FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kazne u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
more6
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   05.05.14 2:42

Jedan kolega iz mog voda dok smo bili na obuci ošišao se tako da je ličio na indijanca,sječam se da je nasred spavaonice komandir naše čete galamio na njega,mi ostali smo se smijali ali nije dobio neku kaznu.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   05.05.14 9:43

Jedna od kazni u JNA a koja je dala rezultat je i trčanje oko kasarne u slobodno vrijeme tj.posle ručka.Sa nama je trčao i naš vodnik stažo koji je sa kondicijom bio u top formi pa je na izmorivanje  rješavao nedisciplinu kod pojedinaca a ispaštali svi ostali u teh.vodu Ljubljana Šentvid 87 januara mjeseca.Vojnik zbog kojeg smo trčali iz Dervente rodom je na nastavnom satu glumio nekog rokera gitaristu i nije slušao predavanje posle par krugova oko kasarne je prvi molio stažu da prestane sa trčanjem na što je stažo rekao ,JEL BILO DOSTA,na što su neki vojnici iz revolta rekli idemo još dva kruga što je satralo tog rokera pa se je promjenio za 180 stepeni na bolje.Meni lično to trčanje nije bilo teško jer prije vojske sam se bavio sportom i imao sam kondicije tako da sam mogao podnijeti bez problema to stažino izmorivanje.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   09.08.14 23:53

@vladimir (citat):
kazne I cinkarenje idu zajedno. oficiri su voleli cinkarose.

druze vladimire, ti bas ne volis oficire Wink
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   09.08.14 23:58

@Vojnik Graničar (citat):
@pera84 (citat):
Jedina "mastovita kazna"  Rolling Eyes koje mogu da se sjetim:

Komandant 1. diviziona u to vrijeme KIK, J. M. nije dozvoljavao vojnicima (u svom divizionu) da briju glavu.
Brico u kasarni to nije smio da radi a ako bi se desilo da "mangup" izadje u grad pa se kod lokalnog berbera obrije onda bi ga ovaj pozvao na raport prije jutarnje smotre i glavu namazao kremom za cipele da bi "izgledao kao da ima kosu".
Pricalo se da je to uradio vise puta, za vrijeme mog sluzenja desilo se samo jednom, nekom sarajliji.

Je li u JNA bilo neko pisano pravilo gdje se zabranjivalo brijanje glave tj. da se ošišaš na "0".!?

Sisanje na "0" i brijanje glave bilo je moguce samo po odobrenju ljekara, zbog neke kozne bolesti, vaski ili sl.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 0:44

@Dino-Priboj (citat):
Mislio sam otvoriti novu temu (Cinkarosi u JNA), mada neznam koliko je to interesantno!
Posto ima veze sa kaznom ,moze se i ovdje dikutirati o tome.
Kod nas je bilo par vojnika koji su cinkarili kod komandira voda i komandira cete..Tesko je se znalo ko bi mogao da bude posto ih je vise bilo..
Mene zanima druga stvar!! Koliko je bilo zastupljeno cinkarenje izmedju podoficira i oficira??
Mozda neko od oficira ima  nesto da kaze ili neko iskustvo da nam isprica  koga se sjeca u vezi medjusobnog cinkarenja!

Uvijek je imalo 'cinkarenja' i cinkarosa. Vecina starjesina nije voljela niti postovala cinkarose.
Ispricacu vam jedan moj slucaj.
Bio sam mladi ppor, k dir samostalnog voda na Visu.
Jednog jutra dezurni mi preda raport i kaze da jedan vojnik zeli dobrovoljni raport.
Inace, raporti, dobrovoljni raporti i sluzbeni razgovori su se obavljali poslije smjene dezurnih, oko 13h.
Primim ja tog vojnika, da vidim o cemu je rijec. Udje on, malo nervozan i s prilicnom nelagodom, na moje pitanje o cemu je rijec, pocne:

- Druze potporucnice, ja znam da vi treba da znate sta se radi u jedinici.

Odmah mi se upalila lampica.

- Pa ja znam sta se dogadja u jedinici - kazem mu nonsalantno.

- Kako znate? - pita on.

- Pa evo, maloprije je bila smjena dezurnih i procitao sam iz knjige izvjestaja dezurnog - pravio sam se "Tosa".

- Ali tamo ne pise uvijek sta se stvarno dogadja - pokusava on da mi otvorri oci.

- Kako ne pise? - naivno pitam, kao da ne znam da dezurni cesto ispisu izvjestaj odmah poslije radnog vremena (ono, vecera protekla bez problema, redarstvvo uradjeno na vrijeme, povecerje na vrijeme i svi na broju, ustajanje na vrijeeme...).

- Pa sta mislis da treba da uradim? - pitam,naoko smireno, a krv pocne za vri.

- Vi treba da imate nokog ko ce da vas o svemi obavjestava - objasnjava mi on.

Zvacem gvalu i, naoko, mirno pitam:

- A to bi radio ti?

- Bih - kaze on iskreno.

- A za uzvrat ja bih trebao da ucinim nesto za tebe, je li tako? Da te oslobodim neke sluzbe, pustim u grad ili kuci?

- Da me pustite kuci - izjavi on.

Kiptilo je sve u meni, ali sam se jos kontrolisao.

- Znas li sta je to? - pitao sam ga.

- Sta?

- To bi bilo cinkarenje, klasicno cinkarenje!

- Nije - pozurio je da objasni. - Ja cu i sebe da prijavim kad pogrijesim.

Vec sam pizdio, da prostite.

- Slusaj - siktao sam tiho kroz zube. - Ja sam zaglavio na Visu zato sto me je cinkario cimer, s kojim sam dvije godine dijelio sobu, a on je dobio Beograd. Cinkariti drugove je dno dna. Takvi ce, zbog neke koristi lako izdati i drzavu. Cinkarose niko ne voli. Ni oni za koga cinkare, ni oni koje cinkare. Nek ti vise ne padne na pamet da ovo ponovo uradis! Ovaj razgovor cemo zaboravit, ali ako se ponovi, postrojicu vod, izvescu te pred stroj i reci: "Drugovi vojnici, ovaj vas ddrug je dosao kod mene s predlogom da vas cinkari!". Kako bi poslije toga prosao, probaj da zamislis. Ja ne bih zelio da iskusim 'vojnicko cebovanje'. Gubi mi se s ociju!

I nikad, ali nikad nisam koristio te usluge. Druga stvar je kad bih unakrsnim ispitivanjem uspio da doznam vinovnike neke nepodopstine od dezurnih, pozarnih ili na sastanku kolektiva.
Nije mi padalo na pamet da catu pitam nesto o zbivanjima, osim kao svjedoka, pred drugima, kao sto bih pitao i ostale vojnike. Moje cate su bile postovane i od starjesina i od vojnika. A o njima cu negdje drugom prilikom.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Kazne u JNA   10.08.14 0:55

@PORUCNIK (citat):
Ja sam zaglavio na Visu zato sto me je cinkario cimer, s kojim sam dvije godine dijelio sobu, a on je dobio Beograd.

Ovo dvoje zaslužuje riječ više, kad i gdje dođe na red.

Zbog čega je cinkario, i naravno koje je inkriminirano djelo bilo u pitanju.  Wink 

Zatim, općenito o Visu.
Danas boravak tamo postaje ekskluziva za one s dubljim džepom.

Sunce, more, ...daleko od gradske gužve, ...baš ništa od toga nije bilo ok?

Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 1:00

Lepo si to rekao druže Poručniče, ali ipak trebao si ga izvesti pred stroj, za primer. A, ne bi mu ni čebovanje štetilo. 

No, što si ono htio reči o nama štetnim evidentičarima?

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 2:10

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
Ja sam zaglavio na Visu zato sto me je cinkario cimer, s kojim sam dvije godine dijelio sobu, a on je dobio Beograd.

Zbog čega je cinkario, i naravno koje je inkriminirano djelo bilo u pitanju.  Wink 

Zatim, općenito o Visu.

Sve u svoje vrijeme, druze Max.
Pet godina sam sluzio, a trebace mi deset da sve napisem, akobogda zdravlja Laughing

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 2:17

@Četni evidentičar (citat):
Lepo si to rekao druže Poručniče, ali ipak trebao si ga izvesti pred stroj, za primer. A, ne bi mu ni čebovanje štetilo. 

No, što si ono htio reči o nama štetnim evidentičarima?

Nisam. Mislim da sam dobro postupio. Vojska je, manje-vise, sve znala. Mislim da su me momci i cijenili vise zbog toga. A i on je prosao bez replesalija.
Nekako, uvijek sam volio rad s ljudima. Mnogo vise sa potcinjenim nego sa pretpostavljenim. I bio im blizi.
Pisacu i o tome kako me cata ucio pameti.
Treba samo da svoje pricice ubacim u odgovarajuce teme Arrow

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 9:33

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Zatim, općenito o Visu.

U potpunosti se slažem sa tobom Max.Nas su npr.plašili sa prekomandom na otok Molat.Kad ono prekrasno mjesto sa puno zelenila,ajmee..kud sreće da je bio Molat.Poručnik i aktivni oficiri vjerojatno su drugačije gledali na takve destinacije.Beograd,Zagreb i veća mjesta bila su poželjnija kao i blizina rodnog kraja ,ali rijetki su bili oni koji su službovali u blizini rodne kuće.

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 11:02

Druže poručniče ako ste gledali film ,KARAULA,vaša priča me podsjeća na onog nesretnog poručnika Pašića koji je želio biti sa familijom u Skoplju a morao je biti u nekoj vukojebini određeno vrijeme da dočeka bolju prekomandu.Za nas vojnike i nije toliko strašno ako smo na nekim lošim mjestima jer kod nas je to prolazno a dok kod vas je to trajalo malo duže dok dođe do neke promjene nabolje a možda i gore.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 11:57

A onda i ona priča sa oficirskom plačom koja nije jednako vrijedila u Sloveniji i recimo Makedoniji što se kupovne moći i standarda tiće.Kasnih 80.-ih se koliko sam nešto čuo vršila nekakva korekcija plača,zavisno od republike u kojoj je oficir službovao.
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 12:29

@more6 (citat):
@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Zatim, općenito o Visu.

U potpunosti se slažem sa tobom Max.Nas su npr.plašili sa prekomandom na otok Molat.Kad ono prekrasno mjesto sa puno zelenila,ajmee..kud sreće da je bio Molat.Poručnik i aktivni oficiri vjerojatno su drugačije gledali na takve destinacije.Beograd,Zagreb i veća mjesta bila su poželjnija kao i blizina rodnog kraja ,ali rijetki su bili oni koji su službovali u blizini rodne kuće.

To me sječa na reči druga Đoleta, kako je mislio, da ide za Črnomerc u Zagrebu, kad ono neka vukojebina. Ali ta vukojebina još i danas mu je pri srcu. Pa kažem ja, nekad je i ono slabo bolje od najboljeg.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Kazne u JNA   10.08.14 12:55

@semsudin (citat):
Druže poručniče ako ste gledali film ,KARAULA,vaša priča me podsjeća na onog nesretnog poručnika Pašića koji je želio biti sa familijom u Skoplju a morao je biti u nekoj vukojebini određeno vrijeme da dočeka bolju prekomandu.

Ok, udaljeni jadranski otok može za nekog bit vukojebina iako se i onda teško mogao uspoređivati s karaulom visoko u planini.
Zamisli da je danas onima koji su plakali jer su završili na Visu ili Lasovu, provoditi jedno pola godine tamo, pola u "civilizaciji".
Mislim da bi htjeli sasvim bit u ne-civilizaciji.  Laughing
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 13:21

Prošle godine bio sam na Malom Lošinju,pa kad udahneš onaj zrak imaš osjećaj da ćeš "poletjeti",pa se sjetim priče svog zastavnika koji je nakon školovanja dobio prvu službu na radar na Malom Lošinju i kako je bio sav sretan kad je otišao iz "raja".pa sad ne kontam ili sam ja previše u oblacima ili je nešto drugo u pitanju.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 13:24

@more6 (citat):
Prošle godine bio sam na Malom Lošinju,pa kad udahneš onaj zrak imaš osjećaj da ćeš "poletjeti", pa se sjetim priče svog zastavnika koji je nakon školovanja dobio prvu službu na radar na Malom Lošinju i kako je bio sav sretan kad je otišao iz "raja".pa sad ne kontam ili sam ja previše u oblacima ili je nešto drugo u pitanju.

Bili su drugi kriteriji i druga shvaćanja.

Čim veći grad je onda bio pojam i cilj za život.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 13:53

Da.Uhvatiti neku komandu,neki glavni ili veliki grad,kasarnu sa imenom Maršal Tito bilo je " in " a vukojebine poput Lastova,M Lošinja,Visa " out ".
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 14:43

@more6 (citat):
A onda i ona priča sa oficirskom plačom koja nije jednako vrijedila u Sloveniji i recimo Makedoniji što se kupovne moći i standarda tiće.Kasnih 80.-ih se koliko sam nešto čuo vršila nekakva korekcija plača,zavisno od republike u kojoj je oficir službovao.

Moguce da je bilo nekih 'dodataka na skupocu' ili tako nesto.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 14:48

@PORUCNIK (citat):
Moguce da je bilo nekih 'dodataka na skupocu' ili tako nesto.

Zastavnik je negdje detaljnije objasnio.

Za 'jeftiniju' sredinu nije bio odbitaka, već dodataka za 'skuplju'.
Čini mi se da je najviše bilo za Ljubljanu, 22%, zatim Zagreb, Beograd,.. bila je cijela detaljna nivelacija dodataka, probat ću nać gdje je to.
Ali ne u cijelom trajanju JNA, kasnije, 80-tih...
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 15:04

@semsudin (citat):
Druže poručniče ako ste gledali film ,KARAULA,vaša priča me podsjeća na onog nesretnog poručnika Pašića koji je želio biti sa familijom u Skoplju a morao je biti u nekoj vukojebini određeno vrijeme da dočeka bolju prekomandu.Za nas vojnike i nije toliko strašno ako smo na nekim lošim mjestima jer kod nas je to prolazno a dok kod vas je to trajalo malo duže dok dođe do neke promjene nabolje a možda i gore.

Sto se tice posla, na Visu nije bilo problema, narocito kad saam s vojnicima izgradio 'fer' odnos.
Volim Vis i rado bih ga opet posjetio. Zimski period je bio malo tezi, ali se stanovnistvo domisljalo da razbije camotinju, zimi su bile 'maskare'. Narocito u Komizi je bilo zabavno. Kada se zavrse ti dani, ja sam uzeo godisnji odmor, a u maju bi pocele da pristizu ekskurzije, najcesce iz Slovenije i sve bi zivnulo.
Ljeto je vec sasvim druga prica.

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 450
Član od : 2014-07-11

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 15:05

Da se vratimo na temu. Ja sam imao komandira voda koji je bio jako maštovit.
Vraćamo se sa obuke u stroju i polako kaskamo ka paviljonu. Ja, taze desetar, do mene razvodnik Petrović, moj klasić koji nije dobio čin jer je napravio neku brljotinu. On brblja nešto bez prestanka i smeje se na sav glas. U jednom trenutku sa prozora kancelarije odjekuje glas komandira voda:
-Za razvodnika Petrovića - otrovi!!!
Ovaj stavlja masku na facu, ali se i dalje smeje. Čim smo zamakli van vidokruga prozora, on naravno skida masku. Ali, ne lezi vraže, poručnik nas čeka na hodniku. Pita Petrovića ko mu je dozvolio da skine masku. On mrtav ladan odgovara: -Desetar Mister Havana. -Dobro, odložite opremu i dođite u kancelariju. 
U kancelariji: - Imate minut i po da stavite kompletnu opremu na sebe i da vas vidim postrojene na pisti. Vreme, sad!
Dok petljamo sa opremom i trčimo ka pisti, ovaj blesavi se i dalje smeje, a ja ga psujem. Postrojavamo se na pisti i čujemo odozgo glas:
-Minut i pedeset. Ostav!!!
Vraćamo se gore i odlažemo opremu.
-A sada, opremu na sebe i postrojte se na pisti. Imate jedan minut!
Vidimo da je vrag odneo šalu i morali smo da budemo tačni da ne bi trčkarali gore-dole dok se ostala vojska za**bava i sprema za ručak.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   10.08.14 15:16

@Max Blitz (citat):
@more6 (citat):
Prošle godine bio sam na Malom Lošinju,pa kad udahneš onaj zrak imaš osjećaj da ćeš "poletjeti", pa se sjetim priče svog zastavnika koji je nakon školovanja dobio prvu službu na radar na Malom Lošinju i kako je bio sav sretan kad je otišao iz "raja".pa sad ne kontam ili sam ja previše u oblacima ili je nešto drugo u pitanju.

Ljetovao sam u Malom Losinju. Prelijepo mjesto.
Na zalost, to je bilo vrijeme kad su poceli sukobi u Sloveniji.

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   11.08.14 0:59

@Mister Havana (citat):
Da se vratimo na temu. Ja sam imao komandira voda koji je bio jako maštovit.
Vraćamo se sa obuke u stroju i polako kaskamo ka paviljonu. Ja, taze desetar, do mene razvodnik Petrović, moj klasić koji nije dobio čin jer je napravio neku brljotinu. On brblja nešto bez prestanka i smeje se na sav glas. U jednom trenutku sa prozora kancelarije odjekuje glas komandira voda:
-Za razvodnika Petrovića - otrovi!!!
Ovaj stavlja masku na facu, ali se i dalje smeje. Čim smo zamakli van vidokruga prozora, on naravno skida masku. Ali, ne lezi vraže, poručnik nas čeka na hodniku. Pita Petrovića ko mu je dozvolio da skine masku. On mrtav ladan odgovara: -Desetar Mister Havana. -Dobro, odložite opremu i dođite u kancelariju. 
U kancelariji: - Imate minut i po da stavite kompletnu opremu na sebe i da vas vidim postrojene na pisti. Vreme, sad!
Dok petljamo sa opremom i trčimo ka pisti, ovaj blesavi se i dalje smeje, a ja ga psujem. Postrojavamo se na pisti i čujemo odozgo glas:
-Minut i pedeset. Ostav!!!
Vraćamo se gore i odlažemo opremu.
-A sada, opremu na sebe i postrojte se na pisti. Imate jedan minut!
Vidimo da je vrag odneo šalu i morali smo da budemo tačni da ne bi trčkarali gore-dole dok se ostala vojska za**bava i sprema za ručak.

Havana,kako misliš nije dobio čin??
Mi smo dobijali čin razvodnika a išli smo na kurs za desetarski čin,a zatim imali i neku vrstu polaganja..
Ja sam bio u Zaječaru mesec dana,druga dvojica u Nišu i jedan u Pirotu..

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   11.08.14 6:41

@PORUCNIK (citat):
@Max Blitz (citat):
@more6 (citat):

Ljetovao sam u Malom Losinju. Prelijepo mjesto.
Na zalost, to je bilo vrijeme kad su poceli sukobi u Sloveniji.

Mali raj!!!! Wink

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 450
Član od : 2014-07-11

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   11.08.14 17:19

@dinosaurus (citat):
Havana,kako misliš nije dobio čin??
Mi smo dobijali čin razvodnika a išli smo na kurs za desetarski čin,a zatim imali i neku vrstu polaganja..
Ja sam bio u Zaječaru mesec dana,druga dvojica u Nišu i jedan u Pirotu..

Nisam bio dovoljno precizan. Trebalo je da i on dobije čin desetara, ali je u međuvremenu zbog nekih stvari ostao na činu razvodnika. To mu je super došlo, nije imao obaveze kao mi desetari, a bio je "stariji" i od mlade vojske i od klasića džombi.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kazne u JNA   Today at 10:39

Na vrh Go down

Kazne u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Kazne u JNA