FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Thu Dec 12, 2013 1:27 pm

Da se ova tema ne provlači svugdje po F.B.P.N. JNA otvaram novu temu.

Pošto su neki pripadnici JNA jedan dio svoga života proveli u "Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu", evo da otvorim posebnu temu o tom objektu.
Bivša zgrada vojno - pomorske oblasti u Splitu danas izgleda ovako.
Slikano 10.12.2013. god. utorak oko 13:30 sati.
Ovo je južna strana bivše komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 522
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Fri Dec 13, 2013 12:12 am

bravo vojnik granicar , ja cu malo doprineti temi mada nemam svojih fotografija idnosno imam neke ali unutar zgrade
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Fri Dec 13, 2013 12:16 am

glavni ulaz komande i park ispred

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Fri Dec 13, 2013 12:18 am

terasa komande

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Fri Dec 13, 2013 12:25 am

KVPO glavna vojna ekspedicija vp 5437-1 Split
da pomenem i vojnike i mornare na slici  , sleva na desno vojnik koji stoji je vozač Osmanović on je bio vojnik po ugovoru iz BIH  , onda sam ja pa do mene vojnik Borović Bruno iz Zagreba ,pa onda mornar Lapić Miodrag iz Vukovara , pa onda mornar Menciger Franc iz Murske Subote i mornar koji stoji Mrklić Zoran iz Zagreba i mornar koji čuči  Jullijan Planšek iz nekog mesta u Vojvodini ali neznam tačno kojeg mozda Ruski Krstur ili tako nekako

flexi: komentar modifikovan dana: Sat Dec 14, 2013 10:36 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Fri Dec 13, 2013 5:33 pm

Ovo je zapadna strana bivše komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Fri Dec 13, 2013 7:21 pm

Gledano ovako kako je vojnik granicar slikao , levo je bila zgrada vojnog tuzilastva tu su radile mnogo zgodne i lepe žene a tu pored isto levo niz ulicu mozda 20-30 metara bila jedna mala pošta sa tri govornice tu sam upoznao fudbalera Zlatka Vujovića 1991 u leto i jedan Bobisov kafe bar tu sam svracao po neki put .   U komandi je bilo puno oficira uglavnom mornaričkih mada bilo je i MT sluzbe i zelenih odnosno kopnene vojske sećam se nekih , moj pretpostavljeni je bio poručnik bojnog broda Zoran Jerić ne bih o njemu nista lepo rekao zato to preskačem onda zastavnici sef vojne ekspedicije Djuro Mikec i  Ivan Skale  pa onda u kinoteci zastavnik Svetozar Marlović  , pa Čedo Miljević ..... i jos neki ali ko ce se setiti . pa kapetan Matosević Mate . Od visokih oficira dolazio sam u neku neobaveznu komunikaciju sa kontra admiralom Ercegom onda kapetanima bojnog broda Vid Stipetić pa Milan Radović i jos mnogima inače komadant VPO je bio viceadmiral Mile Kandić vidjao sam ga u sobi čini mi se 208 to je bila glavna soba , tamo sam jednom nedeljno nosio topografsku kartu cele SFRJ koju sam sklapao i pravio u kartoteci ili sta god su naručili neki deo vojno pomorske oblasti .

flexi: komentar modifikovan dana: Wed Dec 18, 2013 2:17 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Sat Dec 14, 2013 9:31 am

Ovo je zapadna strana bivše komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.
Ako se ne varam ovo je bio i glavni ulaz u zgradu vojno - pomorske oblasti.
Ovu sliku ne bi mogao ni postaviti na F.B.P.N. JNA da je ona srednja zastava stajala normalno, he he he he, vjetar je malo zamotao tako da ova slika može proći.

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Sat Dec 14, 2013 10:41 am

da glavni ulaz u komandu a sta ima veze za zastavu , zastava ko zastava svaka republika je imala svoju zastavu koje su sad drzavne nisam znao da je zabranjeno na forumu postaviti neki znak ili grb . Odavde sam izasao prvog septembra u ranim jutarnjim časovima oko 6 ujutru i pošao kući ni sam ne znam kako bih stigao kući ali naisao pbb Jerić sa vozačem i prebacio me do Lore
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Sun Dec 15, 2013 12:12 am

Ovo je istočna strana bivše komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Mon Dec 16, 2013 3:41 pm

Ovo je sjeverna strana bivše komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Mon Dec 16, 2013 8:12 pm

ma ti znas sta treba slikati ali to je dozvoljeno kao Dracevac Smile

Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 503
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Mon Dec 16, 2013 8:52 pm

A jeste bili vojska svaka čast godinu dana zajebancije u Banovini
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Mon Dec 16, 2013 9:43 pm

pa iskreno Jozo bilo tako do pola godine te 90/91 a posle bas "zajebancija" zesća ali u pravu si pre toga bilo uzivanje mada koliko sam ja video nisu svi to znali da koriste pa ja sam koristio od pocetka do kraja

flexi: komentar modifikovan dana: Tue Dec 17, 2013 2:38 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Tue Dec 17, 2013 6:54 am

Evo komande vojno - pomorske oblasti u Splitu i iz ove pozicije.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Thu Dec 19, 2013 5:31 pm

Evo komande vojno - pomorske oblasti u Splitu i iz ove pozicije.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Glavna pošta u gradu Splitu i Caffe bar Semafor.   Thu Dec 19, 2013 5:52 pm

@flexi (citat):
...... i samo jedno pitanje vezano za Split jel jos postoji kafe Semafor preko puta glavne pošte........

Flexi.
Samo za tebe iz centra grada Splita....
Caffe bar Semafor u kojem si nekada davno pio piće....

I evo ti glavna pošta u gradu Splitu (lijevo gdje su ovi stupovi) a desno od nje (onaj natkriveni prostor) je Caffe bar Semafor (kada si ti bio ovdje tog natkrivenog predprostora nije bilo).

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Thu Dec 19, 2013 11:00 pm

tačno tako , ulica je mi je poznata i sve ali kafe ne bih prepoznao proslo dosta godina sve se menja Smile ali tu je bio i ostao , nisam hteo postaviti ali ajde jedina slika iz semafora postavicu je kad je skeniram
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Thu Dec 19, 2013 11:21 pm

@Vojnik Graničar (citat):
@flexi (citat):
...... i samo jedno pitanje vezano za Split jel jos postoji kafe Semafor preko puta glavne pošte........

Flexi.
Samo za tebe iz centra grada Splita....
Caffe bar Semafor u kojem si nekada davno pio piće....

Nisi samo flexija obradovao, i mi smo u "Semaforu" proveli dosta vremena u jesen '85.

cheers
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Fri Dec 20, 2013 1:34 pm

Jedinica komande stana KVPO je brojala oko 40 mornara - vojnika od toga njih 15-tak su bili vozači , postojao je vozni park od nekoliko vozila bio je jedan autobus nekoliko kombija i putničkih automobila za visoke oficire mislim da su bile opel vektre , vozni park je bio u dva dela jedan u kasarni na Dračevcu a drugi na terasi komande , svi smo bili stacionirani na Dračevcu osim dispečera i trpezarca i jos jednog mornara koji su stalno boravili u komandi tek krajem jula 91 smo svi prešli u komandu . Ostali mornari su bili kuriri postojalo je dva odelenja . Jedno je bilo vojna ekspedicija koja je razvrstavala i nosila i delila svu poštu koja je dolazila i odlazila iz Splita , drugo je bilo za sve ostalo sta se trebalo raditi u komandi , ja sam recimo radio i u vojnoj ekspediciji nosio sam poštu na relaciji Split-Pula i Split - Kumbor , onda sam radio i u kartoteci a kasnije i obezbedjenje zgrade i ostalo , u komandi je stalno bila jedinica vojne policije i PT čete koja je isto vršila obezbedjenje , kasnije od mislim aprila meseca brojno stanje nam je poraslo jer su nam poslali u prekomandu 20 vojnika sa Visa i Lastova pešadinci
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Fri Dec 20, 2013 1:57 pm

fina ova mala na drugoj slici sto izlazi iz kafea semafor  Smile  splićanke su uvek bile jedne od najlepših žena ako ne i najlepše na prostoru bivše države SFRJ
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Fri Dec 20, 2013 2:04 pm

Evo jedne slike iz kafića Semafor godina 1991 mesec neki zimski februar ili mart , na slici trojica momaka su iz Bosne ne secam im se imena a jedan moj drug iz detinjstva  odrasli smo zajedno trojica su bili kuvari a momak drugi po redu u smb uniformi je bio iz čete veze , moj drug prvi u smb zamisli drug ti kuvar a spavaona do spavaone sta ces bolje u vojsci

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Fri Dec 20, 2013 4:05 pm

@flexi (citat):
Jedinica komande stana KVPO je brojala oko 40 mornara - vojnika od toga njih 15-tak su bili vozači , postojao je vozni park   od nekoliko vozila bio je jedan autobus  nekoliko kombija i putničkih automobila za visoke oficire mislim da su bile opel vektre , vozni park je bio u dva dela jedan u kasarni na Dračevcu a drugi na terasi komande , svi smo bili stacionirani na Dračevcu osim dispečera i trpezarca i jos jednog mornara koji su stalno boravili u komandi tek krajem jula 91 smo svi prešli u komandu.
Ostali mornari su bili kuriri postojalo je dva  odelenja.
Jedno je bilo vojna ekspedicija koja je razvrstavala i nosila i delila svu poštu koja je dolazila i odlazila iz Splita , drugo je bilo za sve ostalo sta se trebalo raditi u komandi , ja sam recimo radio i u vojnoj ekspediciji nosio sam poštu na relaciji Split-Pula i Split - Kumbor , onda sam radio i u kartoteci a kasnije i obezbedjenje zgrade i  ostalo , u komandi je stalno bila jedinica vojne policije i PT čete koja je isto vršila obezbedjenje , kasnije od mislim aprila meseca brojno stanje nam je poraslo jer su nam poslali u prekomandu 20 vojnika sa Visa i Lastova pešadinci  

Flexi.
Je li ovo terasa ispred komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.

I danas su tu parkirani automobili visoke klase ali ovaj put od župana Splitsko - Dalmatinske županije i za njegovu odabranu ekipu.!

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Fri Dec 20, 2013 4:11 pm

@flexi (citat):
Fina ova mala na drugoj slici sto izlazi iz kafea semafor  Smile  splićanke su uvek bile jedne od najlepših žena ako ne i najlepše na prostoru bivše države SFRJ

Flexi.
Znaš što se dogodilo.
Stao ti ja ispred kafića "Semafor" i namjestio ti ja aparat da ga slikam kad sam pritisnuo okidač  tu se stvorila ona prva cura.
Hajde dobro kažem ja.
Tako ja opet namjestio aparat i hajde da drugi put slikam kad ono se pojavi i druga cura.
Onda sam odustao od slikavanja.
Dosta su dvije slike.
Tko zna tko bi izišao i treći put da sam pokušao slikati.
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Sat Dec 21, 2013 1:55 am

da , vojnik graničar to je terasa komande bar smo je mi tako zvali mada bila su nekad neka vozila parkirana i ispred glavnog ulaza .

A sto se tiče kafe Semafora dobro si prošao treći put je mogao izaći neki frajer 2 puta 2 metara i onda ... Smile bounce 
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Today at 9:00 am

Na vrh Go down

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/13Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu
» VP 8297/1 PIROT (Komanda stana) aprilska klasa 1982/1983
» Vojno odmaralište Kupari
» Skopje komanda stana pri komandi armije vp 5573/29 88/89 god.
» Lora - Split