FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 18:30

cheers 

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 18:42

SAMO NASTAVI TAKO DA SHVATAŠ...PA ĆEŠ KAO JA 2 POSTA..PA 2 IZVINJENJA  Very Happy
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 18:45

I budi spreman da budes cebovan. Wink  Dobro nam dosao i daj nam jos o caletu.  Smile salutiranje
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 18:49

Nemam skener koji planiram da kupim skupa sa kopirkom, dotada bih morao da fotkam već postojeće fotke, što ću i uraditi koliko vidim za sad. Inače se bavim fotografijom, al od juče mi ne otvara blednu kako treba te je tamnije, moram za BG u servis.
Služio je Slobodan moj u Rijeci svo vreme, kako sam ga isporovocirao, priznao je da je bio grebator Hehee, te je umesto zatvora-u moje vreme 2soba za spec/posebne namene" dobio drugi čvarak-desetar, i dan danas je takav... ko desetar s tim pto je negativne karatkeristike ispravio, i dan danas skoro pa sve po vojnički.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2752
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 18:50

Svega po malo. U pocetku zelja da pronadjem drugove iz vojske,karaule.Vezan za racunar veci deo dana,dosta interesantnih tema.
Favorita sijaset,svakim danom sve vishe i vishe.........

Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2013-11-11
Dob : 49
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   16.12.13 22:05

Evo mog razloga da sam trenutno ovdje.Već duže vrijeme planiram motorom obići grad u kojem sam proveo 12 mjeseci života.Švrljajući netom i google mapom naletio sam na forum i bio sam znatiželjan ima li koga iz moje klase.Izgleda da ću ostvariti neke kontakte kada se klasići jave na forum ili na pp.Živi bili pa vidjeli.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   17.12.13 17:11

@purger (citat):
Prošlo je puno godina od kako smo odslužili taj vojni rok ,vojske i države više nema ostaje nepobitna činjenica da smo bili dio tog vremena.
Zašto smo danas ovdje?

Razne vrste kompjuterske zabave su odavno prisutne u našim životima; za facebook zafrkanciju smo ipak (barem tako mislim) malo prestari, ali nismo u onoj dobi kad se ne zna ni uključiti računalo ili poslati SMS.
Mnogi su još u radnom odnosu, poslom vezani za kompjutere, pa im nisu strani.
Imali ovakvo ili onakvo mišljenje o JNA, ili stav o služenju vojnog roka u najopćenitijem smislu, ta godina dana (za neke i više) nam je ostala prilično urezana u pamćenje. Pri tome političke konotacije i dubioze svih vrsta u vezi bivše države odvajam i stavljam sa strane.
Muškarci se često, kad se nađu u društvu, prisjećaju događaja sa služenja vojnog roka i vrlo živo prepričavaju jedan drugome (i lijepo i manje lijepo) što su prošli.
Ženama ili onome tko nije bio u vojsci to je potpuno neshvatljivo i ne vrijedi im ni pokušati objasniti, čisti gubitak vremena.
Mnogi psihijatri i psiholozi su dali zapravo pozitivno mišljenje o tome, dakle nismo 'skrenuli'.  Smile 

Vjerujem i da neki imaju doma sina, kojeg bi, hm.., rado poslali u vojsku (mirnodopsku), da ga tamo malo dovedu u red.
(Ali se brižna majčica vjerojatno ne bi baš s tim složila. Very Happy )

Klasiće na forumu nisam još dočekao, volio bih da se netko javi, ali mi zapravo nisu neophodni, ima dovoljno ostalih sjajnih sugovornika.
Žao mi je da još nisam posjetio bivšu kasarnu (u Kumboru). Nema opravdanja da nisam, jer sam bio par puta u Dubrovniku (autom), pa nije bilo tako daleko još malo produžiti, ali, eto, nisam.
Uvjeren sam da bi mi se, kad bih došao tamo, sasvim otvorila memorija i sjetio bih se još kojekakvih detalja, kojih se sad ne mogu sjetiti.

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   17.12.13 19:21

@purger (citat):
Prošlo je puno godina od kako smo odslužili taj vojni rok ,vojske i države više nema ostaje nepobitna činjenica da smo bili dio tog vremena.
Zašto smo danas ovdje?

Nisam odmah hteo na prvu loptu, pustio sam i druge forumaše. Ni sada neću da filozofiram, nego samo uradim "što bi gori, sad je doli" i po meni sve je rečeno.

Zašto smo danas ovdje?

GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   17.12.13 23:01

U neku ruku meni je citanje i ucestvovanje na forumu svojevrstan reset od posla; vrlo malo komuniciram sa ljudima van struke...

Postovi o mom sluzenju u JNA su izvrstan test - koliko je ostalo u memoriji, s obzirom da nisam vodio nikakav dnevnik ili podsetnik na te dane.

Pronalazenje ljudi koji su takodje sluzili u mestu gde i ja, saznanje kako je bilo pre i sta je bilo posle...

Nostalgija za tim vremenima i tim uzrastom, vremeplov i vracanje u te godine...

Ima i toga da se mozda neko obraduje tim rezultatom mog angazovanja i oranja po netu (kad vidi sliku svoje karaule i/ili drugog objekta koga sam jedva iskopao na ko zna kom mestu, arhivi, casopisu)
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 523
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   19.12.13 23:45

iskkreno sasvim slučajno se nadjoh na forumu mada pratio sam neko vreme dok se nisam registrovao i bilo mi zanimljivo čitati iskustva iz JNA i kako je gde ko bio i kako mu je bilo i kako je shvatao tad i sad i tako dalje da li je to tako više nije ni bitno , od drugova iz vojske našao i video sam se sa trojicom a čuo isto sa trojicom ,sa nekim telefonom a sa nekim prekom fejsa i tako a bio sam kod ta tri drugara, u Budvi , Loznici i jednom selu pored Niša zove se Kočane to mi je bilo blizu sećam se da ga je zvao Kočanhagen:Smile ali to je bilo devedesetih
Na vrh Go down
Aurel
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2013-04-11
Dob : 52
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   20.12.13 15:05

Mislim da je razlog zašto smo svi ovdje vrlo jednostavan. Zato što nam je svima stalo do nekih vrijednosti i drugova koje smo stekli za to vrijeme.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1907
Član od : 2012-04-15
Dob : 69

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   20.12.13 17:10

@Aurel,potpuno se slažem sa tobom.
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   20.12.13 20:44

Uspomene.......na najljepši dio mog života,moja MLADOST!
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   21.12.13 10:15

jednostavno nostalgija za nekim boljim vremenima
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 507
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   22.12.13 19:44

Uspomene iz mladosti nisam je previše volio ali opet?
Na vrh Go down
gorandamnjanovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2013-09-14
M(j)esto AR

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   04.01.14 21:51

zasto sam ovde.evo zasto rodjen sam kao JUGOSLOVEN.ponosim se sto sam bijo vojnik JNA.I Sto sam upozno dosta dobri drugova.poz
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   04.01.14 23:03

iskreno I posteno.imas + od mene.
Na vrh Go down
Despot
Gušter
Gušter

Broj komentara : 25
Član od : 2013-12-27
M(j)esto СМЕДЕРЕВО

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   04.01.14 23:35

ја сам сасвим случајно налетео на овај сајт -гарантовано врло мало људи зна за њега кроз јна је продефиловало на милионе људи а тек је пар хиљада(3,500) регистровано ---нема логике
Na vrh Go down
dražen
Gušter
Gušter

Broj komentara : 57
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   04.01.14 23:46

Druže generale razbribriga i znatiželja,a kako bi drugačije našao stare pajdaše,Markovinovića,Jovanovića, Lovrukovića malog Mlađana i tako to,a što se tiče vremena i mladosti,meni je ovo sadašnje naj ljepše..Volio bih da mi se javi vodnik Bokšić iz Kičeva.
Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1288
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   05.01.14 12:29

Ovde smo da se družimo, da se podsetimo lepih trenutaka provedenih u JNA koji su neizostavni deo
svih nas, pronađemo kojeg starog druga i upoznamo još novih.Svi smo imali ista a opet različita
iskustva koja zaslugom ovog foruma možemo podeliti jedni drugima.

Živeli !!!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 39
Član od : 2013-05-30
M(j)esto Bosna

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   08.01.14 22:51

evo, da kažem nekoliko stvari...
dosta toga je uglavnom rečeno (nostalgija za nekadašnjim vremenima, mladošću itd.). ja bih dodao da smo mnogi, zapravo, željni onog tipa komunikacije, slobode u ophođenju, vedrine, humora od kojeg se pada "u komu" (s obzirom kakve smo sve dogodovštine doživljavali). ratni i drugovi iz vojske su uvijek imali poseban odnos i osjećali jednu vrstu neraskidivog bratstva, i kad se sastanu, ne mogu se napričati. ja, npr., ni sa jednom ženom, djevojkom, ma kakav nas odnos vezao, nikad ne mogu imati priču kao sa nekim ratnim ili drugom iz vojske (znalo je tu biti i čuđenja i neshvatanja, ali, šta ću im ja  Neutral ). to je posebna vrsta prisnosti i razumijevanja...danas, svako je otišao na svoju stranu, životi nam se razlikuju (što je i normalno, živjeti se mora i dalje), ali to iskustvo ostaje u nama i zauvijek nas veže, makar se više i ne vidjeli. ja sam, recimo, po prirodi posla, većinom vezan za žensko društvo i mogu reći da se ne snalazim uvijek baš najbolje (teško je izbalansirati ponašanje da budeš uvijek korektan, kulturan, pravilno shvaćen, ovo, ono, ma šta da vam pričam!), dok je među muškarcima sve mnogo jednostavnije. a pogotovo među drugovima iz vojske! eto, ja tu vidim neke od razloga svog, a vjerujem i učešća velikog broja ostalih forumaša ovdje.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   10.01.14 13:29

Zašto sam na ovom forumu?

Uglavnom zbog toga jer je dobro društvo i možemo da popričamo i o drugim stvarima.

Druga stvar je što mogu da iznesem moja iskustva iz vremena, što jih više nema, niti če jih biti. Neka nešto ostane za istoriju! Svako od nas je doživeo JNA na drugi način. Neki su mislili da je JNA samo gubljenje vremena, neki smo ju osetili skoro kao pravo ratovanje. 

Mnogi su nosili stare puške i stare šinjele, neki smo nosili najbolju opremu što nam je mogla da zavidi bilo koja Nato armija. Isto sa smeštajem, ishranom, itd.  na način kako smo neki graničari odradili svoj rok, bili smo među najboljim vojskama na svetu.

Želim da to ostane za neke generacije iza nas.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   12.01.14 3:42

Da bi sa nekim prokomentirali,saznali nešto novo o nekim davnim vremenima koja su iza nas.
Sresti nekog klasića iz svog vremena također je jedan od ciljeva mojih javljanja na ovom
forumu.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   12.01.14 13:11

Bravo More6!!!!!
Da je barem svima ovo na pameti  Laughing 

Džomba
Džomba

Broj komentara : 129
Član od : 2013-03-14
Dob : 47
M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   18.01.14 0:18

Forum opravdao svoje postojanje , ja pronasao prijatelja iz vojske posle 25 godina  :cheers:a mislim da nisam jedini  salutiranje
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   Today at 8:40

Na vrh Go down

ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Slavonski Brod klasa 91/92
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!
» Vojarna Borongaj - Zagreb