FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Aleksinac VP 7424

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
albolabris
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2014-12-21
Dob : 48
M(j)esto Hvar

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   05.03.15 18:44

@dpuric (citat):
Ja sam jedan od pet stazista (artiljeraca) - Puric Dragan, Bacic Nebojsa,Trubarac Rade,Tomaz Arko i Tauk Uzeir, i u KB puka bio je vezista Jankulovski Jove
E hebi ga sad... Purića se sjećam, Trubarac mi je bio kamandir voda, a ove bisam mora poznavat, ali vreme čini svoje....
ipak, prošlo je 29 godina.... možda da vidim sliku, sjetio bi se...
Samo da Vam kažem, ima fejzbuk grupa koju smo otvorili mi Aleksinaćki vojnici...
ako nekog zanima, ima slika... 
https://www.facebook.com/groups/101154383395499/

ako treba, bez obzira šta ja nisam admin tamo, pošaljite mi pp, rado ću Vas ubaciti u grupu...(mislim da je zatvorena....)
ali, to nema veze....

Pozdravljam sve koji vole ili su voljeli Aleksinac i 7424!
Na vrh Go down
albolabris
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2014-12-21
Dob : 48
M(j)esto Hvar

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   05.03.15 18:46

Isprika....
Ako nekome treba, moj profil na fb   

https://www.facebook.com/stjepan.erdelja

Srdačno!

Stjepan Erdelja
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 522
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   06.03.15 0:28

U Aleksincu je bilo uglavnom dobro za vojsku mada bilo je terena. i gadjanja ,artiljerija je to , Rujevica , Rtanj  a mozda i negde dalje
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   07.03.15 10:14

vreme sadasnje , deo kasarne 

Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   07.03.15 10:16

hangar
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   07.03.15 10:17

ambulanta
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   07.03.15 10:18

Na vrh Go down
zagi0070
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2015-03-13

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   13.03.15 15:29

Pozdrav !!
Služio sam vojsku semptembar 1987/88 u komandi puka kod kapetana Markovića kasnije kap.prve klase poslje ga je nasljedio nesječam se više imena,ali zvali smo ga Tarzan.
Odjeljenje veze bio je vodnik Zdjelar nadimak Pajser.
Sječam se još i potporučnika Turka i dva vodnika nova jedan je Izudin  Džezo i , a onog drugog se ne sječam imena.
Najjači je bio kap. Markotić Predrag zvani Markoni njega smo se bojali i iznimno poštivali,čuo sam da je sada u mirovini kao Hrvatski časnik.
Volio bih da se netko sjeti iz odprilike te klase za iše detalja..
pozdrav svima
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3111
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   13.03.15 16:42

@zagi0070 (citat):
Pozdrav !!
Služio sam vojsku semptembar 1987/88 u komandi puka kod kapetana Markovića kasnije kap.prve klase poslje ga je nasljedio nesječam se više imena,ali zvali smo ga Tarzan.
Odjeljenje veze bio je vodnik Zdjelar nadimak Pajser.
Sječam se još i potporučnika Turka i dva vodnika nova jedan je Izudin  Džezo i , a onog drugog se ne sječam imena.
Najjači je bio kap. Markotić Predrag zvani Markoni njega smo se bojali i iznimno poštivali,čuo sam da je sada u mirovini kao Hrvatski časnik.
Volio bih da se netko sjeti iz odprilike te klase za iše detalja..
pozdrav svima
I meni su nesto ranije Markotic i Markovic bili k-diri baterije a k-dir voda Ilic Dragoslav - Tarzan
Na vrh Go down
zagi0070
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   14.03.15 20:50

dpuric! koja si ti bio klasa? Sječaš se Zjelara, Turka vodnika Džeze Izudina?? oni su bili kod nas,koje su imali funkcije nesječam se.Bio je i onaj major Jović mislim.Mislim da sam ja jedan od rekordera stražara 128 dana. Džuboks,vozni park ...
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   15.03.15 15:04

Izudin Dzezo zivi u Aleksincu ima prodavnicu u kojoj se prodaje uglavnom neka sitna tehnika ali ima svega i svacega , mislim da se skinuo iz vojske kad su poceli ratovi na prostoru SFRJ ,  ja nisam ni znao da je bio podoficir JNA  , jedan moj prijatelj ga poznaje pa mi je to ispricao , pre neki dan sam bio u radnji kod njega ali nije imao neki deo sto mi je trebalo izgleda da dobar lik
Na vrh Go down
zagi0070
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   15.03.15 18:41

Pozdrav flexi!!
Živiš u Aleksincu??
Aleksinac mi je ostao u lijepom siječanju po dobrim i srdačnim ljudima i njihov odnos prema vojnicima.
Kad smo imali zakletvu ljudi su prilazili mojoj majci i pitali dali treba smještaj. Kod nas u Zg to je nepojmljivo.
Džezo je bio ok vodnik u ono vrijeme je bildao i bio s još jednim vodnikom s nama u bateriji.Mislim da smo mu mi prva generacija.Volio bih da se i on javi na forum,znam da je bio s Zdjelarom koji je bio gnjus i s poručnikom Turkom.
Pozdrav
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4652
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   15.03.15 18:50

@zagi0070 (citat):
Pozdrav flexi!!
Živiš u Aleksincu??
Aleksinac mi je ostao u lijepom siječanju po dobrim i srdačnim ljudima i njihov odnos prema vojnicima.
Kad smo imali zakletvu ljudi su prilazili mojoj majci i pitali dali treba smještaj. Kod nas u Zg to je nepojmljivo.

U Splitu se ne možeš maknut od baba koje ti nude smještaj! clown
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   15.03.15 19:26

1985/86, Zjelar mi je poznato, major Jovic je bio Pomocnik NS za Operativno-nastavne poslove.I tada su vojnici iz komandnih baterija posle obuke gulili strazu vise nego oni u ostalim baterijama.
Secas se zastavnika Ćufte - kuvara?
Na vrh Go down
zagi0070
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   16.03.15 7:32

Ćufta kuvar,bio sam u intendantima mijesec dana mislim da je on baš bio.Sjećam se da je baš u to vrijeme komadant bio Ćubrić i on je otišao u Niš i zamjenio ga je jedan ,zaboravio sam kako se zove,ali bio je super ,išao sam kod njega na raport jer me je Tarzan uhvatio u gradu i znao je da sam pobjegao.
Najviše sam se sukobljavao s onim vodnikom prijateljem od Džeze,sve je drukao Tarzanu i Zjelaru i svako malo na raport.Bilo je i grebanja za činove tako da smo mi pušili,najgori su bili Turk i Zdjelar Gojko.Zanimljiv forum...
Na vrh Go down
zagi0070
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   16.03.15 15:36

Sjetim se nekih detalja pa eto napišem,za vrjeme kad sam bio tamo mislim da je Čakaru poginula kćer.Kasnije je su dobili činove kapetana on i Tarzan.
Kako su se zvali oni kafići u gradu ,gdje nigdje nije bilo espreso kave?
Jednom prilikom sam išao u Niš u bolnicu i tamo naišao na kafe Tramvaj i Duga.Samo jedan bar mi je odbio poslužiti piće jer sam bio u uniformi.
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   16.03.15 16:40

Vojska je volela da ida u Zitkovac u neku birtiju  (muzika, konobarice oskudno odevene... Wink )iako je bilo zabranjeno.Redovno smo u patroli bili tamo i vracali vojsku u grad.
Na vrh Go down
zagi0070
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   16.03.15 17:03

Nismo nikad išli u Žitkovac,nesjecam se da su ikad išle patrole u grad...vojne policije nije bilo..
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   16.03.15 21:01

Nije, patrolu sa davali stazisti sa dva vojnika
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   16.03.15 23:17

@zagi0070 (citat):
Pozdrav flexi!!
Živiš u Aleksincu??
Džezo je bio ok vodnik u ono vrijeme je bildao i bio s još jednim vodnikom s nama u bateriji.Mislim da smo mu mi prva generacija.Volio bih da  se i on javi na forum,znam da je bio s Zdjelarom koji je bio gnjus i s poručnikom Turkom.
Pozdrav
To ti je tako bilo u skoro svim gradovima gde je bila vojska ne moze se uporedjivati sa Hrvatskom bar znam za Aleksinac i zapadnu i juznu  Srbiju a tako je  bilo i u centralnoj Srbiji e vec Beograd i Vojvodina mislim da nije bilo bas tako ali daleko od toga kao u Hrvatskoj ali narod je ovde uglavnom voleo vojsku , Dzezu mogu samo pozdraviti od vojnika iz Zagreba ali ko zna da li ce se setiti mnogo vremena je proslo od tada . Pa potsetio si me kako je moja porodica ugosila jednog vojnika i njegovog oca mada to je druga prica poznavali smo se sa njihovim komsijama a vojnik je bio iz okoline Sjenice tacnije selo Kladnica , Enver Visnjić  pa on je proveo mnogo vremena kod nas i u gradu moj brat ga je cesto izvlacio iz kasarne ja sam tad bio jos maloletan mada sam isao i ja da mu nesto odnesem i posetim u kasarni mislim da je to bila 1986/87 . Pa tad u todoba i kad si ti bio kasarna je brojila da ne preteram oko 700-800 vojnika , jel tako
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   16.03.15 23:18

@dpuric (citat):
Vojska je volela da ida u Zitkovac u neku birtiju  (muzika, konobarice oskudno odevene... Wink )iako je bilo zabranjeno.Redovno smo u patroli bili tamo i vracali vojsku u grad.
 da to je bila takozvana restoracija na zeleznickoj stanici
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   16.03.15 23:22

@zagi0070 (citat):
Sjetim se nekih detalja pa eto napišem,za vrjeme kad sam bio tamo mislim da je Čakaru poginula kćer.Kasnije je su dobili činove kapetana on i Tarzan.
Kako su se zvali oni kafići u gradu ,gdje nigdje nije bilo espreso kave?
Jednom prilikom sam išao u Niš u bolnicu i tamo naišao na kafe Tramvaj i Duga.Samo jedan bar mi je odbio poslužiti piće jer sam bio u uniformi.
 u to doba kad si ti bio nije bilo kafica u gradu , espreso kafe isto tako , prvi kafic je otvoren tek 1989 , mada bio je i jedan pre toga ali nije zaziveo , verovatno ste izlazili u kafanu Tiha noc , pored doma JNA a mozda i dom jer i tu je bio restoran i u kafanu Ozren  ili Dolinu mira ipak vojska je najcesce isla u Tihu noc
Na vrh Go down
zagi0070
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   17.03.15 14:49

Flexi!!
Pozdravi Izudinai pitaj ga dali još uvijek izučava ninđe i dali baca hurikene. To je nama gišterima prodavao fore. Haha ,jedino on nije bio grebator bio je fer . Ljubomorno sam ga gledao s stražatskog mjesta mjesta,a on bari komade.
pozzzz
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   23.03.15 9:24

evo sta je na prodaju od vojnih objekata u Aleksincu

РБ
Назив комплекса
Површина земљишта (ha)
Број објеката
Површина објеката (m2)
Мапа
Ситуациони план
Фотографије
 1. Делиград  17,2219 33 10974,54
 2. Глоговица  7,2763 11 3394
 3. Клуб ВС  0,174 1 753
 4. Полигон З-2055  8,3272 3 331,57
 5. Рујевица  52,7653 0 /
 6. Суповски мост  0,097 0 /
Copyright 2010 © Министарство Одбране Републике Србије - Управа за односе са јавношћу, e-mail:info@mod.gov.rs

flexi: komentar modifikovan dana: 23.03.15 9:29; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   23.03.15 9:27

@flexi (citat):
@zagi0070 (citat):
Flexi!!
Pozdravi Izudinai pitaj ga dali još uvijek izučava ninđe i dali baca hurikene. To je nama gišterima prodavao fore. Haha ,jedino on nije bio grebator bio je fer . Ljubomorno sam ga gledao s stražatskog mjesta mjesta,a on bari komade.
pozzzz
  Nisam bio kod Izudina Zagi da ga pozdravim sve se nesto nema vremena a na 10 minuta hoda mu je radnja od mene , znaci bivsi vojnik iz Zagreba generacija 86/87  jel tko bese ,
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   Today at 8:38

Na vrh Go down

Aleksinac VP 7424
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Aleksinac VP 7424