FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

(ANKETA) Forum BPN JNA je........

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

FORUM BPJNA JE DRUŽENJE...........
Jugonostalgičara
24%
 24% [ 6 ]
Stranih plačenika
4%
 4% [ 1 ]
Običnih malih ljudi
72%
 72% [ 18 ]
Ukupno glasova : 25

AutorPoruka
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 20:22

@ZAGORAC (citat):
Ne može biti zbog loših đaka,prije bi bilo zbog loših učitelja. Wink

Ide stari profesor matematike ulicom pomažaući se štapom. Pored njega protutnji džip i isprska ga vodom iz barice. Zaustavi se džip i vrati u rikverc, profesor jadan pretrne, šta li će sad da ga snađe? Iz džipa izlazi četvrtasta na ćelavo obrijana faca. "Profesore izvolite u auto, gde vi uvaženi profesor da idete pešice" Izvini sinko, ja se tebe ne sećam. Sećam se ja vas, odgovori faca. Da me niste oborili iz matiša ja bih danas imao fakultet i prijavu na birou rada. Ovako sam gazda čovek, nikada vam neću zaboraviti, za mene ste ikona.

GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 20:28

Iznimke uvijek portvrđuju pravilo.
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2741
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 20:30

Najgluplje je kada mi neko kaze"zaduzivalo se.zivjeli smo na kredit,stigle otplate i mi ekonomski pukli".
Ma ne,ti nasi giganti su bili izuzetno profitabilne firme,imali smo jake nosioce privrede.
Najbrojacu samo one u Bosni koje su ukupno zaposjlavale preko 200 000 radnika i sve su bile likvidne-ukljucujuci i Agro-Komerc.
Energoinvest,Krivaja,Natronka,Zeljezara Zenica i okolni rudnici Kakanj,Breza,Varesh....Incel,Rudi Cajavec,GP Bosna,GP Vranica,Union-Invest..............................
Sve je to prodano za tepsiju ribe.
Ponavljam po ko zna koji put-krivi su ekonomski diletanti i politicki poltroni-loshi djaci a ne ucitelji.

ps-opet "guranje"sa postiranjem Very Happy

GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 20:35

@milutins (citat):
Najgluplje je kada mi neko kaze"zaduzivalo se.zivjeli smo na kredit,stigle otplate i mi ekonomski pukli".
Ma ne,ti nasi giganti su bili izuzetno profitabilne firme,imali smo jake nosioce privrede.
Najbrojacu samo one u Bosni koje su ukupno zaposjlavale preko 200 000 radnika i sve su bile likvidne-ukljucujuci i Agro-Komerc.
Energoinvest,Krivaja,Natronka,Zeljezara Zenica i okolni rudnici Kakanj,Breza,Varesh....Incel,Rudi Cajavec,GP Bosna,GP Vranica,Union-Invest..............................
Sve je to prodano za tepsiju ribe.
Ponavljam po ko zna koji put-krivi su ekonomski diletanti i politicki poltroni-loshi djaci a ne ucitelji.

ps-opet "guranje"sa postiranjem Very Happy

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 20:42

Evo moje mišljenje o pitanjima iz ove ankete, odnosno njihovoj povezanosti, međuzavisnosti i uticaju jedno na drugo:
Kada se mali obični čovek razočara u društveno uređenje u kome sada živi i kada su mu u većoj meri izneverena očekivanja od promena koje su se desile početkom devedesetih, onda postane ili  strani plaćenik ili jugonostalgičar.  Crying or Very sad

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 20:45

Tu nam se misljenja apsolutno poklapaju

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 20:49

I Rimsko carstvo je bilo carstvo  Wink 
Kolega E&W mislim da danas najmanje ima tih plačenika jer su svoje već odavno naplatili.Među Jugonostalgičare(i složio s Dinosovom rečenicom) bih stavio one koji se više nikad nisu apsolutno snašli u ovom novom poretku.Od mene toliko jer je anketa otišla skoro do Jajca  Laughing 

milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 20:56

Uporedjivati rimsko,tursko,austro-ugarsko i neka druga carstva sa ex yu je najblaze receno neprimereno.
Nisu se "snasli" 90% ???
To "snasli"se moglo bi da ide uz onu manjinu koji su se snasli lopovlukom.

Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 21:04

@Matrix (citat):
I Rimsko carstvo je bilo carstvo  Wink 
Kolega E&W mislim da danas najmanje ima tih plačenika jer su svoje već odavno naplatili.Među Jugonostalgičare(i složio s Dinosovom rečenicom) bih stavio one koji se više nikad nisu apsolutno snašli u ovom novom poretku.Od mene toliko jer je anketa otišla skoro do Jajca  Laughing 

Mi na ovom forumu smo se snašli, da nismo ne bi non stop visili pred monitorom, već bi nešto radili i popravljali lični i porodični standard. Živimo dobro, a nismo strani plaćenici? Kada nam se nanese neka nepravda (kao detetu kada mu ne kupiš željenu igračku) skloni smo da zalutamo u jogonostalgičarske vode. O nekakvoj želji (i mogućnosti) za reinkarnacijom SFRJ nema govora, a to što se ponekada povlači paralela, tj vrši poređenje SFRJ - ovo danas, ne morate se složiti, ali ima logike.  Wink 

Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 21:11

Posle više godina samoće, jedan udovac se ponovo oženio. Našao ženu san snova, na ulici dama, u kuhinji majstorica, u krevetu qrva. Međutim stalno joj nalazio zamerke što se tiče hrane, rečima "Moja prva žena je bolje kuvala, bolje pekla kolače, itd.
Ovoj dojadilo da je pored svog umeća muž stalno kritikuje i jednoga dana mu pripremi i posluži zagoreo pasulj. Ovaj sav ozaren skoči i izljubi svoju novu ženicu: "E tako je moja prva žena kuvala"

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 21:12

@Matrix (citat):
Srdjane za nekog sa toliko godina po meni imaš pozitivno razmišljanje iako možda nema suštinski veze sa temom.Smatram da ste generacija klinaca koji su u početku samog školovanja bili prisiljeni slušati svakakve bolje ili loše promjene,svačije ideje ili ideologije a kako se oprijedjeliti večinom dođe iz kućnog odgoja mada veliku ulogu igra i ulica.Zašto sam napisao ulica :mislim da nas je večinu osim kućnog odgoja sama ulica tj. naše dječje,pubertetsko druženje  i razmišljanje s vršnjacima dovelo do sadašnjeg načina razmišljanja.Ja ti ne zamjeram na postu jer smatram da si ga istinski i bez neke zle namjere napisao.
Druže Matrix, ja sam i ako ga nedajem olako, životom garantujem, ma kako nazivali i kvalifikovali, Jugo je Jugo, za uvek. Razmišljanje vaše mislim da nisam u potpunosti razumeo. JA sam Jugosloven, nisam niti Srbin, niti xxx niti xxx il kako god šta postojalo. Ja sam tamo rođen pamtim prve mirise, osećaje, događaje, volim klape volim tamburaše, volim sevdahe, jel moguće da ja to sve volim ?  Ja vas uveravam da jeste.
Svestan da skrećem sa teme, u svom tom ludilu što je bilo, pitao sam oca, odgovor nisam nikada dobio, ima eto, 20 godina, kako si Slobo (oca tako zovem) mogo pucat na druga, i kako je on mogo na tebe ? Ti novi demokratski, demokracijski debili..... su uradili to sve, za rad lične koristi.
Digresija, Ja se izvinjavam svima, bavim se fotografijom kamiona, te sam objavljivao vamo tamo, pa i na facebook-u... imam druga kod kojeg sam video xxx obelezja na fotkama i to sve, pitao sam ga, druze ja mislim ovako, sve sto sam vama drugovi rekao vec, on meni reče, ja sam tako odgojen, ja tebe cenim, tvoj rad (par puta sam mu nešto pomogao).... znači ima ipak nešto, možda dosta toga što ja govorim.
Vas većina, 99 posto, koji mi možete biti očevi, čudite se, smejete možda..što sam "star mal", ko je pročitao prvi moj post u ovoj temi, setiće se , morao sam raditi vrlo rano, te sam se družio sa vašom generacijom manje više, nisam igrao igrice, nisam džebalebario, radio sam, to se ispostavilo da nisam nikada, ko veruje veruje, ko ne, ne, tražio "tata, mama, daj mi da izadjem u grad".
Voleo bih da mi je život podario, da sa vama u generaciji stojim sakupljen u društvu da popjmemo pivo il rakiju na nekom kolodvoru, stanici. Hvala vam drugovi !
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 21:15

East&West (citat):

Mi na ovom forumu smo se snašli, da nismo ne bi non stop visili pred monitorom, već bi nešto radili i popravljali lični i porodični standard. Živimo dobro, a nismo strani plaćenici? Kada nam se nanese neka nepravda (kao detetu kada mu ne kupiš željenu igračku) skloni smo da zalutamo u jogonostalgičarske vode. O nekakvoj želji (i mogućnosti) za reinkarnacijom SFRJ nema govora, a to što se ponekada povlači paralela, tj vrši poređenje SFRJ - ovo danas, ne morate se složiti, ali ima logike.  Wink 

Iza ovog mislim da je sad barem nekom nešto jasnije.

Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 21:20

@Matrix (citat):
East&West (citat):

Iza ovog mislim da je sad barem nekom nešto jasnije.
JAsno druže MAtrix, Ja radim logistku u velikoj firmi te imam dispozicije na hiljade dnevno, što oću reći vezan sam za računar, dok čekam, i ako radim odgovoran posao, moram pogledat nešto drugo, (svejedno bih bio ovde zbog interesovanja), nisam situiran da kažem imam kuću stan vikendicu blabla...radim radnik. Nemojte tako druže MAtrix... medalju kao i model kamiona počinjem gledat od dole. tj, s neobične strane, po svom slučaju, možda jesam možda ne, al ispadam iznimka.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 21:23

@Srdjan Radovanov (citat):

Druže Matrix, ja sam i ako ga nedajem olako, životom garantujem, ma kako nazivali i kvalifikovali, Jugo je Jugo, za uvek. Razmišljanje vaše mislim da nisam u potpunosti razumeo.
Svestan da skrećem sa teme, u svom tom ludilu što je bilo, pitao sam oca, odgovor nisam nikada dobio, ima eto, 20 godina, kako si Slobo (oca tako zovem) mogo pucat na druga, i kako je on mogo na tebe ? Ti novi demokratski, demokracijski debili..... su uradili to sve, za rad lične koristi.
Voleo bih da mi je život podario, da sa vama u generaciji stojim sakupljen u društvu da popjmemo pivo il rakiju na nekom kolodvoru, stanici. Hvala vam drugovi !

Srdjane pročitaj ponovno moj post pa ćeš shvatiti jer je bio dobronamjeran.Oca nemoj zamarati sa prošlošću a dali bih popio pivo,rakiju ili kavu s tobom naravno da bi.Ja te razumijem i budi mi pozdravljen ali se nemoj zamarati sa stvarima koje su teške i starijima.

milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 21:36

Meni licno je sve bilo jasno josh 1986.Znao sam jos tada sa  80 % tacnoscu da je ratni scenario neizbezan.Mislio sam da ce zaobici BiH.Sa padom"babe"tj umjetnim krahom Agro-Komerca rat u Bosni se 1989 vec mogao naslutiti skoro sa 100 % tacnoscu.
Babo je strogo naveden u ekonomskom kontekstu,bez ikakve namjere da se udje u njegov kasniji politicki angazman.
Meni nije zao SFRJ kao bratske zajednice naroda i narodnosti,zao mi je njene privrede,skolstva,zdravstva i ostalog.
Sada imamo svako svoj tor,do mile volje mozemo po njemu da rovimo

Od besa otimam rechi
Evo istine od mene
Ma daj malo sunca
I mene kraj SFRJ sene
Za nekadasnje ex yu nochi
Nasumice otkrivam lepotu
Neutihla pesma iz mene
Yuga je josh u zivotu

ps-opet guranje sa postiranjem,treci put za redom-neverovatno

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 21:40

I Naroda i Narodnosti u celini..... Very Happy
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 21:44

Na što je došlo od usputnog pitanja "što je jugonostalgičar" !Nevjerovatno čak do psihološke analize zašto se taj naziv uopće koristi Smile i zbog čega.
Ooooooooo gospodine Ramiro Bujas Smile koliko posla za tebe samo da si živ.
U pravilu nije čak trebalo ništa ni pisat samo piknuti a,b ili c ali to nije dovoljno za okrenuti mlin  No 

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 21:49

Purgeru jednostavnije ti je preimenovati temu. Twisted Evil

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 21:50

Ja nebum više,idem ja na svoj Drenak,dolje se ionak bolje osječam.  Embarassed
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 23:02

@purger (citat):
...
U pravilu nije čak trebalo ništa ni pisat samo piknuti a,b ili c ali to nije dovoljno za okrenuti mlin  No   
Nisi valjda očekivao atmosferu kao na izborima poslije II svjetskog rata, ubaciš kuglicu u kutiju i tiho izađeš iz zadružnog doma praćen pogledima "drugova" iz mjesnog odbora.  Suspect    Laughing Laughing
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18486
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 23:18

@Stazio (citat):
Nisi valjda očekivao atmosferu kao na izborima poslije II svjetskog rata, ubaciš kuglicu u kutiju i tiho izađeš iz zadružnog doma praćen pogledima "drugova" iz mjesnog odbora.  Suspect    Laughing Laughing

He, he, uz napomenu da su ti prvi izbori bili višepartijski...  Cool 
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 23:25

@Max Blitz (citat):
@Stazio (citat):

He, he, uz napomenu da su ti prvi izbori bili višepartijski...  Cool 
Samo što su se kuglice čule kada upadnu u kutiju a "posmatrači" su vjerovatno bili iz Kominterne.  Laughing Laughing Laughing 
Na vrh Go down
pera84

Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   25.02.14 23:33

Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 0:41

@purger (citat):
Na što je došlo od usputnog pitanja "što je jugonostalgičar" !Nevjerovatno  čak do psihološke analize zašto se taj naziv uopće koristi :)i zbog čega.
Ooooooooo gospodine Ramiro Bujas :)koliko posla za tebe samo da si živ.
Purgeru.Svideo mi se ovaj tvoj komentar,pogotovo ovo za R Bujasa.Josh ako si aludirao na detector lazi onda ti je post za nekoliko pluseva.
Sacekacu dok se izjasnish  Very Happy

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   26.02.14 1:08

@purger (citat):
Ja nisam jugonostalgičar.
Jednostavno nemam za čim žaliti,nemam za čim plakati,jadikovati,i živjeti u nadi za obnovom nečega što se srušilo iz temelja.
Ne od vrha ili sredine nego iz temelja.
Pa kako može bilo što biti(država,kuća,most.....) dobro što se sruši iz temelja,iz korijena?
Hočeš li ponovo na isti način gradit državu,kuću,most na isti način kao i prvi puta kad se srušila?
Ne poričem niti tvrdim da nije bilo nekih dobrih strana,lagao bih!
Kojih se ja rado sjećam?
Ajmo počet od rada,radništva,zakona o radu........tvornica........i sl.
Nikada u životu nisam manje radio nego u ono doba!Jedan moj prijatelj tada je rekao "ne mogu me toliko malo platit koliko ja mogu malo radit"
Super!
Ne moram u kupaonu da bih se pogledao u ogledalo i sam sebe pitao da li je to u redu!
O ekonomskoj politici neću! ostaviću to svakome od vas koji živi i radi sada u inozemstvu a zarađivao je jedno vrijeme i u Jugi.(neka baci usporedbu)
Eto neka kažu da li je takva ekonomska politika imala budučnost?
O nekim ljudskim slobodama mislim da je bezpredmetno uopće pisat!
Dakle ja se sada pitam za čime da se ja okrečem?za čime da me pere nostalgija?za čime da kukam,za čime da jadikujem,da li da težim za obnovom tako uređenog društva?
Ma ne pada mi na pamet!
Wiki: The term nostalgia describes a sentimentality for the past, typically for a period or place with happy personal associations

Prevod: Termin nostalgija opisiva sentimentalost do prošlosti, tipično za srečne lične asociacije.

Znam da nismo svi imali istu mladost, ali meni je bilo lepo i imam puno lepih sečanja.

Ja znam da ne može više obnoviti što je bilo ali ipak, meni je bilo lepo. Neču ili ništa i ne radim da se to vrati. Inače to je kao prva ljubav ili prvi seks. Nije ništa naročito, ali ostavlja lepa sečanja.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: (ANKETA) Forum BPN JNA je........   Today at 5:22

Na vrh Go down

(ANKETA) Forum BPN JNA je........
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» (ANKETA) Forum BPN JNA je........
» VIRTUALNI "MUZEJ" JNA
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Jedinice JNA na Kosovu i Metohiji
» Muzil - Pula, VP 1159/97