FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

(ANKETA) Forum BPN JNA je........

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5

FORUM BPJNA JE DRUŽENJE...........
Jugonostalgičara
24%
 24% [ 6 ]
Stranih plačenika
4%
 4% [ 1 ]
Običnih malih ljudi
72%
 72% [ 18 ]
Ukupno glasova : 25

AutorPoruka
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2750
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 5:39

@Pero™ (citat):
@purger (citat):
Ja nisam jugonostalgičar.
Jednostavno nemam za čim žaliti,nemam za čim plakati,jadikovati,i živjeti u nadi za obnovom nečega što se srušilo iz temelja.
Ne od vrha ili sredine nego iz temelja.
Pa kako može bilo što biti(država,kuća,most.....) dobro što se sruši iz temelja,iz korijena?
Hočeš li ponovo na isti način gradit državu,kuću,most na isti način kao i prvi puta kad se srušila?
Ne poričem niti tvrdim da nije bilo nekih dobrih strana,lagao bih!
Kojih se ja rado sjećam?
Ajmo počet od rada,radništva,zakona o radu........tvornica........i sl.
Nikada u životu nisam manje radio nego u ono doba!Jedan moj prijatelj tada je rekao "ne mogu me toliko malo platit koliko ja mogu malo radit"
Super!
Ne moram u kupaonu da bih se pogledao u ogledalo i sam sebe pitao da li je to u redu!
O ekonomskoj politici neću! ostaviću to svakome od vas koji živi i radi sada u inozemstvu a zarađivao je jedno vrijeme i u Jugi.(neka baci usporedbu)
Eto neka kažu da li je takva ekonomska politika imala budučnost?
O nekim ljudskim slobodama mislim da je bezpredmetno uopće pisat!
Dakle ja se sada pitam za čime da se ja okrečem?za čime da me pere nostalgija?za čime da kukam,za čime da jadikujem,da li da težim za obnovom tako uređenog društva?
Ma ne pada mi na pamet!
Wiki: The term nostalgia describes a sentimentality for the past, typically for a period or place with happy personal associations

Prevod: Termin nostalgija opisiva sentimentalost do prošlosti, tipično za srečne lične asociacije.

Znam da nismo svi imali istu mladost, ali meni je bilo lepo i imam puno lepih sečanja.

Ja znam da ne može više obnoviti što je bilo ali ipak, meni je bilo lepo. Neču ili ništa i ne radim da se to vrati. Inače to je kao prva ljubav ili prvi seks. Nije ništa naročito, ali ostavlja lepa sečanja.
Ima jedan dobar gastarbajterski aforizam o nostalgiji
-Kad sam se vratio u domovinu shvatio sam da je nostalgija bolje rjesenje.

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 13:24

@milutin (citat):
Purgeru.Svideo mi se ovaj tvoj komentar,pogotovo ovo za R Bujasa.Josh ako si aludirao na detector lazi onda ti je post za nekoliko pluseva.
Sacekacu dok se izjasnish Very Happy
Nisam.

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 13:29

Molio bih vas da se više držite ankete nego vrludanjima.
Jednostavno neka rezultat bude i odgovor svima onima kojima je svrha foruma enigma. Smile

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 13:32

Ja za sebe (bez obzira na sva događanja i moj sadašnji status) mogu reći da sam jugonostalgičar ali ne za ideologijom već za vremenom. Imam osjećaj da sam onda bolje, mirnije i sigurnije živio jer mi se nije moglo dogoditi (karikiram) da se u jutro probudim, dođem na posao a na firmi lanac i lokot jer je preko noći propala, prodana, privatizirana....., nije mi se moglo dogoditi da bih upisao dijete u djećiji vrtić moram zvati gradonačelnika i župana, nije mi se moglo dogoditi da bih zaposlio dijete moram zvati potpredsjednika vlade, nije mi se moglo dogoditi da mjesecima radim a za to ne dobivam adekvatnu novčanu naknadu, nije mi se moglo dogoditi da pet mjeseci čekam kako bi me liječnik pregledao, nije mi se moglo dogoditi .............. . Da se razumijemo, nije mi ni sada loše i sasvim dobro moja obitelj živi, volim to gdje živim ali nekako imam osjećaj da su ljudi onda bili nasmijaniji, pristupačniji, druželjubiviji, a možda je i sunce onda drugačije sjalo.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 15:15

Nije of,sve u cilju da se odgonetne pojam yugonostalgije kod vas dole,Citajuci pukovnikov post moze se zakljuciti da je on u stvari protivnik neoliberalnog kapitalizma koji vas je strefio potpuno nepripremljene.To je najgora forma kapitalizma,novi pokret gdje se sve podredjuje profitu,vlada apsolutno bezakonje,radnik je totalno marginalizovan,korupcija,, zakon jacega...........Osim toga prolazite  kroz ,da to tako nazovem"djecje bolesti ranog kapitalizma".
Da li mali drzavni sistemi mogu opstati u takvim uslovima?Samo u slucaju da se ta vrsta kapitalizma gurne na smetliste istorije,da na scenu stupi humaniji kapitalizam,poput socijalnog kapitalizma u Njemackoj,Svedskoj i u drugim razvijenim kapitalistickim zemljama.
Da li ce do toga doci? Od vas zavisi najvise.

GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 15:20

BILO NAM JE DOBRO, JER NISMO IMALI BOLJE.

(A za ono sto smo culi da ima bolje, govorili su nam da je propaganda.)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18517
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 15:36

Istočni Nijemci bi znali svoje bundžije ostavit u metrou u Zapadnom Berlinu u gaćama, pa eto ti snađi se druže, kad ti ne paše.

Predobro tko je to smislio. Laughing 

Mnogi su htjeli natrag, ali ne odmah, nego nakon nekog vremena.  Twisted Evil 

Rekli bi takvi, ma stojim ja, al' ne pada ništa s neba kako se pričalo.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 17:07

BPN JNA  politicki neutralna platforma, multi nacionalna,multi verska, multi jezicka,multi kultrna,  jednostavno nesto sto na ovim prostorima nepostoji  od 1991 godnie.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 17:39

@vladimir (citat):
BPN JNA  politicki neutralna platforma, multi nacionalna,multi verska, multi jezicka,multi kultrna,  jednostavno nesto sto na ovim prostorima nepostoji  od 1991 godnie.
U potpunosti se slazem sa konstatacijom.Mada nisi odgovorio na pitanje oko yugonostalgije,vrlo interesantnog pojma na prostorima ex yu.Prvo smo je razbucali,sad odjednom yugonostalgija,rasirena u novostvorenih sistemima nastalih na rusevinama SFRJ?
FBPNJNA je definitivno to sto si naveo,interesantan je i sam nastanak foruma,ideja o samom nastanku foruma,profil njenih osnivaca je takvog karaktera da je prosto neshvatljivo otkuda im ideja da stvore ovakav forum????

Very Happy OZNA sve dozna.

Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 19:05

Milutine, dzaba ti osnivaci, vecina se vise i ne cuje. Da mi je da saznam malo vise o ovim sto danas vode Forum.  lol!
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 22:09

Nevjerovatno-samo 22 clana ucestvovala u anketi,niti jedan vod.
A registrovanih koliko I Proleterska Divizija

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 22:16

@milutins (citat):
Nevjerovatno-samo 22 clana ucestvovala u anketi,niti jedan vod.

Pa ljudi su opravdano oprezni.

Zamisli što im sve može bit ako kliknu na neki od izbora i tko to sve i gdje prati i gdje će ih utefterit. Laughing 

Bolje to ne dirat, ja ipak mislim.  scratch

Jel' da?  tongue 
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 22:58

@purger (citat):
Što vi mislite?
Anketa je anonimna i nezna se ko je kako glasao Smile
Da li je stvarno anonimna anketa,  Smile nishta ja ne vjerujem?

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 23:07

@milutins (citat):

Ma daj molim te, što je bitno kako je tko glasao sve i da nije. Smile 

Neš' ti pitanja i odgovora...  Rolling Eyes 
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 23:58

Ljudi su po pravilu nostalgicni za necim boljim, osim mozda mazohista ali takve jos  nisam upoznao. Zato smatram, da je nostalgija pre svega prema nekom vremenu u kojem je dobar deo ljudi ekonomski bolje stajao nego danas. Zasto je to tako , je posebna tema koja nema bas puno veze sa ovim forumom .
Sa vremenom iz secanja polako nestaju one negativne stvari iz tog perioda, pa se zato vrlo cesto isti idealizuje. Mnogi od nas povezuju Jugu sa periodom skolovanja i studija, a to su definitivno najbezbriznije godine u zivotu, bez obzira na zemlju ili njeno uredjenje.
Zato ne smatram da danas postoji neka nostalgija za propalom drzavom ili njenim politickim uredjenjem, osim kod jako malog broja ljudi.
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 523
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   27.02.14 0:04

@pukovnik (citat):
Ja za sebe (bez obzira na sva događanja i moj sadašnji status) mogu reći da sam jugonostalgičar ali ne za ideologijom već za vremenom. Imam osjećaj da sam onda bolje, mirnije i sigurnije živio jer mi se nije moglo dogoditi (karikiram) da se u jutro probudim, dođem na posao a na firmi lanac i lokot jer je preko noći propala, prodana, privatizirana....., nije mi se moglo dogoditi da bih upisao dijete u djećiji vrtić moram zvati gradonačelnika i župana, nije mi se moglo dogoditi da bih zaposlio dijete moram zvati potpredsjednika vlade, nije mi se moglo dogoditi da mjesecima radim a za to ne dobivam adekvatnu novčanu naknadu, nije mi se moglo dogoditi da pet mjeseci čekam kako bi me liječnik pregledao, nije mi se moglo dogoditi .............. . Da se razumijemo, nije mi ni sada loše i sasvim dobro moja obitelj živi, volim to gdje živim ali nekako imam osjećaj da su ljudi onda bili nasmijaniji, pristupačniji, druželjubiviji, a možda je i sunce onda drugačije sjalo.

tačno tako,  sve izrečeno jasno , konstatacija je tačna mada nisam jugonostalgičan verovatno zbog toga sto izraz asocira na drzavu koja je dva puta propala , mislim na prvu i drugu Jugoslaviju a svi znamo kako nazalost
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   27.02.14 0:08

@flexi (citat):
tačno tako,  sve izrečeno jasno , konstatacija je tačna mada nisam jugonostalgičan verovatno zbog toga sto izraz asocira na drzavu koja je dva puta propala , mislim na prvu i drugu Jugoslaviju a svi znamo kako nazalost

E, sad si to utrpao u isti koš.

Ne znam baš za onom prvom da je netko plakao, koliko sam davno čuo od starijih ljudi iz mojeg okruženja.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   27.02.14 0:10

@Max Blitz (citat):
@flexi (citat):

Ne znam baš za onom prvom da je netko plakao, koliko sam davno čuo od starijih ljudi iz mojeg okruženja.

Da budem iskren...za prvom YU se plakalo što je uopšte stvorena...
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   27.02.14 0:14

@dinosaurus (citat):
Da budem iskren...za prvom YU se plakalo što je uopšte stvorena...

Ma prva više nije tema ni po kakvoj osnovi.
Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1288
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   27.02.14 0:33

Jugonostalgija  Question  iskreno mislim da je u pitanju nostalgija za vremenom bezbrižnog življenja, druženja,
gde je većina nas bila srednja klasa čak i u osnovnoj školi smo noslili iste kecelje i nalikovali jedno drugom kao jaje jajetu,
jednostavno nismo imali na čemu zavideti jedno drugom. I kako čovek da nebude nostalgičan za tim prošlim vremenom
kad vidi u kakvom vremenu sad živi...

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   27.02.14 1:10

@Max Blitz (citat):
@flexi (citat):

Max možda je kolega pod prvom i drugom mislio na FNRJ i SFRJ a moguće i na drugu i treću pa mu se ovo "prva" omaklo. Very Happy

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   27.02.14 1:52

@milutins (citat):
@purger (citat):
Što vi mislite?
Anketa je anonimna i nezna se ko je kako glasao Smile

Upotrebi traženje na google o PhpBB forumu, dali administratori mogu da vide kako je ko glasao. PhpBB je jedan od najpopularnijih besplatnih foruma, sve je več napisano o njima.

A i čega se plašiš? Da če neko da te grize zbog glasanja?  affraid

Ne brini se toliko, don't worry, be happy. Vidim da si pozitivna ličnost, ali ne sekiraj se toliko. Život je takav kako si ga sami napravimo, budi pozitivan i sve če lakše.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   27.02.14 2:11

Ma Pero salim se,vec sam u mislim prvo postu na ovu temu to objasnio.
Normalno  da je anketa anonimna.Takvih je danas na stotine po raznim forumima.
Jednostavno "igracka"kojom nas admini daruju.Kao i glasanje/reputacija,cinovi,znacka PV,odlikovanja,baniranja.
Te sitne igracke pomazu kvalitetu foruma,njegovoj interesantnosti.
Naravno mi to cesto zloupotrebimo ili odletimo sa teme.
Tesko  se drzati zadane civilne teme s obzirom na sharolikost i strukturu clanstva.U vojnoj temi je to mnogo lakshe,mada se i tu pojavi iskakanje,najcesce zbog neargumentovanog pristupa,ne toliko zbog razlicitih pogleda.
Zato su admini tu da poprave,ochiste teme i time doprinesu preglednosti foruma.Bitno je da rade svoj posao a da nam pri tom ne sole pamet-brishi,baniraj,nagradjuj,kaznjavaj...
Svima nama je jasno da nase poglede na neka desavanja u proslosti nemoze skoro niko promijeniti.
Ali-ako se drzimo OSNOVNIH PRINCIPA svakog teksta/vijesti/reportaze te "stranputice"mogu se lako miniminizirati.

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   Today at 10:48

Na vrh Go down

(ANKETA) Forum BPN JNA je........
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» (ANKETA) Forum BPN JNA je........
» VIRTUALNI "MUZEJ" JNA
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
» Muzil - Pula, VP 1159/97