FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
AutorPoruka
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   15.07.11 16:11

Pozdrav lafomamone.
Na vrh Go down
ijo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2011-07-16
Dob : 59
M(j)esto Krapina

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.07.11 21:30

Nakon izvanredne prekomande iz Škole rezevnih oficira artilerije
u toj kasarni sam služio od 6. do 11 mjeseca 1981. godine.
Tada se formirao 52 TAD od jedinica iz Klane.
Najprije sam raspoređen kao pitomac mlađi vodnik u pozadinu (VP 2033/5), a
nakon toga u 1. pa 2. topničku bateriju kao zapovjednik 2. vatrenog voda.
Na vrh Go down
halilagic-bihac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2011-10-19

KomentarNaslov komentara: sjecanjei   19.10.11 16:37

Zdravo drugovi..ja sam Senijad Halilagic iz Bihaca sam.Bio sam u Urosevcu 90/91 god.da bi nam na kraju produzilo vojni rok za dva mjeseca.Komandir voda nam je bio porucnik Mladenovic Predrag a kom. baterije kapetan 1 kase Gaceev Atanas...Ako me se ko sjeca bio bi mi drago da se prisjetimo starih vojnickih dana.JAVITE SE..................
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   19.10.11 19:05

Pozdrav halilagic cheers

Gušter
Gušter

Broj komentara : 58
Član od : 2011-01-06

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   04.11.11 21:28

@halilagic-bihac (citat):
Zdravo drugovi..ja sam Senijad Halilagic iz Bihaca sam.Bio sam u Urosevcu 90/91 god.da bi nam na kraju produzilo vojni rok za dva mjeseca.Komandir voda nam je bio porucnik Mladenovic Predrag a kom. baterije kapetan 1 kase Gaceev Atanas...Ako me se ko sjeca bio bi mi drago da se prisjetimo starih vojnickih dana.JAVITE SE..................

sjećaš li se tko te kupao i oblačio???

Na vrh Go down
izvidjac
Gušter
Gušter

Član od : 2011-11-05

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   07.11.11 11:44

@budo972 (citat):
@karic (citat):
@vezista2033/3 (citat):
pozdrav,ja sam bio u uroševcu od 28.06.1990 -28.06.1991.cijeli vojni rok sam odgulio u ferizaj.neznam kako je sada stanje dolje ali po onome što sam čuo vojarna je uništena kod bombardiranja nato snaga.može li mi netko ako zna reči šta o gospodi por.vasiljević.kap.asanović.klem josip,itd.itd.  znam da je gosp.markotić u hrv.vojsci,gosp.kruljac prijazan potporučnik je sad zapovjednik kop.voj.hrvatske.por.medved nikola ima na facebooku svoj profil.pozdrav svima

Zelim da pozdravim sve vojnike koji su sluzili vojni rok u Urosevcu. Ako se neko seca Karica 90/91 neka mi se javi.

Ja sam bio '91 u intedantskom servisu.

pozdrav svima! ja sam bio vp 2033/3 KIB 91/92.

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   07.11.11 23:30

@izvidjac (citat):
pozdrav svima! ja sam bio vp 2033/3 KIB 91/92.

ako je Karić Stevica u pitanju (klasa 12/90) bili smo jako dobri
Na vrh Go down
Harmonikaš
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2011-12-21
Dob : 44
M(j)esto Barajevo-Beograd

KomentarNaslov komentara: Vojni rok - Uroševac   21.12.11 12:27

Zdravo "drugovi"!
Ako se neko seca harmonikasa Nikole ,bio sam racunac kod vodnika Hodzica od Juna 90 do juna 91.
Imam mnostvo slika iz Urosevca,pa i kad smo kopali vodovod.Ja se nisam razboleo od zutice i odsluzio sam do kraja.Ako se neko seca mene neka me potrazi na FB. Zorz georges Lukic.Pozdrav svima!
Na vrh Go down
sahin smajovic
Gušter
Gušter

Član od : 2011-12-28

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   28.12.11 0:33

ja sam sahin smajovic vojsku sluzio KOSOVO :: UROŠEVAC / FERIZAJ Kasarna Milan Zečar 1990-1991 pozadinska ceta elektro tehnicar za vozila tockase .komandir voda Mladenovic juni 90 do juna 91 sva ova desavanja kopanja vodovoda i zutice u kasarnu su poznate ali su mene hvala bogu zaobisle bio sam na redovnom odsustvu i zahavaljujuci kapetanu kosticu igrao sam saha cesto sa njim on nije dao da idem na bilo koju akciju takodje i porucnik Mladenovic iz nisa volio bih da saznam bilo kakvu informaciju o njima pozdravljam sve vojnike ove kasarne osim Milojevic Zlatka zato stoje bio los covjek ,vojnik i bio je veliki nacista!
Na vrh Go down
sahin smajovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   28.12.11 0:53

gospodina senijada Halilagica ne poznajem a pise daje bio kod porucnika Mladenovica u isto vrijeme kad i ja 90/91 juni tehnicki vod pozadinska ceta
cesto sam milojevic zlatka polivao vodom kad spava
spavaone pozadinske cete su bile tako lose da je bilo sramota stoku zatvarat a ne ljudi da spavaju a u istinu to su bile stale za vrijeme turske vladavine stale za njihove konje uslovi i prljavstinja bile su nula
Na vrh Go down
sahin smajovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   28.12.11 0:57

sjecam se da smo vise puta u buradima gdese kiselio kupus nalazili udavljene macke nije mogla da izadje udavise i od koprcanja sisla bi do dna i kad bise vec bure kupusa pojelo tek bi vidjeli da je u njemu bila udavljena macka
Na vrh Go down
sahin smajovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   28.12.11 1:04

desetara slovenca penesa dobro poznajem bioje martovska generacija sahin smajovic pozdravljam puno cinimise daje bio i cetni evidenticar
Na vrh Go down
sahin smajovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   28.12.11 1:06

znam dragana 1 i tabak dragana drugog bili su u istom vodu samnom
Na vrh Go down
sahin smajovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   28.12.11 1:08

dalije istina dase porucnik Mladenovic ubio zbog porodicnih problema znam daje volio puno zene cak sto vise imao je vezu sa snezanom babic
Na vrh Go down
2033-11
Gušter
Gušter

Član od : 2012-01-15
Dob : 44
M(j)esto nis

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   15.01.12 3:03

Pozdrav svima ja sam Ljubisa iz nisa slizio u urosevcu od 25.12.1990 do25.01.1992 u svlru bili kapetani i menjali se SAVIC .SALKO .TERZIC.NEZNAM JOS KO BESE
DRAGO MI JE DA POSTOI OVAJ FORUM i drago mi je da sam video i neka poznata imena nemogu svih da se setim ako se neko seti mene neka se javi drago ce mi biti da se popricamo ja sam LJUBISA ILIC IZ NISA okumio sam se sa GORANOM ANDJELKOVICEM ANDJELKO bio vozac onog traktora kod tobdzija i okumio se sa MARINKOVICEM cata u svlru bio
Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   15.01.12 9:28

@2033-11 (citat):
Pozdrav svima ja sam Ljubisa iz nisa slizio u urosevcu od 25.12.1990 do25.01.1992 u svlru bili kapetani i menjali se SAVIC .SALKO .TERZIC.NEZNAM JOS KO BESE  
DRAGO MI JE DA POSTOI OVAJ FORUM i drago mi je da sam video i neka poznata imena nemogu svih da se setim ako se neko seti mene neka se javi drago ce mi biti da se popricamo ja sam LJUBISA ILIC IZ NISA okumio sam se sa GORANOM ANDJELKOVICEM ANDJELKO bio vozac onog traktora kod tobdzija i okumio se sa MARINKOVICEM cata u svlru bio

...POZDRAV KLASO!

Na vrh Go down
Lendjel
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2011-03-24
Dob : 45
M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.02.12 21:22

@2033-11 (citat):

Ne mogu da se setim tog MARINKOVICA.Malo si nejasno napisao i ne mogu da te pohvatam,kažeš "okumio se sa MARINKOVICEM cata u svlru bio".Koliko te ja razumem ti kažeš da se  GORAN ANDJELKOVIC ANDJELKO okumio sa MARINKOVICEM a on je bio ćata u SVLR divizionu-možda si i u pravu jer se ne sećam da li je svaka od 3 baterije imala svog ćatu ali koliko se ja sećam ćata je bio Miletić Alen iz Pule a inače iz Komandno Izviđačke baterije gde sam i ja bio.Inače ja sam TASIĆ SRĐAN iz LESKOVCA,služio sam ceo vojni rok u Uroševcu i to od 25.12.1990 do 5.2.1992 u divizionu SVLR kao vezista,prvo mi je bio komandir Jašarević Medin inače bio je poručnik a njega je zamenio kapetan Mitrović Slaviša,inače jedan neverovatan debil,komandir voda veze mi je bio Vukadinović Danijel,valjda beše iz Prijedora,strog ali ujedno i veoma dobar čovek.Imam dosta slika i mogu dosta ljudi da prepoznam ali vreme čini svoje i zaboravio sam imena.
Jedan "bilmez"  Very Happy na ovom forumu  mi je dao ovu adresu, zajedno smo bili ceo vojni rok i povremeno se čujemo.Ako me se neko seća neka se javi-pozdrav

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   26.02.12 20:34

@Lendjel (citat):
Ne mogu da se setim tog MARINKOVICA.Malo si nejasno napisao i ne mogu da te pohvatam,kažeš "okumio se sa MARINKOVICEM cata u svlru bio".Koliko te ja razumem ti kažeš da se  GORAN ANDJELKOVIC ANDJELKO okumio sa MARINKOVICEM a on je bio ćata u SVLR divizionu-možda si i u pravu jer se ne sećam da li je svaka od 3 baterije imala svog ćatu ali koliko se ja sećam ćata je bio Miletić Alen iz Pule a inače iz Komandno Izviđačke baterije gde sam i ja bio.Inače ja sam TASIĆ SRĐAN iz LESKOVCA,služio sam ceo vojni rok u Uroševcu i to od 25.12.1990 do 5.2.1992 u divizionu SVLR kao vezista,prvo mi je bio komandir Jašarević Medin inače bio je poručnik a njega je zamenio kapetan Mitrović Slaviša,inače jedan neverovatan debil,komandir voda veze mi je bio Vukadinović Danijel,valjda beše iz Prijedora,strog ali ujedno i veoma dobar čovek.Imam dosta slika i mogu dosta ljudi da prepoznam ali vreme čini svoje i zaboravio sam imena.
Jedan "bilmez"  Very Happy na ovom forumu  mi je dao ovu adresu, zajedno smo bili ceo vojni rok i povremeno se čujemo.Ako me se neko seća neka se javi-pozdrav

Pozdrav i tebi klaso,

sjećaš li se koga iz intedantskog servisa?

Alena se sjećam i bio sam dosta dobar s njim

Na vrh Go down
Lendjel
Gušter
Gušter

M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   27.02.12 0:55

@budo972 (citat):
Pozdrav i tebi klaso,

sjećaš li se koga iz intedantskog servisa?

Alena se sjećam i bio sam dosta dobar s njim

Na žalost ne sećam se nikoga iz intedantskog servisa jer nisam sa njima bio toliko blizak ali  da sada nekog vidim verovatno bih nekog i  prepoznao ako se nije mnogo izmenio ličnim opisom,ipak su godine otišle u pm.Što se mene tiče ja sam se veoma malo izmenio i verovatno bi me mnogi prepoznali.Kažeš da si bio dobar sa Alenom,imaš li neke informacije o njemu ? Nikako da nađem tog čoveka na internetu a voleo bih,pozdrav

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   27.02.12 20:08

@Lendjel (citat):
Na žalost ne sećam se nikoga iz intedantskog servisa jer nisam sa njima bio toliko blizak ali  da sada nekog vidim verovatno bih nekog i  prepoznao ako se nije mnogo izmenio ličnim opisom,ipak su godine otišle u pm.Što se mene tiče ja sam se veoma malo izmenio i verovatno bi me mnogi prepoznali.Kažeš da si bio dobar sa Alenom,imaš li neke informacije o njemu ? Nikako da nađem tog čoveka na internetu a voleo bih,pozdrav

ja sam te kupao, zvali su me Zagi i bio sam stalno s bricom i još jednim iz servisa (Memeti Afet bio je Rom i njega bi se morao sjetiti). i brico i ja smo imali neke jadne brčiće. Jednom me je tvoj poručnik "ispostrojavao"
nisam se uspio spojiti s Alenom, mada gradonačelnik Pule liči na njega kao da mu je brat (isto se preziva), sjećam mu se samo adrese. probao sam i na fejsu ali ga nema
ja sam se samo uspio naći s jednim klasićem iz Sarajeva koji je bio na istom katu gdje ste i vi bili samo preko (kod kap. Asanovića KIB puka) i jednim iz Beograda iz LAP-a
žao mi je što nas nema više dase jadimo jedni  drugima     lol!

Na vrh Go down
Lendjel
Gušter
Gušter

M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   27.02.12 20:58

@budo972 (citat):
ja sam te kupao, zvali su me Zagi i bio sam stalno s bricom i još jednim iz servisa (Memeti Afet bio je Rom i njega bi se morao sjetiti). i brico i ja smo imali neke jadne brčiće. Jednom me je tvoj poručnik "ispostrojavao"
nisam se uspio spojiti s Alenom, mada gradonačelnik Pule liči na njega kao da mu je brat (isto se preziva), sjećam mu se samo adrese. probao sam i na fejsu ali ga nema
ja sam se samo uspio naći s jednim klasićem iz Sarajeva koji je bio na istom katu gdje ste i vi bili samo preko (kod kap. Asanovića KIB puka) i jednim iz Beograda iz LAP-a
žao mi je što nas nema više dase jadimo jedni  drugima     lol!

Ja sam jednom prilikom pitao Bruna Langera (Atomsko sklonište) kada je gostovao u Leskovcu za Alena i rekao mi je da ga nezna  santa
Zezam se samo jer volim Atomce.Sećam se kao kroz maglu sve vas što si naveo,sad da li bih vas prepoznao pitanje je ali čini mi se da se Memeti Afeta  najbolje sećam.Nadimak Zagi je prepoznatljiv   jer većina vojnika koji su bili iz Zagreba smo zvali ZAGI,pretpostavljam da si i ti iz Zagreba,pozdrav druže cheers

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   28.02.12 18:44

@Lendjel (citat):
Ja sam jednom prilikom pitao Bruna Langera (Atomsko sklonište) kada je gostovao u Leskovcu za Alena i rekao mi je da ga nezna  santa
Zezam se samo jer volim Atomce.Sećam se kao kroz maglu sve vas što si naveo,sad da li bih vas prepoznao pitanje je ali čini mi se da se Memeti Afeta  najbolje sećam.Nadimak Zagi je prepoznatljiv   jer većina vojnika koji su bili iz Zagreba smo zvali ZAGI,pretpostavljam da si i ti iz Zagreba,pozdrav druže cheers

jesam iz Zagreba
znači, nemaš trauma s kupanja  affraid , inače se kupanje pamti

još jedan pozdrav i tebi

Na vrh Go down
Lendjel
Gušter
Gušter

M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   28.02.12 19:16

Hehe,neznam tog ko nema traume kada vidi onaj kotao koji su koristili partizani i drugom svetskom ratu lol!
Na vrh Go down
varny
Gušter
Gušter

Član od : 2012-10-15
M(j)esto Pozega

KomentarNaslov komentara: treca topovska   15.10.12 14:46

Sve ljudi iz prve i druge topovske baterije. Zar nema nikoga iz trece? Ja sam bio vozac u trecoj.

Komandir je bio porucnik Vitorovic...
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   07.12.12 11:05

Pozdrav ratni drugovi.Vidim da sam najstarija klasa na forumu -oktobar 81/82 komandna baterija
kapetan Kozomara -vod vezista.
Sječam se nekih drugova pa ako neki od njih ovo vidi neka se javi:
Vuković Rade-Crna Gora
Bojić Tiho-Crna Gora
Pečenović Nenad-Beograd,Dorčol
Darko Skuliber-Zagreg
Danilović Dragan-Trebinje ...itd.
U doba mojeg službovanja izgrađivala se kasarna,kuhalo se i jelo u šatorima,svaki dan uzbune jer bilo je vrijeme KOSOVO REPUBLIK!
Navodno je kasarna srušena bombardiranjem NATOa.
Imam kod kuće puno slika sa manevra i sa gađanja kod Niša.
Javite se ratni drugovi

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   Today at 1:14

Na vrh Go down

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'