FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Naši ručni satovi, časovnici

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1249
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   11.05.14 10:47

Interesantno...

Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 599
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   12.05.14 10:01

Včeraj sem na sejmu v kopletu kupil spodnje tri ročne ure za mojo zbirko. Ure kot ure, nič posebnega, vse so iz začetka 70-tih let prejšnjega stoletja. Ena je vsem nam dobro znana Sovjetska "Raketa", pozlačena, 10 mikronov zlata, druga je Vzhodno nemška ura znamke Glashütte in sicer še iz časov, ko je ta ura bila dostopna še vsem. Danes,  ure te znamke spadajo v srednji do visok cenovni razred, mislim, da ure te znamke danes ne dobiš izpod 200 EUR. Najbolj zanimiva pa je tretja ura. Gre za Švicarski mehanizem, ura pa je bila promocija olimpijskih iger leta 1972 v  München-u, na prizorišču v Kielu je bilo tekmovanje v jadranju, zato so na uri tudi jadrnice.

Na vrh Go down
Mikula 67

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   12.05.14 11:15

@arcibald01 (citat):
Včeraj sem na sejmu v kopletu kupil spodnje tri ročne ure za mojo zbirko. Ure kot ure, nič posebnega, vse so iz začetka 70-tih let prejšnjega stoletja. Ena je vsem nam dobro znana Sovjetska "Raketa", pozlačena, 10 mikronov zlata, druga je Vzhodno nemška ura znamke Glashütte in sicer še iz časov, ko je ta ura bila dostopna še vsem. Danes,  ure te znamke spadajo v srednji do visok cenovni razred, mislim, da ure te znamke danes ne dobiš izpod 200 EUR. Najbolj zanimiva pa je tretja ura. Gre za Švicarski mehanizem, ura pa je bila promocija olimpijskih iger leta 1972 v  München-u, na prizorišču v Kielu je bilo tekmovanje v jadranju, zato so na uri tudi jadrnice.

Svaki je lep na svoj način, posebno mi je interesantan sat sa promocije Olimpijskih igara. +

Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   12.05.14 11:37

Pa neverjetno točne so te ure,  v 24 urah je njihova točnost v okviru +/- 1 sekunda, kar ni pogosto pri tako starih urah.
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   12.05.14 15:17

@Mikula 67 (citat):
@arcibald01 (citat):

Svaki je lep na svoj način, posebno mi je interesantan sat sa promocije Olimpijskih igara. +

Verjetno gre samo za tipkarsko napako arcibald01, saj nove Glashütte ure danes ne dobiš pod 2000 EUR. Imam pa v svoji zbirkici ravno tako Glashütte z avtomatskim mehanizmom, ki sem jo natanko pred 30 leti dobil za birmo in še vedno tiktaka, da je lepo gledati. 

Če ni skrivnost, me pa zanima koliko ocenjuješ da je vredna tale tvoja Glashütte, ki ima mehanizem z ročnim navitjem?   

Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   12.05.14 18:56

@Četni evidentičar (citat):
Verjetno gre samo za tipkarsko napako arcibald01, saj nove Glashütte ure danes ne dobiš pod 2000 EUR. Imam pa v svoji zbirkici ravno tako Glashütte z avtomatskim mehanizmom, ki sem jo natanko pred 30 leti dobil za birmo in še vedno tiktaka, da je lepo gledati. 

Če ni skrivnost, me pa zanima koliko ocenjuješ da je vredna tale tvoja Glashütte, ki ima mehanizem z ročnim navitjem?   

Imaš popolnoma prav, ure Glashütte boš težko dobil pod ceno, ki si jo napisal, se pa da dobiti uro, ki ni avtomatic ali  kronometer iz druge ali tretje roke, ne preveč dobro ohranjeno, tudi za manj. Ura, ki sem jo predstavil je že kvarčna ure (Quartz), torej na baterijo (ostali dve sta mehanski). Cena take ure pa je do 50 EUR, če kupiš v kopletu, kot sem jaz, pa še manj. Predstavljam pa eno novejšo uro te znamke za katero ne bi dal roko v ogenj, da je original. Mogoče kakšnem komentar o originalnosti prikazane ure na spodnji sliki, danes se na tržišču pojavljajo ponaredki, ki jih težko ločiš od originala in so, verjeli ali ne, lahko tudi dražji kot originali.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Naši ručni satovi, časovnici   12.05.14 21:22

Moj Cortebert. Dela kaj vurica.

Ti si legenda, he he he he he
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   12.05.14 21:56

@arcibald01 (citat):
Imaš popolnoma prav, ure Glashütte boš težko dobil pod ceno, ki si jo napisal, se pa da dobiti uro, ki ni avtomatic ali  kronometer iz druge ali tretje roke, ne preveč dobro ohranjeno, tudi za manj. Ura, ki sem jo predstavil je že kvarčna ure (Quartz), torej na baterijo (ostali dve sta mehanski). Cena take ure pa je do 50 EUR, če kupiš v kopletu, kot sem jaz, pa še manj. Predstavljam pa eno novejšo uro te znamke za katero ne bi dal roko v ogenj, da je original. Mogoče kakšnem komentar o originalnosti prikazane ure na spodnji sliki, danes se na tržišču pojavljajo ponaredki, ki jih težko ločiš od originala in so, verjeli ali ne, lahko tudi dražji kot originali.

Hvala za odgovor Arcibald01. Skoraj ne bi mogel verjeti, če ne bi povedal, da je ta iz sedemdestih že kvarčna, sploh glede na to, da so jih izdelovali v DDR-u. Je pa resda izjemno tenka, a sem bil vseeno zmotno prepričan da je mehanska z ročnim navitjem. Skratka menim, da si za malo denarja kupil lep kompletek. 

Glede te novejše Glashütte bi reči, da je fake, se strinjam in potrjujem tvoje domneve, kolikor je to moč tako iz slike. Precej več pove spodnja stran in pogled v kaliber in na otip seveda. Iz slike zelo težko, pa še v živo se zlahka zmotiš. 

Nekako pa mi resda ni verjetno, da bi bili ponaredki dražji kakor originali, razen če si imel v mislih, da je vsak nateg lahko dražji, kakor če bi kupil original.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   12.05.14 22:05

@Vojnik Graničar (citat):
Moj Cortebert. Dela kaj vurica.

Ti si legenda, he he he he he

Prava je legenda Eeustahije Brzič. Samo ga dugo nisem videl. Da mu ni več došla zadnja vura. 

I evo. To je meni en lep video spot, a ne oni kaj jih zdaj delajo. Kaj si gledal ta film? Ako nisi, hitro ga glej. Celega, nebu ti žal.

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Naši ručni satovi, časovnici   12.05.14 22:42

A ovo ja koristim.

Slike sam ukrao ovdje.
Nešto o podataka sam pronašao ovdje.

Na vrh Go down
Mikula 67

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   12.05.14 23:10

Graničar, lepa ti makinica, nema radnje koje neradi, posebno mi se sviđa solarni pogon...

Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   13.05.14 9:32

Skratka menim, da si za malo denarja kupil lep kompletek.

Ja, živim 60 km do Gradca pa se včasih odpeljem tja na sejem, 20 minut pa sem tam. V Avstriji se da nekatere stvari kupiti ceneje kot pri nas, so pa  Avstrijci pogruntali, da na sejme hodijo prekupčevalci iz Slovenije (pa tudi Hrvaške ali Srbije) pa so cene vedno bolj zasoljene, ne reči koliko pa potem te stvari stanejo pri nas.

Glede ur pa še sledeče: veljalo je pač zapadna propaganda, vse kar je prišlo z vzhoda je zanič, pa ni res, Sovjetske ure so bile primerljive s Švicarskimi (saj so bile v resnici Švicarske kopije), ure iz GDR pa tudi niso zaostajale za Sovjetskimi, nekatere so bile še pred njimi. Glashütte, čeprav manj znana, je bila sigurno pred Omikronom in po moji oceni celo pred Omego, ali vsaj v istem razredu.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 17853
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   13.05.14 11:27

Ne nosim odavno sat, od kad su mobiteli u igri...
A i nisam nešto bio od satova...

Od sovjetskih, imam Raketu kakvu je postavio Archibald na prethodnoj stranici, a i isti ovakav, Slava:  Smile

Vidim, prodao se na ebay-u za US 23.47$.

Na vrh Go down
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 243
Član od : 2013-12-12
Dob : 57
M(j)esto Sopot Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   13.05.14 13:05

Ja imam dva i oba su Casio AMW-320RD i AMW-704D,jedan kupljen u UK drugi u USA,ebay je čudo!! Very Happy Meni su ok.

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   13.05.14 13:08

@Pera-Sopot (citat):

Pero, na ovom casio šta označavaju medveđe šapice  Question Smile

Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Sopot Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   13.05.14 13:17

Pojma nemam,moram da pročitam u uputstvu...koliko se sećam kada sam ga kupovao,namenjen je lovcima,ima hunting timer,pokazuje temperaturu,mesečeve mene,sto nekih stvari o kojima nemam pojma....malo je komplikovan,bar meni, zato ga slabo i nosim.

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   13.05.14 13:53

@Pera-Sopot (citat):
Pojma nemam,moram da pročitam u uputstvu...koliko se sećam kada sam ga kupovao,namenjen je lovcima,ima hunting timer,pokazuje temperaturu,mesečeve mene,sto nekih stvari o kojima nemam pojma....malo je komplikovan,bar meni, zato ga slabo i nosim.

Daj ti to po uputstvu pa da saznamo, sad si me još više zaintrigirao... Very Happy Basketball

Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   13.05.14 17:01

@Mikula 67 (citat):
@Pera-Sopot (citat):

Pero, na ovom casio šta označavaju medveđe šapice  Question Smile

Ura na sliki je namenjena lovcem (obstaja tudi varianta za ribiče), zato "hunting timer"(ura za lov, v prostem prevodu). V sredini polkroga so lunine mene, šape okoli pa pomenijo vrsto živali, v praksi pa to pomeni, da ura kaže najboljši čas za lov posamezne živali. Mislim, da gre za zvočne znake 4 ali 5 živali, sicer pa bi bilo potrebno pogledati navodila.  Dobra ura, vrednost pa okoli 100 ameriških dolarjev (+/- 10%)

Na vrh Go down
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Sopot Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   13.05.14 19:35

Baš tako,u malom krugu pokazuje mesečeve mene i na osnovu toga kada je optimalno vreme za lov i ribolov.Pored toga pokazuje vreme u svetu,ima štopericu,alarm,štopericu unazad,pokazuje grafikon kretanja temperature,još svašta....koštao me je 93$.

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Naši ručni satovi, časovnici   16.05.14 21:26

@Mikula 67 (citat):
Graničar, lepa ti makinica, nema radnje koje neradi, posebno mi se sviđa solarni pogon...

Ima on i dobrih i loših strana.
Kada ga kupuješ o njemu ti kažu sve naj naj naj bolje ali.....
One loše strane tada nitko ne spominje, elegantno ih preskoče.

-Kao naprimjer remen od sata, da ga nema nigdje u Hrvatskoj kupiti.
Trebaš ga naručiti kod proizvođača.
-Kao na primjer dugmad koja se nalaze oko sata da ih se često zna nehotično od odjeću aktivirati pa uključi neku njegovu funkciju bespotrebno.
-Kao na primjer da rukave na ruci na kojoj nosiš sat trebaš zavrnuti tako da sunce može preko sata puniti bateriju.
-Kao recimo kompas (ako slučajno u gradu u kojem živiš) zalutaš da se znaš pomoću njega vratiti kući, he he he he...
-Kao alarm kojih mogu u jednom danu namjestiti da mi se aktivira (mislim) 5 puta.
Loša strana toga je ta što ga ne možeš namjestiti da ti se aktivira recimo određenog dana u određeni sat.!?
-Kao ljetno-zimsko računanje vremena.
Loša strana je ta da ga moraš ručno prebaciti na ljetno-zimsko računanje vremena umjesto da to on sam automatski uradi.
-Kao utvrđivanje nadmorske visine.
Potrebno je na satu odrediti (o) nultu točnu nadmorske visine.
Meni je to puno lakše jer mi nije problem otići do mora i namjestiti ga na (0) nultu točku.
Problem je ljudima koji žive daleko od mora, koji žive na kopnu.
Oni to moraju odoka uraditi.
Loša strana je ta što sat visinu mjeri svakih 5 metara.
Znači nema 6 metar, 7 metara, 8 metara, 9 metara, već 5 metara, 10 metara, 15 metara, 20 metara......
To je jako neprecizno.
-Kao mjerenje temperature.
Loša strana je ta kada pritisnete dugme da sat počne računati temperaturu i utvrdit će te da vam pokazuje krivu temperaturu.
Zašto, sat bi trebali prvo skinuti sa ruke i staviti ga negdje 15-ak minuta da ne prima temperaturu ruke.
I tek onda izmjeriti temperaturu okoline.
Loša strana je ta što zrake sunca u tom trenutku ne smiju obasjati senzor sata koji mjeri temperaturu jer će tada pokazati pogrešnu temperaturu.
I još dosta tih stvari kojih se sada na brzinu ne mogu sjetiti.
O njemu sam dobio oko 50 listova (A4) uputstava, a ima stvari koje ni dan danas ne mogu razumjeti.!?
Naravno ima on i dobrih stvari.

Na vrh Go down
Senad
Džomba
Džomba

Broj komentara : 128
Član od : 2012-12-03

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   17.05.14 17:05

Pa isto je i s ženama.....dok ju ne oženiš!!!! affraid
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   25.06.14 16:00

Birmanski poklon. Sasvim original, bez dileme. Avtomatski kaliber i radi čak u tami - bez sunca.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   25.06.14 16:07

A ta je još starija, negdje mojih godina moglo bi se reči. Ručni mehanizam. 
Kad je stavim na ruko pomladim se najmanje za nekoliko dana. 

M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   26.06.14 10:38

A ta je još starija, negdje mojih godina moglo bi se reči. Ručni mehanizam. 
Kad je stavim na ruko pomladim se najmanje za nekoliko dana. 

Nemac i Švajcarac, prave makine nema šta +

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Naši ručni satovi, časovnici   26.06.14 13:13

@Mikula 67 (citat):

I ono naj zadnje i naj glavnije zaboravih da vam kažem.
Moja preporuka za sve članove F.B.P.N. JNA.
Ne kupujte ovaj CASIO sat što sam ga ja sebe kupio.
Neke funkcije nikada nećete koristiti, neke nećete znati koristiti, neke funkcije su neprecizne, tako više štete nego koristi.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Naši ručni satovi, časovnici   Today at 12:22

Na vrh Go down

Naši ručni satovi, časovnici
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Naši ručni satovi, časovnici