FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin

Share | 

Skoplje kasarna Maršal Tito

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
AutorPoruka
Sasa91
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-04-28
Dob : 46
M(j)esto Vienna

KomentarNaslov komentara: Klasa 91/92   28.04.17 15:09

Zdravo svima.
Sluzio u 5812/11 Prvo kod Todorovica, a posle kod Markovica. Secam se Bergera, Staze i Crnogorca iz Mojkovca.
Tamaš Linzu je bio Major in KOmandant Bataljona, njegov Zamenik je bio Kapetan Prve Klase Vukojica.
Ja sam kasnije isto davao dezurstvo u Bataljonu, zajedno sa Hornjakom (ime sam vec zaboravio) iz Sida i Drazenom Prskalom iz Sirokog Brijega (Listica)
pozdrav
Sasa
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter

Broj komentara : 70
REPUTACIJA : 2
Član od : 2010-04-02
Dob : 45
M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   28.04.17 21:12

@Sasa91 (citat):
Zdravo svima.
Sluzio u 5812/11 Prvo kod Todorovica, a posle kod Markovica. Secam se Bergera, Staze i Crnogorca iz Mojkovca.
Tamaš Linzu je bio Major in KOmandant Bataljona, njegov Zamenik je bio Kapetan Prve Klase Vukojica.
Ja sam kasnije isto davao dezurstvo u Bataljonu, zajedno sa Hornjakom (ime sam vec zaboravio) iz Sida i Drazenom Prskalom iz Sirokog Brijega (Listica)
pozdrav
Sasa
Dobro došao na forum i na ovu temu.Ja sam bio jun 90/91 u 5812/17.Komandir čete Kapetan I klase Vukoijica Vuisić,komadant bataljona major Mirčić.Prelistaj temu ima dosta forumaša koji su u ovom periodu bili u puku veze u maršalci u Skoplju.
Na vrh Go down
goran gajic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2015-07-01
M(j)esto bečej

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   21.06.17 2:09

@Rosso4344 (citat):
@toz972 (citat):
Klasa jun 1990/1991 puk veze komandir cete kapetan I klase Vuisic Vukoica.

Ja sam služio u trećem vodu,ista klasa, kod st.vodnika Vuksana, a vama je komandir voda bio poručnika Dragan Milisavljević. Trebali bi se poznavati. Sjećam se još nekih ljudi iz vašeg voda, imena sam poprilično zaboravio ali faca se još dobro sjeć
ja sam decembar 1990 treci vod puk veze ..meni je bio komandir voda ako se secam potporucnik kužet miroslav...zna li ga neko...a ovaj vukobrat je bio cini mi se zastavnik  ---onako nizak izrazito
Na vrh Go down
goran gajic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2015-07-01
M(j)esto bečej

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   21.06.17 2:14

@jelen pivo (citat):
Evo cele kasarne

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=42.018182,21.415336&spn=0.011605,0.02738&t=h&z=16
puk veze su ona tri objekta gore iznad piste levo na fotki je kantina  a sta su preko puta ona tri objekta? desno je mislim itendantski servis  nesecam se ove zelene povrsine izmedju ulaza i piste tj izmedju aprkinga...mada secam se da sam jedne veceri bio sa jos dvojicom zaduzen da vijam gustere na ulazu da ne unose alkohol ...tu su pogrresili jel smo se sva trojica napili hahhahaha pa smo izvlacili sibice ko ce da pita oficira dokle treba tu da se glupiramo...secam se da sam se sa nekom surom tu ljubio pa je ispalo da je cerka od nekog kapetana hahahah secanj asecanja  nije bilo lako al je bilo neke proklete lepote u svemu tome
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter

Broj komentara : 70
REPUTACIJA : 2
Član od : 2010-04-02
Dob : 45
M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   21.06.17 10:59

@goran gajic (citat):
@jelen pivo (citat):
Evo cele kasarne

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=42.018182,21.415336&spn=0.011605,0.02738&t=h&z=16
puk veze su ona tri objekta gore iznad piste levo na fotki je kantina  a sta su preko puta ona tri objekta? desno je mislim itendantski servis  nesecam se ove zelene povrsine izmedju ulaza i piste tj izmedju aprkinga...mada secam se da sam jedne veceri bio sa jos dvojicom zaduzen da vijam gustere na ulazu da ne unose alkohol ...tu su pogrresili jel smo se sva trojica napili hahhahaha pa smo izvlacili sibice ko ce da pita oficira dokle treba tu da se glupiramo...secam se da sam se sa nekom surom tu ljubio pa je ispalo da je cerka od nekog kapetana hahahah secanj asecanja  nije bilo lako al je bilo neke proklete lepote u svemu tome
Puk veze su  koliko ja znam ona tri objekta pored piste desno.A mislim i da su ona tri objekta sa crvenim krovom takođe pored piste desno ali malo dalje takođe puk veze.Čini mi se da sam upravo u tim objektima i ja bio.A kantina je malo veći objekat i takođe pored piste desno.Ulaz u kasarnu je tu gde piše bulevar Nikola Karev.Tu desno je objekat gde je bila straža.Pored piste levo u dnu bi trebalo da bude restoran.
Na vrh Go down

Skoplje kasarna Maršal Tito
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 13/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 Similar topics
-
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, intendanti VP 2265 86/87
» Titograd Kasarna Maršal Tito, VP 8897/2 1986/87
» Ljubljana vojarna Maršal Tito, VP 2265 aprilska 1984. - kuvari