FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Pivo

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    04.10.16 17:26

Članak o proizvodnji craft piva u Zagrebu, piva koje dolazi iz malih zanatskih, nezavisnih i inovativnih pivovara, kojih ima sve više....

U Zagrebu su se u posljednjih 12 mjeseci, osim starih pivnica koje su proširile svoju ponudu, otvorila i tri nova mjesta; radi se o Craft Roomu koji je prva specijalizirana craft pivnica u Hrvatskoj, Harat’s Pub Potepuhu i The Garden Breweryu...

http://www.telegram.hr/zivot/ljudi-ne-prestaju-opsesirati-oko-craft-piva-pa-sam-si-malo-popio-u-svim-mjestima-koja-tvrde-da-imaju-najbolja/

Na vrh Go down
transporter
Gušter
Gušter

Broj komentara : 97
Član od : 2015-03-09

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    08.10.16 0:17

Ne bih htio da ovo ispadne kao negativna reklama. Nedugo se u gradu otvorila privatna pivovara, i jednom prilikom sam navratio tamo sa kolegama. Popio sam dvije velike i jednu malu. Drugi dan me glava rasturala. Da ne bi ispalo da me glava boli samo od piva iz. male privatne pivovare, boli i nakon dva, tri piva i od dvije poznate velike,  pa njihova piva izbjegavam
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    08.10.16 0:33

@transporter (citat):
Popio sam dvije velike i jednu malu. Drugi dan me glava rasturala. Da ne bi ispalo da me glava boli samo od piva iz male privatne pivovare, boli i nakon dva, tri piva i od dvije poznate velike,  pa njihova piva izbjegavam

Ni ja ne volim previše eksperimentirat s pivama, zapravo sam dosadan po tom pitanju, ako ima hladna karlovačka iz boce 0.5, ne trebam mislit ni pitat što još ima. Smile
(Od stranih Heineken, koji put.)

Ali. Znam za par ljudi koji doma prave pivo sami za sebe, to je nekako u trendu postalo, kao zanimacija.

Na vrh Go down
transporter
Gušter
Gušter

Broj komentara : 97
Član od : 2015-03-09

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    08.10.16 23:08

@Max Blitz (citat):
@transporter (citat):
Popio sam dvije velike i jednu malu. Drugi dan me glava rasturala. Da ne bi ispalo da me glava boli samo od piva iz male privatne pivovare, boli i nakon dva, tri piva i od dvije poznate velike,  pa njihova piva izbjegavam

Ni ja ne volim previše eksperimentirat s pivama, zapravo sam dosadan po tom pitanju, ako ima hladna karlovačka iz boce 0.5, ne trebam mislit ni pitat što još ima. Smile
(Od stranih Heineken, koji put.)

Ali. Znam za par ljudi koji doma prave pivo sami za sebe, to je nekako u trendu postalo, kao zanimacija. Vvjerovatno je kod pive ista stvar kao kod vina ako nema kemije onda je u redu.

Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 857
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    09.10.16 7:02

Ја пиво не пијем, и мало сам се изненадио да неко прави пиво кући сам за себе. То се у месту где сам одрастао не ради, и сада то први пут чујем. Оде се до оближње радње и купи се и то је то, стварно први пут за ових 53 г живота чујем да неко прави пиво за своју душу.
Na vrh Go down
jozl52
Džomba
Džomba

Broj komentara : 179
Član od : 2016-09-07
Dob : 64
M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    09.10.16 9:59

sloba:
vedno je enkrat najprej prvič Shocked
moja stara mati - baka je "varila" pivo že pred 60 leti, varila ga je nekje marca - ožujak ("žuja", nemci? imajo mislim maerzerbier)  meseca tako svetlega kot temnega, to je bilo pripravljeno za poletje za kosce, baka je bila kmetica..., pivo je bilo fantastično... drunken
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 857
Član od : 2014-12-21
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    09.10.16 14:40

Ovde u Sremu u Vojvodini gde sam odrastao nije se to radilo, išlo se u dućan po gotovo pivo Smile Smile
Na vrh Go down
jozl52
Džomba
Džomba

M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    09.10.16 15:10

pa sremci imate vse za izdelavo piva: imate vodo, ječmen, pšenico, pa kvas, dobro ne vem za hmelj, pa tudi ta bi se našel, na mreži imaš tudi recept pivovarne laško, ni neka velika znanost ali pa tudi, kdo ve Question
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    13.10.16 0:01

@Max Blitz (citat):
U Münchenu je danas započeo 183. Oktoberfest...

Tradicija svečanosti ispijanja piva Oktoberfest u Münchenu na livadi Theresienwiese u Bavarskoj potječe od proslave vjenčanja prijestolonasljednika princa Ludwiga od Bavarske i princeze Therese von Sashen-Hildburghausen koje je održano 12. listopada 1810.
Nije se održavao u razdoblju od 1854. do 1873. zbog velike epidemije kolere, kao ni za trajanja dva svjetska rata.
Danas je uobičajeni datum početka Oktoberfesta pomaknut prema rujnu, da bi se dobilo više lijepog vremena, pa tako obično započinje trećeg vikenda u rujnu, a završava prve nedjelje u listopadu.
Za Oktoberfest münchenske pivovare proizvode posebno Wiesn pivo s većim postotkom alkohola od 6-7%. Tradicionalno ga proglašava otvorenim gradonačelnik Münchena svečanim otvaranjem prve bačve piva uz povik 'O'zapft is!' ('Otvoreno je!').
Svake godine prisutni znatiželjno čekaju kako bi vidjeli koliko puta gradonačelnik treba udariti čekićem dok prvo pivo ne poteče, a postoje čak i oklade. Najbolji rezultat s po dva udarca je bio 2005., 2008. i 2009., ali bilo je već potrebno i 19 udaraca (1950.).
Kao primjer ostalih zanimljivosti moguće je navesti kako se 2004. popilo 5.5 milijuna litara piva, 35.000 litara vina, 20.000 boca šampanjca, 200.000 šalica kave i čaja te 700.000 boca vode i limunade. Pojelo se 200.000 pari kobasica, 500.000 pilića, 50.000 kg ribe i 89 pečenih volova. Te iste godine izgubljeno je oko 4000 stvari, a najbizarnije od njih su note skladbe Johanna Sebastiana Bacha, umjetni zlatni zubi i 13.000 starih njemačkih maraka koje su pronađene u jednim hlačama.

Na vrh Go down
jozl52
Džomba
Džomba

M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    13.10.16 11:38

letos sta bila potrebna dva udarca:
https://www.youtube.com/watch?v=k4cULu5zrQI

ampak izgleda, da ima vsak šotor svoje zabijanje pipe v sod, še en video, tudi dva udarca:

https://www.youtube.com/watch?v=_IDBNYIeSFY

čepi izgleda, da niso več leseni kot so bili včasih... oooooooohhh....
Na vrh Go down
zokika
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 480
Član od : 2013-10-10
Dob : 59
M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    13.10.16 21:04

V Žalcu odprta prva fontana piva v evropi. Zgrajena z denarjem davka od dobitka na loteriji.

http://siol.net/novice/slovenija/v-zalcu-smo-pili-pivo-iz-prve-fontane-piva-v-evropi-fotozgodba-video-425250
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    27.10.16 21:57

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    29.10.16 0:47

Maestral je bilo bezalkoholno pivo, tj. s niskim postotkom alkohola.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    31.10.16 0:48

Neprimjeren komentar konobara iz Zagreba na žensku narudžbu...

Čitateljica portala Zadovoljna.hr poslala je poruku u kojoj je opisala jedan svoj izlazak na piće s prijateljicama...

"Otišla sam navečer na piće s prijateljicama u jedan zagrebački kafić. Izostavit ću ime kafića, to nije bitno u ovoj priči i nadam se da stavovi konobara ne odražavaju stavove vlasnika. Jedna od prijateljica zamolila je konobara (mlad, maksimalno 30 godina) da joj kaže koja piva imaju u ponudi. Počeo je nabrajati nazive uz napomenu da su to mala piva.
Onda ga je zamolila da joj nabroji i velika na što joj je on odgovorio: 'Ali veliko pivo nije za žene'. Izgleda da je mogao raspoznati šok na našim licima izazvan njegovim komentarom jer je nakon toga rekao da je to samo njegovo osobno mišljenje.
Ali ipak nam je još jednom održao lekciju o 'muškom' i 'ženskom' pivu kad je prijateljica odabrala jedno tamno koje inače pije, a on upozorio da je jako aludirajući da je ipak prikladnije za muškarce...

http://hr.n1info.com/a158759/Lifestyle/Lifestyle/Neprimjeren-komentar-konobara-iz-Zagreba-na-zensku-narudzbu.html
http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/komentar-konobara-iz-zagreba-zeni-koja-je-narucila-pivo---455081.html

Moj komentar: Gotovo mi je nevjerojatno da se ova priča dogodila u Zagrebu, a ako je, konobar se najvjerojatnije šalio, a one su ga shvatile ozbiljno... Smile

Na vrh Go down
Delboy
Džomba
Džomba

Broj komentara : 129
Član od : 2013-03-14
Dob : 47
M(j)esto Uzice

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    12.11.16 14:29

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    25.11.16 15:33

Pivo pivnice Medvedgrad...

Na vrh Go down
Zayron
Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
Član od : 2016-09-20
M(j)esto Czech Republic

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    03.12.16 21:00

Tu kod mene gdje ja sad živim tj. u Češkoj se na situaciju s pivom požalit stvarno ne mogu. Imamo tu more dobrog i cijenom pristupačnog piva svih vrsta i kategorija koje se samo mogu zamisliti, pivo svijetlo, crno, ležake (lager beer), aromatična, prigodna Božićna, Novogodišnja i Uskršnja piva itd. No, slučaj je htio da se meni baš puno ne svidja ova vrsta lokalnog, regionalnog piva gdje gravitiramo ovom mjesnom pivovaru "Zlatovar" jer ima za moj pojam dosta aromatičan i sladak ukus. Na sreću je tu milion drugih piva i pivnica pa nismo ostavljeni na milost i nemilost tom Zlatovaru, kako se već zove taj ovdašnji mjesni pivovar. Inače su ovdje živjeli prije 2ww većinom sudetski Njemci pa je to pivo pravljeno prema njihovoj recepturi i ukusu a sličnije bavarskim nego pravim češkim tipičnim vrstama piva ali ljudi, ovi domorodi su tu na njega navikli. Za sada toliko, drugi put vam napišem kako je ustvari to tu s tim pivom u Češkoj, pije se svugdje ali svugdje nije glavnim pićem a ni na prvom mjestu, broj jedan, ima i tu dosta značajnih razlika u tome.

To je taj ovdašnji lokalni Zlatovar:

http://www.zlatovar.cz/

Tamo kliknite na to desno zeleno dugme gdje piše ANO/DA da vas puste dalje na sajt, tim potvrdjujete da ste stariji od 18 godina.

Ovdje dole ispod imate slike tog "Zlatovara":
https://goo.gl/R72a3S

I jedan muzički pivni klip sa Morave. Na Moravi se ustvari pije najviše vino a ne pivo kao što je to slučaj u Češkoj, no, o tom ćemo sljedeći put. Pije se ustvari oboje i tamo i vamo samo je redoslijed na top-listi obrnut. Na Moravi je na prvom mjestu vino a potom pivo a u Češkoj je pivo Number One a vino skoro da ni ne piju, tako da uvedem to na pravu mjeru. Smile

Velká Morava - Nepůjdu domů

Zayron: komentar modifikovan dana: 05.12.16 23:13; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
Zayron
Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
Član od : 2016-09-20
M(j)esto Czech Republic

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    03.12.16 21:54

I jedna lijepa slika za forumske "pivare", što bi rekli slikari "mrtva priroda", tipična scenerija češke pivnice. Smile

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    05.12.16 20:19

Ima i to...

Tečaj osnova varenja piva, Zagreb, Vlaška ul. 70E
Što ćete naučiti?
Predstavit ćemo vam osnove i kratak pregled povijesti pivarstva. Govorit ćemo o komponentama koje sačinjavaju pivo i o opremi koja vam je potrebna. Postupak ćete savladati kroz stvarni prikaz varenja piva pomoću cjelovitog ekstrakta. I što je najvažnije, bit ćete upoznati s brojnim trikovima, savjetima i praktičnim uputama koji će vam dobro doći kada ćete sami krenuti s varenjem piva...

http://understand.beer/hr/product/1-stupanj-tecaj-osnova-varenja-piva/

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Pivo    Today at 12:34

Na vrh Go down

Pivo
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 26/26Idi na stranicu : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26
 Similar topics
-
» Sretan rođendan