FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next
AutorPoruka
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.05.15 7:32

@sasa staza (citat):
A gde su ostali.... scratch scratch scratch

Kada se deli marenda oni se biju,a sada- SVI JUNACI NIKOM PONIKOSE I U CRNU ZEMLJU POGLEDASE... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Suspect
Snijeg se otopio,šume prolistale,livade zazelenile-Saša možda su na terenu negdje oko Orahovca ili Krivolaka Very Happy

Džomba
Džomba

Broj komentara : 153
Član od : 2010-09-15
Dob : 47
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.05.15 18:29

Sorry, bio sam u kantini pa nisam čuo Smile
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   22.05.15 21:27

Racunac-jedno prekoredno pozarstvo zbog -SEDENJA NA USIMA-.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Na vrh Go down
Paracin 72
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-05-19
M(j)esto paracin

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.05.15 12:24

[/img]
Na vrh Go down
LUPE44
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 368
Član od : 2013-12-02
M(j)esto Futog Okolina Novog sada

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.05.15 17:17

A ja zaglavio u pritvor. Ebiga znači živeti u poverenju a i to mora neko
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   23.05.15 18:23

@Paracin 72 (citat):
[/img]
Paračinac,  probajte molim vas ponoviti sliku,ja je ne vidim. Very Happy

Gušter
Gušter

Član od : 2015-06-04
M(j)esto Maribor

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   04.06.15 20:33

Pozdrav svima...
da se javim...nisam baš 90/91, bio sam tamo malo prije...ali...još uvjek Uroševac... Wink
ako ima neko iz moje generacije...ja sam Dušan, bio sam na kraju vozač komandanta kasarne...i onaj koji je naplačivao telefon ispred kafeđinice... Wink
lp
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   04.06.15 21:35

Dobro dosao druze MARIBORCAN68-drago mi je da se javio jos neko ko je sluzio JNA u Urosevcu... Raspali sa komentarima i pitanjima a mozes nam reci kako je bilo za vreme tvog sluzenja u NASEM Urosevcu.... Razz Razz Razz
Na vrh Go down
mariborcan68
Gušter
Gušter

M(j)esto Maribor

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   04.06.15 22:00

hvala na dobrodošlici...

pa...moram da kažem da meni kao Slovencu nije bilo loše...
kao prvo, prošao sam celi novi paviljon....prvi dan raspoređen u prvu protivoklopnu bateriju, jer sam imao ispit za auto so me brzo rasporedili kao vozača, nakon par dana prerasporedili u veziste, pa opet u raketnu....pošto su nas zaboravili poslat u Kičevo na doobuku sam na kraju završio kao vozač komandanta kasarne..
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   05.06.15 8:14

@mariborcan68 (citat):
hvala na dobrodošlici...

pa...moram da kažem da meni kao Slovencu nije bilo loše...
kao prvo, prošao sam celi novi paviljon....prvi dan raspoređen u prvu protivoklopnu bateriju, jer sam imao ispit za auto so me brzo rasporedili kao vozača, nakon par dana prerasporedili u veziste, pa opet u raketnu....pošto su nas zaboravili poslat u Kičevo na doobuku sam na kraju završio kao vozač komandanta kasarne..
mariborčan,dobrodošao na forum.Bio si malo poslije mene,napiši nam, molim te, ko su bili oficiri u tvoje vrijeme službovanja.Ti kao vozač komandanta sigurno si zapamtio njihova imena.

Gušter
Gušter

M(j)esto Maribor

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   06.06.15 1:44

hay...
evo da pokušam malo rasturit po memoriji...

moj prvi komandir je bio kap. Ačimović u prvoj protivoklopnoj, imali smo topove MT12, koje smo vukli sa FAP terencima...
na kratko sam bio kot vezista, vodnik Milovanović, kao vozač MKŠK,,
obuku sam završio u raketnoj bateriji, kap. Nafi ( najbolji komandant počasnog voda Wink ), baš u to vreme smo dobili 6 starih BRDM, iz kojih su se ispaljivale maljutke
Nafi me napokon preko prijavnice predao u komandu, komandant je bio puk. Radulović, pomočnik maj. Stojanović, za politički maj. Đikić,,
sećam se još bezbednjaka kap. Kostića,,
u komandi sam dužio starog "stojadina" i novog Pucha...
u maju 88 smo bili na Krivolaku....vratio sam se sa... "sitno 15" Wink
tako....malo sam se raspisao....nadam se da nisam nešto pogrešio...
ako ima neko iz moje klase...neka se javi...i dopuni....ili popravi...

i....PRIJATNO JUN !! Wink
Na vrh Go down
LUPE44
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   06.06.15 6:54

Dobro došao nazad Mariborcan. Imaš na stranicama 53-56 tvog klasića i isto Slovenca samo iz Ljubljane. Prgledaj te stranice najverovatnije da se poznajete
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   06.06.15 11:16

@mariborcan68 (citat):
hay...
evo da pokušam malo rasturit po memoriji...

moj prvi komandir je bio kap. Ačimović u prvoj protivoklopnoj, imali smo topove MT12, koje smo vukli sa FAP terencima...
na kratko sam bio kot vezista, vodnik Milovanović, kao vozač MKŠK,,
obuku sam završio u raketnoj bateriji, kap. Nafi ( najbolji komandant počasnog voda Wink ), baš u to vreme smo dobili 6 starih BRDM, iz kojih su se ispaljivale maljutke
Nafi me napokon preko prijavnice predao u komandu, komandant je bio puk. Radulović, pomočnik maj. Stojanović, za politički maj. Đikić,,
sećam se još bezbednjaka kap. Kostića,,
u komandi sam dužio starog "stojadina" i novog Pucha...
u maju 88 smo bili na Krivolaku....vratio sam se sa... "sitno 15" Wink
tako....malo sam se raspisao....nadam se da nisam nešto pogrešio...
ako ima neko iz moje klase...neka se javi...i dopuni....ili popravi...

i....PRIJATNO JUN !! Wink
Vodnik Milovanović bio mi je te 81/82 g zapovjednik voda veze u kom.bateriji.Izvrstan čovjek i starješina,jako smo dobro surađivali.Mislim da smo ista godina proizvodnje i da mu je te 81 bio početak službovanja.Jedino me malo čudi što je i u tvoje vrijeme bio samo vodnik scratch
Od ostalih nabrojanih samo se sječam Ačimovića,tada poručnik-zapovjednik 1 bat.

Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   06.06.15 23:47

Pozdrav mariborcan, ti otiš'o ja doš'o u junu '88
Na vrh Go down
LUPE44
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   07.06.15 23:02

Pa valjda smo i u juno otišli a drugii došli
Na vrh Go down
računač
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   08.06.15 12:14

Tako je Lupe, u jednom junu smo došli a u jednom otišli. Samo je godina druga Smile
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   08.06.15 12:34

Hotel Ljuboten.Tu smo zalazili na pivo i živu muziku.Sječate li se ga?

[url=/photo_explorer#user=573801&with_photo_id=2972034&order=date_desc][/url]

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   08.06.15 21:21

Kako se nebi sećali hotela kad nam je bilo dozvoljeno još u 4 kafića da se izađe
Na vrh Go down
računač
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   09.06.15 11:41

Bio sam u gradu par puta ali u hotel nisam zalazio.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   09.06.15 20:50

@LUPE44 (citat):
Kako se nebi sećali hotela kad nam je bilo dozvoljeno još u 4 kafića da se izađe
U moje vrijeme jesti smo odlazili u jednu gostionu,mislim da se zvala Lovac.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 22
Član od : 2015-03-10
M(j)esto 25km iz Ljubljane

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   11.06.15 17:59

mariborčan68, služio si isti vojni rok ko ja (jun 87-88). Poznavao sam tada jednog Dušana sa brćicima iz MB, prezime mu je bilo na S. Tom Dušanu S. sam čak platio kartu za vlak iz Kosovo polja do MB...za uspomeu mi je dao kasetu sa disco muzikom...a ja sam slušao i još slušam rock. Ako si taj isti Dušan...POZDRAV KLASO!!!!! Takodje pozdrav i ostalim ex Ferizajcima.
Na vrh Go down
Uroševac 87-88
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   11.06.15 18:00

mariborčan68, služio si isti vojni rok ko ja (jun 87-88). Poznavao sam tada jednog Dušana sa brćicima iz MB, prezime mu je bilo na S. Tom Dušanu S. sam čak platio kartu za vlak iz Kosovo polja do MB...za uspomeu mi je dao kasetu sa disco muzikom...a ja sam slušao i još slušam rock. Ako si taj isti Dušan...POZDRAV KLASO!!!!! Takodje pozdrav i ostalim ex Ferizajcima.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   12.06.15 8:54

@Uroševac 87-88 (citat):
Pa to je u redu da mu platiš kartu,ipak ste zemljaci Very Happy .
Jedino sam se upalašio kad sam počeo čitati tekst, da ne zatražiš da ti Mariborčan vrati pare,pa da nam pobjegne sa foruma  lol!,znaš kaki su Štajerci Wink .
Uroševac 87/88 dobrodošao među Ferizajce cheers

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   17.06.15 8:30

lacoš, tada je bila velika sloga, a ne danas kad se gleda samo na svoj džep Twisted Evil Twisted Evil . Nikad ne bi zatražio neke pare od suvojnika i još ex Ferizajca. 
ja sam posle 28 godina još u kontaktu sa nekim od njih i svake toliko napravimo piknik. pa počne memoari. Uz pivo su sječanja bistrija.... Very Happy
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   17.06.15 21:01

@Uroševac 87-88 (citat):
lacoš, tada je bila velika sloga, a ne danas kad se gleda samo na svoj džep Twisted Evil Twisted Evil . Nikad ne bi zatražio neke pare od suvojnika i još ex Ferizajca. 
ja sam posle 28 godina još u kontaktu sa nekim od njih i svake toliko napravimo piknik. pa počne memoari. Uz pivo su sječanja bistrija.... Very Happy
Nebi bilo loše prisustvovati takvom pikniku cheers .Jest da sam ja Služio malo prije,ali svako druženje sa Ferizajcima sigurno je zanimljivo. Very Happy

KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   Today at 5:26

Na vrh Go down

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 37/40Idi na stranicu : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'