FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Skoplje kasarna Maršal Tito

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
komandirodelenja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2011-11-06
M(j)esto NOVO MESTO

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   13.11.11 16:34

Onda mismo bili u istom paviljonu, pa sečam se onoga paviljona tamo je bila i komanda puka ako se ne v varam je li? Na našem paviljonu nacrtan bio je vojnik vezista sa slusalicom na uhu. Kad smo došli kao gušteri nas su desetari đombe pitali kad ćemo kući a odgovor bio je kad vojnik na zidu pušta slušalico sa uha ha ha.Posle 6 meseci kad smo dobili mi guštere priča bila je ista

Možda se sečaš ovog zidnog vezista?
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2010-04-02
Dob : 44
M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   13.11.11 20:10

U tom tvom paviljonu sam izgleda bio smešten kada je bila obuka za desetare ali se ne mogu setiti slike veziste.Sećaš li se ti restorana i kantine?Retko ko je od vojnika JNA imao privilegiju da ima restoran u krugu kasarne.
Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter

M(j)esto NOVO MESTO

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   13.11.11 22:28

@toz972 (citat):
U tom tvom paviljonu sam izgleda bio smešten kada je bila obuka za desetare ali se ne mogu setiti slike veziste.Sećaš li se ti restorana i kantine?Retko ko je od vojnika JNA imao privilegiju da ima restoran u krugu kasarne.

Kako da se nebi sečao restorana i slastičarne koja je bila u isti zgradi pokraj restorana, u slobodno vreme trkom kroz pistu i mala vrata i već smo bili u restoranu SUPER! Kantina je bila desno od piste gledajući od paviljona odnosno u onoj smjeri gdje je bila i bandera za podizanje zastave jal tako? Kao k-dir odelenja imao sam tu "sreću", da smo svako jutro čistili rejon oko kantine ali uvjek bilo je zaprljano,  kantanjerka bila neka stara baba bez zuba bar u ono vreme kad sam bio tamo jednu godinu

Što se tiće paviljona izlaz/ulaz bio je direktno na pisto sećas se?Levo od piste nizbrdicu stajao je itendantski servis a za paviljonima bio je bioskop ali nešto slično i klubske prostorije, daj reci mi još komandant još u tvoje vreme vozio se sa kampanjolo AR 55?

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 472
Član od : 2011-10-06

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   14.11.11 8:45

@komandirodelenja (citat):
@toz972 (citat):

Što se tiće paviljona izlaz/ulaz bio je direktno na pisto sećas se?Levo od piste nizbrdicu stajao je itendantski servis a za paviljonima bio je bioskop ali nešto slično i klubske prostorije, daj reci mi još komandant još u tvoje vreme vozio se sa kampanjolo AR 55?

Secam se da je naspram veseraja bila neka kantina iz koje se gledalo direktno na pistu,sad neznam dal o istoj pisemo.Znam kad sam dovozio ves na pranje da smo obavezno tu svracali

Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter

M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   14.11.11 10:38

Kako da se nebi sečao restorana i slastičarne koja je bila u isti zgradi pokraj restorana, u slobodno vreme trkom kroz pistu i mala vrata i već smo bili u restoranu SUPER! Kantina je bila desno od piste gledajući od paviljona odnosno u onoj smjeri gdje je bila i bandera za podizanje zastave jal tako? Kao k-dir odelenja imao sam tu "sreću", da smo svako jutro čistili rejon oko kantine ali uvjek bilo je zaprljano,  kantanjerka bila neka stara baba bez zuba bar u ono vreme kad sam bio tamo jednu godinu

Da.Kantina je bila u smeru bandere za podizanje zastave.Izlaz-ulaz paviljona bio je prema pisti ali je moj paviljon bio udaljen od piste jedno dvadesetak metara.Ne mogu se setiti da li se vozio kampanjolom AR55.Sećam se da sam viđao PUH vozlia u kasarni.Bioskopa i klupskih prostorija se sećam.I mi smo ponekad čistili oko kantine.Čistili smo i oko ružičnjaka pored glavnog puta kada se uđe u kasarnu.

Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter

M(j)esto NOVO MESTO

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   14.11.11 20:46

@jelen pivo (citat):
Secam se da je naspram veseraja bila neka kantina iz koje se gledalo direktno na pistu,sad neznam dal o istoj pisemo.Znam kad sam dovozio ves na pranje da smo obavezno tu svracali

Ne to nije ista kantina, puk veze imao je svoju kantinu trpezariju i pisto kao kasarna u kasarni na prvi izgled, gore  bila je trpezarija na dva kata  u njezini blizini i pekara pekli su stvarno dobar leb (kruh)

Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter

M(j)esto NOVO MESTO

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   14.11.11 20:56

@toz972 (citat):
Da.Kantina je bila u smeru bandere za podizanje zastave.Izlaz-ulaz paviljona bio je prema pisti ali je moj paviljon bio udaljen od piste jedno dvadesetak metara.Ne mogu se setiti da li se vozio kampanjolom AR55.Sećam se da sam viđao PUH vozlia u kasarni.Bioskopa i klupskih prostorija se sećam.I mi smo ponekad čistili oko kantine.Čistili smo i oko ružičnjaka pored glavnog puta kada se uđe u kasarnu.

U pravu si tako je to bilo, a iznad kantine kroz šumarak došlo se je do stacionara jel? još malo napred bila je komanda stana komandant bio je potpukovnik Petrović Stojadin zvani Pele, ovog vjerovatno se ne sečaš milim da je otišao u penziju na proljeće 89 god. Dobar čovek ali kod njega dobio si nagradni ili pritvor za sitnicu. Da sećam se tvog paviljpona istinito bio je postaljen bar dvadesetak metra od piste pa moglo bi biti i više, u autoparku davao sam požarstvo stacioniran je tako kao si napisao ali KPS si propustio, u sklopu autoparka bila je i radiona

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   18.11.11 12:32

SECALI SE KO OVOG OBJEKTA U MARSALCI

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   22.11.11 10:21

Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter

M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   22.11.11 10:51

Hvala na linku.Puk veze je bio kada se udje u kasarnu desno.
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   22.11.11 14:50

To su skroz desno ona dva paviljona ,ako nemasam.Na googl slici ulaz u kasarnu izgleda duze ,koliko mi se cini malte ne nije bilo dvadesetak metara od izlaza iz kasarne nizbrdo do puta.Sto se tice ulaska u kasarnu bas je bio glupo resen ,pogotovu ako se u istom momentu zadese dva tri vozila.Presecas glavni put a namas mnogo prostora do samog ulaska u kasarnu.Sad kad gledam kasarnu nije mi jasno zasto sam kad sam dovozio ves obilazio ,malte ne isao pored zice jedan deo,kad sam mogao ici pravo.Mozda pravo nije se smelo ici kamionom ko zna sta vec lol!
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter

M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   22.11.11 18:57

Da.Skroz desno su bila dva paviljona puka veze.Evo ovde se vide dva paviljona,kuhinja,pista,restoran,ulaz u kasarnu i kantina se malo slabije vidi.

http://maps.google.com/maps/myplaces?ll=42.013017,21.427481&spn=0.002116,0.005472&vpsrc=6&ctz=-60&t=k&z=18
Na vrh Go down
SvetislavSavić
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2012-01-10
Dob : 63
M(j)esto Bijeljina

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   11.01.12 17:09

I JA SAM BIO U 5812 CENTAR VEZE, ALI 1972-1973...Komadant Major Jović,zastavnik Coković,zastavnik

SvetislavSavić: komentar modifikovan dana: 22.01.12 18:26; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://sveto.pttbn.com
MedoB
Gušter
Gušter

Član od : 2012-01-21
M(j)esto Velika Kladusa,Bosna

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   21.01.12 20:21

Pozdrav svima na forumu i ja sam sluzijo u Marsalci 1990/91 Vp 5812/16.Komandir voda je bio stari vodnik Gracanin Dragan

MedoB: komentar modifikovan dana: 22.01.12 16:49; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   21.01.12 20:50

Dobrodošao Medo cheers

Gušter
Gušter

M(j)esto NOVO MESTO

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   31.01.12 21:44

@MedoB (citat):
Pozdrav svima na forumu i ja sam sluzijo u Marsalci 1990/91 Vp 5812/16.Komandir voda je bio stari vodnik Gracanin Dragan

Bok ja sam služio 1988/1989 radorelejna četa VP 5812/11 u koji zgradi si boravio?
Na vrh Go down
MedoB
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   31.01.12 22:04

@MedoB (citat):

Bok ja sam služio 1988/1989 radorelejna četa VP 5812/11 u koji zgradi si boravio?

Zgrada do piste na prvom spratu

Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter

M(j)esto NOVO MESTO

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   02.02.12 13:36

Pa u istoj zgradi kao ja veovatno si bio teleprinterista jel tako? Možda si nekad čuo za Starijeg vodnika l.klase Vukobrata? On mi je bio k-dir voda
Na vrh Go down
hercegovac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2012-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   05.02.12 21:24

@jelen pivo (citat):

imali neko da je bio pjesadija klasa decembar 87 5552/13 ako ima neka mi se javi

Na vrh Go down
madjar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2012-02-14
Dob : 49
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   14.02.12 9:46

boravio sam i ja ovde jedno vreme,,, ugodno je bilo ljetovanje.. avgust 1988// 43 celsiusa,,, obuka,,, dozivotno cu se sjecati tih lepih dana,,, hi,,,,
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter

M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   14.02.12 15:08

@MedoB (citat):

Ko ti je bio komandir čete i bataljona?
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter

M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   14.02.12 15:12

@hercegovac (citat):
imali neko da je bio pjesadija klasa decembar 87 5552/13 ako ima neka mi se javi

Evo na ovom linku su prikazani ulaz u kasarnu ,pista ,dva paviljona puka veze,restoran,kuhinja i kantina koja se slabije vidi.
http://maps.google.com/maps/myplaces?ll=42.013017,21.427481&spn=0.002116,0.005472&vpsrc=6&ctz=-60&t=k&z=18

Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter

M(j)esto NOVO MESTO

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   15.02.12 17:59

@madjar (citat):
boravio sam i ja ovde jedno vreme,,, ugodno je bilo ljetovanje.. avgust 1988// 43 celsiusa,,, obuka,,, dozivotno cu se sjecati tih lepih dana,,, hi,,,,

Pa u Augustu 1988 bilo je jaaako vruče ali valda nije bilo 43? Možda na suncu moglo bi biti a u sjenki temperatura podigla se do negde 38 stupnjeva najbolje se toga sječam kad smo razvlačičli PTK kabel na nastavi pa sam se oznojio ka da skačem u Vardar
Na vrh Go down
MedoB
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   21.02.12 0:02

@toz972 (citat):
@MedoB (citat):

Ko ti je bio komandir čete i bataljona?

Komandir bataljona je bio major Mircic a cete je bio ako se nevaram kapetan Petkovic ime sam zaboravio. Da nisi mozda bio u istoj ceti?

Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter

M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   21.02.12 12:40

@MedoB (citat):
Komandir bataljona je bio major Mircic a cete je bio ako se nevaram kapetan Petkovic ime sam zaboravio. Da nisi mozda bio u istoj ceti?

U istom smo bataljonu bili ali u drugim četama.I meni je komandant bataljona bio major Mirčić.Komandir čete je bio kapetan I klase Vujisić Vukojica.Ja sam bio u 5812/17 isto 1990/1991.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Today at 13:51

Na vrh Go down

Skoplje kasarna Maršal Tito
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, intendanti VP 2265 86/87