FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17839
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91   Sat Apr 19, 2014 1:52 am

Ovdje ima još slika s Dana otvorenih vrata 2009. (vojarna i ŠRC 'Korana').

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/2009-Dan_oruzanih_snaga/
Na vrh Go down
Medved1960
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2014-02-11

KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91   Tue Apr 29, 2014 10:28 am

ja tuda prolazim ponekad, teško mi je vidjeti to sve... meni je tu u blizini prošlo djetinjstvo, a danas kad se to sve vidi...
Na vrh Go down
jelkovic dragan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-12-03
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91   Wed Dec 03, 2014 11:25 pm

ja sam bio u petrovoj gori sep' 87 do sep'88 vezista teleprinterista kap.slavko nenadic i kao dzomba bio u centru veze
Na vrh Go down
kiselasaso
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-12-04

KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91   Thu Dec 04, 2014 9:03 am

Ali oni, koji su VP iz Petrove Gore uvjek nadmašili u skupnim provjerama i obuci, bili su Izvidjaći...2805...88/89
Na vrh Go down
buce
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2014-04-07

KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91   Thu Dec 04, 2014 12:40 pm

Za Jelković Dragana pitanje, pošto sam i ja bio vezista u  Petrovoj gori. ali radiotelegrafista kod kapetana Marka Gulića, a za Rtg tada vodnik Adamović Slavko, doduše malo ranije 80/81 i onda prešao u Centar veze kao rtg, gde je u tvoje vreme bio centar, u kojoj kasarni ste spavali... Pogledaj moje postove pod nazivom BUCE na ovoj temi i drugoj temi "kasarne u centru Karlovca" pa mi javi ako se nešto sećaš. Dva tri posta ispred imas zgradu Veleučilišta. To je bila kasana Ivo lola Ribar, gde smo spavali iz centra veze, a preko trga je bio centar veze. Odgovori mi ako pamtiš neke detalje ili imaš slike.
A za Kiselasasa, isto bilo 80/81. Bili su na zadnjem spratu i dobijali uzbunu obavezno  jednom nedeljno, ako ne ičešće, a gore u drugom krilu bila vojna policija, pa oni dobiju uzbunu pola sata kasnije, pa se jure, tj. vežbaju, tako su bar pričali
Na vrh Go down
jelkovic dragan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-12-03
Dob : 47

KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91   Wed Jan 07, 2015 12:46 am

Centar veze je bio u kasarnu petrovj gori a mi smo spavali isto u kasarnu na drugom spratu ispod vojne policije
Na vrh Go down
Čivijaš
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-04-04

KomentarNaslov komentara: Vojna policija   Mon Apr 04, 2016 10:01 pm

@bogi (citat):
Pozdrav svima.Sluzio sam u kasarni Petrova gora u periodu od prekomande u maju 1990 do marta 1991.Zovem se Bogdan Slapnik
iz blizine Celja.Bio sam vozac u vojnoj policiji.Nas je komandir cete bio kap.Ceranic Miodrag,nas vodnik Torma Arpad.Ako me se 
netko sjeca iz tih vremena ili je bio u tom periodu u toj kasarni,neka se javi.

Pozdrav! Ja sam takođe bio u vojnoj policiji u Petrovoj gori, generacija 89/90. 
Zoran Bešlić
Na vrh Go down
Gorica 660
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 233
Član od : 2016-06-20
Dob : 45
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91   Sat Sep 17, 2016 10:54 am

Čivijaš :
"Pozdrav! Ja sam takođe bio u vojnoj policiji u Petrovoj gori, generacija 89/90."
............

Pozdrav Čivijaš, ja sam služio vojni rok gotovo cijelu 1990 godinu u Karlovcu u kasarni Luščić u auto jedinici i jako često smo imali pratnju saobraćajne vojne policije iz čete u kojoj si ti služio te iste 1990 godine.

Imaš li možda koju sliku iz tog perioda (grupnu i sl.) pa da objaviš ako nije problem (ili da je pošalješ preko PP-a ako iz nekog razlog ne želiš je objaviti) jer bih baš volio da vidim da li se mogu sjetiti odnosno hoću li prepoznati nekoga od vojnika koji su zajedno sa nama išli na razne terene kao pratnja našim vozilima !?
.............

KomentarNaslov komentara: Re: Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91   Today at 12:08 pm

Na vrh Go down

Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91
» Vojna policija
» Split - Dračevac 1990/91
» VP 3065/18 Sombor - Vojna policija
» Skopje august 85 vojna policija