FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   15.12.13 23:12

Prošlo je puno godina od kako smo odslužili taj vojni rok ,vojske i države više nema ostaje nepobitna činjenica da smo bili dio tog vremena.
Zašto smo danas ovdje?

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   15.12.13 23:54

Zar i ti sine Brute??!!...to pitanje čujem svakodnevno..pa neznam ni kako da odgovorim  Rolling Eyes 

U principu,namera mi je da uspostavim kontakt sa drugovima uz koje sam odslužio vojni rok...
neko davno  prošlo vreme nas je spojilo a ludo vreme koje je zatim došlo razdvojilo...razdvojilo nas tako da se više nikada nismo ni sreli ni čuli....sa svih strana smo došli i na sve strane otišli..
hoće li forum pomoći..neznam..ali vredi pokušati...
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 514
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 6:33

Ja sam na forum naletio sasvim slučajno, tražeći neku sliku moje bivše kasarne u Prizrenu i legendarno Golo jaje.
Kada sam preletio sadržaj odlučio sam se registrirati i podijeliti s vama svoje uspomene iz vojske. I naravno užicati kakvu fotografiju od onog što sam tražio. Da ću naići na nekog iz svoje generacije nisam imao iluzija, ali i sadašnje društvo je sasvim ugodno. A kao penzić imam dovoljno vremena, nikamo mi se ne žuri.
Uostalom, ako ostavimo politiku i slična sr.nja po strani, lijepo je prisjetiti se dana svoje mladosti i drugara iz čitave bivše Juge.
Na forumu mi se posebno dopada što ovdje mogu normalno komunicirati s normalnim ljudima, jer kada se pogleda čega sve ima na internetu kosa se diže na glavi. Ovo mu dođe gotovo kao neka oaza u pustinji.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 7:21

Ako dozvoli Stanko 1, kopirao bi njegove reci koje su lepo napisani i sa kojima je sve rekao (Prizren bi zamenio za Osijek i nazalost nisam jos penzic). Smile
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 10:27

Ako sam dobro razumio namjeru purgera, pitanje je zašto smo danas na forumu (što nas tu vezuje) a ne zašto smo došli na forum.
Za mene je forum kao oblik društvenog povezivanja najprihvatljivija opcija, dovoljno demokratičan ali i sa jasnim pravilima ponašanja. Računar (i internet) mi je obavezni dio svakodnevnog funkcionisanja pa sam često i ovdje.
Poveznica - bivša JNA, ali najvažnije je opušteno druženje, malo "ćakule" o svemu i svačemu, sjećanje na mlađe dane i naravno, sve "začinjeno" sa dovoljno šale.  Very Happy 

I što kaže Stanko:
Citat :
Na forumu mi se posebno dopada što ovdje mogu normalno komunicirati s normalnim ljudima, jer kada se pogleda čega sve ima na internetu kosa se diže na glavi. Ovo mu dođe gotovo kao neka oaza u pustinji.

geek
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 10:32

Ja sam novi član ovde, i nisam služio u JNA, mada jesam u Vojsci Srbije, rođen sam prekasno. Kažu da sam bio dobar vojnik, valda ima i to na nekom papiru. Moj razlog što sam ovde je što me ova tematika jako interesuje i dobra je atmosfera ovde, pratim već neko vreme šta radite drugovi vojnici, podoficiri i oficiri. Da li ja imam ikakvo pravo glasa ovde ?
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 10:35

Srđane, ako si primjetio, nismo isključivi. Ovdje si dobrodošao ako se držiš forumskih pravila, koja su jednaka za sve.  Very Happy
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 10:41

Detaljno sam osmotrio forum, ali nisam siguran da za "moj slučaj", smem li ja kao ne pripadnik JNA, postavljati svoje fotografije a u vezi vojske ? Ja imam toliko pitanja, mada ja najvišem čitam i osmatram stanje ovde. Reč o meni koja, za ostale članove, Ja sam Srđan Radovanov, rođen dosta posle svih vas, 1983 god, završio sam Ekonomski Fakultet, dan posle sam otišao u vojsku, bio sam u 3 jedinice, 2 centra za obuku i na kraju u borbenoj jedinici, vozač tenka. Reč dve o mom ocu, on je služio 1976te u Rijeci, i za divno čudo nije išao u Čapljinu na obuku za vozača motornog vozila, svo vreme je bio u Rijeci 15 meseci, završio za 14 (nagradno i ko zna šta-da grebator je bio, rekao bih) desetar je bio.
Na vrh Go down
janezmb
Gušter
Gušter

Broj komentara : 54
Član od : 2012-05-31

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 12:12

Tražio sam drugove s Panteleja (NIš, junska 78), nisam našao ni jednoga ali samo našao fenomenalne ljude: od administratora do svih ostalih. Dobro je znati, da ima još normalne komunikacije među ljudima. Drago mi je što mogu pratiti taj forum iako ne pišem baš puno.
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 12:32

Prvo sam došao sumnjičavo i ostao zbog znatiželje,sekundarno da možda nekog i nađem nažalost nisam još uvijek.
Sada sam prve dvije navedene stvari nekako zaključio i podvukao crtu Smile a danas volim pogledat,pročitat,prisjetit se usporedit poglede i razmišljanja sebe pa tako i drugih,a posebno me oduševljava Smile doza politike koja se uvjek servira u rukavicama onako usput između redaka.

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2752
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 13:05

Meni je simpatican jedan detalj u cijeloj ovoj prici,"analizirao"sam neke stvari ,u pocetku sam bio jako skeptican-pitao sam se koji je pravi razlog postojanja ovog foruma.
Ne bih o tom "detalju"-pretpostavljam da su se i drugi zapitali otkud,kako,zasto?
Taj detalj je izuzetno interesantan,pretpostavljam da admini znaju o cemu pricham  vojničina   stražar

ps-nikada ga necu nikome otkriti,to je moja mala tajna-ponavljam detalj je pozitivan,nema veze sa teorijama zavjere i tome slicno

milutins: komentar modifikovan dana: 16.12.13 13:10; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 13:06

@Srdjan Radovanov (citat):
Detaljno sam osmotrio forum, ali nisam siguran da za "moj slučaj", smem li ja kao ne pripadnik JNA, postavljati svoje fotografije a u vezi vojske ? Ja imam toliko pitanja, mada ja najvišem čitam i osmatram stanje ovde. Reč o meni koja, za ostale članove, Ja sam Srđan Radovanov, rođen dosta posle svih vas, 1983 god, završio sam Ekonomski Fakultet, dan posle sam otišao u vojsku, bio sam u 3 jedinice, 2 centra za obuku i na kraju u borbenoj jedinici, vozač tenka. Reč dve o mom ocu, on je služio 1976te u Rijeci, i za divno čudo nije išao u Čapljinu na obuku za vozača motornog vozila, svo vreme je bio u Rijeci 15 meseci, završio za 14 (nagradno i ko zna šta-da grebator je bio, rekao bih) desetar je bio.
Srdjane nažalost fotke ne možeš postavljat jer jasno je precizirano o kojoj se vojsci radi i do kojeg datuma se smatra postojanje JNA.
Nadam se da razumiješ i ako čitaš forum malo pažljivije shvatit češ razlog.
Siguran sam da možeš kvalitetno sudjelovat u forumu tako da malo starog uvedeš na mala vrata Smile postaviš koju njegovu sliku i tu če se uvjek naći prostora za kakvu diskusiju.

Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 13:10

@purger (citat):
Srdjane nažalost fotke ne možeš postavljat jer jasno je precizirano o kojoj se vojsci radi i do kojeg datuma se smatra postojanje JNA.
Nadam se da razumiješ i ako čitaš forum malo pažljivije shvatit češ razlog.
Siguran sam da možeš kvalitetno sudjelovat u forumu tako da malo starog uvedeš na mala vrata :)postaviš koju njegovu sliku i tu če se uvjek naći prostora za kakvu diskusiju.

Razumem, slažem se, moj stari nezna sms ni dan danas poslati niti želi, kopjuter je video al nezna kako se uključuje, a ni gasi, te ako mu kažeš da isključi računar, on ga istrgne iz struje, kao meni. Poštujem Vaše reči druže generale. Znači li to da nesmem ni svoje lične doživaljaje pisati u nekim temama ? Zhavaljujem ? Stari ima jedno pola tone fotki iz JNA, dosta priča mi je pričao, možda mogu iskombinovat njegovo/moje. ?

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 13:24

Znači li to da nesmem ni svoje lične doživaljaje pisati u nekim temama ? Zhavaljujem? Stari ima jedno pola tone fotki iz JNA, dosta priča mi je pričao, možda mogu iskombinovat njegovo/moje.?

Zdravo Srđane i dobro došao na forum!  Very Happy 
Ako si pratio ranije forum, nadam se da si pohvatao konce kako stvari ovdje funkcioniraju.
Uvedena su neka pravila da bi se svi osjećali ugodno na forumu.
Po nekima se pri tome i pretjeruje, ali moramo tako.

Povuci neku paralelu, pametno  Very Happy  i odmjereno.
Stvar je u tome da ne bi u prvom planu trebala biti obilježja novih vojski nakon JNA.
Slike na kojima je oružje, tehnika, objekti, a obilježja nisu u prvom planu, mogu proći.
Probaj.
Ako se neki materijal koji postaviš ne uklopi u pravila i administracija ti ga ukloni, nemoj se ljutiti!  Very Happy 
Od svog starog vjerujem da možeš staviti sve što imaš.  Very Happy

Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 13:37

@Max Blitz (citat):
Znači li to da nesmem ni svoje lične doživaljaje pisati u nekim temama ? Zhavaljujem? Stari ima jedno pola tone fotki iz JNA, dosta priča mi je pričao, možda mogu iskombinovat njegovo/moje.?

Zdravo Srđane i dobro došao na forum!  Very Happy 
Ako si pratio ranije forum, nadam se da si pohvatao konce kako stvari ovdje funkcioniraju.
Uvedena su neka pravila da bi se svi osjećali ugodno na forumu.
Po nekima se pri tome i pretjeruje, ali moramo tako.

Povuci neku paralelu, pametno  Very Happy  i odmjereno.
Stvar je u tome da ne bi u prvom planu trebala biti obilježja novih vojski nakon JNA.
Slike na kojima je oružje, tehnika, objekti, a obilježja nisu u prvom planu, mogu proći.
Probaj.
Ako se neki materijal koji postaviš ne uklopi u pravila i administracija ti ga ukloni, nemoj se ljutiti!  Very Happy 
Od svog starog vjerujem da možeš staviti sve što imaš.  Very Happy

Nova obeležjva nisam niti planirao ni stavljati, naravno, niti ću potencirati na novome valu-vojskama, ali recimo psotavio sam u delu Spavanje na straži, jedno moje iskustvo, mislim da je to univerzalno, jer pravilo službe se menjalo, ali u samo u nekim malim delovima, npr, izbačen je deo sa konjicom, i recimo sada možeš u zatvorenom skinut kapu i tako pozdravljat, ostalo je sve isto ostalo, tako da po tom kriteriju mogu izokola funckionirat sa vama drugovi.
Voleo bih da ima neki deo gde se mogu članovi predstaviti, ja ga nisam našao. Ja sam taj i taj, rođen tad i tad, u životu radim to i to, itd.
Zahvaljujem na dobrodošlici. Ja i dalje verujem u taj duh i sam se vladam tako, u drugarstvo, pomaganju jedno drugome, i ja imam jedan kriterij za ljude, delim ih na dobre i loše, druge podele nemam, te i danas dan imam frendove iz cele bivše Juge svih nacionalnosti, i drago mi je zbog toga. recimo samnom za stolom u kafanii sedi jedan Hrvat, jedan Mađar, jedan Mulsiman, jedan Srbin, i posećujemo svi jedni druge.

Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 13:44

@srdjan (citat):
Stari ima jedno pola tone fotki iz JNA, dosta priča mi je pričao, možda mogu iskombinovat njegovo/moje. ?
Ime je nebitno!Kolko je bitna dobra volja siguran sam kada starom spomeneš o kakvom forumu se radi da češ ga malo zaintrigirat gotovo sam 100% siguran.
Vidjet češ kako če doslovno sipat iz rukava Smile

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 13:55

Voleo bih da ima neki deo gde se mogu članovi predstaviti, ja ga nisam našao. Ja sam taj i taj, rođen tad i tad, u životu radim to i to, itd.
Zahvaljujem na dobrodošlici. Ja i dalje verujem u taj duh i sam se vladam tako, u drugarstvo, pomaganju jedno drugome, i ja imam jedan kriterij za ljude, delim ih na dobre i loše, druge podele nemam, te i danas dan imam frendove iz cele bivše Juge svih nacionalnosti, i drago mi je zbog toga. recimo samnom za stolom u kafanii sedi jedan Hrvat, jedan Mađar, jedan Mulsiman, jedan Srbin, i posećujemo svi jedni druge.

Znam na kakvu temu misliš, imaju je neki forumi, a mi je zapravo ovdje nemamo, jer se članovi najčešće predstavljaju na temi - gradu (kasarni) koja odgovara njihovom služenju vojnog roka.
Predstavi svog starog (i sebe) na takvoj temi. Snađi se nekako.  Very Happy 
Ako nema odgovarajuće teme, otvori novu!
Može pod 'Republike i pokrajine', 'Kantini', ili pod 'Vidovi (rodovi)'.
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 13:59

Evo upravo sam na telefon zvao starog, malo je lošija veza bila, te ga pitam ime kasrane. neseća se, ali je u Rijeci, deo grada ako sam dobro razumio Trsat. Inače kad on počne da priča o Rijeci, izađu u grad, a on ne ode da pije, nego ima nešto kao hleb koji je u to vreme prvi put vidio u Rijeci "pinčica" nešto poput lepinje te je u to stavio šunku neku Dalmatinsku. O tome kad počne, a ja ogladnim.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 14:32

Radni dan mnogo brze prodje citajuci forum.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 16:21

@BEOGRAD (citat):

cheers 

U sridu!
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 16:50

Moj razlog dolaska na forum je bio znatiželja da vidim preko google eart nekadašnje kasarne JNA u kojima sam boravio 12 mjeseci a nakon nekog vremena čitanja postova poželio sam da nekog i nađem tu pa sam se učlanio i tu sam nekih 9 mjeseci gdje sam dao mali doprinos širenja foruma koji vidim raste po broju članova što mi je izuzetno drago.Do sad nisam nikog našao od vojnika koji su bili samnom na služenju vojnog roka u dvije kasarne koje sam naveo kao i starješina koje pamtim ali se nadam da će se pojaviti netko sa poznatim imenom ili slikom i obnoviti kontakt koji je prekinut nažalost.
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 17:53

@BEOGRAD (citat):

Ja se izvinjavam ako sam načinio da ovo sve ovde služi za "ubijanje vremena", i meni itekako dan prođe brzo, možda ste BEOGRAD pošli od sebe, ko što pametni ljudi kažu uvek : Pođi od sebe. Ja sam svoje razloge, želju izložio javno.

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 18:10

Ja se izvinjavam ako sam načinio da ovo sve ovde služi za "ubijanje vremena", i meni itekako dan prođe brzo, možda ste BEOGRAD pošli od sebe, ko što pametni ljudi kažu uvek : Pođi od sebe. Ja sam svoje razloge, želju izložio javno.
Normalno da sam posao od sebe. Nisam ja baba Vanga pa da citam drugima misli.
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 18:10

Beograd je šaljivđija Smile i definitivno jedan u nizu od mojih članova favorita u pozitivnom smislu !
Moji favoriti također su jedan od razloga zašto sam ovdje  lol! 

Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 18:14

@purger (citat):
Beograd je šaljivđija Smile i definitivno jedan u nizu od mojih članova favorita u pozitivnom smislu !
Moji favoriti također su jedan od razloga zašto sam ovdje  lol! 

Ok, ja sam shvatio to malo drugačije, primam šalu i na svoj račun, dobar deo mog posla je vezan za računarom, ostalo je volan i foto aparat. Tako da sam online neko vreme. Pozdrav Purgeru i Beogradu !  Very Happy

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   Today at 10:39

Na vrh Go down

ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/5Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Slavonski Brod klasa 91/92
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!
» Vojarna Borongaj - Zagreb