FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   05.02.14 10:01

Drugari sve ste lepo opisali, međutim šta je bitno za našeg člana pod imenom "Schvabo": Njega po svoj prilici interesuje lična oprema i oznake iz doba JNA. Na svim tim otpadima retko, teško ili nikako se mogu naći komadi od JNA, pogotovo odeća i lična oprema. Ako se nešto i nađe, to je u očajnom stanju.

Nego ti druže "Schvabo" uključiš se na neki srpski aukcijski sajt, još ako imaš koga u BG ili u Srbiji da kupuje za tebe i kasnije ti to šalje u SLO, to je super. Ima dosta poznatih "zbiralaca" iz Slovenije koji tako rade. I ne samo da rade već i zarađuju preprodajući stvari kupljene ovde.
Tako možeš i ti, ovde kupiš dve stvari, tamo jednu prodaš i ona druga ti ostane za "džabe".

A u Srbiju možeš doći, ima svašta za doživeti i uživati i egzotike i lepoga i ukusnoga.  cheers

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   05.02.14 10:11

Vreme je ucinilo svoje. Vrlo je tesko naci stvari iz vremena JNA a da su u dobrom stanju. Bar sto se tice opreme i uniformi !

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   05.02.14 11:26

East&West (citat):
...

A u Srbiju možeš doći, ima svašta za doživeti i uživati i egzotike i lepoga i ukusnoga.  cheers

Misliš, ako ode na beogradske splavove, Exit ili u Guču da će zaboraviti na vojnu opremu.  Laughing
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   05.02.14 11:53

@Stazio (citat):
East&West (citat):
...

Misliš, ako ode na beogradske splavove, Exit ili u Guču da će zaboraviti na vojnu opremu.  Laughing

Kakvi zaboraviti, i tamo ima mini štandova sa tim yugonostalgičarskim sitnicama  Wink  uz zagarantovan provod. Paritet je: jedna petokraka za titovku = jedno točeno pivo  Smile

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18511
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 1:42

Zaštitne maske s vojnog otpada u Somboru (2011.).
Čak su se čuvale natkrivene:  Surprised 

Na vrh Go down
Schvabo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 35
Član od : 2014-01-30

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 11:37

@dinosaurus (citat):
Ja nisam..
Na netu vidim da postoji,ako si već u prolazu možda vredi svratiti..
Pa kad kompletiraš izvidjačku opremu,slikaj da malo i mi vidimo Very Happy  Very Happy

Obavezno  Very Happy  Very Happy  Very Happy !!! Cim je skompletiram bice detaljan fotoshoting  lol! !
Na vrh Go down
Schvabo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 11:42

@vladimir (citat):

vojni otpad na UB kamioni,oklopni transporteri,pvo dvina  uglavnom stara vojna tehnika. sta tebe tacno zanima?

Hehe pa cuj jedan BDRM-2 nije na odmet ili kakav slican laki oklopnjak  Laughing  Laughing  Laughing ! A ja sam u potraznji za JNA licnom opremom, hocu da skompletiram izvidjacki vod. MOL odjelo, uniforma, oprema itd...

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 11:57

Schvabo + zato što si izabrao pravu pravu jedinicu cheers  cheers
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 426
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 12:27

@Schvabo (citat):
Hehe pa cuj jedan BDRM-2 nije na odmet ili kakav slican laki oklopnjak  Laughing  Laughing  Laughing ! A ja sam u potraznji za JNA licnom opremom, hocu da skompletiram izvidjacki vod. MOL odjelo, uniforma, oprema itd...

samo ukucaj na pretrazivacu kupujem prodajem ,pa pronadji kolekcionarstvo,mozes naci dosta stvari koje te interesuju
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 13:50

@Schvabo (citat):
A ja sam u potraznji za JNA licnom opremom, hocu da skompletiram izvidjacki vod. MOL odjelo, uniforma, oprema itd...

Vod? Very Happy 

Pa za koliko to ljudi tražiš opremu?  Surprised
Na vrh Go down
Schvabo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 21:40

East&West (citat):
Drugari sve ste lepo opisali, međutim šta je bitno za našeg člana pod imenom "Schvabo": Njega po svoj prilici interesuje lična oprema i oznake iz doba JNA. Na svim tim otpadima retko, teško ili nikako se mogu naći komadi od JNA, pogotovo odeća i lična oprema. Ako se nešto i nađe, to je u očajnom stanju.

Nego ti druže "Schvabo" uključiš se na neki srpski aukcijski sajt, još ako imaš koga u BG ili u Srbiji da kupuje za tebe i kasnije ti to šalje u SLO, to je super. Ima dosta poznatih "zbiralaca" iz Slovenije koji tako rade. I ne samo da rade već i zarađuju preprodajući stvari kupljene ovde.
Tako možeš i ti, ovde kupiš dve stvari, tamo jednu prodaš i ona druga ti ostane za "džabe".

Jeste, tacno tako trazim sve od licne i kolektivne opreme koju je duzio pjesadinac izvidjackog voda (sem naoruzanja, jedino ako je deaktivirano).

A mozes li mi preporuciti neki sajt? Nazalost nemam nikoga u BG da bi mi mogao to kupiti. Rado bi ja poceo biznis/hobi, bez daljnjeg. Ako si voljan da pokrenemo stagod, ja sam ZA  Very Happy  cheers !!! 

Eto mene sljedece sedmice Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy da sve to probam!!! hahahaha

Na vrh Go down
Schvabo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 21:42

@Stazio (citat):
East&West (citat):
...

HAHAHAHAHA ima ti i ta mjesta  Laughing  Laughing  Laughing  lol! !!! Mozda nakratko  Razz  Laughing .

Na vrh Go down
Schvabo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 21:44

East&West (citat):
@Stazio (citat):
East&West (citat):
...

Kakvi zaboraviti, i tamo ima mini štandova sa tim yugonostalgičarskim sitnicama  Wink  uz zagarantovan provod. Paritet je: jedna petokraka za titovku = jedno točeno pivo  Smile

Uuu dobra trampa!! Very Happy Onda ce ova moja mala turneja juznim Balkanom biti zanimljiva i slasna!  cheers

Na vrh Go down
Schvabo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 21:56

@dinosaurus (citat):
Schvabo + zato što si izabrao pravu pravu jedinicu cheers  cheers

Hvala, hvala! Pa zna se ko zasluzuje da se Re-enacta Very Happy ! Prvi u guzvi prvi u sranju, tome se mora odat pocast!  Very Happy
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 21:58

neznam kakve su cene subotom na autopijaci,pitao sam za slem JNA 500DIN  ili 4 eur.idem u subotu pa cu pitati za cene . ti sastavi nekakav spisak I posalji na pp da vidim dali ima I koje su cene.
Na vrh Go down
Schvabo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 21:58

@saban (citat):
@Schvabo (citat):

samo ukucaj na pretrazivacu kupujem prodajem ,pa pronadji kolekcionarstvo,mozes naci dosta stvari koje te interesuju

Hvala  Wink , evo nasao sam vec interesantne stvari  cheers  Cool !

Na vrh Go down
Schvabo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 21:59

@vladimir (citat):
neznam kakve su cene subotom na autopijaci,pitao sam za slem JNA 500DIN  ili 4 eur.idem u subotu pa cu pitati za cene . ti sastavi nekakav spisak I posalji na pp da vidim dali ima I koje su cene.

Odlicno, moze  Very Happy  cheers  cheers !!!
Na vrh Go down
Schvabo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 22:06

@Max Blitz (citat):
@Schvabo (citat):
A ja sam u potraznji za JNA licnom opremom, hocu da skompletiram izvidjacki vod. MOL odjelo, uniforma, oprema itd...

Vod? Very Happy 

Pa za koliko to ljudi tražiš opremu?  Surprised

Haah , uspio sam burazera nekako premuntat da i on samnom ucestvuje u timu. Medutim kako je JNA poslje '90 malo ostavila los utisak na raju tesko je ubjedit nekoga da se radi o Re-enactmentu stare JNA koja je vrijedila necemu i prestavljala jednu ideologiju  study  stražar  pionir . 

Tako da sad za sad skupljam za dvojicu  Very Happy, vidjecemo kasnije kako se bude odvijala situacija mozda i uspijem okupiti jedan VOD  Very Happy  Razz  cheers !

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   06.02.14 22:27

@Schvabo (citat):
Medutim kako je JNA poslje '90 malo ostavila los utisak na raju tesko je ubjedit nekoga da se radi o Re-enactmentu stare JNA koja je vrijedila necemu i prestavljala jednu
ideologiju  study  stražar  pionir . 

Znači ovo je razlog tvog zanimanja za izviđačku opremu?  Very Happy 
Da se malo skrivate po šumi i igrate partizana i Nijemaca?

Kod Rusa je to dosta razvijeno, pune su im šume Wermachta i Crvene armije još uvijek.  Laughing 

Znači nisi samo kolekcionar, pa da stoji doma, lijepo, ti bi to i nanovo koristio.
Meni je palo napamet i da pišeš neki (znanstveni) rad u vezi vojne tematike.  Very Happy
Koliko si mlad ako nije tajna?
Na vrh Go down
Schvabo
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   07.02.14 0:34

@Max Blitz (citat):
@Schvabo (citat):
Medutim kako je JNA poslje '90 malo ostavila los utisak na raju tesko je ubjedit nekoga da se radi o Re-enactmentu stare JNA koja je vrijedila necemu i prestavljala jednu
ideologiju  study  stražar  pionir . 

Znači ovo je razlog tvog zanimanja za izviđačku opremu?  Very Happy 
Da se malo skrivate po šumi i igrate partizana i Nijemaca?

Kod Rusa je to dosta razvijeno, pune su im šume Wermachta i Crvene armije još uvijek.  Laughing 

Znači nisi samo kolekcionar, pa da stoji doma, lijepo, ti bi to i nanovo koristio.
Meni je palo napamet i da pišeš neki (znanstveni) rad u vezi vojne tematike.  Very Happy
Koliko si mlad ako nije tajna?

Pa dobro nije bas to razlog  Smile , ja ugled JNA ne mogu vratit. Samo znam sta je bila prije JNA i upoznat sam cime je raspolagala uporedujuci sa drugim vojskama tadasnje Evrope... otac mi je bio oficir tako da je to u porodici... 

Hehe da, nisam samo kolekcionar, vec kolekcionar i aktivni korisnik svoje kolekcije  Laughing  Very Happy ! Pa recimo da je ta igra nesto slicno Wehrmachta i Crvene armije mada se i Wehrmacht zna mjenjati sa kapitalistickim zapadom ili cak i sa Staljinistima komunistickog istoka...  lol! .

Mozel li mi malo dublje pojasniti svoju zamisao o znanstvenom radu Smile ?

A moja mladost je 27 godina stara... Embarassed

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   07.02.14 0:48

@Schvabo (citat):
Mozel li mi malo dublje pojasniti svoju zamisao o znanstvenom radu Smile ?

A moja mladost je 27 godina stara... Embarassed

Što se znanstvenog rada nisam mislio ništa konkretno i posebno, samo znam da se ljudi i s tim bave.

Ima na netu raznih članaka i djela sveučilišnog stupnja (od više desetaka i stotina stranica) vojne tematike, pa i one što se tiče JNA.
I sam sam stavljao razne podatke na forum iz takvih izvora.
Pojavi se na forumu povremeno koji član koji nije bio u JNA, pa od nas upućenih  Very Happy, traži razne podatke, za slične radove.
To je sve vrlo u redu, vojnih tajni nema, a ne treba previše ni spominjati imena i prezimena ljudi koja su potpuno nebitna za materiju (razne tehničke podatke).

Godine su ti taman, malo sam zavidan.  Wink
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   19.02.14 16:22

@Schvabo (citat):
A mozes li mi preporuciti neki sajt? Nazalost nemam nikoga u BG da bi mi mogao to kupiti. Rado bi ja poceo biznis/hobi, bez daljnjeg. Ako si voljan da pokrenemo stagod, ja sam ZA  Very Happy  cheers !!! 

Ostao sam ti dužan odgovor. Da sam po godinama mladji nešto bi pokrenuli. Kod vas, bez obzira na minule događaje,   JNA militarija ide veoma dobro, da ne kažem odlično. Cene su od 70 do 100 % jače nego u Srbiji, pogledaj Limundo.com i Licido.com, a pogledaj kod vas Bolha.com  ili zbiralci.com

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   28.02.14 9:05

Ako neko zna, oficirsko posadno tenkovsko odelo sa zimskom postavom, kupio bih za razumnu cenu, da nije oštećeno. Hvala Unapred. Ja sam gledao gde god me je put naneo i nisam našao, bilo je par pokušaja da prodaju nešto pod tim nazivom ali to ni izbliza nije to. Hvala
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   09.08.14 16:14

slucajno sam svratio danas na jedan privatni vojni otpad u jednom gradu u Srbiji:

ima razne SMB i plave robe:

porcije, Agori i sl:

razne torbe, ranci:

cak i jedan beztrzajni top:

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   09.08.14 19:20

@Srdjan Radovanov (citat):
Ako neko zna, oficirsko posadno tenkovsko odelo sa zimskom postavom, kupio bih za razumnu cenu, da nije oštećeno. Hvala Unapred. Ja sam gledao gde god me je put naneo i nisam našao, bilo je par pokušaja da prodaju nešto pod tim nazivom ali to ni izbliza nije to. Hvala

Po ćemu se razlikuju oficirska od podoficirskih ili vojničkih.

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   Today at 21:13

Na vrh Go down

Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu
» Vojni priručnici
» Vojni objekti - strogo čuvane tajne
» Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA
» Vojni bajuneti i noževi