FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   09.08.14 19:42

@pukovnik (citat):
@Srdjan Radovanov (citat):
Ako neko zna, oficirsko posadno tenkovsko odelo sa zimskom postavom, kupio bih za razumnu cenu, da nije oštećeno. Hvala Unapred. Ja sam gledao gde god me je put naneo i nisam našao, bilo je par pokušaja da prodaju nešto pod tim nazivom ali to ni izbliza nije to. Hvala

Po ćemu se razlikuju oficirska od podoficirskih ili vojničkih.

Valjda po oznaci čina lol! 

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   09.08.14 19:50

East&West (citat):
@pukovnik (citat):
Ako neko zna, oficirsko posadno tenkovsko odelo sa zimskom postavom, kupio bih za razumnu cenu, da nije oštećeno. Hvala Unapred. Ja sam gledao gde god me je put naneo i nisam našao, bilo je par pokušaja da prodaju nešto pod tim nazivom ali to ni izbliza nije to. Hvala

Valjda po oznaci čina lol! 

Hvala na opasci kolega. Moj izvorni post je trebao završiti sa: osim oznake čina. No odustao sam od toga dijela teksta pa vama + za nadopunu. Very Happy

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18477
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   10.08.14 4:54

@pukovnik (citat):

Mislim da je o ovome riječ...

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   10.08.14 21:58

@Max Blitz (citat):
@pukovnik (citat):

Mislim da je o ovome riječ...

Dobro misliš. Ostala dva (iz prethodnog posta) se razlikuju po opasaću i prsnoj metalnoj oznaci čina. Twisted Evil

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   11.08.14 0:33

@pukovnik (citat):
Ostala dva (iz prethodnog posta) se razlikuju po opasaću i prsnoj metalnoj oznaci čina.

Ovdje se čak ni to dobro ne vidi:

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   11.08.14 9:19

Gotovo sam 100% siguran i zašto. Kad malo bolje pogledaš sliku (naravno ako si tenkista) prvo što uoćavaš je zaprljanost tenka, četiri članka štap antene i čistoću dvojice starijih gospodina što upućuje da je tenk ili na bojnom gađanju ili na manevru te da je slika nastala isključivo kao uspomena na taj događaj u trenutku predaha. Evo i zašto. Prilikom normalne obuke uvijek su se koristila samo dva članka štap antene, ovdje bi raspon čina bio od poručnika do eventualno kapetana a ova gospoda su za to malo prestari, oficir nikada ne bi sjeo na luk poslužioca i mislim da se radi o gađanju tenkovskim topom iz UC (umetnute cijevi) a oni su majstori pa otud i čistoća njihovih kombinezona. E sad za istjerivanje maka na konac: u opisanim situacijama majstori su isto i uvijek nosili kombinezone kao i ostali članovi posade. Mogućnost da su podoficiri bih otklonio jer prema njihovom fizičkom izgledu bi trebali biti zastavnici ili zastavnici I klase a takvi (koliko ja znam kroz svoj tenkovski vijek) nikada nisu sjedili u tenku (ne radi eventualne nesposobnosti već zbog godina jer se uvijek gledalo da se takvima osigura lakše radno mjesto) već su bili na dužnostima četnih starješina ili rukovatelja MTS-a pa samim tim nisu mogli biti pored tenka jer su pozadinci. Volio bih da mi se javi netko tko eventualno poznaje tu gospodu i razuvjeri me.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   11.08.14 13:16

Gornja slika je iz fotobloga Dimitrija Ostojića 'Lost films' o garnizonu Požarevac, najvjerojatnije se radi o vježbi 'Golija 87'.

http://dimitrijeostojic.com/blog/izgubljeni-negativi/

Ova slika nije iz te serije, nego kad ste spomenuli radne kombinezone...

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   11.08.14 17:43

Vojna vezba Golija je bila negde 70tih, a 87me je bila vezba u Sloveniji.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   11.08.14 18:36

@BEOGRAD (citat):
Vojna vezba Golija je bila negde 70tih, a 87me je bila vezba u Sloveniji.

Beograde, bila je Golija  87 i to veća i važnija od Jesen 87 u Sloveniji na kojoj smo obojica učestvovali, imaš na našem forumu:

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1469p360-manevri-jna

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   11.08.14 19:04

Moram da priznam da se ne secam te iz 87me ali sam zapamtio snimke koje su nam pokazivali sa one iz 70tih. Jos je bila aktivna stara generacija iz rata.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   11.08.14 19:28

@BEOGRAD (citat):
Moram da priznam da se ne secam te iz 87me ali sam zapamtio snimke koje su nam pokazivali sa one iz 70tih. Jos je bila aktivna stara generacija iz rata.

Hm, i meni se nešto motalo po glavi da je u periodu o kome govoriš bila neka veeelika vojna vežba. I Bila je Golija 76, još veća od ove iz 1987, možda je samo Sloboda 71 bila obimnija.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   11.08.14 19:33

76ta to je to. Very Happy 
U okviru Odbrane i zastite gledali smo snimke sa iste XX puta.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   11.08.14 22:11

@Max Blitz (citat):
Gornja slika je iz fotobloga Dimitrija Ostojića 'Lost films' o garnizonu Požarevac, najvjerojatnije se radi o vježbi 'Golija 87'.

http://dimitrijeostojic.com/blog/izgubljeni-negativi/

U originalnom potpisu ispod slike stoji: Posada tenka... što svakako ne "drži vodu" jer ih je za to malo previše pa stoji prića da je slika za uspomenu na trenutak, ali na još dvije slike se vidi ono o ćemu sam govorio. Oficir /podoficir čući na kupoli i na drugoj sjedi na kupoli pored luka poslužioca ali nije u njemu iako je prazan. Moguće je da je manevar Golija ali nikako iz sedamdesetih godina jer tada ti kombinezoni nisu bili ni u primisli a kamoli na svakodnevnoj uporabi.

Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 201
Član od : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   29.10.14 0:24

Da bila je veca vezba na prostoru Golija i PEster jer su moje kojege kao rezervisti ucestvivali u tom dogadjaju oklopnjaci i artiljerija iz Valjeva a ja sam sa svojim folklornim drustvoom priredio igranje na jednoj uredjenoj poljani.
I sledece god.je bila vezba na Pesteru manjeg obima ucesce gardiskih Beogradskog regiona.Stabni logor je bio u borovoj sumi iznad Duge poljane i tu smo priredili folklornu priredbu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   12.11.14 18:43

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   12.11.14 18:51

Tu sam bio, u tom gradu mi zive otac i brat...neke slike sam i stavljao ovde na forum.

Kupio razne futrole, vrece, itd...sitnice...vrlo jeftino

Nisam uspeo da saznam cenu ovih motocikla...a ima 300 cuda jos , pocev od starih instrumenata, preko delova za vozila, do ABHO opreme.
Na vrh Go down
VojnikGranicar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2015-02-20

KomentarNaslov komentara: Drugovi vojnici zdravo   20.02.15 12:11

Prvi post, pa molba.
Bio sam granicar na granici Melje, a od tada sam zavolio planinarenje. I dan danas mi je to hobi.
Naime. Da li neko zna gdje bih mozda mogao da kupim uniformu brdskih jedinica? Pokusavao sam na nekim vojnim otpadima, li nisu imali.
Hvala na pomoci :-)
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   20.02.15 14:25

@VojnikGranicar (citat):
Prvi post, pa molba.
Bio sam granicar na granici Melje, a od tada sam zavolio planinarenje. I dan danas mi je to hobi.
Naime. Da li neko zna gdje bih mozda mogao da kupim uniformu brdskih jedinica? Pokusavao sam na nekim vojnim otpadima, li nisu imali.
Dopuna tvojoj molbi poštovani kolega forumašu.  bounce
Prvo dobrodošao na forum i širi dalje da postojimo (od uha do uha, od maila do maila, od smsa do smsa ...), 
zato što nas je više više možemo da postignemo.

Ovde nas je iz celog poznatog sveta pa je malo nepraktično da ti kolega Beograd preporuči vojni otpad  
iz svog komšiluka (NY), pa je zato poželjno da u svoj profil staviš odakle si pa će onda siguran sam 
brzo doći preporuke.
Takođe je poželjno i kada si služio, pa onda dođu tvoji klasići ...

Nisam administrator pa da ti kao takav popujem već sam ti ovo onako drugarski / kolegijalno savetovao, 
a svačija je volja šta želi i hoće da javno obnaroduje.

SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   20.02.15 18:38

@013gonzo (citat):
@VojnikGranicar (citat):
Prvi post, pa molba.
Dopuna tvojoj molbi poštovani kolega forumašu.  bounce
Prvo dobrodošao na forum i širi dalje da postojimo (od uha do uha, od maila do maila, od smsa do smsa ...), 
zato što nas je više više možemo da postignemo.

Ovde nas je iz celog poznatog sveta pa je malo nepraktično da ti kolega Beograd preporuči vojni otpad  
iz svog komšiluka (NY), pa je zato poželjno da u svoj profil staviš odakle si pa će onda siguran sam 
brzo doći preporuke.
Takođe je poželjno i kada si služio, pa onda dođu tvoji klasići ...

Nisam administrator pa da ti kao takav popujem već sam ti ovo onako drugarski / kolegijalno savetovao, 
a svačija je volja šta želi i hoće da javno obnaroduje.

Za primer kako se docekaju regruti! Smile    

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   21.02.15 13:24

VojnikGranicar
Gušter

Tek sam sad primjetio da je to neki drugi Vojnik Graničar scratch .
kako li se samo logirao pod tim imenom?
Sad imamo duplića Laughing

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   21.02.15 18:06

@lacoš (citat):
VojnikGranicar
Gušter

Tek sam sad primjetio da je to neki drugi Vojnik Graničar scratch .
kako li se samo logirao pod tim imenom?
Sad imamo duplića Laughing
nije duplič zato što ovaj nema razmak u imenu  bounce
i krije svoje opšte podatke i ako sam ga zamolio da ih postavi da bi mogao da dobije pravilne odgovore na postavljene molbe  Question

Svako ima pravo na svoje mišljenje pa i ja imam svoje (mišljenje)

Kemo Specijalac

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   20.04.15 10:33

Ponovo posetio vec navedeni vojni otpad u Paracinu:

Motori iz Maxovog posta, 1500 evra, ispravan

Ovo mi lici na konjski samar:

Poboljsao se i asortiman topova i ostale artiljerije:

Ovo i pored najbolje volje ne znam cemu sluzi, ne zna ni prodavac, ali je interesantno:

Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 26
Član od : 2015-01-01

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   03.10.15 17:07

Ovo na zadnjoj slici je podizac za prozor od djca.pozdrav
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 2738
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   09.10.15 3:19

Da ne kopiram-treca slika odmah ispod onih samara su nekakvi trocijevni topovi.Sta se time gadja?Mozda avioni?U marsalci u Skopju lijevo od mog pjesadijskog paviljona(dole prema onom kamenom mostu i naselju Sutka)bili su plavci,cini mi se da sam vidjao nesto slicno-mada mislim da su to oni zvali protivavionski mitraljez?

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   09.10.15 3:30

@milutins (citat):
Da ne kopiram-treca slika odmah ispod onih samara su nekakvi trocijevni topovi. Sta se time gadja? Mozda avioni?

Protuavionski top 20 mm M55 CZ - "trocijevac"; licencno oružje sastavljeno od tri automata Hispano-Suiza HSS-804 20 mm L/70 postavljena na tegljeni lafet HSS 630-3.
Proizvodio se u četiri osnovne varijante: M55A2B1, M55A3B1, M55A4B1 i M55A4M1 (BOV-3).

Hispano-Suiza 20mm М.820 HSS (licenca za potrebe JNA)

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu   Today at 2:53

Na vrh Go down

Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Vojni otpad/roba iz starih skladišta JNA u Beogradu
» Vojni priručnici
» Vojni objekti - strogo čuvane tajne
» Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA
» Vojni bajuneti i noževi