat :

Gotovo da sam siguran, kad bih izdrzao 2 dana bez duvana, mogao bih ga ostaviti. Upravo po tom principu. Mada kazem: nikad niko nije ostavio duvan, samo je napravio [pauzu (kao sto kazu za zene u odmaklim godinama da imaju 'meno-pauzu'). Dakle, kod nekih to traje do kraja zivota.

To si potpuno u pravu! Ima ovde jedna uzrecica za alkoholicare koji su prestali piti, koja bi u prevodu zvucilo:

Ja sam trezan alkoholicar. Tako i mi nepusaci. Laughing

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   04.02.15 7:57

@SveJug (citat):

To si potpuno u pravu! Ima ovde jedna uzrecica za alkoholicare koji su prestali piti, koja bi u prevodu zvucilo:

Ja sam trezan alkoholicar. Tako i mi nepusaci. Laughing
Mozda sam vec napisao da je Mark Tven rekao: "Nista lakse nego ostaviti duvan. Ja sam ga 100 puta ostavljao". lol!

Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   04.02.15 13:11

Hvala drugovi. Upravo se tako bodrim SveJug. Kad mi jako kriza onda idem u ložište (kurilnicu) gde mi je kolendar i svaki dan si odkljukam i još zapišem manju težinu. Pa si kažem stvarno bi sad sve zabrljao, da ga zapališ.

Evo tako ču prevarit samog sebe. Nadam se. Moram reči, da sam mislio kako če biti puno teže. I još da vam kažem nisam ništa planirao to ostavljanje - več mi je samo došlo - i još sad mi stoji na stolu pola kutije, ne diram je. Zasad sam karaktera čvrstog. 

Iz tvojih ustiju u božje uši, SveJug. Samo da neču putem Marka Twaina. Izdržat ču ja do početka augusta. To sigurno. A posle ču videti. Možda po koju kubanku ili ni to ne, ako mi neče pasati. 

Idem sad kidati sneg i tako terati fiskulturu, pa skidati kile.  bounce

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   04.02.15 17:10

Hvala drugovi. Upravo se tako bodrim SveJug. Kad mi jako kriza onda idem u ložište (kurilnicu) gde mi je kolendar i svaki dan si odkljukam i još zapišem manju težinu. Pa si kažem stvarno bi sad sve zabrljao, da ga zapališ.

Evo tako ču prevarit samog sebe. Nadam se. Moram reči, da sam mislio kako če biti puno teže. I još da vam kažem nisam ništa planirao to ostavljanje - več mi je samo došlo - i još sad mi stoji na stolu pola kutije, ne diram je. Zasad sam karaktera čvrstog. 

Iz tvojih ustiju u božje uši, SveJug. Samo da neču putem Marka Twaina. Izdržat ču ja do početka augusta. To sigurno. A posle ču videti. Možda po koju kubanku ili ni to ne, ako mi neče pasati. 

Sta god, prijatelju... Zapucaj u visecasovnu setnju po sumi ili po mjestima gdje nema 'civilizacije'... Zguzvaj i izgazi preostale cigarete, ili uh ubaci u ladicu, gdje nece biti na oku...
Divim ti se!!!

Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   04.02.15 18:38

@PORUCNIK (citat):

Sta god, prijatelju... Zapucaj u visecasovnu setnju po sumi ili po mjestima gdje nema 'civilizacije'... Zguzvaj i izgazi preostale cigarete, ili uh ubaci u ladicu, gdje nece biti na oku...
Divim ti se!!!
Da, da samo se klonit civilizacije. Idem sa psima na duuuge šetnje u prirodu.

A zove mene moj prijatelj, da se vidimo, a ja baš tad ustanovim da idem van na šetnju. Puši prijatelj, pa da ga gledam i da mi budi želju i skomine  No

Gušter
Gušter

Broj komentara : 54
Član od : 2015-02-15

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   21.02.15 21:01

Februar 1985 VP Prokuplje kao nepusac nikada nisam pusio bilo mi je vrlo interesantno gledati drugove pusace posebno kada nisu imali cigareta sta su sve bili u stanju napraviti nemislim nista lose da su uradili mislim sistem zicanja cigareta pa mjenjanja na pozarstvu i sl Jednom prilikom mom zemi koji je dosao kod mene u jedinicu ja sam bio inzinjerija on pjesadija trazio me je da mu nabavim koju pljugu kako je znao reci za cigarete nazalost umro je pre nekoliko godina
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   22.02.15 0:07

@vozac 1965 (citat):
Februar 1985 VP Prokuplje kao nepusac nikada nisam pusio bilo mi je vrlo interesantno gledati drugove pusace posebno kada nisu imali cigareta sta su sve bili u stanju napraviti nemislim nista lose da su uradili mislim sistem zicanja cigareta pa mjenjanja na pozarstvu i sl Jednom prilikom mom zemi koji je dosao kod mene u jedinicu ja sam bio inzinjerija on pjesadija trazio me je da mu nabavim koju pljugu kako je znao reci za cigarete nazalost umro je pre nekoliko godina
I sam sam to iskusio - pozarcio za kutiju ili dvije cigareta.
Jednom cu napisati jedan dozivljaj, vezano za taj porok.

pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   22.02.15 0:17

Ja sam to vrlo jednostavno riješio. Kad mi je kolega dosadio sa svojim konstantnim žicanjem cigarete otišao sam u kantinu, kupio kutiju Marllbora i grickalicu za nokte. Prvom prilikom kad me zatražio cigaretu dao sam mu oboje. U čudu me pogledao i pita: A šta će mi grickalica. Obzirom da je oko nas još bilo ljudi rekao sam: Da si podsijećeš nokte i više se ne grebeš o mene. To ga je vjerojatno posramilo i od tada me nikada više nije zatražio cigaretu. Twisted Evil

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 450
Član od : 2014-07-11

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   22.02.15 0:20

Citat :

Isti ovakav Gitanes, samo bez filtera, bila je verovatno najjača cigareta koju si mogao kupiti. Ali je šmek bio izuzetan. Sećam se da je otkrio neko iz društva i doneo nekoliko paklica. Mi smo tada bili pušaci - početnici, pa nismo mogli da otpljugamo čitavu cigaretu, nego smo dimili ukrug, tzv. "partizanski".
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   22.02.15 0:22

@Mister Havana (citat):
Citat :

Isti ovakav Gitanes, samo bez filtera, bila je verovatno najjača cigareta koju si mogao kupiti. Ali je šmek bio izuzetan. Sećam se da je otkrio neko iz društva i doneo nekoliko paklica. Mi smo tada bili pušaci - početnici, pa nismo mogli da otpljugamo čitavu cigaretu, nego smo dimili ukrug, tzv. "partizanski".

Ali su dugo trajale jer nakon treće ti je prisjelo pušenje za taj dan.

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 450
Član od : 2014-07-11

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   22.02.15 0:45

Citat :

Sasvim tačno, oko treće smo odustajali!
Nešto kasnije sam kupio na Free Shopu 5 ili 6 kutija i mislim da su mi trajale mesecima.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   22.02.15 1:12

@Mister Havana (citat):
Citat :

Nešto kasnije sam kupio na Free Shopu 5 ili 6 kutija i mislim da su mi trajale mesecima.

To je bilo nesto kao dobrodoslo za program odvikavanja od cigaareta Exclamation

Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   22.02.15 1:32

@PORUCNIK (citat):
@Mister Havana (citat):
Citat :

To je bilo nesto kao dobrodoslo za program odvikavanja od cigaareta Exclamation

Ima Gitanesa da se kupi i sa filtrom i bez filtra još danas. Evo drugovi, mogu reči prošlo je mesec dana kako ne pušim. Sad me ne vuče i ne sanjam više taj Gitanes.

A u vezi tih cigara imam i ja za ispričati malu prigodu. Nabavio sam jih u Tuniziji ili na aerodromu pa uzeo dve šteke. Imao sam jih za veselje. Kad sam ujutro zapalio i kod kave popušio jednog stvarno me zadeslio, pa sam to izbjegavo praticirati na prazan želudac. 

Ali u to vreme upoznao sam kolegice na podiplomskom studiju, koje su preferirale travo tu i tamo. A ja jim ispričam kako imam 40 godina i nikad, ama baš nikad nisam probao nikakvu drogu i jako sam protiv toga.  Uvjerile one mene, da idem kod njih i da če me one ugostiti pa da ja probam. I tako bilo. Pušimo mi travo. Prvi put u životu ja to pušim. Meni ništa, a njih dve se smiju. OK domačica kaže da meni treba pojačati i donese nešto nalik na govno i počne mi to strgati u joint. To je bio hašiš. I ja još uvjek ništa nisam osječao, dok su njih dve cepale. Onda donese domačica neki sprej kojeg koristi za bolji seks i kaže da taj udara jako. Pa probam i to - popers se zove i stvrano osjetim samo nek prijatan osječaj ali svega ne sekund najviše dve.

Ništa, ama ništa od tog mog iskustva sa drogom - travom i hašišom - kao da nisam ništa pušio. Ali Gitanes je druga muzika, taj udara. Zaista. Pa sam ja sledeči put kad smo se sreli na predavanjima uzeo sa sobom Gitanes i ponudio jim za pauzu. Zaključili smo sa predavanjima i otišli na cugo...  bounce

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   22.02.15 3:00

Ništa, ama ništa od tog mog iskustva sa drogom - travom i hašišom - kao da nisam ništa pušio. Ali Gitanes je druga muzika, taj udara. Zaista. Pa sam ja sledeči put kad smo se sreli na predavanjima uzeo sa sobom Gitanes i ponudio jim za pauzu. Zaključili smo sa predavanjima i otišli na cugo...  bounce
I moje iskustvo s travom je samo - mnogo SMRDI Mad
Zaista, nista da pe privuce da to ponovim, nedajboze granata

miro81
Džomba
Džomba

Broj komentara : 141
Član od : 2015-01-08
Dob : 55
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   23.02.15 22:50

@PORUCNIK (citat):

I moje iskustvo s travom je samo - mnogo SMRDI Mad
Zaista, nista da pe privuce da to ponovim, nedajboze granata

Pa zamene bile su Gitanes-smrt,e pa isto na poslu u jutro prije jela-York-katastrofa samo,da se ti vrti u glavi(kao po travi)! flower
Na vrh Go down
http://miroslav.korosec@gmail.com
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL