FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 522
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   30.04.15 9:29

ovih dana je bila biciklisticka trka u Splitu  lep snimak Splita iz vazduha prolaze i pored komande 

https://www.youtube.com/watch?v=xoIQy_kOp2E&channel=UCegI-yfHrXdkAdIkDWGNRqw
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   30.04.15 9:35

IMG]http://i60.tinypic.com/2a6mbea.jpg[/IMG]

izvučeno sa trke kad su prolazili zapadnom obalom
Na vrh Go down
vp1935/1 87/88
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2012-10-24

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   06.05.15 14:36

Koji beše broj sobe gde smo kroz špijunku kontrolisali stanje unjoj.Naj zanimljivije mi je bilo kada sam iz prikrajka posmatrao starešine kako rade jutarnje vežbe....
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Jutarnje vježbanje starješina.   06.05.15 21:25

@vp1935/1 87/88 (citat):
Koji beše broj sobe gde smo kroz špijunku kontrolisali stanje unjoj.
Naj zanimljivije mi je bilo kada sam iz prikrajka posmatrao starešine kako rade jutarnje vežbe....

Gdje su starješine izvodile to jutarnje vježbanje u Komandi vojnopomorske oblasti Split.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
vp1935/1 87/88
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   07.05.15 7:16

Ispred svojih kancelarija svakog radnog dana .Ja sam davao strazu, odnosno obezbedjivao objekat sa jedinicom VP normalno obucen u mornarsku uniformu, mislim da je bio mesec mart 1988 god,  odnosno  u tom periodu bio Gorbacov u poseti SFRJ.I tada je dolazio i do mora odnosno bio smesten valjda u  Kuparima, jer znam  da je drugi deo  bataljona obezbedjivao sire podrucje.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Starješinje vježbaju u komandi VPO Split   07.05.15 21:45

@vp1935/1 87/88 (citat):

Ispred svojih kancelarija svakog radnog dana .
Ja sam davao strazu, odnosno obezbedjivao objekat sa jedinicom VP normalno obucen u mornarsku uniformu, mislim da je bio mesec mart 1988 god,  odnosno  u tom periodu bio Gorbacov u poseti SFRJ.
I tada je dolazio i do mora odnosno bio smesten valjda u  Kuparima, jer znam  da je drugi deo  bataljona obezbedjivao sire podrucje.
Vp1935/1 87/88.
Ovo je interesantno za nas koji to nismo mogli vidjeti tj. doživjeti.
Daj reci mi još nešto o tim jutarnjim vježbama u komandu VPO Split.
Zanima me jesu li tako odjednom vježbali na svim katovima komande VPO Split.!?
Na vrh Go down
vp1935/1 87/88
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   08.05.15 7:39

Ni ja u pocetku nisam verovao da oficiri rade jutarnje vezbe, al je tako bilo svakog dana.Svi su izlazili ispred svojih kancelarija kako ti kazeš po katovima ili spratovima u košuljama i istovremeno po komandi radili jutarnje vežbe.One  su se svodile više na razgibavanje i drastično su se razlikovale od onih naših pri jutarnjoj fiskulturi.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Starješinje vježbaju u komandi VPO Split   08.05.15 20:09

@vp1935/1 87/88 (citat):
Ni ja u pocetku nisam verovao da oficiri rade jutarnje vezbe, al je tako bilo svakog dana.
Svi su izlazili ispred svojih kancelarija kako ti kazeš po katovima ili spratovima u košuljama i istovremeno po komandi radili jutarnje vežbe.
One  su se svodile više na razgibavanje i drastično su se razlikovale od onih naših pri jutarnjoj fiskulturi.
Zaslužio si od mene za ovo jutarnje oficirsko vježbanje u Komandi vojno pomorske oblasti Split jedan plus.!

Kad si spomenio ovo: "istovremeno po komandi radili jutarnje vježbe".
Zanima me tko je komandovao ofocirima JNA jutarnjom vježbom i gdje bi se u tom trenutku taj koji je komandovao nalazio, u prizemlju, na 1, 2, 3, 4 katu.!?
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   08.05.15 22:45

@vp1935/1 87/88 (citat):
Ni ja u pocetku nisam verovao da oficiri rade jutarnje vezbe, al je tako bilo svakog dana.Svi su izlazili ispred svojih kancelarija kako ti kazeš po katovima ili spratovima u košuljama i istovremeno po komandi radili jutarnje vežbe.One  su se svodile više na razgibavanje i drastično su se razlikovale od onih naših pri jutarnjoj fiskulturi.
Ja sam doduse bio tri godine kasnije od tebe u komandi i stvarno se ne secam toga ali gotovo sam siguran da i pre druge polovine 1991 toga nije bilo mada mozda je bilo ali nisam zapamtio secanje je varljivo kad prodje puno godina
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Starješinje vježbaju u komandi VPO Split   09.05.15 7:46

@flexi (citat):

Ja sam doduse bio tri godine kasnije od tebe u komandi i stvarno se ne secam toga ali gotovo sam siguran da i pre druge polovine 1991 toga nije bilo mada mozda je bilo ali nisam zapamtio secanje je varljivo kad prodje puno godina.
Flexi.
Da je bilo te jutarnje oficirske gimnastike mislim da bi je ti dobro zapamtio.
Očito se je od toga odustalo pošto se u to vrijeme država počela klimati i raspadati pa su imali pametnijeg posla.
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   09.05.15 10:48

ma vojnik granicar mozda je i bilo do nekog vremena , znas kako mi smo dolazili izmedju 7 i30 h i 8 h ujutru sa Dračevca mozda je do tad bilo zavrseno mada opet ne verujem a u leto  1991 kad smo stalno bili stacionirani u komandi sigurno nije bilo pa ni mi tad nismo radili fiskulturu verovatno su to ukinuli pocetkom 1991 ,
Na vrh Go down
vp1935/1 87/88
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   11.05.15 13:01

Ma to je trebalo videti, doduše u odnosu na Vas kad ste vi bili vreme kada sam ja služio se može reći da je bilo zlatno.Nisam video ko je vodio vežbe ali su ih radili, dal su zbog toga oni  bili oduševljeni ne znam.
Kao što ni ja nisam bio previše oduševljen kada mi je padalo stražarsko mesto do rive i kada sam morao u stavu mirno da pozdravljam sve njih kad su dolazili ili odlazili sa posla.
Na vrh Go down
djura ar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2015-03-25

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   31.05.15 21:57

U vreme mog boravka (sep.80-maj.81) nije bilo nikakvih vezbi u tadasnjoj KVPO , obzirom da sam u komandi boravio 24 sata nisam mogao propustiti tako nesto . U blizini prostorija za smestaj straze , trepezarije i nase spavaone (kurir bezbednosti , kurir komandanta l ATC-ci) postojala je velika i dobro opremljena teretana za staresine i lica zaposlena u Komandi . Retko je neko dolazio od staresina jako retko . Za nas vojnike-sportiste bese to mali raj ,vezbati i ostati u formi a i kupatila prava onako `oficirska`, dali neko pamti ovu malu dvoranicu
Na vrh Go down
NELE.R
Džomba
Džomba

Broj komentara : 102
Član od : 2015-03-01
M(j)esto Apatrid

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   01.06.15 0:20

Sećam se trim sale i kupatila sa bojlerima od 500 l tople vode.Imao sam i ključ od prostorija.Vežbao sam redovno dole.A sećam se i fiskulture za starešine u komandi svaki ispred svoje kancelarije kad Letica poludi.Nije bilo često ali bilo je.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 17782
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   01.06.15 1:43

Nedugo nakon izgradnje zgrade Banovine.... u sredini je hotel Ambasador, kasnije Dom JNA...

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Sinjski alkari kod bivše komande vojnopomorske oblsati Split   07.07.15 18:56

Evo prvi puta u 300 godina održavanja sinjske alke, kompletna postava došla u grad Split.
Sa Zvončaca su prošli pokraj bivše komande vojnopomorske oblasti Split prema centru grada.

http://www.dalmacijanews.hr/clanak/4yam-povodom-jubilarne-300-alke-sinjski-alkari-prodefilirali-kroz-split
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   03.08.15 18:31

Nekadasnji oficir JRM koji zivi u Beogradu posetio je Split pre nekoliko dana i prosledio mi je ovu fotografiju nekadašnje komande VPO
Na vrh Go down
Gogi 89
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-09-25
M(j)esto Bajina Bašta-Koper

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   25.09.15 19:40

Pozdrav za sve .Služio u KVPO-ekspedicija od marta do decembra(3 do 12 meseca)1989 g.
Komandant P.B.B. Zoran Jerić,komandir Zastavnik Đuro Mikec.Ako je neko služio tada molim da se javi.
Bravo Vojnik Graničar,pogledao sam sve fotke koje si napravio,užitak mi je bilo prisetiti se KVPO i grada Splita.Samo fali još Poljud i to je to.Lep pozdrav za sve  na forumu.
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4303
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   25.09.15 23:23

Dobrodosao na Forum Gogi 89 cheers

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Stadion nogometnog kluba Hajduk - Split   27.09.15 18:53

@Gogi 89 (citat):
Pozdrav za sve .
Služio u KVPO-ekspedicija od marta do decembra(3 do 12 meseca)1989 g.
Komandant P.B.B. Zoran Jerić,komandir Zastavnik Đuro Mikec.Ako je neko služio tada molim da se javi.
Bravo Vojnik Graničar,pogledao sam sve fotke koje si napravio,užitak mi je bilo prisetiti se KVPO i grada Splita.
Samo fali još Poljud i to je to.
Lep pozdrav za sve  na forumu.

Gogi 89.
Bar slika stadiona "Poljud" imaš na internetu.
Evo i ja sam se iznenadio kada sam vidio da je "STREET VIEW" napravio snimku unutrašnjosti Hajdukova stadiona.
Možeš obići čitav unutrašnji stadion ovdje a i izvan stadiona ovdje.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 17782
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   04.10.15 0:15

Pogled sa zvonika sv. Duje...

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   07.10.15 11:15

Lepa prezentacija Splita iz vazduha ,
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Bit će krvi u banovini.   09.10.15 20:29

Na vrh Go down
vozilo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2015-08-26

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   28.10.15 23:39

Završena je izgradnja šetnice ispred bivšeg "Doma JNA" pa evo par slikica kako danas to izgleda..

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   08.11.15 16:16

Na danasnji dan pre 25 godina ovim brodom zvao se "Marina  "  uplovili smo u gradsku luku u Splitu  prekomanda 100 klase mornara iz MNC -Pula ,  . Tada nisam ni znao da je komanda na zapadnoj obali iz koje sam 10 meseci kasnije napustio Split . Cekao nas je ćato komande stana sa tablom vojne poste i vozac autobusa iz iste jedinice čato bio decembarska klasa iz okoline Sarajeva mislim da se mesto zvalo Kiseljak on Rajko Grbeša  i vozac autobusa iz Valjeva junska klasa Selakovic Predrag i nas petorica gustera sa njima pravac Dracevac , sutra dan smo prvi put dosli u komandu VPO .
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Today at 7:24

Na vrh Go down

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 11/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu
» VP 8297/1 PIROT (Komanda stana) aprilska klasa 1982/1983
» Vojno odmaralište Kupari
» Skopje komanda stana pri komandi armije vp 5573/29 88/89 god.
» Lora - Split