FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Zoran108
Gušter
Gušter

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 64
Član od : 2014-12-29
Dob : 47
M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   04.03.15 14:36

Pozdrav Gagi! Jesi li ti na ovoj fotografiji? Hvala na skenu, sjećam se nekih lica. Krajnje lijevo je Plešnik Bojan ili Boštjan, ostalih se sjećam, pogotovo dvojice koja sjede, ali mena sam zaboravio. Crying or Very sad
Na vrh Go down
Ivek
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-03-04
M(j)esto Koprivnica-Wien

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   04.03.15 15:37

@Zoran108 (citat):
Pozdrav. Ja sam bio u kasarni Boro Menkov kao vezist telefonac 89/90 martovska klasa. Zastavnik o kojem pricas je Bogdanović, inače s Plitvica. Dobar čovjek skroz. U mojoj četi komantant je bio kapetan Stevan Mitrović, tipa sam se bojao ko vraga iako nikad prema meni nije bio ni grub ni otresit. Imao taj neki arogantni stav kao da nas sve gleda s petog kata. Inače bio sam mu ćato, dužio magazin, držao razglas, etc... Pomoćnik mu je bio Knežević, taj je bio duša od čovjeka, doneseš mu par piva, čovjek se zavali i nakon druge cigare kao da ti je klasa, a ne zapovjednik. Mislim da je bio vodnik jer su mu skinuli čin zbog neke kafanske tuče, barem je takva priča kružila. Prvoj četi je zapovijedao Popadić, bio je galamdžija ali meni se uvijek činio kvalitetnijim čovjekom od Mitrovića. Ostalih se oficira sjećam više po faci nego imenom. Bio je jedan stariji vodnik koji je bio isti Dragan Džajić, čak su ga neki i zvali Džajić, taj je bio baš sadist, koliko mi je živaca popio to nema imena.

Slaviše Pandurevića se sjećam, sportski tip, tamnije puti, dobar ko kruh, bio je moja klasa ali prva četa. Ljudi iz moje martovske klase kojih se sjećam... hm... Tone Vladičevski iz Ohrida, Trako Mirzad iz Travnika, Mithat Murić iz Rožaja (CG), Petar Nikolić i Branislav Aćimović iz Beograda, Biber Haris iz Sarajeva, Boban Kostić iz Kragujevca, Mario Pavliško iz Zagreba, Damir Begić iz Sl. Broda, Ivica Vanđija iz Varaždina, Boštjan Škrlec iz Murske Sobote, još jedan slovenac Plešnik koji je svirao gitaru... i tu me već sjećanje izdaje.

Dragi moji svi koji me se sjecate kao i ja vas drago mi je da sam vas pronasao i da mozemo negdje komunicirati. Ja sam inace Vandija Ivica iz kasarne Boro Menkov 89/90 martovska klasa vezista telefonac. Vidim da se dobro sjecate imena ja se nemogu stim pohvaliti nazalost.
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   04.03.15 16:00

Sjetio sam se jos nekih ljudi
klasa 88/89; Kos Roman (Slo), Jakić Vanja (CG), Goran Birger (Zagreb)
klasa 89/90; Sertić Romano (HR), Zadravec Krunoslav...

tko se sjeća neka dopiše.
Na vrh Go down
gagi1970
Gušter
Gušter

Broj komentara : 26
Član od : 2011-05-12
M(j)esto kladovo/podvrska

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   04.03.15 17:00

@Zoran108 (citat):
Pozdrav Gagi! Jesi li ti na ovoj fotografiji? Hvala na skenu, sjećam se nekih lica. Krajnje lijevo je Plešnik Bojan ili Boštjan, ostalih se sjećam, pogotovo dvojice koja sjede, ali mena sam zaboravio. Crying or Very sad
ja sam(trajilovic dragan) pored desetara sto stoji mislim da je onaj visoki zelenkapic goran ja sam bio u kumanovo samo na obuci pa sam se u februar vratio u strumicu ko relejac
Na vrh Go down
gagi1970
Gušter
Gušter

Broj komentara : 26
Član od : 2011-05-12
M(j)esto kladovo/podvrska

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   04.03.15 17:06

@Zoran108 (citat):
zorane reci mi ime i prezime mozda se setim i tebe
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   04.03.15 22:03

Na vrh Go down
11812
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2013-11-15

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   27.03.15 21:56

Evo me opet,vidim da je u međuvremenu bilo živo,ipak ima još vezista u životu.  :cheers:Zorane,hvala na slici,detalji iz kasarne bude uspomene.Što se tiče slike,poznati  su mi pojedini likovi,pretpostavljam da je ovo većinom ekipa desetara iz druge čete,ako se varam ovaj dolje u sredini je bio relejac,prezime Maleš ili Mališ,gore desno liči mi na stažu Spasića i dolje lijevo mi je poznat lik,ali se imena ne sjećam,ok je bio.Inače ako je ovo Spasić,stažista,ne mogu reći da je ostao u lijepom sjećanju,mada nama iskreno u prvoj četi nije ništa radio,ali je svašta bilo u /3 od njega i des. Kostića.U stvari,jednom je kao dežurni bataljona pokušao nešto da uradi,počeo u relejnoj spavaoni da baca poslaganu opremu,ali ga  desetar relejac(čini mi se da se Kardum prezivao) bukvalno izbacio,samo što se nisu potukli.Na slici koju je Gagi postavio su sve relejci čini mi se i des. Plešnik,face poznate.Gagi,još je kasnije bilo na otkomandi iz Strumice,je li moguće da su neki dužili papovke?Moguće da sam nešto pomiješao,ipak poslije ovoliko godina...Inače,onaj komandant kasarne što se nisam mogao sjetit je bio T.Vasilevski,neko ga je ranije spomenuo da je prije toga bio komandir prve čete.U suštini lik nije bio loš,ali smo ga se prilično bojali,bar u početku.Za sada toliko,ako neko ima još slika,dobro bi bilo da ih postavi,potražit ću i ja,ali male su šanse.Pozz svima. pionir
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   28.03.15 0:27

Ovo je Maleš, točno. I stažo je gore desno, ne sjećam se prezimena. Kostić kojeg spominješ je bio u mojoj četi, Boban, iz Kragujevca, visok i mršav, bio je preko 2m. Toliko pamtim. Kardum se ako se sjećam zvao Zdenko, iz Zadra. Ljudina. Nego, sjećaš li se ti Habibović Suada iz septembarske klase? Tip je otišao u prekomandu kad je došla martosvka klasa ali se vratio nakon dva mjeseca. Tako nešto opičeno rijetko sam viđao. Smile
Na vrh Go down
11812
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   28.03.15 23:41

Nije mi poznato ime,puno je vremena prošlo No ,Kardumu je ime Zdenko,u pravu si,a Kostić je bio iz druge čete,mislim telefonista,ne baš simpatičan u to vrijeme.U vodu smo zatekli dva vozača,ponašanjem nisu bili loši,ali su nas ubili u pojam puštanjem kasete D.Mirković i to 24/7,izgleda ništa drugo nisu ni imali tako da i dan-danas počnem pjevat kad čujem te pjesme iako ne slušam tu vrstu muzike.  Embarassed
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   30.03.15 10:29

Ja sam u kasarni dužio razglas pa sam popodne puštao glazbu po svom guštu. Jednom sam puštao neku žešću alternativu, Grč, Let3, od mekših EKV i PArtibrejkerse... i kao za vraga eto ti poručnika Jokića. Dođe do mene i kaže: "A kakvu ti to muziku puštaš, ništa se ne razume što pevaju. Što ne puštaš nešto lepo, recimo..." (i ja se smrznem, sad kad mi predloži neke cajkare, Bože ubij me odmah) "...Valentino, Crvena jabuka...". Odahnuo sam, ajde, prolazno je. ;-)
Na vrh Go down
11812
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   31.03.15 0:17

Very Happy Kad se sjetim face legendarnog Jokića,bez ikakvog izraza,ta muzika mu je najviše i odgovarala.Koje ispiranje mozga je bila ona politička što je vodio,čisto ubijanje volje za životom, čovjek nije mjenjao ni izraz lica ni ton dok dok je predavao,a nas pola spava ili se bori da ne zaspe.Vjerujem da je daleko dogurao ako je ostao u vojsci.Sjećaš li se onog brka,bezbjednjaka,mislim da mu je Malušev bilo prezime ili nešto slično?Stariji vodnik,mršav,ne baš visok,nije baš bilo prijatno sresti ga.
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   31.03.15 14:42

Jokić = bot. Bio mi je misterija ali mi se u nekim slučajevima pokazao da ima srca (i razuma) iako je baš bio prototip karijeriste. Ja sam kao ćato često šetao po onoj baraki gdje su bili Mitrović i ekipa i sjećam se da su se znali sprdati s Jokićem, onako iza leđa. Ali kansije su skužili da je frajer jednostavno takav. 

Malešev mislim. pa kako si ga sje sjetio, jaooo. Bio je nizak, brčići skoro ko Clark Gable, tamnoput, a otrovan. Nema šanse da te pošalje po nešto a da ne doda: "I to trkom sunce ti žarko je***m". Naravno naglašavajući svaku riječ. :-))

BTW poslao sam ti privatnu poruku, baci oko.
Na vrh Go down
11812
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   01.04.15 21:31

Ostao mi je u sjećanju(već prije sam to spomenuo) kad je ispostrojavao majora k-ta kasarne kod kantine,ovaj je šutio ko malo dijete,a nama nije jasno bilo da stariji vodnik to radi majoru.A,da je bio otrovan,bio je.Ništa od pp. No
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   02.04.15 0:14

Mogao je postrojavati viši čin ili ako je bio generalov ađutant ili ako je bio lud. :-)
Ne kontam što je s porukama, opet sam ti poslao.
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   02.04.15 21:08

Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   04.04.15 13:40

Vezisti klasa mart 89/90

Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   04.04.15 13:42

Zakletva klase mart 89/90

Na vrh Go down
Marko Velikanje
Gušter
Gušter

Član od : 2015-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   05.04.15 22:33

Zdravo
I ja sam bio u kasarni Bore Menko i to klaso 1989-90. Moj komandant je bio Popadič Drago a starji vodnik je bio Malušev Zoran ili tako nekako. Zajedno smo bili Puljič Egon, Kardum Zdenko, Peran Bore, Stojanovski marjančo, Zmirič Zoran. . ., ako bi se ko pronašao ovde, zamolio bi ga, da se pronađemo.

Lp  Marko Velikanje-vezista.
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   05.04.15 22:55

Pozdrav Marko. Sjećam te se naravno kao i svih koje si nabrojao. Pozdrav od Zorana.
Na vrh Go down
11812
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   06.04.15 18:10

Marko,dobro došao,još jedan vezista više,pozdrav!
Na vrh Go down
Ivek
Gušter
Gušter

Član od : 2015-03-04
M(j)esto Koprivnica-Wien

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   08.04.15 6:30

@Zoran108 (citat):
Zakletva klase mart 89/90

Uh tu smo bili jos dosta zbunjeni he he
Na vrh Go down
tin 76
Gušter
Gušter

Član od : 2015-04-21
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   21.04.15 19:47

vsem ki ste služili v kasarni  "Boro Menkov" Bataljon veze VP 6900/2 posebno pa vodu RTG lepe pozdrave od julske 76 Very Happy
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   21.04.15 21:07

Pozdrav Tin. Reci nam kako je to izgledalo '76. da mi koji smo služili kasnije malo usporedimo.
Na vrh Go down
tin 76
Gušter
Gušter

Član od : 2015-04-21
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   22.04.15 9:57

pa toliko je toga bilo ,da je težko sve napisati odjednom.bio sam dodeljen vezi linijski ali samo 3 dana,nakon toga nas je stari vodnik (mislim da se prezivao  Bogdanovič)u učioni Rtg odkucao (.--. , ..-.) mi smo pisali kao test i eto mene  kod RTG-jaca odmah selim u spavaonu na kraju hodnika.strojeva obuka -malo telegrafija puno a naravno i politička 4mesece .posle sam (moram da kažem da sam bio najmanji u četi i pored toga i prezime na V tako da sam uvek bio zadnji) polagao za telegrafista prvi i položio naravno Very Happy pošto sam bio prvi koji je položio odmah sam zadužio "proveru veze" i to su bili najlepši dani .stražu sam davao samo jedan put (kad su svi išli u prekomandu ) a požarstvo najviše po kazni Embarassed toliko za danas  pozdrav
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter

M(j)esto Rijeka

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   22.04.15 11:17

Bogdanović je u mojoj klasi već bio zastavnik. Pamtim kao kao vrlo korektnog oficira.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo   Today at 21:20

Na vrh Go down

Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo
» 'Maršal Tito' Beograd VP 5140 bataljon veze 1988/89
» Poligon Krivolak
» Štip VP 4447/2 bataljon veze, septembar 87/88
» POSTOJNA, Bataljon veze 74/75 - junska generacija