FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Aleksinac VP 7424

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
zagi0070
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2015-03-13

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   23.03.15 18:05

Flexi !!
Poslao sam poruku na pm !!
greškom
pozzz
Na vrh Go down
howitzer
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2014-03-04

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   29.03.15 8:56

@zagi0070 (citat):
Pozdrav flexi!!
Živiš u Aleksincu??
Aleksinac mi je ostao u lijepom siječanju po dobrim i srdačnim ljudima i njihov odnos prema vojnicima.
Kad smo imali zakletvu ljudi su prilazili mojoj majci i pitali dali treba smještaj. Kod nas u Zg to je nepojmljivo.
Džezo je bio ok vodnik u ono vrijeme je bildao i bio s još jednim vodnikom s nama u bateriji.Mislim da smo mu mi prva generacija.Volio bih da  se i on javi na forum,znam da je bio s Zdjelarom koji je bio gnjus i s poručnikom Turkom.
Pozdrav
Potpisujem sve navedeno. Također sam iz Zagreba, služio sam cijelu kalendarsaku 1982. godinu. Ljudi su zaista bili srdačni a s nekim oficirima i podoficirima sam se dobro ( ipak, kao 25 godišnjak ) dobro družio.
Bio je tada st. vodnik Milovanović ili Milosavljević, ne sjećam se točno, prava vojničina, mlađi od mene 5 godina. U kasarni strog i pravedan a popodne sam kod njega slušao rock&roll s ploča, pili Jagodinsko pivo...
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 523
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   13.04.15 22:21

Stafeta mladosti u Aleksinu  1970 godina
Na vrh Go down
dedo87
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-06-19

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   19.06.15 15:49

@zagi0070 (citat):
Flexi !!
Poslao sam poruku na pm !!
greškom
pozzz
Ej, jesi li to ti, Renato?
Na vrh Go down
sasa8283
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   02.08.15 12:44

Generacija oktobar 1982. Kod kap. Kardoša i tada još st. vodnika Jankovića. Čitam sve ovo pa me čudi kako niko ne spominje legendarnu "sliku diviziona".
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   03.08.15 8:27

@sasa8283 (citat):
Generacija oktobar 1982. Kod kap. Kardoša i tada još st. vodnika Jankovića. Čitam sve ovo pa me čudi kako niko ne spominje legendarnu "sliku diviziona".
"sliku diviziona".- o kome (cemu) se radi?
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 523
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   26.10.15 22:35

Sredinom 1970-tih godina vojska je odrzavala aleksinacki bazen na ovoj slici vide se vojnici u uniformama stoje dok gradjanstvo se kupa Smile, nazalost bazen nije u funkciji dugi niz godina
Na vrh Go down
howitzer
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2014-03-04

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   26.02.16 7:56

@sasa8283 (citat):

I ja bih volio znati na što misliš pod "slikom diviziona", da nije riječ o zidnoj slici/muralu koji je nastao u aranžmanu kap. Kardoša, a koji ga je stajao napredovanja.
Usput, ja sam te 1982. godine dočekao na prijavnici i baš mi je drago da se konačno netko javio iz te godine.
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   14.03.16 20:18

Na vrh Go down
vz60
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-10-17

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   17.10.16 13:53

VP 7424
Novi sam i nadam se nekakvom komentaru
Oktobarska klasa 1982  KBP- kapetan Marković Ljubo
Sjećam se dobro kapetana  Kardoša
                       vodnika  Ilića _tarzana
                       Čufte- kuhara-neznam čin
                       kapetana Vukeliča -Vuka tako smo ga zvali i bio je jako oštar, bio sam jednu noč u pritvoru i on me saslušavo- napili smo se na izdvojeno skladištu goriva - mislim Leskovik ili Bukovik- tako nekako
Kasnije sam bio u Tehničkom vodu - OTS - Žika Radojlović i Milev Stanoje niži činovi - mislim vodnik i zastavnilk.Da li se tko sjeća kad smo na -25  negdje u prosincu slušali ćitanje kazne za jednog vojnika koji je nekekvog turčinaa oteo?
Inače uspomene iz Aleksinca su ok.
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   17.10.16 14:10

vz60, dobro dosao na forum.Tri i po godine kasnije proveo sam 5 m i 22 dana kod Markovic Ljuba koji je jos uvek bio kapetan. Pre i posle toga bio sam kod Markotica a neposredni k-dir mi je bio Ilic-Tarzan tada porucnik. Cufta je bio zastavnik, dvojice podoficira iz OTS se takodje secam.Vukelic vise nije bio tamo.
Na vrh Go down
vz60
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-10-17

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   18.10.16 12:29

Jedan od komentara je od 7.3.14 god-čovjek piše da se "skinuo" 30.12.1982 . Obzirom da sam "oktobarska" 1982 god i bio sam u KBP sjećam se tog događaja- barem mislim.
Svi smo se postrojili ispred paviljona i izljubili ga prije odlaska. Ako čita treba se sjetiti da su njegova klasa bili izvjesni "Torlak"-Torlaković ćesto su zajedno pjevali uz gitaru i igrali šah i jean dečko iz Bosne - mislim da mu je bilo prezime _Tica.
Što se tiče "Markonija" uopče nije bio strog-bio je poručnik i samo je čekao da odradi mislim 7 godina vojske da bo zadžao stan ili da plati školovanje i mislio je skinuti nakon toga. Nadam se da ga nisam zamjenio -u ono vrijeme bio je zapovjednik tehničkog voda. Bio je izrazito visok-jako sličan "tarzanu" plava kosa , naravno ne takav"trokut" Možda sam neto zamjenio''??
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   18.10.16 13:00

E, ne secem se nikakvog *Markonija*iz tehnickog voda. U moje vreme * Markotic-*Markoni* bio je k-dir KB HAD-a i ubedljivo najstrozi oficir u puku.Dok sam radio obuku kod Ljube Markovica u KB Puka nisam imao dodira sa Markoticem, Kada sam se vratio iz *otkomande* jos neko vreme do kraja vojnog roka driblao me ja kao najveceg *gustera*. Cenio sam ga kao vojnika u strucnom smislu ali kao coveka ne.  I nismo se bas rastali u *ljubavi...*Tarzan je potpuno druga prica
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   18.10.16 13:08

E, ne secem se nikakvog *Markonija*iz tehnickog voda. U moje vreme * Markotic-*Markoni* bio je k-dir KB HAD-a i ubedljivo najstrozi oficir u puku.Dok sam radio obuku kod Ljube Markovica u KB Puka nisam imao dodira sa Markoticem, Kada sam se vratio iz *otkomande* jos neko vreme do kraja vojnog roka driblao me ja kao najveceg *gustera*. Cenio sam ga kao vojnika u strucnom smislu ali kao coveka ne.  I nismo se bas rastali u *ljubavi...*Tarzan je potpuno druga prica
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Aleksinac VP 7424   18.10.16 13:09

Na slici gore - Markotic Predrag sada- preuzeto sa interneta