FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next
AutorPoruka
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   07.12.12 13:33

Evo da vam se javi stara kuka.Oktobarska klasa 81 god.
Komandna baterija -kdant Kozomara Milan
Vod veze-vodnik ??
Računači-st.vodnuk prve klase Aleksić
Ja zamjenik komandira voda veze des. Špoljarić iz okolice Varaždina
Ima li ko živ iz tog doba,nek se javi.
Moji najbolji drugari, Crnogorci -Vuković Rade i Bojić Tihomir iz Bijelog Polja

Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   08.02.13 8:48

Zdravo drustvo.Ja sam dosao u Urosevac oko 15 novembra iz Marsalke iz Skoplja. Bio sam Staza u Inzenjeriji VP 4466 kod kapetana Kovcic Nedzada a zvali smo ga vitez koja.Dosli smo kada je vojska pocela da se povlaci iz Makedonije.Sto se tice kupanja tu nismo imali problema samo smo morali da vucemo drva sa vrha brda dole za kupanje. Mnogo mi je drago sto sam ovde sa vama .A inace otisao sam kuci tj.skinuo se 29 maja 1992 god. Javite se.....................
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   08.02.13 13:05

Dobro došao kolega "stažo", dok ne pronađeš ljude iz tvoje jedinice uključi se slobodno i na druge teme. cheers
Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter

Broj komentara : 58
Član od : 2011-01-06

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   08.02.13 20:58

@sasa staza (citat):
Zdravo drustvo.Ja sam dosao u Urosevac oko 15 novembra iz Marsalke iz Skoplja. Bio sam Staza u Inzenjeriji VP 4466 kod kapetana Kovcic Nedzada a zvali smo ga vitez koja.Dosli smo kada je vojska pocela da se povlaci iz Makedonije.Sto se tice kupanja tu nismo imali problema samo smo morali da vucemo drva sa vrha brda dole za kupanje. Mnogo mi je drago sto sam ovde sa vama .A inace otisao sam kuci tj.skinuo se 29 maja 1992 god. Javite se.....................

tad se već kupalo "normalno", od 3. do 6. mjeseca '91 kupali smo se uz pomoć kamiona ABKO ili ABHO kako se već zvalo,

pozdrav,

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   09.02.13 13:03

Moja ceta je spavala u zgradi iznad poste a sa jedne strane je bila mala pista a sa druge kotlarnica. Ruku na srce nije bilo lose,u gradu sam bio samo 3 do 4 puta jer je bio mnogo prljav i blatnjav. I bilo gde da krenes morao si ici nizbrdo i uzbrdo. Secam se negde pocetkom 92, februar ili mart da je dosta njih dobilo neku infekciju i kraste oko vrata. Dali od prljavih vetrovki ili je bila zaraza tada niko nije pricao .javljajte se...........
Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   12.02.13 20:54

@sasa staza (citat):
Moja ceta je spavala u zgradi iznad poste a sa jedne strane je bila mala pista a sa druge kotlarnica. Ruku na srce nije bilo lose,u gradu sam bio samo 3 do 4 puta jer je bio mnogo prljav i blatnjav. I bilo gde da krenes morao si ici nizbrdo i uzbrdo. Secam se negde pocetkom 92, februar ili mart da je dosta njih dobilo neku infekciju i kraste oko vrata. Dali od prljavih vetrovki ili je bila zaraza tada niko nije pricao .javljajte se...........

sjećam se da sam čuo buku od tenkova i kamiona skoro sat ranije prije nego ste došli.
svi smo dobivali te kraste i mazali ih nekakvom crvenom kremom. Bilo je i gorih stvari, da ne ponavljam pročitaj unazad par stranica pa ćeš vidjeti kako je bilo prije.

bilo je i lijepih dana

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   13.02.13 8:27

Gde si Budo majstore.Izgleda da smo nas dvojica bili u istom vremenu i na istom mestu u zajednickoj kasarni.Nasao sam pre par dana na You tube snimak kamere kako bomba pogadja zgradu gde je bila policija.Ma stvarno je bilo OK.Dali se secas kada je podignut stepen borbene gotovosti zbog izbora u albaniji ? Tada su nasi tenkovi bili ukopani na ivicu kasarne i gledali na grad,secam se da su bili ispod pesadiskih prepreka.A secas li se koncerta u hali sportova kada je pevala i Zorana ?
Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   13.02.13 17:46

@sasa staza (citat):
Gde si Budo majstore.Izgleda da smo nas dvojica bili u istom vremenu i na istom mestu u zajednickoj kasarni.Nasao sam pre par dana na You tube snimak kamere kako bomba pogadja zgradu gde je bila policija.Ma stvarno je bilo OK.Dali se secas kada je podignut stepen borbene gotovosti zbog izbora u albaniji ? Tada su nasi tenkovi bili ukopani na ivicu kasarne i gledali na grad,secam se da su bili ispod pesadiskih prepreka.A secas li se koncerta u hali sportova kada je pevala i Zorana ?

ja sam brojao siću kad ste vi došli i nisam više bio kad ste se ukopavali. Nas je dočekao rat u Iraku kad su Ameri napali tad smo imali punu borbenu gotovost desetak dana, zabrane u grad smo imali svako malo. Zd zakletve pola godine nisam bio u gradu i nisam puno propustio.bomba nije pogodila policiju nego glavnu zgradu ispred piste, policija je bila iza nje, u balkon gdje je bio SVLR (VBR) a ja sam bio desno od njih na istom katu. Dok vi niste došli bio sam u zgradi iznad vaše, što se koncerta tiče mi smo išli na Cecu.

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   13.02.13 18:45

Na snimku je napisano zgrada policije a snimak je sa rakete.Dole u prizemlju desno hodnik pa prva ili druga vrata levo je bila komanda moje cete a ja sam spavao u zgradi preko puta male ili donje piste. Mislim da su tu bili neki iz PVO.Za grad si totalno u pravu,bio sam tri,cetiri puta i toliko mi se zgadio koliko je bio prljav i kaljav da nisam hteo da idem.A mogao sam ici bar 2 puta mesecno.
Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   14.02.13 18:05

@sasa staza (citat):
Na snimku je napisano zgrada policije a snimak je sa rakete.Dole u prizemlju desno hodnik pa prva ili druga vrata levo je bila komanda moje cete a ja sam spavao u zgradi preko puta male ili donje piste. Mislim da su tu bili neki iz PVO.Za grad si totalno u pravu,bio sam tri,cetiri puta i toliko mi se zgadio koliko je bio prljav i kaljav da nisam hteo da idem.A mogao sam ici bar 2 puta mesecno.

dok vi niste došli policija je bila u zgradi lijevo pa su se preselili, sjetio sam se da smio bili iznad njih i da smo im razbili prozor s čizmom. Inače većinu vremena sam bio u zgradi desno koju si vidio na snimci.

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   14.02.13 19:13

Imali jos nekih snimaka kasarne na netu ili ne ? Nasao sam snimke grada, srkve ,centra ali same kasarne nema. Secas li se fudbala koji smo igrali na donjoj pisti i jutarnjeg postrojavanja a vetar duva pravo sa planine ?
Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   18.02.13 22:14

@sasa staza (citat):
Imali jos nekih snimaka kasarne na netu ili ne ? Nasao sam snimke grada, srkve ,centra ali same kasarne nema. Secas li se fudbala koji smo igrali na donjoj pisti i jutarnjeg postrojavanja a vetar duva pravo sa planine ?

nisam našao ništa više osim fotke gdje je cijela kasarna porušena i počišćena. Što se vjetra tiče spalio mi je kožu na desnom uhu, zima '91 je bila ledena, još je jedan dobio smrzotine na desnoj šaki, baš nekako puhao s desne strane. Nogomet smo svega par puta igrali, stalno su nas nečim davili a ono malo vremena što je ostalo izgubilo se u kantini. Ako si bio zajedno s LAP-om možda si upoznao kojeg šofera?

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   19.02.13 7:24

Bio je jedan staza kao i ja mislim da je bio negde iz Vojvodine,oni su spavali u gornjem hodniku levo a ja sam bio desno.Secam se mog zemljaka Dejana Milanovica iz Mladenovca i jednog visokog hrvata,mislim da se prezivao Luburic.Dole u zgradi do piste je bio berberin Misko za koga su dosta njih pricali da voli muskarce.Dosta vremena je proslo pa ne mogu svega da se setim.
Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   19.02.13 18:31

@sasa staza (citat):
Bio je jedan staza kao i ja mislim da je bio negde iz Vojvodine,oni su spavali u gornjem hodniku levo a ja sam bio desno.Secam se mog zemljaka Dejana Milanovica iz Mladenovca i jednog visokog hrvata,mislim da se prezivao Luburic.Dole u zgradi do piste je bio berberin Misko za koga su dosta njih pricali da voli muskarce.Dosta vremena je proslo pa ne mogu svega da se setim.

niko mi nije poznat, brico je bio Ljubinko Milojević iz Kragujevca i bio sam super s njim, on se skuniuo '92 krajem prvog mjeseca i nije mi djelovao nastrano. taj tvoj ga je očito naslijedio.

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   20.02.13 7:29

A secas li se onog groznog smrada iz WC a,ako si bio gore na spratu?Od onoliko kabina bar 20 tak,jedva su njih pet,sest bile u funkciji a sve ostalo je bilo zapuseno.Imam jednu sliku sa ovima iz LAPa i postavicu je za vikend kada mi klinac dodje iz skole.A za bricu se samo tako pricalo ,a mozda je vojska to izmislila.Poznavao sam i nekog Jankovic Ratka iz Budve,mozda se secas i njega?
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   20.02.13 7:50

Pozdrav drugari.Ja sam služio tu u Uroševcu 81 i 82 godine,tada je to bio divizion sa tri artiljerijske
baterije 122 mm i komandna baterija.Opišite kako je to izgledalo 90tih godina.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   20.02.13 13:24

Pozdrav za tebe Lacos.Mogu ti reci kako je bilo od sredine novembra 91 kada je moja VP 4466 dosla iz marsalke iz Skoplja.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   20.02.13 13:52

Pozdrav Saša.Da to bi me interesiralo.Kad sam se ja skidao 26.11 82 počelo se gradit neke objekte,kuhinju,neku zgradu lijevo od prvog paviljona i dr.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   20.02.13 14:48

@sasa staza (citat):
Pozdrav za tebe Lacos.Mogu ti reci kako je bilo od sredine novembra 91 kada je moja VP 4466 dosla iz marsalke iz Skoplja.

Zdravo Saša, molio bih te da se pri opisivanju stanja iz kraja '91.g. držiš pravila foruma: Very Happy

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t61-datiranje-kraja-postojanja-jna

Ne kažem da si nešto pogriješio, ali ne bismo htjeli da se uđe u priče koje nisu za forum, sam ocijeni.
Pozdrav! Very Happy
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   20.02.13 20:54

Hvala na obavestenju MAXE,samo mogu da kazem jos da sam otisao u JNA ,a posle 15 meseci mukotrpnog rada zavrsio i skinuo se kao pripadnik VJ.Tako da je moje skromno misljenje da mogu komentarisati za OBA vremena,a ako sam negde pogresio MOLIM da me ispravis na vreme.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   20.02.13 21:00

Pa Lacose mogu ti reci da je kasarna u moje vreme tamo izgledala OK,sa leve strane posle strazare je bio vojnicki klub,pa gore 2 piste i gore dva ili tri paviljona.U sredini kantina,iznad nje jos 4 stare zgrade.Desno kuhinja pa toplana a gore na kraju auto park.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   21.02.13 7:55

Pozdrav Saša,nemam namjeru komentirati ništa drugo osim kasarne u kojoj sam služio. Probat ću opisati stanje koje je bilo u moje vrijeme.Kad se skineš sa glavne ceste uzbrdo bile su dvije kapije,desna za kamione a lijeva sa prijavnicom i stražarom.Poslije šumarka bio je prvi paviljon,a ispred njega pista za postrojavanje i  dizanje zastave.
Kad gledaš paviljon od starne piste ulaz sa lijeve strane bila je komanda Ulaz u sredini na prvu etažu
lijevo bila mi je prva spavaona.Ulaz sa piste bila je učiona.Ulaz sa desne strane bila je kancelarija moga komandanta, kap.Kozomare a sa njim u kancelariji bio je stariji vodnik Aleksić zapovjednik voda računača,moj vodnik Milosavljević ili Milovanović (zaboravio kako točno)zapovjednik voda vezista.Ispod te kancelarije bio je naš magacin.Iznad toga paviljona bila su još dva, svaki za 20-30 metara udaljenost.Poslije nekog vremena preselio sam se u treči ,najgornji,prva spavaona lijevo na desnoj strani.Na lijevoj strani bila su vrata prema umivaonicima i WCu,a u produžetku šoške.Za oko mjesec dana nakon dolaska srušena je kuhinja pa se kuhalo u poljskim kuhinjama,a jelo se u šatorima.Kuhinja i šatori bili su lijevo iznad trečeg paviljona.Dalje ravno od trečeg paviljona bio je vozni park,traktori gusjeničari,topovi i Američke samohotke.Desno gore bila je benzinska,naša garaža za dajc i MKŠK.U produžetku ispod benzinske bilo je neko skladište.

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   21.02.13 9:32

Zaboravio sam ti reci da je nakon ulaza sa leve strane bila ambulanta pa onda zgrada gde je bilo kupatilo.Sledeca je bila zgrada vojnickog kluba ili tako nesto a u njoj je posle mog dolaska iz Skoplja spavala vojska.Posle ide mali sumarak na brdascetu i mala pista sa golovima za mali fudbal.Moja zgrada je bila izmedju u sredini kasarne izmedju male piste i kotlarnice.Iznad male piste ide velika sa jarbolom za zastavu i tri velika paviljona jedan iza drugog.Ukucaj na Gougle bombardovanje urosevca i videces te zgrade kod piste.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   21.02.13 10:16

Da upravu si,zaboravio sam na ambulantu i kupaonu.Zgrada vojničko kluba u moje vrijeme nije bilo.Da sad sam se sjetio i igrališta za rukomet i mali nogomet.Ispod igrališta bila su skladišta municije
tkz rupa.Da bilo je jedan magacin isturen van kasarne tkz kota gdje se davala straža.Neznam gdje je
napravljena nova kuhinja sa trpezarijom.Vidim pisao si nešto o WCima.Ist slučaj bio je i u moje doba.
Ljeti nije bilo vode,pa su svi WCi bili začepljeni tj van upotrebe,cijeli paviljon strašno je smrdio.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   21.02.13 12:17

Nova kuhinja i trpezarija je bila ispod kotlarnice a to je od ulaza sa desne strane negde na polovini brda.A to dodje sa desne strane kantine tj.ako je kantina imala tada kada si ti bio tamo.Paviljon gda sam spavao je stara zgrada jos iz tvog vremena,polovina je bila u zemlji a gornji deo spavaone za vojsku.I mi kada smo dosli tamo iz Skoplja prvih mesec dana spavali smo kao stoka,lezali na betonskom podu i pokrivali sa cebadima.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   Today at 10:37

Na vrh Go down

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'