FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

(ANKETA) Forum BPN JNA je........

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

FORUM BPJNA JE DRUŽENJE...........
Jugonostalgičara
24%
 24% [ 6 ]
Stranih plačenika
4%
 4% [ 1 ]
Običnih malih ljudi
72%
 72% [ 18 ]
Ukupno glasova : 25

AutorPoruka
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2756
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 17:50

OK,ali onda idem van teme.
Mada sam ja u jednom svom postu precizno objasnio/naveo svoj stav o JBT(kad se vec stvorila FNRJ/SFRJ sta je trebalo dalje raditi da bi se sprijecili dogadjaji nesretnih(purgerov izraz,jako mi se dopao i cesto ga upotrebljavam)90 ih.
Svojim gornjim postom sam jednostavno povukao paralelu izmedju politicara/drzavnika nekadasnje nam zajednicke drzave i ovih sada koji su napravili josh gore.Tvoje pitanje je fer i legitimno-mislim da si me to vec jednom pitao,dan,dva ranije.
Sada sam malo zauzet-odgovoricu ti privatnom postom/pp

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 18:10

Citat :
Svojim gornjim postom sam jednostavno povukao paralelu izmedju politicara/drzavnika nekadasnje nam zajednicke drzave i ovih sada koji su napravili josh gore.
Anketa je primarna u svemu ovome i na nju se nadovezao izraz "jugonostalgičar".
Meni kao autoru ankete upučena je kritika glede tog naziva...........
Zatim za 360 stupnjeva se sve okreće na ekonomsku politiku Smile ponovo 360 stupnjeva i dolazimo na
Citat :
Svojim gornjim postom sam jednostavno povukao paralelu izmedju politicara/drzavnika nekadasnje nam zajednicke drzave i ovih sada koji su napravili josh gore.
Neće moći.

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2756
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 18:15

Nece moci ove noci
nemoj meni,nekom drugom
kad si ista kao svaka
kad znam da bi isto bilo
za cenera,za petaka

moj "drug od pera"-malo afirmisani pjesnik iz BiH Rezak Hukanovic,napisao ovo mislim 1978-e godine

Gušter
Gušter

Broj komentara : 57
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 21:07

Druženje ko i svako ,neznam zbog čega ga politizirat,mada ima i toga.Naravno da je jugonostalgičara vjerovatno? naj više,neka tuguju i to je njihovo pravo,a mi ostali..kod nas je malo znatiželje,više onako želje da se sretne neke ljude potpuno nevezano na politiku.No mislim da nije politika objektivno sagledat lik i djelo J.B.T dakle kada bude prostora i za tako nešto  bez posljedica tj. cenzure onda će ovo biti objektivan forum.Predlažem temu Zločini komunista i J.B.Tita prema narodima i narodnostima bivše SFRJ,onako čisto zbog potpune demokratizacije foruma.
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 21:23

Citat :
.Predlažem temu Zločini komunista i J.B.Tita prema narodima i narodnostima bivše SFRJ,onako čisto zbog potpune demokratizacije foruma.
Povjesničari sa bivših prostora do dan danas nisu uspjeli barem približno uskladit broj žrtava a ovdje bi se trebale vodit polemike oko toga Smile
Pa da nebudem poput gradonačelnika Moskve koji je zabranio gay parade za sljedečih 100 godina ja dajem veto na 50

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 21:25

Moje mišljenje je da ovde ima naj manje jugonostalgičara...nisam primetio ni jednog...

Ta definicija se provlaći bez potrebe...uporedjivati nekadašnju Jugoslaviju i sadašnje države po nekim pitanjima,ne znači da je u pitanju nostalgija
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18531
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 21:48

Ne sviđa mi se ni neumjerena kritika svega starog ni nekritična jugonostalgija.

Svakako se sa radošću sjećam pojedinih stvari iz života u Yu.

Ipak, nismo tada imali 45+ godina, barem većina ovdje i nisu nas morile brige koje su imali naši roditelji.

Moja baka je pričala i o nekim dobrim stvarima iz Austrougarske i Kraljevine.
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 21:55

Ja sam u 4.grupi,onoj koja je u JNA NEŠTO PROŽIVJELA I DOŽIVJELA A SADA SE TOGA PRISJEĆA
I POKUŠAVA PRONAĆI NEKE DRAGE LJUDE.
Usput to podijeliti sa vama.
E,MLADOSTI....
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 21:56

@ZAGORAC (citat):
Ja sam u 4.grupi,onoj koja je u JNA NEŠTO PROŽIVJELA I DOŽIVJELA A SADA SE TOGA PRISJEĆA
I POKUŠAVA PRONAĆI NEKE DRAGE LJUDE.
Usput to podijeliti sa vama.
E,MLADOSTI....

lol!    Takodje
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3367
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 21:58

E to ce da demokratizuje forum u 3PM. Ne samo sto ce postati "demokratski", nego cemo biti prvi i jedini koji o tome pisu. Cudi me da se toga jos niko nije sjetio. Ama ubio sam se surfajuci po internetu, nigdje nema rijeci jedne na tu temu.  
 Da nije cenzure, mi bi gurali Tita i politiku u svaku mogucu temu od artiljerije zemaljske do cvjecarstva i pcelarstva. Kome je do toga da mu "demokratski" hebu svu familiju (a i on njima) ima dovoljno drugih mjesta za te aktivnosti a ovaj kutak ostavite onima koji su tu iz drugih razloga. Na primjer, da se totalno nedemokratski podsjete dozivljaja iz mladosti, sretnu zabranjene drugove i postave cenzurisane slike svojih auta, pistolja i cvaraka. Da na koji minut pobjegnu od realnosti, bolova u ledjima, povisenog pritiska, zeninog dzandrljanja. Da mlate praznu slamu, glupiraju se... Da se sjete i da zaborave.
E zbog toga sam ja tu.
Na vrh Go down
pera84

Broj komentara : 3367
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 22:01

Ovo je odgovor onima koji bi da otvaraju "demokratske teme"
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 22:23

Za mene trenutno razbibriga ali na samom početku "guglanjem" po mladosti nisam bio odmah spreman na logiranje.
Nakon pogleda i pisanja par članova koji su služili gdje i ja a i uvidom da je forum daleko od ostalih po nivou
sređenosti tad sam se i logirao.
Rezultat je puno nađenih starih kolega a i novih s kojima trenutno svi dijelimo neke svoje stavove.
Da se ne mogu ni ja ne dodirnuti bivše države i tog nadimka  Laughing  koji se povlači moram samo nešto pojasniti.
Mislim da smo večina živjeli bar 20-tak godina u bivšoj državi i da danas vidimo razlike i sličnosti tad i sad.
Dali žalim za nečim u bivšoj državi - DA - za mladošću i ludošću a sve ostalo je ionako išlo s trendom razvoja
Novog Svijeta.Spadam u treću pa čak i Zagorčevu 4-tu grupu ali ću naglasiti da bih lagao da mi je bilo baš
toliko loše kao tad ili sad nekima.
Možda sam anketu malo pomiješao sa sličnom temom gdje nisam ništa pisao ali je odgovor isti i tu i tamo.

Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 22:40

ZAGORAC, pera84 i Matrix salutiranje 

cheers cheers cheers
Na vrh Go down
dražen
Gušter
Gušter

Broj komentara : 57
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 22:58

@purger (citat):
Citat :
.Predlažem temu Zločini komunista i J.B.Tita prema narodima i narodnostima bivše SFRJ,onako čisto zbog potpune demokratizacije foruma.
Povjesničari sa bivših prostora do dan danas nisu uspjeli barem približno uskladit broj žrtava a ovdje bi se trebale vodit polemike oko toga Smile
Pa da nebudem poput gradonačelnika Moskve koji je zabranio gay parade za sljedečih 100 godina ja dajem veto na 50  
Ok. pustimo sada broj žrtava ,kažem i nije mi stalo do gole politizacije,želim govoriti o činjenicama koje se tiču  bilo čega  iz tog vremena.Glupo mi je gledat  samo afirmativnu temu o J.B.Titu gdje se iznose fotografije i slavi vladara koji pet desetljeća nije dozvolio slobodne izbore ili jednostavnu  volju naroda na njima.Ako smo stoka kojoj je potreban čuvar i električni čoban , onda  to treba jasno reći,mislim da nismo.
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 23:09

Citat :
Ok. pustimo sada broj žrtava ,kažem i nije mi stalo do gole politizacije,želim govoriti o činjenicama koje se tiču bilo čega iz tog vremena.
To ti je kao da pričamo o sexu a ne spomenemo pičku!
Citat :
Glupo mi je gledat samo afirmativnu temu o J.B.Titu gdje se iznose fotografije i slavi vladara
Ne govoriš istinu!
Ima svega od hvale do pljuvanja.Tko ti brani da kažeš da je zločinac,hoštapler ili gospodin?
Moje osobno mišljenje je da tebi nije dosta da kažeš to što misliš o starom hoštapleru!

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 23:21

@dražen (citat):
...Ako smo stoka kojoj je potreban čuvar i električni čoban , onda  to treba jasno reći,mislim da nismo.

Pogrešan zaključak, u pitanju je red, korektna razmjena mišljenja i uzajamno poštovanje. Postoje druga mjesta za drugačiji način pisanja.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 23:31

Dali može neko da mi kaže, šta je jugonostalgičar?  Neko prizna da mu je bilo dobro u onoj državi? Zašto negativni prizvuk?

EVO JA priznajem da mi je tad bilo dobro. Ja sam imao srečno detinstvo i mladost. Zašto nebi bio nostalgičan na ona vremena. Znam da se ta vremena neče vratiti, znam da takve Juge neče više biiti, ALI zašto nebi smeo biti nostalgičan na stara (dobra) vremene iz mladosti.

Mogu da nabrajam sve dobre stvari iz mladosti, ali nema smisla.

Žalostno je da je počelo sa Igra  rokenrol cela Jugoslavija, a završilo sa Lepa sela lepo gore.

Eh da nismo balkanci, mogli bi se lepo razdvojiti. Drago mi je da smo barem ovde na forumu kulturni ljudi, pa da možemo civilizirano pričati, bes svađanja.
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   24.02.14 23:40

U pravu si Pero, to je i moto foruma.  Very Happy 
Na vrh Go down
alexandar

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 0:14

@Pero™ (citat):
Dali može neko da mi kaže, šta je jugonostalgičar? ....................................

Ovde si u pravu Pero. Fali nam definicija....

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 0:17

Jugonostalgija je izmišljeni termin za dnevno političke potrebe...
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 0:19

@Stazio (citat):
U pravu si Pero, to je i moto foruma.  Very Happy 

Ako ču odgovoriti u anketi, reči ču da smo obični ljudi, ali izrasli smo u Jugi, u neko drugo vreme što je sad. Neče se više ponoviti.

Sada gledam decu što su se doselili u ulicu. Pa iako su slično stari uopšte se ne druže. Mislim da se ni neznaju. Nekad je bio problem pozvati decu kuči, sad je problem da se jih izbaci. Kao dete sam imao puno stvari, kao mladac sam mogao sam da kupim sve što sam hteo, sada kad čitam o JNA, uopšte nije bil slaba vojska.

Ma đabe da pričam, otvorimo novu temu.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 0:43

@dinosaurus (citat):
Jugonostalgija je izmišljeni termin za dnevno političke potrebe...

dinos, slavio sam značku i propustio da iskoristim pravo na +, ali ovaj današnji ide tebi za vrlo jednostavnu definiciju.  Wink 

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 0:52

Zahvaljujem Laughing
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 1:08

@dinosaurus (citat):
Zahvaljujem Laughing
Nešto sam zabrljao s' plusovi. Izgleda da + ode "Perosaurusu" . Mada i njegovi večerašnji komentari to zaslužuju. Tako je to kad se pretera sa doživljajima.
Popravićemo , čim ostvarimo novo pravo . Smile

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 1:15

East&West (citat):
@dinosaurus (citat):
Zahvaljujem Laughing
Nešto sam zabrljao s' plusovi. Izgleda da + ode "Perosaurusu" . Mada i njegovi večerašnji komentari to zaslužuju. Tako je to kad se pretera sa doživljajima.
Popravićemo , čim ostvarimo novo pravo . Smile
 Very Happy Opušteno Weste,Perosaurus uvek zaslužuje + Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   Today at 10:54

Na vrh Go down

(ANKETA) Forum BPN JNA je........
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» (ANKETA) Forum BPN JNA je........
» VIRTUALNI "MUZEJ" JNA
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
» Muzil - Pula, VP 1159/97