FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18529
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   09.04.14 8:03

Nema zgrade Banovine na ovoj slici...  Smile 

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   18.04.14 22:31

Na slici koju je postavio Flexi (u neposrednoj blizini Matejuške), nalazi se još jedan zanimljiv objekt - Dom JNA.

Sagrađen je 1937. kao hotel 'Ambasador', a nakon Drugog svjetskog rata pretvoren je u Dom JNA.
Sredinom 90-tih biva napušten i trune više od 20 godina.
Sadašnji vlasnici (navodno obitelj pok. nogometnog trenera Tomislava Ivića), traže investitora za obnovu objekta na izuzetno atraktivnoj lokaciji na zapadnoj obali gradske luke. Objekt je izgrađen gotovo u moru, u lošem je stanju i potrebna je temeljita obnova.

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 523
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   19.04.14 9:57

da Max to je bivši Dom JNA , ali dok je vojska bila sve je to odrzavano i stvarno je na dobrom mestu , interesantno sad si me i podsetio pa preko 100 puta sam prosao pored njega i nikad nisam ušao unutra a znao sam da je Dom JNA ,    
šta reći 
kao i drugi vojni  objekti u Splitu propada
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   22.04.14 5:22

Nekoliko slika Gradske luke...

Iz 30-tih godina, nema zgrade Komande VPO

1968.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   25.04.14 20:38

Photo: skyscrapercity.com

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   26.04.14 1:39

@flexi (citat):

označio sam žutim krugovima gde smo se kupali, na jednom od te dve uvale

Flexi se, dok je bio u vojsci u Splitu, kupao na plaži Meje, odnosno zvanoj Obojena po popularnom kafiću Obojena svjetlost koji se tamo nalazi.

Obojena svjetlost
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   29.04.14 9:38

Da ,Max valjda je to gde smo beželi iz komande na kupanje mada tad nije bilo tu kafića i ipak mi dosta drugačije izgleda nego kad sam ja bio  ,opet gledam fotografije ma to moze biti samo tu . Šteta što nemam neku fotografiju iz tog doba baš odatle pa da uporedimo , imam neke fotke   iz onog parka blizu komande iznad AC Marine , jel se beše zvao Sustipan ili tako nekako .
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   30.04.14 3:02

@flexi (citat):
...imam neke fotke  iz onog parka blizu komande iznad AC Marine, jel se beše zvao Sustipan ili tako nekako.

Tako je, zove se Sustipan po nekadašnjem samostanu Sv. Stjepana pod borovima, iz ranog srednjeg vijeka.
Sustipan je služio kao formalno gradsko groblje od 19. st., pa sve do kraja II. svj. rata, kada se groblje izmješta na Lovrinac. Od originalne arhitekture preživjeli su samo klasicistički paviljon i malena kamena crkvica iz 18. st.

Sustipan 1925., groblje kojeg danas nema

Nema još ni zgrade Banovine

Vrlo sličan pogled danas

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   30.04.14 3:50

Sustipan:

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   09.05.14 18:26

lepe fotografije parka baš dobre
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   14.05.14 4:07

Plan Splita iz 1954.

Uvećani dio Gradske luke i označena Banovina

Lučica Labud 30-tih godina, pogled na mjesto gdje je danas zgrada Banovine koje tad nema

Slična pozicija danas
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   03.06.14 5:17

Na vrh Go down
Dejan Jovanovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2014-06-14
M(j)esto Beograd Grocka

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   14.06.14 11:24

@Vojnik Graničar (citat):
@flexi (citat):
evo jos dve fotke slikano na istom mestu kao prethodna u avgustu 1991

Flexi.
Ma da te ovo pitam.
Čitavo vrijeme mi bode oči a nikako da se sjetim da te pitam.
Reci mi za ove vojnike što na ovoj slici nose civilnu odjeću.
Je li to bilo dopušteno tada 1991 godine da se nosi u JNA ili su to oni nosili na svoju ruku.!?

Prvi s leve strane je čini mi se Murić iz Novog Pazara, drugi s leve Miki iz okoline Valjeva, četvrti Tomić (čini mi se da se tako preziva), peti je dečko iz Korduna, neobično prezime, ovog kod vrata se ne sećam a ovaj u sredini mi je poznat...

Prepravio dp

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   14.06.14 19:38

Dejane.
Dobro nam stigao na stranice Foruma Bivših Pripadnika Nekadašnje JNA.
Vjerojatno poznaješ našega Flexi-ja i on je bio u Komandi vojnopomorske oblasti Split.
Dok se ne uhodaš sa načinom pisanja ovoga foruma ja ću se potruditi da tvoju prvu objavu preprave jer si je napisao na pogrešnom mjestu.
Ništa strašno.
Niti si prvi niti si zadnji.
Komentar se piše ispod na onoj velikom bijeloj površini i uvijek na dnu svakog teksta.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   14.06.14 20:04

e mislim da znam Dejan iz Beograda majska klasa docekao sam ga u Lori sa još dva brata Roma iz Mačvanske  Mitrovice Pavlovići Mirko i Slavko  , bio malo nedisciplinovan ali resio sam to  Smile  kratko bili na Dračevcu presli  smo svi u komandu VPO  krajem jula

flexi: komentar modifikovan dana: 15.06.14 6:09; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Dejan Jovanovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd Grocka

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   14.06.14 20:07

@flexi (citat):
e mislim da znam Dejan iz Beograda majska klasa docekao sam ga u Lori sa dva brata Roma iz Sremske Mitrovice , bio malo nedisciplinovan ali resio sam to  Smile  kratko bili na Dračevcu presli  smo svi u komandu VPO  krajem jula

Pa koji si ti taj što si držao disciplinu??? hahaha... a ja na one Cigane i zaboravio lebtejebo..hahah
Na vrh Go down
Dejan Jovanovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd Grocka

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   14.06.14 20:15

@Dejan Jovanovic (citat):
@flexi (citat):
e mislim da znam Dejan iz Beograda majska klasa docekao sam ga u Lori sa dva brata Roma iz Sremske Mitrovice , bio malo nedisciplinovan ali resio sam to  Smile  kratko bili na Dračevcu presli  smo svi u komandu VPO  krajem jula

Pa koji si ti taj što si držao disciplinu??? hahaha... a ja na one Cigane i zaboravio lebtejebo..hahah

Sad čitam. Kako u Lori bre? Direktno iz Dračevca u KVPO sam otišao valjda.. Kasnije tek 10 decembra smo predali KVPO i 5. januara poslednji nas 50-ak sa cele Lore je otišlo.. Da. Bio sam pre toga u Zatvoru, negde početkom septembra.. Sećanja naviru.. Sećaš li se onog petejca Ace Živojinovića iz Beograda?? On je poginuo 22. septembra upravu u zgradi Tužilaštva, u prizemlju, nesrećan slučaj.. Ti ako si otišao početkom septembra kući onmda ne znaš da je od oktobra otprilike u celoj Komandi ostalo 10-ak oficira i podoficira i nas najviše 30-ak...

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   14.06.14 20:32

Sad čitam. Kako u Lori bre? Direktno iz Dračevca u KVPO sam otišao valjda.. Kasnije tek 10 decembra smo predali KVPO i 5. januara poslednji nas 50-ak sa cele Lore je otišlo.. Da. Bio sam pre toga u Zatvoru, negde početkom septembra.. Sećanja naviru.. Sećaš li se onog petejca Ace Živojinovića iz Beograda?? On je poginuo 22. septembra upravu u zgradi Tužilaštva, u prizemlju, nesrećan slučaj.. Ti ako si otišao početkom septembra kući onmda ne znaš da je od oktobra otprilike u celoj Komandi ostalo 10-ak oficira i podoficira i nas najviše 30-ak...

jeste Dejane sve je tako ovde ne moze da se piše o tome šta je bilo za vreme ratnih desavanja takav je forum samo JNA samo da ti kazem ,  Ove na fotografiji sto sam postavio , prepoznao si Murić Adnana iz Novog Pazara , drugi je Pajić Miloje iz okoline Valjeva što kazes Miki  , taj sa Korduna nije na slici to je Pero Vranješ , Tomić  sa Železnika isto nije na slici ,, treći u sredini je Sivčević Miro  a taj na slici četvrti sam ja a do vrata je Mrčić iz okoline Kruševca a do mene u mornarskoj majici je  Ljupčo Miloševski sa Prespanskog jezera

flexi: komentar modifikovan dana: 16.06.14 9:54; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Dejan Jovanovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd Grocka

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   14.06.14 20:41

@flexi (citat):
jeste Dejane sve je tako ovde ne moze da se piše o tome šta je bilo za vreme ratnih desavanja takav je forum samo JNA samo da ti kazem ,  Ove na fotografiji sto sam postavio , prepoznao si Murić Adnana iz Novog Pazara , drugi je Pajić Miloje iz okoline Valjeva što kazes Miki  , taj sa Korduna nije na slici to je Pero Vranješ , a taj sto kazes Tomić bio je i on sa Železnika je, a taj na slici četvrti sam ja a do vrata je Mrčić iz okoline Kruševca a do mene Ljupčo Miloševski sa Prespanskog jezera

E pa i mislio sam na Vranješa. Samo ovog iz Kruševca ne znam. A čekaj, kako je tebi prezime ako nisi Tomić? Imam ja fotku sa Mikijem, onim Puljaninom što je bio sa nama ostao do kraja, Radivojević (valjda) iz Ivanjice.... ali je ne mogu postovati.

Na vrh Go down
Dejan Jovanovic
Gušter
Gušter

M(j)esto Beograd Grocka

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   14.06.14 20:46

E pa i mislio sam na Vranješa. Samo ovog iz Kruševca ne znam. A čekaj, kako je tebi prezime ako nisi Tomić? Imam ja fotku sa Mikijem, onim Puljaninom što je bio sa nama ostao do kraja, Radivojević (valjda) iz Ivanjice.... ali je ne mogu postovati.

E gledam fotku i ne mogu te se setiti nikako.. Mada se ja inače dosta toga ne sećam.. Ima vremena.. Tu smo.. Nađi me na fejsu :
Dejan R. Pirke Jovanović
P.S.: Sećaš li se Siniše Nedeljkovića?? Sa Kosova (Prizren, čini mi se)

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   14.06.14 21:07

e  gde me podseti za Nedeljković Sinišu   Surprised  za dečka iz Pule misliš Mujanović Elmir on me ispratio iz komande bio na straži tad kad sam se skinuo dobar lik, taj što kazes Radivojevic je iz Užica imao čin razvodnika bio trpezarac u komandi zvali smo ga čivava Smile
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   06.07.14 1:44

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   06.07.14 1:53

ovo je neka sveža fotka iz današnjih dana nije ovako bilo ni ovakve ulice ni obale ni kruznog toka , gradi se radi se u Splitu
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   06.07.14 1:58

Da, slike su iz 2013.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   06.07.14 2:02

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Today at 2:05

Na vrh Go down

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu
» Vojna bolnica Split/Visoka
» VP 8297/1 PIROT (Komanda stana) aprilska klasa 1982/1983
» Vojno odmaralište Kupari
» Skopje komanda stana pri komandi armije vp 5573/29 88/89 god.