FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Cigarete

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21
AutorPoruka
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 507
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   28.11.15 14:41

Kava je baš JNA model možda skuhana u onoj posudi sa žiletima. Uvijek se pitam kako nije struja nikoga ubila i kako je elektroprivreda to zaračunavala JNA.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4101
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.15 1:33

milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 2734
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.15 2:12

Ja sam prestao pusiti "na suvo",bez ikakvih pomagala 2007 a bio sam strastven pusac.
Glavni razlog je bio izricit zahtjev mog zubara,bio sam u procesu ugradnje 10 inplantata,kompletna rekonstrukcija gornje i donje vilice-nije hteo da krenemo dok ne bacim duvan.
Drugi razlog je bio iskreno receno finansijske prirode,vise sam mjesecno izdvajao na cigarete nego li na automobil.Pusio sam 2 kutije dnevno,znaci mjesecno oko $500.
Kada bi nastupila nikotinska kriza rekao bih sam sebi"Shta ti imash sa tim,ti si bivsi pusac.
Treci razlog je sto nisam mogao (radi mira u kuci)pusiti u kuci,zena i djeca su stalno prigovarili,non stop sam bio sa njima u svadji oko toga.Ljeti se moze izaci na terasu ali zimi nije bash prijatno cvokotati i pushiti na hladnom vazduhu.
Razmisli o malom novcanom stimulansu samom sebi,npr odvajaj svakodnevni novac za cigarete u kasu,kada skupis odredjenu kolicinu pocasti sebe sa dobrim poklonom,npr racunarom,kazanom za rakiju i sl.

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.12.15 10:06

@milutins (citat):
Ja sam prestao pusiti "na suvo",bez ikakvih pomagala 2007 a bio sam strastven pusac.
Glavni razlog je bio izricit zahtjev mog zubara,bio sam u procesu ugradnje 10 inplantata,kompletna rekonstrukcija gornje i donje vilice-nije hteo da krenemo dok ne bacim duvan.
Drugi razlog je bio iskreno receno finansijske prirode,vise sam mjesecno izdvajao na cigarete nego li na automobil.Pusio sam 2 kutije dnevno,znaci mjesecno oko $500.
Kada bi nastupila nikotinska kriza rekao bih sam sebi"Shta ti imash sa tim,ti si bivsi pusac.
Treci razlog je sto nisam mogao (radi mira u kuci)pusiti u kuci,zena i djeca su stalno prigovarili,non stop sam bio sa njima u svadji oko toga.Ljeti se moze izaci na terasu ali zimi nije bash prijatno cvokotati i pushiti na hladnom vazduhu.
Razmisli o malom novcanom stimulansu samom sebi,npr odvajaj svakodnevni novac za cigarete u kasu,kada skupis odredjenu kolicinu pocasti sebe sa dobrim poklonom,npr racunarom,kazanom za rakiju i sl.
 Nije u novcu sve no slažem se da je jedno pušiti iz strasti i ovisnosti a sasvim drugo pušiti iz razonode i užitka. Meni recimo kutija Camela traje od tri do četiri dana (načelno) i ne mislim se odricati tog zadovoljstva. Ne jedi jer ćeš biti pretil, ne puši jer ćeš zaraditi karcinom, ne pij jer ćeš fasovati cirozu jetre.......  Na kraju krajeva ne možeš umrijeti zdrav.  Very Happy

Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   13.12.15 17:37

C:\Users\vlado1\Pictures

pusimo ove cigare. cena 4.3eur ili 43kr  , mi placamp 2.5 eur
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18471
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   15.12.15 18:55

Filter 57 bio je prva filter cigareta na prostoru bivše Jugoslavije koja se proizvodila u tvrtci Tobačna Ljubljana iz Slovenije i lansirana je na tržište 1957. To nije bio jedini brend koji je bio popularan u bivšoj Jugoslaviji, a mnogi se i danas šale da su zahvaljujući imenima cigareta bili uspješni u zemljopisu.
Sredinom šezdesetih godina prošlog stoljeća u Jugoslaviji je postojalo 15 tvornica duhana, a one su se nalazile u Ljubljani, Zagrebu, Rovinju, Zadru, Banja Luci, Sarajevu, Beogradu, Nišu, Prilepu i Skoplju. Osim domaćih duhanskih brendova u tadašnjoj Jugoslaviji bile su popularne i strane cigarete poput Camela, Pall Malla, Lucky Strikea, Kenta, Winstona i Marlbora.
Mnogi duhanski brendovi, poput Veka ili Canea, danas više ne postoje, a mi donosimo pregled 15 cigareta koje su bile iznimno popularne na području bivše Jugoslavije.

http://www.telegram.hr/zivot/mali-nostalgican-pregled-nekih-od-najpopularnijih-cigareta-iz-bivse-jugoslavije/

Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1218
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   15.12.15 22:33

@Max Blitz (citat):
Filter 57 bio je prva filter cigareta na prostoru bivše Jugoslavije koja se proizvodila u tvrtci Tobačna Ljubljana iz Slovenije i lansirana je na tržište 1957. To nije bio jedini brend koji je bio popularan u bivšoj Jugoslaviji, a mnogi se i danas šale da su zahvaljujući imenima cigareta bili uspješni u zemljopisu.
Sredinom šezdesetih godina prošlog stoljeća u Jugoslaviji je postojalo 15 tvornica duhana, a one su se nalazile u Ljubljani, Zagrebu, Rovinju, Zadru, Banja Luci, Sarajevu, Beogradu, Nišu, Prilepu i Skoplju. Osim domaćih duhanskih brendova u tadašnjoj Jugoslaviji bile su popularne i strane cigarete poput Camela, Pall Malla, Lucky Strikea, Kenta, Winstona i Marlbora.
Mnogi duhanski brendovi, poput Veka ili Canea, danas više ne postoje, a mi donosimo pregled 15 cigareta koje su bile iznimno popularne na području bivše Jugoslavije.

http://www.telegram.hr/zivot/mali-nostalgican-pregled-nekih-od-najpopularnijih-cigareta-iz-bivse-jugoslavije/

Fali tu legendarni Lord i Milde sorte.
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 507
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   16.12.15 11:44

Fali i Filter 160
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   27.12.15 13:43

prvi put posle x godina nemam cigare a nemam gde ni kupiti.Srbija je majka na svakom cosku trafika ili prodavnica. ovde u Svedskoj prodavnica ili market najbliza 3.5km .danas nedelja ,bez cigara bice to dan kao u JNA bez kraja.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   05.02.16 22:30

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   07.02.16 13:41

Eto, otkriveno je kako i zašto je još živ, (obzirom što je sve radio i trpao u sebe.... )  Laughing

Na vrh Go down
3.06.2014.
Gušter
Gušter

Broj komentara : 27
Član od : 2014-06-03
M(j)esto leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   25.02.16 20:28

Pušio sam "Milde sorte" kada je bilo para, a onda "57" ili "Opatija".Bile su malo jevtinije.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   05.05.16 4:19

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.05.16 13:40

Prije nego što se znalo za poguban utjecaj cigareta na zdravlje, pušenje je bilo promovirano kao stil života uz koji mnogi od nas vežu svoje najranije uspomene. Kako (i zašto) se pušilo u Jugoslaviji....

http://planb.tportal.hr/teme/122891/Juga-kroz-dim-cigarete.html#.VzB1Lvl95kg

Npr., navodi se .... " ...No prava priča bile su LD cigarete iz Niša - osim što im je znak bio samo misteriozan upitnik, bile su to prve jugoslavenske cigarete s ekstraktom ljekovitog bilja za koje se tvrdilo da su 'blage, ne izazivaju smetnje na dišnim organima ni pri većim količinama, a pogotovo pogađaju ukus mladih'. Zbog manje količine nikotina i kombinacije s ljekovitim biljem doživljavane su bezopasnima, pa ih je već u prvoj godini prodano 400 milijuna komada!"
Znak pitanja na pakiranju trebao je asocirati na "tajnu mješavinu trava", koju je otkrio već neki travar i ustupio ovom proizvođaču cigareta, a koja čini da pušači ne kašlju.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4101
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.05.16 19:13

@Max Blitz (citat):
Prije nego što se znalo za poguban utjecaj cigareta na zdravlje, pušenje je bilo promovirano kao stil života uz koji mnogi od nas vežu svoje najranije uspomene. Kako (i zašto) se pušilo u Jugoslaviji....

http://planb.tportal.hr/teme/122891/Juga-kroz-dim-cigarete.html#.VzB1Lvl95kg

Npr., navodi se .... " ...No prava priča bile su LD cigarete iz Niša - osim što im je znak bio samo misteriozan upitnik, bile su to prve jugoslavenske cigarete s ekstraktom ljekovitog bilja za koje se tvrdilo da su 'blage, ne izazivaju smetnje na dišnim organima ni pri većim količinama, a pogotovo pogađaju ukus mladih'. Zbog manje količine nikotina i kombinacije s ljekovitim biljem doživljavane su bezopasnima, pa ih je već u prvoj godini prodano 400 milijuna komada!"
Znak pitanja na pakiranju trebao je asocirati na "tajnu mješavinu trava", koju je otkrio već neki travar i ustupio ovom proizvođaču cigareta, a koja čini da pušači ne kašlju.

Nisu bile previse skupe, za zvali smo ih "licni dohodak" Smile

Mekusje 94
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2015-10-23
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   20.05.16 19:47

Pusio se te *89 filter 160,koliko se secam.Sada evo vec deset godina-Neka hvala-lepse se dise.U nedostatku cigareta snalazilo se i krpilo kako se znalo i umelo.Plata i paketi su bili naj sretniji dani za pusace,jer bez steke cigareta nije moglo da se prodje.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   07.06.16 16:55

Gospođa iz Sarajeva je sve lijepo rekla što misli o zabrani pušenja....

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   09.07.16 18:16

Navodni broj (u prosjeku) popušenih cigareta u jednoj godini (2007.) na svaku odraslu osobu (stariju od 15 god.) po državama u Europi. (S tim da je pušača cca 25-35%.... znači većina popuši nula cigareta, a pušači puno više od ovih brojki.)

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   24.09.16 1:18

Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba

Broj komentara : 125
Član od : 2016-04-03

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   04.11.16 23:32

Pre vojske u i JNA nisam bio pušač, propuših tek mnogo godina kasnije, i to nakao bez veze...
Dobio drug iz čete paket od sestre iz Nemačke paket.Tu bila i neka pakla KENT cigarete. Starni brendovi baš i nisu mogli da se nađu u to vreme kod nas na trafikama, samouslugama...osim u restoranima, recepcijama boljih hotela, free shopu....
....Nađosmo se nekako nas osmorica iz čete slučajno u isto vreme u Menadi, piceriji u Skoplju na Bit Pazaru. Okupismo se oko jednog stola...Drugar služi sve Kentom, ovi ne odbijaju uzimaju svi od reda. Posluži on reda radi i mene – ja NARAVNO ne uzimam, nisam pušač...
...ode jedna pakla Kenta. Vadi drug novu paklu i tako kako on pali cigaretu, sve redom opet služi...Ostaše 2 cigarete u toj drugoj paklici. Pretposlednju uze drug pored mne. Reda radi, a očigledno mu več nije sve jedno, posluži on i mene..Ja pođoh, čisto radi šale , kao ajde i ja da probam...a ovaj  zinu „ pa Slikar ti ne pu“ pa se trže , beše mu neprijatno pa „ ako, ako, uzmi, slobodno uzmi....“ ....
....Svi se smejasmo. NARAVNO da nisam uzeo. Nisam ni hteo da uzmem, samo da napravim štos.

A bilo nam je svima i smešno a opet i drago što je drug hteo da bude fer-play, ortak do samog kraja – čak i kad je eto „ ostao“ bez zadnje cigarete I TO KENT-a u paklici  Very Happy

pruženih između nas....
 ... Ostaju nam uvek druže,
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

od života....." 
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Cigarete   Today at 5:39

Na vrh Go down

Cigarete
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 21/21Idi na stranicu : Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21