FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
AutorPoruka
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
Dob : 52
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   21.12.13 21:40

@pera84 (citat):
@dojran (citat):
Ponekad i "čiviluk"!!!!

To je vec za malo teze prekrsaje. Ako presijece kolo, upita curu za ples, ako se ceslja na lijevu stranu, ako se ceslja na desnu stranu.... Laughing 

Još ako ga isprate k'o vojvodu......
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3399
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   22.12.13 10:23

@pera84 (citat):
Lacos, ne znam kakav je obicaj na igrankama u vasem kraju al' kod nas kad se neko sa strane pocne previse interesovati za neciji repic obicno mu domaci u jednom cosku sale naprave "igranku" na ledjima.  Batine 

Ako ga uhvate...... bijeg 
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3252
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   22.12.13 16:38

Da se mi vratimo na temu, mogli bi admini da nama naprave igranku.  Laughing 

Evo cika Perinog dorucka. Zena mi je rekla zakazati dva pregleda.
Jedan kod interniste (znas li ti koliko pojedes masnoce samo za dorucak)
Drugi kod neuropsihijatra  (koja budala jos slika jaja i slaninu i postavlja na web)Laughing 

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 17790
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   22.12.13 16:49

@pera84 (citat):
Drugi kod neuropsihijatra  (koja budala jos slika jaja i slaninu i postavlja na web)Laughing 

Je, a da ti je žena na nekom forumu za kuharske recepte ili slično, onda bi moglo.  scratch Very Happy
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   22.12.13 17:32

@pera84 (citat):
Da se mi vratimo na temu, mogli bi admini da nama naprave igranku.  Laughing 

Evo cika Perinog dorucka. Zena mi je rekla zakazati dva pregleda.
Jedan kod interniste (znas li ti koliko pojedes masnoce samo za dorucak)

Samo ti Pero uživaj. Kako kažu, doručak pojedi sam, ručak podeli sa prijateljem, a večeru daj neprijatelju  Wink

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   22.12.13 18:23

Perice,samo 4 jaja za doručak Laughing,da nisu od prepelice,kažu to je lijek.

ps:čekamo slike sa ručka Shocked
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   22.12.13 18:41

Reporter se vec nalazi na licu mjesta, izvjestaj slijedi u popodnevnim satima.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   22.12.13 20:00

nemoj Pero da ti žena uzme i zadnje što je ostalo od užitka (šala)

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1816
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 9:36

JNA dorucak , jedno jaje kuvano I spek.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 10:20

@vladimir (citat):
JNA  dorucak , jedno jaje kuvano I spek.

Taman da se izdrži do kantine... Very Happy
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 11:35

Svježa roba iz pušnice,ulovio samo jeda dim.

Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 18:17

"Svjeze" iz internacionalne prodavnice hrane.  Laughing 

Koliko dimova je vidjela ova Todoriceva "sremska" i sta je u njoj, bolje da ne razmisljam.  Suspect Laughing Laughing 

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 18:30

Perice domača je,danas drugi put zadimio.Poslije trečeg dima može Fedexom na degustaciju.Naravno nije free shipping,primatelj plača transport.
Vidim da voliš ljuto,začinjena je pravom domačom Baranjskom paprikom,pa u paketu ide i tekučina Laughing 

PS:za sarmu je najbolje varaždinsko zelje Very Happy ,ovo Ličko najbolje uz kuhana suha rebarca i buncek
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 18:52

@pera84 (citat):
"Svjeze" iz internacionalne prodavnice hrane.  Laughing 

Koliko dimova je vidjela ova Todoriceva "sremska" i sta je u njoj, bolje da ne razmisljam.  Suspect Laughing Laughing 

Nemam pojma sta je u njoj ali ima dobar ukus. Very Happy 
Mislim da se vecina proizvoda pod imenom " Todoric" pravi u Americi, tako da nisam siguran da su u vlasnistvu Ivice Todorica.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 19:05

Jeftinije je da brod doveze meso iz Argentine kod vas,nego da ide kod nas pa se vrača u USA.Poslao Todorić jednog mesara pa miješa kod vas. Laughing Nemogu pročitat sastav,ali vidim da ima čak i vitamina Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 19:15

Domače je domače, mislim sa svoga tavana i iz svoje pušnice, ove jedem jedino kada nemam svoje a rovokopači nisu dosegli zadovoljavajuću težinu i volumen pig 

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 19:32

@bojnik (citat):
Domače je domače, mislim sa svoga tavana i iz svoje pušnice, ove jedem jedino kada nemam svoje a rovokopači nisu dosegli zadovoljavajuću težinu i volumen pig 

Kako čemo Bojniće sutra izdržati cijeli dan,još neznam kako je ispala švargla,kobasice sam uspio probati  danas.
idem zagrabit još tanjurić čvaraka.

Skoro nestalo,ostala neka sića Mad

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 19:43

Prijatelju i kod mene su čvarci pri kraju, one prve kobasice su OK, druge samo što nisu, kulen od prošli puta (kod mene je malo češće svinjokolja) je zadovoljio sve koje mi navrate, a što se tiće predstojećih blagdana, ima da se ubijem od klope, nisam od onih koji vele: "od 01.01. idem na dijetu", ja prakticiram samo Keljnju djetu (jedem sve osim kelja)  lol! 

Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 19:58

"lacoš" ili "bojnik" ako vam nije teško opišite slavonsku i podravsku badnjačku večeru, čisto da vidimo ima li regionalnih razlika, ali da vidimo i razlike u odnosu na komšijsku?

I gledajte da izdržite sutrašnji post, nije to mnogo strašno kad si samodisciplinovan i kad znaš šta te čeka na Božić. Wink 

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 20:02

Lacos, hvala za savjet. Bile su tri vrste: bosanski, ogulinski i licki. Zadnja strana je providna. Gledao sam gledao.... kupus tamo, kupus amo.
A, (sto bi rekli kod Stazia) oca mu jebem, ako nije sve isto, samo drugacija sara na kesi.  Laughing 
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 20:30

East&West (citat):
"lacoš" ili "bojnik" ako vam nije teško opišite slavonsku i podravsku badnjačku večeru, čisto da vidimo ima li regionalnih razlika, ali da vidimo i razlike u odnosu na  komšijsku?

I gledajte da izdržite sutrašnji post, nije to mnogo strašno kad si samodisciplinovan i kad znaš šta te čeka na Božić. Wink 

Može druže Pukovniće ali sutra,ako nije problem.Moram još malo na konzultacije kod matere Laughing,da bude sve po PSu.

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 21:22

Nije žurba, ovi neka tebi i bojniku čuvaju pušnicu  cheers

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 21:31

Ovima više vjerujem Very Happy

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 23:33

Sutra mi je jedan od teških danba što se tiće jela, ima neka ribetina, krumpir salata, ma neću ni da nabrajam, iz pisanja vidite da se baš i ne pridržavam vjerskih naputaka/uputstava, zato postoji ispovijed, imam svečenika koji je za 20 kg teži od mene pa ima razumijevanja. Što se tiće čuvanja suhomesnatih proizvoda i mesa, a pošto je danas preminuo tovariš Kalašnikov, imam jedan njegov proizvod za svaki slućaj da mrski neprijatelj pokuca na kriva vrata (pušnice i tavana), a i pas je spreman, navečer ga se pušta sa lanca, pa ko voli nek izvoli. (a i onaj PM M53 mada onesposobljen ima efekat kada se sjurim u dvorište) Batine 

Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   23.12.13 23:56

@bojnik (citat):
Sutra mi je jedan od teških danba što se tiće jela, ima neka ribetina, krumpir salata, ma neću ni da nabrajam, iz pisanja vidite da se baš i ne pridržavam vjerskih naputaka/uputstava, zato postoji ispovijed, imam svečenika koji je za 20 kg teži od mene pa ima razumijevanja. Što se tiće čuvanja suhomesnatih proizvoda i mesa, a pošto je danas preminuo tovariš Kalašnikov, imam jedan njegov proizvod za svaki slućaj da mrski neprijatelj pokuca na kriva vrata (pušnice i tavana), a i pas je spreman, navečer ga se pušta sa lanca, pa ko voli nek izvoli. (a i onaj PM M53 mada onesposobljen ima efekat kada se sjurim u dvorište) Batine 

Svejedno,  hajde nabroj badnjački meny, a ti jedi šta hoćeš kad već imaš naklonost svećenika. Mada, u vezi poštovanja verskih uputstava, mogao bi malo da posetiš  Veronauku što je organizovao "lacoš", bio i ja nije loše lol!

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)   Today at 19:24

Na vrh Go down

Samo za ljubitelje prave hrane (drugi dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/40Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Samo za ljubitelje prave hrane (prvi dio teme)
» Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)