FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3319
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   18.01.14 1:03

@Delboy (citat):
Forum opravdao svoje postojanje , ja pronasao prijatelja iz vojske posle 25 godina  :cheers:a mislim da nisam jedini  salutiranje
A ja pronasao svojeg desetara posle 40 godina,zahvaljujuci forumi,ocekujem da jos drugova prikupim oko evociranja uspomena stražar
Na vrh Go down
Dinko
Gušter
Gušter

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 63
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   25.01.14 17:04

Zasto? Sjecanje na mladost i potentnost :-)
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   25.01.14 20:18

Zato sto mi je dosadno na ovom svetu pa zanimaciju nalazim na Forumu. tongue  tongue  tongue  cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   25.01.14 20:20

@sasa staza (citat):
Zato sto mi je dosadno na ovom svetu pa zanimaciju nalazim na Forumu. tongue  tongue  tongue  cheers
ZASTO NESVRATIS MALO NA BITUSU,BILO BI NAM DRAGO cheers
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   25.01.14 20:24

Evo dolazim kod vas ,da ne kazete kako sam vas zapostavio i da- zasto sam ovde-zato sto ovde nema foliranja kao u stvarnom zivotu. jocolor  Very Happy  Very Happy
Na vrh Go down
lili hop
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2014-02-02

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   02.02.14 22:21

naletio slucajno pa se slogiro od srece
Na vrh Go down
frkani
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2014-02-03

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   04.02.14 21:15

Slučajno naiđoh na ovaj forum pa se zapitam gdje se nalaze ljudi koje sam nekad upoznao u toj vojsci. Neznam ni šta bi učinio kad bi znao te odgovore ali opet nešto me vuče da saznam. Ne samo o ljudima već i o ŠB Galeb. Tek sam se učlanio i nisam našao nešto o Galebu a prave informacije se najbrže nađu u kantini. U JNA sam došao 11 11 1977 u Pulu. Kasarna Karlo Rojc. Poslije na Galeba do kraja. Mislim da je to bilo 28 04 1979. Iz tog vremena pamtim neka imena ali interesantno je da sam zapamtio ime prezime i adresu jednog vojnika sa kojim nisam imao neke posebne veze. Nismo se nešto družili i on je bio električar na brodu a je mašinac. Eto probudile se neke uspomene.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   04.02.14 22:04

Dobro došao frkani. Naći ćeš nešto na podforumu Ratna mornarica. http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1088p420-brodovi-i-podmornice-jugoslavenske-ratne-mornarice

cheers
Na vrh Go down
frkani
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2014-02-03

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   05.02.14 17:19

Hvala na dobrodošlici i putokazu do Galeba. Smile
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   21.02.14 13:50

Danas sam posle nekog vremena ne pojavljivanja došao, da vidim šta se zanimljivog nakupilo u raznim temama. Pošto sam svojim prisustvom ajmo reći nejednak sa ostalim članovima, što je i razumljivo jer nisam bio pripadnik JNA, nego druge vojske, (kasno došao na svet za JNA), onda uglavnom osmatram, ćutim. Svako dobro
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   21.02.14 14:45

Pozdrav Srđane, ne moraš da "ćutiš" jer mi nismo isključivi. Možda poznaješ neku oblast, hobi, oružje ili neku drugu temu o kojoj pišemo i možda imaš nešto zanimljivo da napišeš.
Samo se drži postavljenih forumskih pravila (iz razumljivih razloga).

cheers
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   21.02.14 14:50

@Stazio (citat):
Pozdrav Srđane, ne moraš da "ćutiš" jer mi nismo isključivi. Možda poznaješ neku oblast, hobi, oružje ili neku drugu temu o kojoj pišemo i možda imaš nešto zanimljivo da napišeš.
Samo se drži postavljenih forumskih pravila (iz razumljivih razloga).

cheers
Pa da, i ako sam mlađi već sam počeo da zaboravljam po nešto. Pisao u temi vezano za Tenk T-72. NAdovežem se u nekoj priči koja je više univerzalna. Hvala, Živeli.
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   21.02.14 15:04

Tad, u ono vreme, gledao sam na JNA, kao na gubljenje vremena, pa sam si rekao tada; prihvati one stvari koje ne možeš izmeniti i sve što se može izmeniti, izmeni na način, da što više uživaš i smiješ se.

Danas, kad gledam iz distance, pogled mi je drugčiji i nikako ne shvatam ovo godinu dana kao izgubljeno, Naprotiv, mnogo toga stekao sam u ovoj godini dana. Sasvim drugčije od škole ili fakultete. Mogao bi reči, naučio sam mnoge životne istine kroz ležerno preučavanje ljudskih karaktera i različitih situacija, te se tako uz taj jedan u nizu perioda moga odraščanja (tad toga nesvestan) pripremao za život. Danas se radostan sječam tih dana. Iskrenog drugarstva i mnogo smijanja. Pravo zadovoljstvo mi je bilo posle dvadeset godina sresti se s jednim od najboljih druga.

E sad, dali je to nostalgija za prošlim vremenima, za mladošču ili kriza srednjih godina ili nezadovoljstvo time što je ostalo od nekad najlepše zemlje, ne znam. Niti mi na kraju nije bitno. Važno mi je, da su uspomene lepe i da jih mogu podeliti, pa se tako nekih ponovo prisjetiti i staviti smešak na lice. Naišao sam na forum tražeći imena ljudi, kojih se prisjetio sa zanimanjem gdje su šta li rade i željom da bi se nekima ponovo sreo.  

A bogami, kao što vidim, ima nas tu za korpus ili dva i nema teme koje se ne razradi od pčelarstva kroz zanimljivosti sve do istorije. Sve strukturirano, onako kako treba, pa bi se mogli čak i organizirati u koje više svrhe, pošto je situacija u zemlji više nego veoma složena.  Cool
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   21.02.14 17:32

@Četni evidentičar (citat):
Tad, u ono vreme, gledao sam na JNA, kao na gubljenje vremena, pa sam si rekao tada; prihvati one stvari koje ne možeš izmeniti i sve što se može izmeniti, izmeni na način, da što više uživaš i smiješ se.

Danas, kad gledam iz distance, pogled mi je drugčiji i nikako ne shvatam ovo godinu dana kao izgubljeno, Naprotiv, mnogo toga stekao sam u ovoj godini dana. Sasvim drugčije od škole ili fakultete. Mogao bi reči, naučio sam mnoge životne istine kroz ležerno preučavanje ljudskih karaktera i različitih situacija, te se tako uz taj jedan u nizu perioda moga odraščanja (tad toga nesvestan) pripremao za život. Danas se radostan sječam tih dana. Iskrenog drugarstva i mnogo smijanja. Pravo zadovoljstvo mi je bilo posle dvadeset godina sresti se s jednim od najboljih druga.

E sad, dali je to nostalgija za prošlim vremenima, za mladošču ili kriza srednjih godina ili nezadovoljstvo time što je ostalo od nekad najlepše zemlje, ne znam.
Niti mi na kraju nije bitno. Važno mi je, da su uspomene lepe i da jih mogu podeliti, pa se tako nekih ponovo prisjetiti i staviti smešak na lice. Naišao sam na forum tražeći imena ljudi, kojih se prisjetio sa zanimanjem gdje su šta li rade i željom da bi se nekima ponovo sreo.  

A bogami, kao što vidim, ima nas tu za korpus ili dva i nema teme koje se ne razradi od pčelarstva kroz zanimljivosti sve do istorije. Sve strukturirano, onako kako treba, pa bi se mogli čak i organizirati u koje više svrhe, pošto je situacija u zemlji više nego veoma složena.  Cool

+  Smile  salutiranje

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   21.02.14 18:19

@Srdjan Radovanov (citat):
Danas sam posle nekog vremena ne pojavljivanja došao, da vidim šta se zanimljivog nakupilo u raznim temama. Pošto sam svojim prisustvom ajmo reći nejednak sa ostalim članovima, što je i razumljivo jer nisam bio pripadnik JNA, nego druge vojske, (kasno došao na svet za JNA), onda uglavnom osmatram, ćutim. Svako dobro
Iako nisi bio u JNA, dobrodošao si. Napiši kako je bilo u tvoje vreme, pa čemo malo uspoređivati. 

Ali ne zalazi u politiku i konflikte između naroda ex YU. Kao što vidiš lepo surađujemo skoro iz svih repiblika.
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   21.02.14 18:26

@Pero™ (citat):
@Srdjan Radovanov (citat):
Iako nisi bio u JNA, dobrodošao si. Napiši kako je bilo u tvoje vreme, pa čemo malo uspoređivati. 

Ali ne zalazi u politiku i konflikte između naroda ex YU. Kao što vidiš lepo surađujemo skoro iz svih repiblika.

Pa ne oglašavam se prvi put, za mene se zna na daleko, ja sam za Jugu, a to se i dešava, opet ćemo biti jedno, tako da ja ljude delim na dobre i loše, nema druge. Tolko o politici tzv.

Mislim da se danas povlačim skroz. S nekima sam postao drug iz vaše generacije te bi se i trebali susresti, a opet dobar deo mojih postova je brisano, pa tako i danas. Nisam ništa prekršio, ma šta tvrdili. Samo ipak, treba imati malo, nemora puno, al bar malo časti, govorim za pojedince, koji se kriju, a kad se pojave bice drvlje i kamenje po meni.

Druže Pero, vama Hvala isto na iskrenim rečima  Very Happy
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   21.02.14 18:33

Citat :
Glavni stab Foruma JNA je donio odluku kojom se rjesava ovo pitanje. Polazeci od cinjenice da je ovaj forum prvenstveno namijenjen susretima i druzenju bivsih pripadnika JNA
bez obzira na njihove svjetonazore, politicka ili ina uvjerenja, ostajemo dosljedni politickoj neutralnosti foruma, distancirajuci se i od nacionalizma i od jugonostalgije.
Praksa je pokazala ispravnost ovakvog pristupa, te je forum na ovim osnovama do sad posve dobro funkcionirao.

U skladu s ovim:

Toleriraju se sva obilježja bivše JNA do 1991. Obilježja bivše SFRJ, uključujući i obilježja njenih pojedinih sastavnica Socijalističkih Republika i Pokrajina ili bilo kakvih organizacija, se neće tolerirati. Ukoliko se desi da je neko od obilježja SFRJ integrirano u obilježje JNA, ono će se tolerirati.
Nece se tolerirati bilo kakva nacionalna ili narodna obiljezja, obiljezja bilo kojih drugih vojnih formacija, kao i bilo koje druga obiljezja ili sadrzaji koji nemaju veze sa forumskim ciljevima, a mogu stvarati tenzije na forumu.

Zadnja promjena: Vojnik bez čina; 20.10.11 17:25; ukupno mijenjano 1 put.
Još jednom ti skrečem pažnju na boldano kao i na vrijeme kada je napisano!

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   21.02.14 18:44

Srđane, sa administratorima i moderatorima foruma se ne isplati svađati. Izgubit češ. Ako se njima nešto ne sviđa, neka obrišu, iako misliš da si u pravu. Ako imaš nešto novo i zanimljivo da napišeš - navali. 

Što se nove Juge tiče ja sam izgubio nadu. Da, bit čemo svi u evropi i neče više biti granica. Ali nije to isto, tako da neka za sad ostanu sečanja, i neka podelimo to sa drugima. Neka ostane forum mesto za druženje i deljenje iskustva, recimo o hrani, geologiji, slikama krajeva... i tako dalje. Nije sve samo vojni deo.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   05.03.14 21:13

Eto malo pomalo,koji komentar,koje pitanje,kakavodgovor kolegama ja uspio dohvatiti čin koji sam i u vojsci nosio dakle "razvodnik".Nadao sam se da ću sresti nekog svojeg klasića,i javio se samo neznam zašto Vezist 84 sa Lastova nije nastavio pisati na forumu.Zahvaljujem se Radovanu Radovanoviću oficiru sa Pulske "Katarine"koji mi je dao puno meni korisnih informacija.Žao mi je da se nije nitko od "mojih"oficira javio da malo prokomentiramo stara vremena.Nadam se da hoće.Idemo dalje!!! Pozdrav svima.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   06.03.14 10:08

Danas sam na forumu zato sto napolju pada kisa i nemoze se ici nigde i nemogu nista da radim. Sleep  Sleep  Sleep  Evil or Very Mad  Crying or Very sad  Sad
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   06.03.14 19:19

@sasa staza (citat):
Danas sam na forumu zato sto napolju pada kisa i nemoze se ici nigde i nemogu nista da radim. Sleep  Sleep  Sleep  Evil or Very Mad  Crying or Very sad  Sad
 Rolling Eyes A ti kao pa neki radnik pa ti smeta kisa,a gde ti proslo svo ovo vreme bez kise i snega,pa sto tad nisi radio Wink a ja trazih da vidim gde se ti zagubio,kad nadjoh te ovde Twisted Evil  Very Happy  cheers  scratch
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   06.03.14 19:25

A sada sam opet ovde zato sto se pojavio moj drug  Ercov i zato sto opet pada kisa i sve ono ostalo.. Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   06.03.14 19:29

@sasa staza (citat):
A sada sam opet ovde zato sto se pojavio moj drug  Ercov i zato sto opet pada kisa i sve ono ostalo.. Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  scratch
pa sto pada kisa,to dobro,ali nevalja sto pada ono ostalo Rolling Eyes  Twisted Evil  Evil or Very Mad .Vidim tvoju temu pustio si niz vodu Mad
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   06.03.14 19:34

Pa da-to je i bio cilj-da pise ko sta hoce bez nekog klisea...
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   19.01.15 13:23

Prošla je jučer taman godina dana, kako sam se prijavio na forum. Na neki način ponovo sam odslužio svoj rok i danas bi se mogao častno razdužiti. A mogao bi se i aktivirati, pa produžiti članstvo... Kako bilo, zanimljivo je na forumu, skoro ko u JNA, pa sam zato danas tu. A prilično dobro sam ponovo istrenirao službeni jezik, što je opet samo dobro. 

U početku mi se učinilo, da nas je tu mnogo više. Da, ima registriranih mnogo i još više neprijavljenih posetioca ali na žalost aktivnih nije baš tako puno. Ako sam bilo koga u toj godini dana na forumu uvredio, to mi nije bila namjera. Poštujem pravo, da svatko na pravi način može reči sve što misli - što zapravo nije ništa drugo no svoboda izražavanja. Priznajem da ponekad možda nisam odabrao pravi način ali sve je to bila u glavnom šala i zabava sa moje strane. 

Da, upoznao sam nove virtualne prijatelje i obudio mnoga sječanja uz pomoč foruma ali ima i još jedan velki razlog, a to je humor i zdrav smjeh - nasmijao se i odobrovoljio do kraja i još dalje, pa sam jako zbog toga zadovoljan i tu sam danas.

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?   Today at 21:10

Na vrh Go down

ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» ZAŠTO SMO DANAS NA FORUMU?
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Slavonski Brod klasa 91/92
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!
» Vojarna Borongaj - Zagreb