FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Skoplje kasarna Maršal Tito

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
MedoB
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2012-01-21
Dob : 44
M(j)esto Velika Kladusa,Bosna

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   22.02.12 1:35

@toz972 (citat):
U istom smo bataljonu bili ali u drugim četama.I meni je komandant bataljona bio major Mirčić.Komandir čete je bio kapetan I klase Vujisić Vukojica.Ja sam bio u 5812/17 isto 1990/1991.

Sjecasli se kada su neki vojnici bili prebaceni iz 16 u 17 i obrnuto jasam bijo jedan od nji ali nisam dugo bijo u 17 i vracen nazad u 16.Imaliste stroge desetare vise sam volio biti u 16 bila je manja strogoca.Zovem se Medo
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2010-04-02
M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   22.02.12 12:28

Sećam se da je bilo prebačaja iz jedne čete u drugu ali se ne mogu setiti vojnika koji su bili prebačeni.Imali smo stroge desetare ali sve u svemu nije bilo loše.
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter

M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   22.02.12 18:01

Evo na ovom linku imaš snimak piste,paviljona,kuhinje,restorana,kantine i ulaza u kasarnu.

http://maps.google.com/maps/myplaces?ll=42.013017,21.427481&spn=0.002116,0.005472&vpsrc=6&ctz=-60&t=k&z=18
Na vrh Go down
ljubmatjaz
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2012-03-07

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   07.03.12 22:54

generacija septembar 87/88, VP 9695 - diverzanti,
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   08.03.12 15:48

@ljubmatjaz (citat):
generacija septembar 87/88, VP 9695 - diverzanti,

Dobrodošao  cheers

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4303
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   08.03.12 15:57

Dobrodosao "diverzant".... Wink
Evo da ti odma preporucim temu, krenuli smo pa se ukljuci.. Smile

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1116p15-specijalci-u-jna

Gušter
Gušter

Član od : 2012-03-13

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   13.03.12 18:29

1.misec 1990g požarni isprid zgrade,smjena od 1 - 3 slušam radio a ono kaže:tora programa na radio skopje temperaturata vo zrak -23 .Eto što ja najviše pamtin.
Na vrh Go down
barba
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   13.03.12 18:35

Zaboravih ,bija sam telegrafista i teleprinternista 89/90 ,zapovjednik čete bija neki grebonja kapetan,nadam se da je danas na birou rada.pozz.
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter

M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   13.03.12 22:00

@barba (citat):
Zaboravih ,bija sam telegrafista i teleprinternista 89/90 ,zapovjednik čete bija neki grebonja kapetan,nadam se da je danas na birou rada.pozz.

Koja četa?Ja bio jun 90/91.
Na vrh Go down
barba
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   15.03.12 19:23

Neznam koja četa davno je to bilo ,paviljon je bija nasuprot piste desno,a gore navedeni kapetan(grebonja)mislim da se prezivao mladenović.
Na vrh Go down
šro
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2012-04-03
M(j)esto (Niš) Dubai

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   04.04.12 8:20

@komandirodelenja (citat):
Javljam se iz Slovenije i pozdrav svima na forumu bivših pripadnika nekadašnje JNA, koji ste služili vojsku u kasarni Maršala Tita Skopje, pogotovo onima iz puka veze! Pre par dana naišao sam na ovaj forum i javljam se da možda pronađem kojeg klasića junske klase 1988/1989-puk veze, radiorelejna četa VP 5812/11, od početka bio je komandir čete por. Panzalović zamjenik por.Marković Dragan, komandir jednog voda bio je starji vodnik Vukobrat Miodrag a drugog se ne sječam

Ako ima kojeg bivšeg vojnika molim da se javi , da napišemo još koju rječ na ovu temu

Pozdrav
Pozdrav!  Pa i ja sam bio u puku veze ali neznam ko je bio komandant. Boravio sam u RRČ (radiorelejni četi), vjerovatno znaš za onaj paviljon pored piste i kuhinje? K-dir čete mi je bio por. Panzalović, zamenik por. Marković možda se sječaš kojeg?
Gde si bio t- u kojoj čet ii koje godinei?

por. dragan Marković sada puk. Dragan Marković i radi u BG

Pa u istoj zgradi kao ja veovatno si bio teleprinterista jel tako? Možda si nekad čuo za Starijeg vodnika l.klase Vukobrata? On mi je bio k-dir voda

zas. Vukobrat u penziji i živi u Nišu, u kontaktu sam sa njim

@barba (citat):
Neznam koja četa davno je to bilo ,paviljon je bija nasuprot piste desno,a gore navedeni kapetan(grebonja)mislim da se prezivao mladenović.

potpukovnik u penziji Mladenović zvani Bidža, živi u Nišu.
Ja sam u puk veze u VP5812/11 došao iz ŠRO Beograd u Martu 1991.god sa nekim svojim drugarima iz te čete sam još u vezi, neki su i poginuli u ovim prokletim ratovima. Ako ima nekog ko me se seća nek se javi. staža ml.vodnik Petrovićbilo bi mi drago da uspostvim kontakt sa drugarima iz drugih republika. Sećam se jednog Demori Pjetro iz Pule on mi je ostao onako u sećanju beše dobar čovek.

Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2011-11-06
M(j)esto NOVO MESTO

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   08.04.12 14:16

Zastavnik Vukobrat Miodrag jeli je pravi? Več je u penziji? Pa da prošlo je već skoro 23 godine kad sam se skidao a Dragan Marković je npukovnik daleko je dogurao

Daj reci bio si u VP 5812/11? radiorelejac?
Na vrh Go down
šro
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2012-04-03
M(j)esto (Niš) Dubai

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   08.04.12 22:05

Da bio sam relejac, staža pitomac ml.vodnik škola rezervnih oficira veze, komandir voda mi je bi por.Dragan Marković, komadir čete kap.Radule Todorović,u vodi je bio i vod. Ivan Radosavljević .
Imao sam desetara Berger Zvonka(čuo sam da je nastradao) Zelić Edina desetar,Goran Lutovac iz Mojkovca, Tojaga Nebojša...
Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter

M(j)esto NOVO MESTO

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   09.04.12 12:37

@šro (citat):
Da bio sam relejac, staža pitomac ml.vodnik škola rezervnih oficira veze, komandir voda mi je bi por.Dragan Marković, komadir čete kap.Radule Todorović,u vodi je bio i vod. Ivan Radosavljević .
Imao sam desetara Berger Zvonka(čuo sam da je nastradao) Zelić Edina desetar,Goran Lutovac iz Mojkovca, Tojaga Nebojša...

Sve ok. a koje godine si bio u vojsci? Verovatno kasnije od mene (88-89); sećam se  por. Markovića bio je već u moje vreme k-dir čete na početku služenja por Panzalović a znam da je dobio prekomando i možda ga je zamjenio baš kap. Todorović već sam zaboravio ali možda je taj pravi, k-dira voda bila sta st.vod.I.klase Vukobrat Miodrag čovek od 2metra i st.vod I. klase Tašović ili Tašković zvani Tašo imana neznam, boi je i neki zastavnik koji je otišao u penziju skoro u isto vreme kad ja kući.
Ako si bio relejac onda su ti poznati uređaji HVT-1, HVT-14 RRU-800, FM 200?

Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter

M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   09.04.12 16:17

Sve ok. a koje godine si bio u vojsci? Verovatno kasnije od mene (88-89); sećam se  por. Markovića bio je već u moje vreme k-dir čete na početku služenja por Panzalović a znam da je dobio prekomando i možda ga je zamjenio baš kap. Todorović već sam zaboravio ali možda je taj pravi, k-dira voda bila sta st.vod.I.klase Vukobrat Miodrag čovek od 2metra i st.vod I. klase Tašović ili Tašković zvani Tašo imana neznam, boi je i neki zastavnik koji je otišao u penziju skoro u isto vreme kad ja kući.
Ako si bio relejac onda su ti poznati uređaji HVT-1, HVT-14 RRU-800, FM 200?

Verovatno znaš neke oficire i podoficire iz V.P.5812/17.Meni je komandir čete bio tada kapetan I klase Vujisić Vukojica,komandir voda tada poručnik Dragan Milisavljević,komadant bataljona major Mirčić,komadant puka pukovnik Popović,vodnik I klase Vuksan,vodnik I klase Oberknežev,tada mladi potporučnik Ivica,zastavnik koga smo zvali Crkavica(nadam se da se neće ljutiti ako pročita ovo ne mogu mu se setiti imena),poručnik Rogović(iz druge čete),major bezbednjak kome se isto ne mogu setiti imena....

Na vrh Go down
bosanac68
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2012-04-09

KomentarNaslov komentara: pozdrav   10.04.12 22:08

sjecam i ja porucnika rogovica,on kao mladi oficir zeljan dokazivanja natjera mene i moje linijase da kupimo pikavce po pisti za kaznu jer nismo bili na postrojavanju,bila je nedelja a on dezurni puka.
Na vrh Go down
bucko71ri
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2012-04-15

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   15.04.12 21:59

@barba (citat):
1.misec 1990g požarni isprid  zgrade,smjena od 1 - 3 slušam  radio a ono  kaže:tora programa  na  radio skopje temperaturata vo  zrak -23 .Eto što ja  najviše  pamtin.

izgleda barba da smo bili skupa 89/90 12.mj. ali koliko se ja sjećam bio je samo jedan dalmatinac i to iz zadra kod tada kapetana ZORANA MLADENOVIĆA ( BIDŽE ) i zajedno smo poslje bili u odkomandi u KURŠUMLIJI nekih 2 mjeseca a ja sam jedan od mnogobrojnih bosančerosa koji je regrutiran u rijeci i poslan u skopje u maršalku a bio sam rekorder u požarstvima po kazni naravno jer bi uvjek zaspao i bio uhvacen od dežurnog oficira

Na vrh Go down
bucko71ri
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   15.04.12 22:08

@bosanac68 (citat):
sjecam i ja porucnika rogovica,on kao mladi oficir zeljan dokazivanja natjera mene i moje linijase da kupimo pikavce po pisti za kaznu jer nismo bili na postrojavanju,bila je nedelja a on dezurni puka.

jest jest istina bio je zjeban poručnik MIĆO ROGOVIĆ bio je nama radistima komandir voda i zamjenik komandira čete kapetana ZORANA MLEDENOVIĆA a vas linijaše je posebno zajebavao a i koliko se sjecam klase 88/89 kod vas su bila dvojica iz RIJEKE i jedan koji se hvalio da ima iztetoviranu kitu

Na vrh Go down
bosanac68
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2012-04-09

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   16.04.12 22:11

dali se neko od vas sjeca zastavnika ristivojevica,ja sam bio tu od marta do decebmra al da nikad nisam skuzio u kojoj je on jedinici bio,uvijek se motao okolo po jedinicama,cak je i meni jedno vrijeme bio komandir kad nas zastavnik velickovski bio na odmoru.i bio je vrlo nezgodan za jednog zastavnika kome je karijera bila pri kaju.
Na vrh Go down
barba
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   19.04.12 20:24

@bucko71ri (citat):
izgleda barba da smo bili skupa 89/90 12.mj. ali koliko se ja sjećam bio je samo jedan dalmatinac i to iz zadra kod tada kapetana ZORANA MLADENOVIĆA ( BIDŽE ) i zajedno smo poslje bili u odkomandi u KURŠUMLIJI nekih 2 mjeseca a ja sam jedan od mnogobrojnih bosančerosa koji je regrutiran u rijeci i poslan u skopje u maršalku a bio sam rekorder u požarstvima po kazni naravno jer bi uvjek zaspao i bio uhvacen od dežurnog oficira

bilo nas je nekoliko dalmatinaca ako ti šta može pomoć ja  sam splićo. bija desetar zajedno sa  stojanom k.iz herceg  novog.Iz Rijeke se  sićam da  je  bija samir.i ako  si  to  ti baš  mi je drago  da smo  se ponovo sreli

Na vrh Go down
bucko71ri
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   11.05.12 19:01

eeeeeeeee je taj sam jebo te, svaka ti dala kako se sjećaš, pa kako se ja tebe nemogu sjetiti, sjećam se crnogorca stojana al tebe nikako, sjećam se i damira stanina iz zadra mislio sam da si to ti ali eto aj bas mi je drago da si se javio pozdrav aj nađi me na facebook ako si od volje pa da te malo i vidim ako imas kakvih sličica ja sam još uvijek u rijeci ...............
Na vrh Go down
DŽale
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2011-09-17

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   29.05.12 9:44

@Gordana Doder Sumner (citat):
 queen  Draga braco i sestre,
Bila mi je cast i zadovoljstvo da sluzim kao dobrovoljac 1983 godine u Skoplju, rod veze, oktobarska klasa. Secam se suncanog toplog jesenjeg dana kad sam dosla u prelepi glavni grad prelepe Makedonije, i kako smo sve plakale iduci ka kapiji u civilnim odelima, tri meseca nakon toga..  Sad
  Ko bi zaboravio starijeg vodnika Panzalovica, njegovu pistaljku i spartansko doterivanje fizicke kondicije. Neponovljivi ukus vojnicke hrane. Posle toga sam mnogo putovala po svetu, odsedala u luksuznim hotelima i obedovala u skupim restoranima, ali to nije bilo to... Ukus vojnicnog sutlijasa, pudinga, kompota od sljiva... Da mi je jos samo jednom stati u red da uzmem vojnicki obrok ...
  Hajde da organizujemo okupljanje nekadasnjih vojnika u Skoplju! Valda ce nas pustiti da ponovo udjemo u nasu nekadasnju kasarnu, a dogadjaj bi sigurno bio i medijski propracen.
   sunny

Pozdrav od Crnogorca koji je od oktobra 1983 do oktobra 1984.godine služio vojsku u kasarni Maršal Tito u Skoplju.VP 5266/3 LPA PVO i bili smo odmah pored djevojačkog paviljona.Pozdrav i nije ti loša ideja o okupljanju!!!

Na vrh Go down
shurda
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2012-06-02

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   02.06.12 19:08

@Gordana Doder Sumner (citat):
 queen  Draga braco i sestre,
Bila mi je cast i zadovoljstvo da sluzim kao dobrovoljac 1983 godine u Skoplju, rod veze, oktobarska klasa. Secam se suncanog toplog jesenjeg dana kad sam dosla u prelepi glavni grad prelepe Makedonije, i kako smo sve plakale iduci ka kapiji u civilnim odelima, tri meseca nakon toga..  Sad

Nije mi bila čast, a posebno ne zadovoljstvo da služim u Armiji, u kasarni "Maršal Tito", davne 1983. godine, od meseca jula do seprembra 1984. godine. Bio sam u VP 5266-4, u našoj blizini su bile devojke koje su dobrovoljno služile obavezan vojni rok. Gledali smo ih svaki dan kako u svojim novim uniformama izvode pešadijsku obuku po skraćenom sistemu dok smo mi u starim, odrpanim i neodgovarajućim (radnim) uniformama radili isto to, ali po normalnoj proceduri. Bilo nam je smešno kako devojke rade "atomski s' desna" izbegavajući da padnu u blato ili baru, ali nam je zato presedalo kada smo istu komandu dobijali baš kada nam je s' leva bila kakva lokva ili kaljuga, ko ne legne u nju, dobija prekoredno požarstvo. Posle tri meseca, devojke odlaze svojim kućama, dolaze nove a mi ostajemo. Godinu dana kasnije, mi smo još uvek u vojsci, gledamo na programu" Dozvolite da se obratimo" i gledamo intervju sa par devojaka koje su bile prva klasa žena u armiji, došle su kada i mi, u julu '83. godine, otišle kući u oktobru iste godine i sada se sa setom sećaju davnih dana kada su bile u "armiji", i kako bi se vratile na još jedan rok.

Neka, hvala, ja ne bih opet dao opet 14 meseci svog života, jedino kada bi mi neko obećao da ću opet imati 19 godina a ovu pamet, tada bih zbrisao negde daleko Smile

Na vrh Go down
flirt23
Gušter
Gušter

Član od : 2012-06-05
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   05.06.12 23:08

Služio u Maršalki od 18.08.1988 do 22.06.1989 u VP 5552/20 2. četa komandir čete kapetan Ajduvan Mamudov , došao iz Kićeva nakon obuke kao vozać u pješadiju.
Pozdrav svima ako ima neko iz pješadije nek se javi
Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter

M(j)esto NOVO MESTO

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   08.06.12 16:27

@flirt23 (citat):
Služio u Maršalki od 18.08.1988 do 22.06.1989 u VP 5552/20  2. četa komandir čete kapetan Ajduvan Mamudov , došao iz Kićeva nakon obuke kao vozać u pješadiju.
Pozdrav svima ako ima neko iz pješadije nek se javi

Pozz bio si mi klasič služio sam u VP 5812/11 puk veze od 15.06.1988 do 14.06.1989 i ja sam bio u Kićevu ali na dopunskom VES-u za vozača M/V 12701 u decembru 1988

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Today at 12:34

Na vrh Go down

Skoplje kasarna Maršal Tito
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, intendanti VP 2265 86/87