FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   22.01.16 7:25

podsvesno ili ne covek se uvek seca lepih stvari u zivotu a JNA I sluzenje vojnog roka to jeste ,bar nama koji smo ovde na forumu. I moj otac koji je sluzio JNA pre 50godina I dan danas voli da prica o Osjeku .beloj I crvenoj kasarni,tvrdji I njegovom artiljeriskom puku. jeste da sam tu pricu cuo do sada million puta ali je rado slusam I million prvi put.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18497
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   22.01.16 13:31

@PORUCNIK (citat):
Stari zakon je, druze Mladjo, da je svakom najbolje vrijeme ono "kad sam bio mlad", bez obzira na politicki sistem ili drustveno uredjenje.

Eh, mladosti.....  Smile
Bolje pitat zašto smo na društvenim mrežama uopće......  Laughing
Al' i mladi su, pa ajde......

Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   22.01.16 22:34

da nisam bio na ovom forumu nikad ne bih upoznao dva velika coveka SveJug i 013gonzo a nadam se da cu I ostale upoznati licno.
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4822
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   23.01.16 13:30

@vladimir (citat):
da nisam  bio na ovom forumu  nikad ne bih upoznao dva velika coveka SveJug i 013gonzo a nadam se da cu I ostale upoznati licno.

Drago nam je.

Tin
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2016-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   25.01.16 2:58

Ovdje sam, jer tu imam pravo na sjećanja. :-)
Na vrh Go down
transporter
Gušter
Gušter

Broj komentara : 97
Član od : 2015-03-09

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   05.02.16 0:34

Bez obzira na kojekakvu nostalgiju, ostaje činjenica da smo morali izvršiti obavezu za ono vrijeme, i da su iz tog vremena ostala sjećanja, iskustva, dogodovštine i sl, koje sada razmjenjujemo sa drugima. Kao i da mozda pronađemo nekog poznatog iz tog vremena.
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 230
Član od : 2012-03-31
Dob : 46
M(j)esto Kicevo Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   29.02.16 7:19

@PORUCNIK (citat):
@Mladjo (citat):
i sta da se kaze zelja da se pronadju ili vide bivsi drugovi ..prijateljstvo i mladalacke ludosti ...muke ..ipak je to deo naseg zivota a mozda i tradicije ..primera radi i moj pokojni  deda kad krene da prica kako je bilo u gardi kralja ...pa moj otac o delnicama i obuka vozaca ..a sada i ja davim decu o lepoti sluzenja i druzenja u jna ...ljudsko bice je cudna masina ...drugovi i drugarice dodacu citat Balasevica i tako to krene pa stignem u svatove njene
Stari zakon je, druze Mladjo, da je svakom najbolje vrijeme ono "kad sam bio mlad", bez obzira na politicki sistem ili drustveno uredjenje. Eto, na ivici smo da prekrsimo pravilo o zabrani jugonostalgcenja, i ako nastavimo, admini ce morati primijeniti pravilo foruma, bez obzira sto nismo zlonamjerni i ne vrijedjamo nikog.
U kom delu jugonostalgisem  ne bih znao reci ...kao bivsi pripadnik oruzanih snaga nekadasnje drzave i nekadasnje JNA...forum je ocigledno da se prisetimo tih dana ..ali ne u Americi  ili u Njemackoj  nego u nekadasnoj drzavi i te vojske koje nema ...Bili smo maladi ,zeleni (u glavi i uniformi )i uradili ono sto smo morali ..molim vas za pojasnjenje koji deo tog teksta je JUGONOSTALGIJA da bi vas razumeo druze porucnice (Autor teksta je penzionisani pukovnik specijalnih jedinica armije R.Makedonije)
Na vrh Go down
žare
Gušter
Gušter

Broj komentara : 22
Član od : 2013-02-03
Dob : 56
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   29.02.16 9:49

Zdravo, drugovi vojnici, starešine i građanska lica na službi u JNA

Dugo nisam ništa napisao, kada počnem, ne umem da stanem. Zato i izbegavam da pišem, mada rado pročitam šta drugi pišu.

Na forum sam zalutao, tražeći podatke o  svojim VP, gde sam bio vojnik (5659 G. Milanovac) i GL na službi u JNA (5229 Ljubljana). To je bilo u neka davno prošla vremena (kažu pluskvamperfekt) i radilo se o čistoj sentimentalnosti i želji, da saznam šta se desilo u ova luda vremena sa mojim drugovima.

Zašto sam ostao, iako veći deo vremena pasivan? Zato što je to najnormalniji forum na prostorima ex-YU! Priča se samo kako je bilo, šta nam se događalo u vojsci, kako smo to doživljavali kao malo veći "klinci"m "mulci" ili kako se već ko izrazi. Nema vređanja, nema politike, ...jednom davno (oko 95. godine) je jedna moja prijateljica rekla kako je najbitinije da u svom ovom S(FRJ)anju ludi ostanu ljudi. I, oni koji vode ovaj forum, svaka im čast, brinu da na ovom forumu tako i bude. I uspeva im, zato ću uvek rado čitati taj forum.

Idite na YOU Tube pa čitajte komentare ispod neke exYU pesme, koja su to vređanja. Ovde se to zatre u korenima i to je najveća vrednost ovog foruma.

Neka tako i ostane i kada zadnji pripadnik JNA nestane neka ga nastave oni koji tako razmišljaju, a interesuje ih vojna tematika.

Pozdrav svima, Smrt fašizmu, na vijeke vijekova aleiku selam. Very Happy
Na vrh Go down
žare
Gušter
Gušter

Broj komentara : 22
Član od : 2013-02-03
Dob : 56
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   29.02.16 9:51

Moram da se izvinem zbor štamparskih grešaka:
 ne ludi nego "ljudi da ostanu ljudi" i
aleikum selam, naravno
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   29.02.16 15:18

Zar se ne kaže Selam alejkum ili ona stara vjerovatno po svima najbolja-Esselamu alejkum je najbolji pozdrav i pri susretu i pri odlasku scratch

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   29.02.16 17:18

@Mladjo (citat):
@PORUCNIK (citat):
@Mladjo (citat):
i sta da se kaze zelja da se pronadju ili vide bivsi drugovi ..prijateljstvo i mladalacke ludosti ...muke ..ipak je to deo naseg zivota a mozda i tradicije ..primera radi i moj pokojni  deda kad krene da prica kako je bilo u gardi kralja ...pa moj otac o delnicama i obuka vozaca ..a sada i ja davim decu o lepoti sluzenja i druzenja u jna ...ljudsko bice je cudna masina ...drugovi i drugarice dodacu citat Balasevica i tako to krene pa stignem u svatove njene
Stari zakon je, druze Mladjo, da je svakom najbolje vrijeme ono "kad sam bio mlad", bez obzira na politicki sistem ili drustveno uredjenje. Eto, na ivici smo da prekrsimo pravilo o zabrani jugonostalgcenja, i ako nastavimo, admini ce morati primijeniti pravilo foruma, bez obzira sto nismo zlonamjerni i ne vrijedjamo nikog.
U kom delu jugonostalgisem  ne bih znao reci ...kao bivsi pripadnik oruzanih snaga nekadasnje drzave i nekadasnje JNA...forum je ocigledno da se prisetimo tih dana ..ali ne u Americi  ili u Njemackoj  nego u nekadasnoj drzavi i te vojske koje nema ...Bili smo maladi ,zeleni (u glavi i uniformi )i uradili ono sto smo morali ..molim vas za pojasnjenje koji deo tog teksta je JUGONOSTALGIJA da bi vas razumeo druze porucnice (Autor teksta je penzionisani pukovnik specijalnih jedinica armije R.Makedonije)
Nisi ti jugonostalgisao, nego je mene jezik svrbio, pa za malo da pocnem. Da sam nastavio, vjerovatno bih bio opomenut ili banovan Suspect

Mladjo
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   01.03.16 7:11

i pored svega na te dane pokusavam da se setim samo na lepe stvari i s osmehom ...sta bi posle ne bih da komentarisem ...ovde nas donose jedino secanja na to vreme koliko mi zeleli da ih potisnemo u zaborav ...proslost se ne moze promeniti
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Da budem iskren zasto smo na drustvenim mrezama ...   12.03.16 7:00

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
Stari zakon je, druze Mladjo, da je svakom najbolje vrijeme ono "kad sam bio mlad", bez obzira na politicki sistem ili drustveno uredjenje.

Eh, mladosti.....  Smile
Bolje pitat zašto smo na društvenim mrežama uopće......  Laughing
Al' i mladi su, pa ajde......

Dosadjujem se po Africi  a i ova moderna vremena nije kao ranije napises pismo i cekas na odgovor jedno 15 dana  a ondak cato javno ispred stroja procita da ti je pismo poslala ta i ta cura ...ili cekas na red za telefon jedno pola sata ...mi smo ti dinosaurusi posle ledenog doba  ili cemo se prilagoditi ili nestacemo ...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   Today at 18:53

Na vrh Go down

ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Slavonski Brod klasa 91/92
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!
» Vojarna Borongaj - Zagreb