FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next
AutorPoruka
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.03.10 2:12

pozdrav od Kejosa

bio sam u 2.bateriji artiljerijskog diviziona kod kapetana Vanđije Darka.
poslije dispečer za kamione na prijavnici kod kap. Đumić Stojana

sve dok nisam završio zbog žutice u skopju u  vojnoj bolnici....bila nas je puna bolnica.karantena na zaraznom odjelu do 04 mjeseca 1991..tada odoh kući u Zagreb.

jel ima koga da je bio tamo i tada?

Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 326
Član od : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.03.10 6:14

Pozdrav Kejos,

dobrodošel! Basketball
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.03.10 7:04

Pozz Kejos. Je li slučajno vama došla u prekomandu ekipa iz Prizrena? Čini mi se da je bilo proljeće 91.
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.03.10 9:49

ako i jest ja to nebi znao.već data sam bio u bolnici u skopju
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.03.10 12:52

Ista smo mi generacija, a nisam siguran za vrijeme prekomande. Moguće je koji mjesec +/-, ali je jedna ekipa "mojih" haubičara otišla u prekomandu kod vas i znam da se poslije pričalo da ih je dobar dio "popušio" žuticu. Crying or Very sad

mgalic2: komentar modifikovan dana: 29.03.10 19:30; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 417
Dob : 49
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.03.10 19:28

pozdrav druže KEJOS !
Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.03.10 22:05

pozdrav druže poručniče

Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.03.10 22:07

naveo bi imena ljudi koji su bili sa mnom i kojih se sjećam pa možda nelati netko
al neznam jel se smije to ovdje...mislim imena pisati..moderator???

Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.03.10 22:10

Pozdrav!!!!!
kaj ima novog u pajcek cityu? lol!

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.03.10 22:14

@Kejos (citat):
pozdrav od Kejosa

bio sam u 2.bateriji artiljerijskog diviziona kod kapetana Vanđije Darka.
poslije dispečer za kamione na prijavnici kod kap. Đumić Stojana

sve dok nisam završio zbog žutice u skopju u  vojnoj bolnici....bila nas je puna bolnica.karantena na zaraznom odjelu do 04 mjeseca 1991..tada odoh kući u Zagreb.

jel ima koga da je bio tamo i tada?

Zakaj ste tak čoporativno dobili  žuticu?
Diverzija? lol!

Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.03.10 22:26

@Kejos (citat):
naveo bi imena ljudi koji su bili  sa mnom i kojih se sjećam pa možda nelati netko
al neznam jel se smije to ovdje...mislim imena pisati..moderator???

Zašto ne?
Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 417
Dob : 49
M(j)esto zagreb hrvatska

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.03.10 22:45

ma slobodno piši ! samo nemoj vojne tajne lol! odavat ! affraid
Na vrh Go down
http://Landravac@gmail.com
Rodic Zeljko
Džomba
Džomba

Broj komentara : 146
Član od : 2009-05-30
Dob : 47
M(j)esto Kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.03.10 22:47

Pozdrav,ja sam krenuo za T.Mitrovicu,a moj najbolji drug za Urosevac.Nemoj pogresno da me shvatis pozadina na fotografiji je ostala ista.To mi je prvo upalo u oci jer i on ima takvu fotografiju sa istom pozadinom.Toje bilo septembra 1987.god.Jos jednom dobro dosao.
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   30.03.10 1:25

@Rodic Zeljko (citat):
Pozdrav,ja sam krenuo za T.Mitrovicu,a moj najbolji drug za Urosevac.Nemoj pogresno da me shvatis pozadina na fotografiji je ostala ista.To mi je prvo upalo u oci jer i on ima takvu fotografiju sa istom pozadinom.Toje bilo septembra 1987.god.Jos jednom dobro dosao.

imali su valjda tu jedno te istu zgužvanu zavjesu, valjda je i dan danas tamo Smile

Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   30.03.10 1:32

Citat :
Diverzija? lol!

valjda...ja sam obolio 12.03.1991..nikad neću zaboraviti.taj dan je bio utorak i biloje kupanje. a tada si morao nacijepat drva i potpalit onaj kotao ako si htio toplo tuširanje.ja se istuširo i počeo se tresti,a cijeli taj dan poslije ručka mi nije bilo dobro...mučnina i to ...navodno smo se sa vodom zarazili...ja sam došao treći u VB skoplje, a zamnom su stizali svaki dan sve više i više...kasarna uroševac je bila praktički desetkovana....
kući sam išo za prvi maj ...ali prije sam se morao razdužiti pa tek onda kući,,,,sjećam se dok sam hodao po kasarni svi su bili žuti u licu....jezivo...20 kila skino ..bio sam ko maneken...ja sam valjda jedini koji je smršavio u vojsci  109 skino na 88...svi koje znam su se zdebljali....

Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   30.03.10 11:59

@Kejos (citat):
Citat :
Diverzija? lol!

valjda...ja sam obolio 12.03.1991..nikad neću zaboraviti.taj dan je bio utorak i biloje kupanje. a tada si morao nacijepat drva i potpalit onaj kotao ako si htio toplo tuširanje.ja se istuširo i počeo se tresti,a cijeli taj dan poslije ručka mi nije bilo dobro...mučnina i to ...navodno smo se sa vodom zarazili...ja sam došao treći u VB skoplje, a zamnom su stizali svaki dan sve više i više...kasarna uroševac je bila praktički desetkovana....
kući sam išo za prvi maj ...ali prije sam se morao razdužiti pa tek onda kući,,,,sjećam se dok sam hodao po kasarni svi su bili žuti u licu....jezivo...20 kila skino ..bio sam ko maneken...ja sam valjda jedini koji je smršavio u vojsci  109 skino na 88...svi koje znam su se zdebljali....

Strašno!
Šteta kaj je propala JNA mogao si kakvu lovu izvući za odštetu.
Koga češ sad tužit (ups.. opet me malo geni zajeb.....) lol!
Sad će me Galić bocnut..... lol!

Gost

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   30.03.10 17:45

kaj je najbolje i dobio sam...ja i jedan dečko iz zagreba smo sami se informirali i poslali poštom zahtjev za odštetu i ODOBRILI SU NAM!!!
to je bilo neposredno nakon dolaska i rat još nije bio ni počeo...tražili smo neki iznos u  markama...kao bili ismo nesposobni za rad godinu dana pa smo zbrojili tadašnje režije i minimalne troškove za hranu znajući da nemamo neke šanse...to je bio iznos od nekoliko tisuća dojč maraka..a dobili smo u riješenju odštetu u visini siće neke....ja zarađujem godišnje oko 55 000 kuna..recimo da smo toliko tražili a dobili 2500 ...a onda je počeo rat i ništa od para.

Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   31.03.10 19:02

@Kejos (citat):
kaj je najbolje i dobio sam...ja i jedan dečko iz zagreba smo sami se informirali i poslali poštom zahtjev za odštetu i ODOBRILI SU NAM!!!
to je bilo neposredno nakon dolaska i rat još nije bio ni počeo...tražili smo neki iznos u markama...kao bili ismo nesposobni za rad godinu dana pa smo zbrojili tadašnje režije i minimalne troškove za hranu znajući da nemamo neke šanse...to je bio iznos od nekoliko tisuća dojč maraka..a dobili smo u riješenju odštetu u visini siće neke....ja zarađujem godišnje oko 55 000 kuna..recimo da smo toliko tražili a dobili 2500 ...a onda je počeo rat i ništa od para.

A ha si videl galic tužil ih je cheers
Slična spika ko i sa ljubljanskom bankom lol!
Šteta za malo si bil kratak!

Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   01.04.10 7:09

Dobro sam ja rekao, Zagorci su rođeni i umiru na sudu. Razz
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   01.04.10 20:31

@mgalic2 (citat):
Dobro sam ja rekao, Zagorci su rođeni i umiru na sudu.  Razz

Ma kad neznaš što je gušt!
Ajde pitaj ženu i tasta nek ti objasni te čari lol!

Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   01.04.10 22:45

Je, pa da me daju na sud. Smile
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   02.04.10 21:15

@mgalic2 (citat):
Je, pa da me daju na sud.  Smile

Svoj svoga je najslađe  lol!
A nije to više tako.
Znaš nekad je to išlo tako dok je tudum (direktor) vladao od kako se loza malo kultivizirala toga i sjekira po glavi sve je manje  lol!

Džomba
Džomba

Broj komentara : 115
Član od : 2009-05-03
Dob : 50
M(j)esto SLO

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   02.04.10 22:49

Quote: Svoj svoga je najslađe

Very Happy Very Happy Very Happy

Pa drugovi, to je k'o kod nas u Sloveniji - najslađe je tužiti suseda Twisted Evil Twisted Evil
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   03.04.10 0:28

reko sam prije da ću navesti imena nekih ljudi koje se još sjećam pa ako se zalomi da se nekoanađe,prepozna ili da zna za nekog super ako ne opet dobro

ZLATKO ŠAKANOVIĆ-v.kladuša
DIZDAREVIĆ FERID-v.kladuša
ELVIS JUSUFOV
ŽELJKO PEROVIĆ-beograd
DINKO ZAKŠEK-virivitica
ZLATKO ŠKVORC-čakovec
GOJČINOVIĆ HAMED-
ŠPAGO MUMIN
RAKOVIĆ ŠERIF-prijedor
GORAN STAJIĆ-beograd
MILIVOJE LEKA.slankamen
DOGAN VJEKOSLAV-sad je u austriji
DEMIROVIĆ SAFER
KOVAN KNEŽEVIĆ-kraljevo
OMERDIĆ NIHAD
BOLVARI IVAN-subotica
HUGO VENGUST-ljutomer
UMEK SMILJAN-maribor
....to je to ...bilo ih je još ali se nemogu sjetiti

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   03.04.10 0:35

Jedan od ovih koje sam ja spominjao (otišli iz Prizrena u Uroševac u prekomandu) je Mladen Nefat iz Pazina (ako sam dobro upamtio), mrga od čovjeka, dobričina od čovjeka. S njim sam dijelio krevet u doba guštera, kao i sve dobro i zlo. Rado ga se sjećam.
P.S. Ovo o krevetu se odnosi na kat ispod, naravno. Smile
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   Today at 18:48

Na vrh Go down

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/40Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next
 Similar topics
-
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'