FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Skoplje kasarna Maršal Tito

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutorPoruka
pachino
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2016-03-16

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   26.03.16 16:12

Moj paviljon nije bio daleko od mesta gde smo se hranili. Sam objekat je velik i na sprat, sa ogrommnim kuhinjama. na ručak se išlo u smenama, i znalo je potrajati više sati od prvih i onih zadnjih u smeni.  Koristili smo bonove za ručak, ako nema bona nena ni jela.  U blizini spomenutog objekta je bila i pekara velikog kapaciteta koja je pekla hleb za nas i za kasarnu i Goce Delčev
Na vrh Go down
Lala Basaid
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 288
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   26.03.16 18:24

pachino da i moj brat rodjeni je bio 1981 na sluzenje u Leskovac posla Karaula na Bugarsku granicu  i on je bio na kosovo u pripravnosti u Kursumliji. Samo eto moj otac je bio Granicar na AUSTRIJSKOJ granici Brat na BUGARSKOJ a ja na GRCKOJ sva 3 isto u kasarnu sam imao prilike da ostanem posto su me terali da budem Snajperista nisam zeleo jer znam kakav je zivot na karauli hrana navolju kupanje svaki dan nema staresina samo 1 itd. Poz
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 41
Član od : 2016-03-28

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   04.04.16 23:41

decambar 88. proveo 20 dana na kursu u vojnoj policiji, nikako docekati da tih 20 dana prodje...

mnogima je poznata ova kapija:

Na vrh Go down
mixi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2013-03-17
Dob : 48
M(j)esto vrbas

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   25.06.16 12:07

Desno od ovog Glavnog ulaza bio je puk veze ,kao restoran !
Na vrh Go down
lorger
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-10-22
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: klasa   25.10.16 9:57

@mafo (citat):
kasarna maršal TITO
v.p.5552/16 poč
dec 87/88
preživeli tudi to....
kasarna maršal tito 5552/20 klasa junij 88/89. kapetan Ajduvan Mamudov
Na vrh Go down
lorger
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   25.10.16 10:02

@komandirodelenja (citat):
Javljam se iz Slovenije i pozdrav svima na forumu bivših pripadnika nekadašnje JNA, koji ste služili vojsku u kasarni Maršala Tita Skopje, pogotovo onima iz puka veze! Pre par dana naišao sam na ovaj forum i javljam se da možda pronađem kojeg klasića junske klase 1988/1989-puk veze, radiorelejna četa VP 5812/11, od početka bio je komandir čete por. Panzalović zamjenik por.Marković Dragan, komandir jednog voda bio je starji vodnik Vukobrat Miodrag a drugog se ne sječam

Ako ima kojeg bivšeg vojnika molim da se javi , da napišemo još koju rječ na ovu temu

Pozdrav
js sem bil junska klasa v maršalki 88/89
Na vrh Go down
lorger
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   25.10.16 15:50

pozdrav

bio sam  klasa jun 88/89 vp.5552/20 u Maršal Tito. kapetan mi je bio Ajduvan Mamudov.bio sam u 2 četi,a starog vodnika smo zvali keks.
Na vrh Go down
eldragon
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-11-19

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   19.11.16 3:27

@Gordana Doder Sumner (citat):
 queen  Draga braco i sestre,
Bila mi je cast i zadovoljstvo da sluzim kao dobrovoljac 1983 godine u Skoplju, rod veze, oktobarska klasa. Secam se suncanog toplog jesenjeg dana kad sam dosla u prelepi glavni grad prelepe Makedonije, i kako smo sve plakale iduci ka kapiji u civilnim odelima, tri meseca nakon toga..  Sad
  Ko bi zaboravio starijeg vodnika Panzalovica, njegovu pistaljku i spartansko doterivanje fizicke kondicije. Neponovljivi ukus vojnicke hrane. Posle toga sam mnogo putovala po svetu, odsedala u luksuznim hotelima i obedovala u skupim restoranima, ali to nije bilo to... Ukus vojnicnog sutlijasa, pudinga, kompota od sljiva... Da mi je jos samo jednom stati u red da uzmem vojnicki obrok ...
  Hajde da organizujemo okupljanje nekadasnjih vojnika u Skoplju! Valda ce nas pustiti da ponovo udjemo u nasu nekadasnju kasarnu, a dogadjaj bi sigurno bio i medijski propracen.
   sunny  

Radio Relejac - Januarska klasa 1984. Obuka 6 meseci u Marsal Tito kasarni....Pozdrav!
Na vrh Go down
eldragon
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-11-19

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   19.11.16 3:28

@maxim.69 (citat):
decambar 88. proveo 20 dana na kursu u vojnoj policiji, nikako docekati da tih 20 dana prodje...

Kako da ne...tu je i zatvor odmah bio!!!
Na vrh Go down
čilezenica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2016-03-11

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   20.11.16 19:56

Zdravo Gordana odličan ti je prijedlog za okupljanja i podsječanja na vojničke dane.
Ja sam aprilska klasa 82 godine prvo sam došao u kasarnu u Đorđe Petrov a moja klasa je izvršila preseljenje VP 5812 puk veze u Maršal Tito.
Ja sam bio vezista linijaš šest mjeseci i dobijem prekomandu u Vojnu Bolnicu Skoplje na centralu tako da sam propratio prve generacije žena koje su dolazile na regrutovanje u regrutni centar u Skoplju.
Možda ako se pokrene aktivnost i mediski bude sve propračeno puno pozdrava.
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 41
Član od : 2016-03-28

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   29.11.16 20:22

@eldragon (citat):
@maxim.69 (citat):

Kako da ne...tu je i zatvor odmah bio!!!
da bi radio na kapiji u vojnoj bolnici prvo se moralo na kurs u vojnu policiju... naravno znam i da je zatvor bio tu...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Today at 7:05

Na vrh Go down

Skoplje kasarna Maršal Tito
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 12/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 Similar topics
-
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, intendanti VP 2265 86/87