FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
AutorPoruka
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   21.02.13 12:39

Gledao sam video ali tih zgrada nije bilo u vrijeme moga službovanja.Nemogu se snači gdje se uopče nalaze.Što se kantine tiće bila je neka zgrada desno od ulaza,blizu magacina hrane.
Neznam što ste spavali na podu u starim paviljonima,dali zbog toga što vas je bilo mnogo ili nije bilo uređena spavaona.Ja sam spavao na podu 2-3 dana kad sam došao jer su tek tada počeli uređivati paviljone,jer kako su rekli kasarna jedno vrijeme nije bila u funkciji.

Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   21.02.13 14:17

Zgrada gde je udarila bomba je prva kod velike piste gde je bila policija.Zgrade gde sam spavao je izgleda bila konjusnica dole a na spratu je bilo za vojsku u to vreme.Prvo je bila zima u spavaoni jar ja grejanje bilo iskljuceno.Posle nekoliko dana su stigli kreveti iz Skoplja za nas tako da je posle bilo sve OK.A sto se tice kasarne mislim da je pravljena sredinom 70 tih godina.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   21.02.13 14:25

Mislim da je kasarna pravljena puno prije.Par klasa prije mene spavalo je u šatorima tako dugo dok se objekti nisu polako obnavljali.Tako su barem nama govorili stariji vojnici.Policije u moje doba nije bilo, ni tih zgrada sve u svemu uvjeti baš nisu bili nešto.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 58
Član od : 2011-01-06

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   21.02.13 18:39

@lacoš (citat):
Mislim da je kasarna pravljena puno prije.Par klasa prije mene spavalo je u šatorima tako dugo dok se objekti nisu polako obnavljali.Tako su barem nama govorili stariji vojnici.Policije u moje doba nije bilo, ni tih zgrada sve u svemu uvjeti baš nisu bili nešto.

da vam ja probam objasniti izgled kasarne: od lijeve kapije prijavnica s desne strane i odmah s lijeve stražara i zatvor, cesta se odmah ispred stražare odvaja lijevo za autopark (obilazi zgrade), od prijavnice cesta ide ravno do vrha brda, poslije stražate cca30 m s lijeve strane je bio intendantski servis (spojen od 4-5 kontejnera) i odmah zgrada ambulante i stacionara u kojoj je bilo i kupatilo (ulaz odmah kraj kontejnera od int. servisa), desno od ceste u borovoj šumi kantina. dalje istom cestom s lijeve strane je bio vojnički klub a malo poslije desno prva zgrada (stara) u kojoj je bila komanda i u prizemlju dućan i malo skladište od int. servisa. dalje cestom s desne strane druga zgrada (stara) a s lijeve šuma i iznad nje igralište. Na vrhu brda desno je bila treća stara zgrada (u njoj je s desne strane bio centar veze) a lijevo od ceste veliki paviljon (novi) i pista za postrojavanje. Iza njega sagrađen je još jedan koji koristila policija. iza svega su bile nekakve radione i auto park. kad ulaziš s desne kapije (nije se koristila osim dostave hrane za kuhinju) odmah desno je dbila mala zgrada nastavnog servisa pa 40m dalje desno skladište hrane - lijevo kantina. dalje 20m desno kuhinja - lijevo prva zgrada. dalje 30m desno kotlovnica - lijevo druga zgrada, na vrhu je lijevo treća zgrada i cca 20m desno mala puniona za akumulatore, još desno na livadi su bile parkirane rashodovane samohodke i cca 100 desno od ceste je bio svinjac. poslije punione desno su bila priručna skladišta a cesta je zavijala lijevo i spajala se s cestom od prijavnice ravno što ide i cestom koja se odvajala za autopark,ravno je bila rupa u kojoj su bila skladišta. to je bila glavnina zgrada
nadam se da nisam zakomplicirao izgled kasarne
kad se vojska povlačila iz Makedonije onda su nas natiskali posvuda i zato su neki spavali i na podu.

imate na netu sliku iz zraka mada je već bila porušena

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18517
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   21.02.13 19:20

@budo972 (citat):
imate na netu sliku iz zraka mada je već bila porušena

Uroševačka kasarna

Bondsteel, najveća vojna baza poslije Vijetnama nalazi se u okolini Uroševca
Cool

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 05.07.14 23:29; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.02.13 5:01

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 16.05.14 2:40; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.02.13 7:51

Bas ti hvala BUDO 972 na ovako iscrpnom izvestaju.Ja sam polovinu zgrada zaboravio ali vidim da tebe secanje jos uvek dobro sluzi,sto je za svaku pohvalu.Kazi mi samo tj. napisi u kojoj si zgradi spavao.Ja sam bio u srednjoj zgradi u sredini kasarne a spavao u delu do kotlarnice. OVIM PUTEM SE ZAHVALJUJEM I MAX BLITZ u na ovim slikama kasarne i ovo ti ne mogu zaboraviti .HVALA MAXE.......
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.02.13 9:00

Koliko dana smo lopatali da bi nešto izgradili,koliko kanala smo iskopali po kasarni,postavljali ogradu oko cijele kasarne,uredili streljanu kako nebi odlazili na Goleš,a sad samo krš.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.02.13 9:49

I ja sam postavljao ogradu oko kasarne sa zadnje strane do potoka gde je bio auto park.Streljanu nisam zatekao i ako je bila nisam znao za nju.A sve ovo sto se desilo kriv je neko drugi a mi smo bili samo pioni u tudjim rukama.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.02.13 10:03

Streljana je bila skroz na kraju poligona,do brda koje je djelilo poligon sa selom,nemogu se sjetit kako se zvalo.Nije to bilo nešto uređeno,iskopali smo rovove za gađanje,sdruge strane rovove gdje su bile mete koje su držali vojnici i kod svakog pogotka spuštali metu.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.02.13 16:41

Nesecam se streljane,mozda je ukinuta pre nego sam ja stigao tamo a selo neznam sa koje je strane kasarne.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.02.13 18:46

Neznam dali si bio na tkz koti,bio je tamo neki magacin.Znači ideš cestom prema tom magacinu pa malo prije skreneš lijevo.To ti je udaljeno od paviljona nekih 2km.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.02.13 20:10

Ne-nisam isao sa vojskom toliko daleko gore.Najdalja relacija mi je bila iznad paviljona 400-500 met.Tamo su nam bili kamioni i gradjevinske masine.Opremu i ostale stvari drzali smo u nekim magacinima kod pumpe i u napravljenim satorima iznad kotlarnice.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.02.13 20:37

Načelnik generalštaba u posjeti kasarni.Navratio na čas POVa.Ja mu predajem raport,malo nepravilno,preko stola,ovaj vojnik lijevo okrenut leđima.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.02.13 21:02

@lacoš (citat):
Načelnik generalštaba u posjeti kasarni.
Branko Mamula

Partizanski borac i nositelj Partizanske spomenice 1941.g.
Bio je i zapovjednik Vojno-pomorske oblasti. Od 1979. do 1982. bio je načelnik Generalštaba Jugoslavenske narodne armije. Godine 1982. postavljen je za Saveznoga sekretara za narodnu obranu, na toj dužnosti se zadržao do 1988.g., kada je službeno umirovljen.
U najviši vojni čin admirala flote (četiri generalske zvjezdice - general armije) unaprijeđen je 1983.g.
Do 1991. g. živio je u Opatiji u vili uz more koju su mu gradili vojnici. U Podgorici je 2000. g. objavio knjigu 'Slučaj Jugoslavija'. Živi u Tivtu (Crna Gora).
study
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.02.13 21:07

Kad ga već spominjemo, evo ga u posjetu požarevačkom garnizonu JNA:  

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 16.05.14 2:49; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.02.13 21:09

Nikad neću zaboravit crvene cipele u kojima je došao,i svitu koja je salijetala oko njega.
Za raport sam dobio 3 dana nagradnog od komandanta diviziona.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.02.13 19:14

Saša, kad ste točno skinuli petokrake i kako je to izgledalo?

Čujem da su mnogi oficiri to vrlo teško prihvatili.... Sad
Kao i uklanjanje Titovih slika i bisti... Ovo je bilo ranije, pretpostavljam, ili sve zajedno?
Možemo o tome, nije bed.... Smile

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.02.13 22:49

Evo sada sam trazio slike iz Urosevca da vidim koje smo oznake nosili. Mislim da su se promenile oznake negde u martu -aprilu 92 god. Umesto petokrake smo dobili za usivanje krugove na kojima je pisalo vj.Vojska kao vojska sta je mogla nego da izvrsava naredjenje.A i nalepnica je bila prakticnija zato sto dok je bila petokraka na kapi pa kada te neko iznervira a ti ga onom kapom po glavi a petokraka onda ostavlja oziljak.Za oficire neznam kako su reagovali ali nije bilo sve jedno-nebih dalje da pisem o tome jer nije u skadu sa pravilima foruma.Nisam sacekao skidanje slika i ostalog tako da nemogu da komentarisem.Hvala Maxe za dizanje reputacije.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.02.13 22:56

Pa stavi neke slike da vidimo kako je to izgledalo.Ako nečeš nemoj napisati koji si lik na slici.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.02.13 22:58

Možda sam te malo prethodno zbunio Saša, nemoj se ljutit, ne volim samo kad neki podmeću ratna zbivanja pod to da su bili na 'terenu'.

Kakvom 'terenu'? Mnogi od nas su bili na 'terenu'.
Pričaj o onom što nije rat, eto!! Sve pet. Very Happy
Pričali smo već o skidanju petokraki ranije, nije to neka tabu tema.
Navodno su neki oficiri suze ronili, ne zezam se sad s njima, mogu ih potpuno razumjeti! Exclamation
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.02.13 23:00

Imam slike sa drugarima a ne kasarne,ali nema veze sutra postavljam i pisem koji sam jer nemam razloga da se krijem.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.02.13 23:05

Nema ljutnje Maxe, ja nisam nigde izlazio van kasarne ni u Karlovcu ni u Urosevcu tako me to ne interesuje.Za 15 meseci vojske kasarne su mi bila jedini teren osim kada sam isao da selim kasarnu iz Skoplja .
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.02.13 23:42

Malo si nam o Skoplju pričao, kako je tamo bilo? Very Happy
Kad si u tamo došao?
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.02.13 23:59

Ja se ne sječam da je iko dolazio u prekomandu u Uroševac iz skopja.

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   Today at 10:45

Na vrh Go down

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/40Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
 Similar topics
-
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'