FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
AutorPoruka
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   03.04.10 15:38

@mgalic2 (citat):
Jedan od ovih koje sam ja spominjao (otišli iz Prizrena u Uroševac u prekomandu) je Mladen Nefat iz Pazina (ako sam dobro upamtio), mrga od čovjeka, dobričina od čovjeka. S njim sam dijelio krevet u doba guštera, kao i sve dobro i zlo. Rado ga se sjećam.
P.S. Ovo o krevetu se odnosi na kat ispod, naravno. Smile

Question   Question    Question   lol!

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 326
Član od : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   03.04.10 16:53

@mgalic2 (citat):

Pa nismo mi ništa drugo ni pomislili
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   03.04.10 17:07

@Marduk (citat):
@mgalic2 (citat):

Pa nismo mi ništa drugo ni pomislili  

Ali bi ipak možda trebali razlučit razliku kreveta i postelje. lol!
Slažem se marduk s tobom,ma di bi mi išta drugo mislili!
Da mi je galić to rekel onak u četri oka ja to nikom nebi odal možda Maxu,pp-u,tebi i možda još dvojci trojci povjerljivih..... rabbit

Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   03.04.10 17:37

Aj vas dva prošetajte malo na Krivolak i vidite da nisam (slučajno) tamo. Razz
Na vrh Go down
VP 2033
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2010-05-15
M(j)esto U Zemlji medvjeda i leptirova

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   15.05.10 20:46

Zdravo Drugovi bivsi vojnici,ja sam novi clan ovdje,evo da se odmah i predstavim,bio sam Decembarac u Urosevcu 1990/91 u prvoj bateriji ako me sjecanje ne vara,prvi sprat desno odmah prva spavaona,Kapetanovog se imena ne sjecam,bijase Makedonac,onako omalen ali bogami i podebel ko kakvo burence,uh jeste zaboravih nije Kapetan nego Kapetan prve klase,Porucnik mi je bio Kosic,Slovenac ,bio sam u prvom vodu,a za drugi vod je bio Mladenovic.Mladji vodnik Veselinovic iz Borova Sela je bio nas stazo a Desetar Alic negdje iz Bosne je bio nas vodja odjeljenja,ako sam nesto pogrijesio neka me se ispravi,davno je to bilo.I ja sam bio od onih sto su pozutili Smile)))

A sto se tice odstete dobio sam godinu dana vojnu nadoknadu za tu zuticu i bogami nije bila tako malena,naravno tek poslije komisije u Banja Luci i potom u Sarajevu ali se isplatilo.

Gore neko pomenu Serifa Rakovica iz Prijedora koji je bio na prijavnici,eno ga na Facebook,ja sam ga inace znao jos prije vojske tako da sam se obradovao kad sam ga vidio u Urosevcu,a moram priznati i dosta mi je pomogao u prvim gusterskim danima.
Eto toliko od mene ukratko,pozdrav drugovi bivsi vojnici.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   15.05.10 21:20

VP 2033, dobro nam došao na forum. cheers
Još jedan u nizu nas "Kosovara" Smile
Na vrh Go down
VP 2033
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   15.05.10 21:26

Hvala na srdacnoj dobrodoslici.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   15.05.10 21:33

Je li ti poznato ime Nefat Mladen iz Istre? Došao u prekomandu iz Prizrena, haubica 122 mm?
Na vrh Go down
VP 2033
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   15.05.10 22:02

Ne nije,kod nas normalno nije bilo prekomande ali posto je preko 200 vojnika i 13 starjesina oboljelo od zutice (Virosa Akuta A)
morali su popuniti operativni sastav jedinice sa vojnicima iz drugih kasarni dok su neki od mojih klasica dobili produzenje zbog uvodjenja Nore u sastav artiljeriskog puka.
Na vrh Go down
vezista2033/3
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2010-07-29

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.07.10 12:34

pozdrav svima,evo slučajno sam uletio u forum,pa da napišem i ja nekoliko riječi.jna sam odslužio u vp 2033/3 uroševac,kom.baterije je bio kap.asanović zoran,zapovjednik voda por.klem josip.služenje je bilo čisto koma tako da se nemam baš puno lijepoga siječati.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.07.10 15:35

Vezista2033/3, dobrodošao!
Na vrh Go down
vezista2033/3
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2010-07-29

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   29.07.10 22:43

pozdrav,ja sam bio u uroševcu od 28.06.1990 -28.06.1991.cijeli vojni rok sam odgulio u ferizaj.neznam kako je sada stanje dolje ali po onome što sam čuo vojarna je uništena kod bombardiranja nato snaga.može li mi netko ako zna reči šta o gospodi por.vasiljević.kap.asanović.klem josip,itd.itd. znam da je gosp.markotić u hrv.vojsci,gosp.kruljac prijazan potporučnik je sad zapovjednik kop.voj.hrvatske.por.medved nikola ima na facebooku svoj profil.pozdrav svima
Na vrh Go down
računač
Džomba
Džomba

Broj komentara : 153
Član od : 2010-09-15
Dob : 47
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   15.09.10 1:44

pozdrav svima

bio sam u uroševcu 6/1988 - 6/1989 kao računač (računatelj) na topu 122mm. kapetan mi je bio limoni naser, a vodnik hodžić.
ako je netko bio samnom tada volio bi da mi se javi ovim putem
prijatno jun
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.09.10 7:04

Računač, dobro nam došao.
Na vrh Go down
klosek
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2010-10-19
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: 1989-90   19.10.10 20:51

Ej,

svima tu ovdje. To sam tražijo dugo vreme i sad radaostan, pa možda nađem svog "klasu" i možda koga kojeg poznajem.

Evo nešto o meni:
Slovenac
1. Baterija 2 odelenje...
kapetan 1. klase ... Gacev ATANAS
poručnik .............. Predrag MLADENOVIĆ (peđa)

Svih onih se ne sječam baš..

Zamenik komandanta divisiona Zoran VESIĆ
Komandant division , zvali ga Babo... onda njega povišali ..

Aha, još nešto.. moje ime Rajko PENEŠ....

Ej, bili su to dani.. dani naše maldosti in ..

Ajde sad svima sve dobro in prijatno..

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   19.10.10 21:15

I tebi najljepša dobrodošlica!
Na vrh Go down
sotatila
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2010-09-19
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   02.01.11 23:29

@klosek (citat):
Ej,

svima tu ovdje. To sam tražijo dugo vreme i sad radaostan, pa možda nađem svog "klasu" i možda koga kojeg poznajem.

Evo nešto o meni:
Slovenac
1. Baterija 2 odelenje...
kapetan 1. klase ... Gacev ATANAS
poručnik .............. Predrag MLADENOVIĆ (peđa)

Svih onih se ne sječam baš..

Zamenik komandanta divisiona Zoran VESIĆ
Komandant division , zvali ga Babo... onda njega povišali ..

Aha, još nešto.. moje ime Rajko PENEŠ....

Ej, bili su to dani.. dani naše maldosti in ..

Ajde sad svima sve dobro in prijatno..

taj babo se zvao sredojević

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter

Broj komentara : 58
Član od : 2011-01-06

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   06.01.11 21:28

pozdrav svima koji su tamo bili od decembra 1990 na dalje. Mislim da me se mnogi sjećaju, kupao sam vas i oblačio u Uroševcu. Lijepo je da se još uvijek sjećamo tih dana i ljudi koji su bili s nama. još jednom pozdrav svima . . . ZAGI (valjda ste se sjetili)
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   07.01.11 8:36

Budo, pozdrav!
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   07.01.11 13:29

Pozdrav Budo!
He,he rekao si to kao da si bio babica u kasarni lol!

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   07.01.11 21:10

nisam bio babica ali mislim da su kuhari, brico i ja osobe koje trajno ostaju u sjećanju, mada lošem ali mislim da ćete mi oprostiti Very Happy . Mada sam upoznao skoro sve Zagrepčane ne mogu se sjetiti ovog koji je obolio od žutice koju smo dobili kroz vodu iz vodovoda jer se pomiješala s fekalnim vodama. Ako se sjećate kad smo išli u grad preko one livade na nekoliko je mjesta izvirala voda jer su cijevi bile stare i puknute, kasnije smo kopali vodovod do Šar planine. Onaj Venust Hugo iz Ljutomera je bio samnom u intendantskom servisu do 6. mjeseca 1991.
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   10.01.11 11:41

@budo972 (citat):
nisam bio babica ali mislim da su kuhari, brico i ja osobe koje trajno ostaju u sjećanju, mada lošem ali mislim da ćete mi oprostiti Very Happy . Mada sam upoznao skoro sve Zagrepčane ne mogu se sjetiti ovog koji je obolio od žutice koju smo dobili kroz vodu iz vodovoda jer se pomiješala s fekalnim vodama. Ako se sjećate kad smo išli u grad preko one livade na nekoliko je mjesta izvirala voda jer su cijevi bile stare i puknute, kasnije smo kopali vodovod do Šar planine. Onaj Venust Hugo iz Ljutomera je bio samnom u intendantskom servisu do 6. mjeseca 1991.

Znaš da je on baniran?

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.01.11 17:02

@purger (citat):
@budo972 (citat):
nisam bio babica ali mislim da su kuhari, brico i ja osobe koje trajno ostaju u sjećanju, mada lošem ali mislim da ćete mi oprostiti Very Happy. Mada sam upoznao skoro sve Zagrepčane ne mogu se sjetiti ovog koji je obolio od žutice koju smo dobili kroz vodu iz vodovoda jer se pomiješala s fekalnim vodama. Ako se sjećate kad smo išli u grad preko one livade na nekoliko je mjesta izvirala voda jer su cijevi bile stare i puknute, kasnije smo kopali vodovod do Šar planine. Onaj Venust Hugo iz Ljutomera je bio samnom u intendantskom servisu do 6. mjeseca 1991.

Znaš da je on baniran?

Misliš što ga je ovaj prije naveo? ja sam samo napisao da smo bili skupa u intendantskom servisu, čovjek je nedavno nekakvu šarančinu upecao . U servisu su još bili Memeti Afet iz Skopja, brico se zvao Milojević Ljubinko iz Kragujevca, svi klasa 12/1990 prije je bio Fejzić Mumin iz Bijeljine i Hugo.

Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.01.11 14:29

@budo972 (citat):
@purger (citat):
@budo972 (citat):
nisam bio babica ali mislim da su kuhari, brico i ja osobe koje trajno ostaju u sjećanju, mada lošem ali mislim da ćete mi oprostiti Very Happy. Mada sam upoznao skoro sve Zagrepčane ne mogu se sjetiti ovog koji je obolio od žutice koju smo dobili kroz vodu iz vodovoda jer se pomiješala s fekalnim vodama. Ako se sjećate kad smo išli u grad preko one livade na nekoliko je mjesta izvirala voda jer su cijevi bile stare i puknute, kasnije smo kopali vodovod do Šar planine. Onaj Venust Hugo iz Ljutomera je bio samnom u intendantskom servisu do 6. mjeseca 1991.

Znaš da je on baniran?

Misliš što ga je ovaj prije naveo? ja sam samo napisao da smo bili skupa u intendantskom servisu, čovjek je nedavno nekakvu šarančinu upecao . U servisu su još bili Memeti Afet iz Skopja, brico se zvao Milojević Ljubinko iz Kragujevca, svi klasa 12/1990 prije je bio Fejzić Mumin iz Bijeljine i Hugo.

Ma mislio sam na jednog člana sa nickom Kejos on je baniran,pa sam mislio da je to taj lik koji je obolio od žutice  za kojeg si rekao da se ne možeš sjetit.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.01.11 18:17

@purger (citat):
Pozdrav Budo!
He,he rekao si to kao da si bio babica u kasarni  lol!

morao sam lijepo napisati da se ne sjetite trauma s kupanja affraid i tužite me za zločin protiv čovječnosti. Da li se tko sjeća kupanja s kamionima kad je vladala žutica i vodovod se nije smio koristiti? To je bio horor

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   Today at 10:37

Na vrh Go down

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'