FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

NAJBOLJI RESTORANI

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 46
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: NAJBOLJI RESTORANI   24.02.14 21:40

Iako več postoji tema o dobri hrani u toj čemo se fokusirati isključivo na restorane. Svako če u njoj nači dobre restorane i ako bi bili ti još poredani po gradovima bilo bi super (možda je to izazov za nekog od moderatora). Naravno svako če prije priporučiti one skroz dobre restorane iz svog kraja i one koje poznaje i naglasiti kakva je to dobra klopa značajna za svaki restoran  i još druge pojedinosti.  Isto tako može se i o kultnim restoranima, kojih više nema ili onima iz sječanja za vreme služenja.

I sam sam inspiriran tome, što sam pre neki dan saznao, da je zatvoren t.j. srušen jedan dobar restoran http://www.youtube.com/watch?v=jEKUQCt7uUM

Pa sad neču više nastaviti, kako sam za primer več izpisao dobre restorane po gradovima BG, NS, SM, ZR, ZG, KA, Velika kladuša, LJ, MB NM, ali sam nešto zabrljo i sve se pobrisalo, prije nego sam kucnio onaj send, pa ču ja drugi put nastaviti ponovo.

Pa neka sad svaki ko se sjeti nečeg dobrog on stavi. U mislima imam zaista dobre i neskomercializirane restorane. Recimo Tri šešira ili Jelena nisu ona koja su name napravila utisak, več očekujem više nešto slično Stari Hercegovini, Dači...
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   24.02.14 22:13

U Beogradu su zatvoreni mnogi kultni restorani. Poslednji medju njima je "Sumatovac" a pre toga "Grmec" i "Pod lipom". Cak ni lokacija u samom centru nije uspela da ih spase. Moji omiljeni " Zlatno brdo" i "Raca" se jos uvek drze.
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   24.02.14 22:26

@BEOGRAD (citat):
U Beogradu su zatvoreni mnogi kultni restorani. Poslednji medju njima je "Sumatovac" a pre toga "Grmec" i "Pod lipom". Cak ni lokacija u samom centru nije uspela da ih spase. Moji omiljeni " Zlatno brdo" i "Raca" se jos uvek drze.

Znači kad sledeči put ja za BG onda Zlatno brdo ili Raca.  Šta imajo dobro za pojesti?
Isto tako još nisam bio na splavu pa bi mi dobro došla preporuka.

Do sad bio sam sasvim zadovoljan sa Franšem na autokomandi (nekoliko fancy ali OK, dobra klopa i jako povoljne cene), Stara Hercegovina mi je super, Dača u Karaburmi več je previše skomercializirana, Perper sasvim OK.  

Gdje bi mogo jesti recimo teleču glavu u škembetu, pihtiju i nešto slično. Ono kroz domače.
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   24.02.14 22:42

ZG: Restoran TAČ (fancy, više za poslovne prilike ali klopa mnogo dobra, puno skup) Restoran Mitnica na Črnomercu iznad Ilice ( ima dušu, inače uglavnom žar varianta,  jako solidan, jedino prebranac, ne, ne več pečen grašak ne valja ništa, ostalo sve OK, jako povoljne cene) Gradski podrum (nekad najbolji zagrebški restoran, odavno ga nema) 

NS: Plava frajla (mnogo dobra klopa i ambient, povoljno), Salaš 137 ( iako skomercializiran mnogo dobro da se jede ali mnogo skupo), Perkov salaš, kroz etno i domača hrana ali zna čiča bit previše gostoljubljiv, pa ako nema drugih gosti uzme te u mašinu i ispriča čuda stvari, jako povoljno) Čarde na kraj sveta više nema.

Zrenjanin: Restoran stadion, pokraj sportskih terena (jako dobra janjetina ispod peke i sve od mesa na žaru, jako povoljno)

GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1247
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   24.02.14 23:46

Između Lazarevca i Aranđelovca je etno selo "Babina reka" koje bih Vam preporučio
za odmor i klopu. Hrana je izvanredna, obimna i nije preskupa a ambijent, evo par slika:

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 0:18

@Četni evidentičar (citat):
Znači kad sledeči put ja za BG onda Zlatno brdo ili Raca.  Šta imajo dobro za pojesti?
Isto tako još nisam bio na splavu pa bi mi dobro došla preporuka.

Do sad bio sam sasvim zadovoljan sa Franšem na autokomandi (nekoliko fancy ali OK, dobra klopa i jako povoljne cene), Stara Hercegovina mi je super, Dača u Karaburmi več je previše skomercializirana, Perper sasvim OK.  

Gdje bi mogo jesti recimo teleču glavu u škembetu, pihtiju i nešto slično. Ono kroz domače.

Rostilj i pecenje, pogotovo kod Race, mada je on dosta udaljen od centra.  Teleca glava u skembetu se tesko nalazi na jelovniku i moraces do Mirijeva da bi jeo istu. Restoran se zove "Stari gurman" a ulica je nastavak Milana Rakica. Promenili su joj ime pa ne mogu da se setim kako se sada zove.Imaju citav asortiman jela od iznutrica a cene su im sasvim prihvatljive.
Drugo mesto koje drzi kuvana jela je "Hajduk", u ulici Milana Rakica na Lionu.

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 0:26

@BEOGRAD (citat):
Rostilj i pecenje, pogotovo kod Race, mada je on dosta udaljen od centra.  Teleca glava u skembetu se tesko nalazi na jelovniku i moraces do Mirijeva da bi jeo istu. Restoran se zove "Stari gurman" a ulica je nastavak Milana Rakica. Promenili su joj ime pa ne mogu da se setim kako se sada zove.Imaju citav asortiman jela od iznutrica a cene su im sasvim prihvatljive.
Drugo mesto koje drzi kuvana jela je "Hajduk", u ulici Milana Rakica na Lionu.

Nastavak ulice Milana Rakića ka Mirijevu zove se Kisele vode...

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 2:34

Ranije se zvala Karadjordjeva, a sada su je prekrstili i ne mogu nikako da upamtim ime. U svakom slucaju kada se spustas istom prema Mirijevu, prodjes Mirijevski venac i nastavis dole prema starom Mirijevu.
Zaboravih na Orasac kod Vuka. Oni su u centru a imaju kuvana jela na jelovniku. Sta vise imaju i telecu glavu u skembetu, skembice i ostale stvari koje ja ne jedem. Pihtije imaju 100% jer sam to jeo. Posla coveka cak u Mirijevo a Orasac mu u samom centru.   Very Happy
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 2:41

Ulica...Vitezova Karadjordjeve zvezde

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 9:30

Restoran "MALI RAJ" nalazi se na 8km od Beograda, odnosno na 4km od Pančeva.

http://www.maliraj.rs/

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 9:47

Pođimo malo gde se ja krećem, Novi Sad: "Gusan" u centru grada od podzemnog prolaza S.Miletića ulicom pa u drugi pasaž mislim da je, pa sa leve strane, to je u stvari pivnica al je atmosfera skroz ok, kao i hrana, ima pasulja, gulaša, sendviča, sarme, a ima i jednistveno pivo tzv. crveno koje je domaće proizvodnje prave neki momci negde u Vojvodini i nema flaširano. Uz pivo obično naručimo i pečen -pržem krompir. 02. Trifkovićev Trg, restoran kineski "Jang ce", 03. na Petrovaradinskoj tvrđavi restoran: Terasa. od NS preko Iriškog Venca kad se ide tranzitom sa leve strane, šoferska mehana "Sunce" genijalne čorbe imaju.

Bečej: stari Fadip-ov kamp, riblja čorba je extra, pečeni som, šaran. Smešten je na samoj obali Tise od centra samo pravo ka Tisi vidi se sa dolme/keja. Mali Lovac, na meniju svega, divljač (deo zgrade restorana je i lovačko udruženje), roštilj, riblja čorba...

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 11:25

Ajde i ja da da dodam iz ovih krajeva. 

Ima puno dobrih ali ipak malo prosečnih. Ne mogu da se setim kad sam kde loše jeo, zapravo probao sam nekoliko lokacija u blizini, pa neke nisu bile baš najbolje, ali ne i baš da bi  sve ispljuvao. 

Ali u posebnom sečanju mi je ostala Gostilna Skaručna. Malo severno od Ljubljane, prema aerodromu Brnik. Potražite na internetu, ako vas zanima poseta. Dugo nisam bio tamo, ali koliko je tad bilo dobro sumnam da su mogli da se degradiraju. Možete poručitišta želite, ili dozvoliti da vam nose po njihovom izboru. Ali uzmite si vreme, trajat če dugo, donositi razna vina itd.
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 12:58

@Pero™ (citat):
Ajde i ja da da dodam iz ovih krajeva. 

Ima puno dobrih ali ipak malo prosečnih. Ne mogu da se setim kad sam kde loše jeo, zapravo probao sam nekoliko lokacija u blizini, pa neke nisu bile baš najbolje, ali ne i baš da bi  sve ispljuvao. 

Ali u posebnom sečanju mi je ostala Gostilna Skaručna. Malo severno od Ljubljane, prema aerodromu Brnik. Potražite na internetu, ako vas zanima poseta. Dugo nisam bio tamo, ali koliko je tad bilo dobro sumnam da su mogli da se degradiraju. Možete poručitišta želite, ili dozvoliti da vam nose po njihovom izboru. Ali uzmite si vreme, trajat če dugo, donositi razna vina itd.

Za Ljubljanu naglasio bih još gostionu Žabar na Viču, sve dobro i domače i prihvatljive cene, Nekoliko van na Brezovici gostiona Kopač mnogo dobra istotako sa dugogodišnjom tradicijom obavezno probati za predjelo puževe umotane u slanino (preporučujem dve porcije). Gostona Gorjanc istotako na Brezovici bila je još bolja, no sad je zatvorena.

Pokraj BTC u Ljubljani jako dobro za jesti - gostilna Pri stričku (odlično i cene prihvatljive, čak jim je i ponuda malica vrhunska).

Ajde kad smo kod Ljubljane reči još za dobru pizzu, ma da je ne uvrščujem među kulinarične presežke. No pica u Parmi je još uvjek najbolja u celoj nekadašnjoj YU, a i prva je pizzerija na ovim prostoru. ("Ilirija z "je ta najbolja pica, više mala, nego velika, taman prava, kad je slistiš poželiš još jednu, ali dosta je. Manje je više.)

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 13:05

.Puno sam puta noćio u BG u hotelu Srbija.Tu u blizini bio je restoran Šumice(mislim da se tako zvao) u kojem su služili prekrasne teleče koljenice sa kupusom,krompirom i hrenom.Moglo se pojest i druge hrane ali ovaj mi okus ostao u sječanju.

Radi li još uvijek,zna li neko?

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 13:21

@Srdjan Radovanov (citat):
Pođimo malo gde se ja krećem, Novi Sad: "Gusan" u centru grada od podzemnog prolaza S.Miletića ulicom pa u drugi pasaž mislim da je, pa sa leve strane, to je u stvari pivnica al je atmosfera skroz ok, kao i hrana, ima pasulja, gulaša, sendviča, sarme, a ima i jednistveno pivo tzv. crveno koje je domaće proizvodnje prave neki momci negde u Vojvodini i nema flaširano. Uz pivo obično naručimo i pečen -pržem krompir. 02. Trifkovićev Trg, restoran kineski "Jang ce", 03. na Petrovaradinskoj tvrđavi restoran: Terasa. od NS preko Iriškog Venca kad se ide tranzitom sa leve strane, šoferska mehana "Sunce" genijalne čorbe imaju.

Bečej: stari Fadip-ov kamp, riblja čorba je extra, pečeni som, šaran. Smešten je na samoj obali Tise od centra samo pravo ka Tisi vidi se sa dolme/keja. Mali Lovac, na meniju svega, divljač (deo zgrade restorana je i lovačko udruženje), roštilj, riblja čorba...

Posetit ču u priliki Gusana. Za Terasu na Petrovaradinu mogu reči, da sam očekivao puno više, pa mogu reči, da je bilo mnogo bolje za jesti i što se ambijenta tiče u restoranu Fontana u ulici Nikole Pašića, čak je pas smio uči samnom. Vlastnik odnosno šef jako, jako ustrežljiv.

Na šoferskom SUNCU, ne puštaju da uđem sa psom, pa neču ga ostavljati u autu, tako da nisam mogao probati koju dobru čorbicu - deluju mi mnogo neljubazno. Absurd je, da sam mogao u Fontanu i čak je pas dobio svoju stolicu a mnogo je eminentniji restoran, čak je šef odseo sa nama i sredio nam odličan stol. Hteo meni i prijatelju srediti nešto za zabavu.. Jako povoljne cene.

A sigurno ču zaviriti u Bečej, kad ču ponovu u Vojvudinu, pa ti puno hvala.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 13:27

@lacoš (citat):
.Puno sam puta noćio u BG u hotelu Srbija.Tu u blizini bio je restoran Šumice(mislim da se tako zvao) u kojem su služili prekrasne teleče koljenice sa kupusom,krompirom i hrenom.Moglo se pojest i druge hrane ali ovaj mi okus ostao u sječanju.

Radi li još uvijek,zna li neko?

Lacoš nedugo toga bio sam na Ibarskoj magistrali u restoranu Srbija i prespavao. Mogu reči da je hrana dobra i OK ali nije neki vrhunski presežak, inače ugodan ambijent i čiste uredne sobe. Ali šteta nisam stao u restoranu Šumice, čini mi se da je malo napred od Srbije i sa leve strane ako se ide za Čačak. Ako mislim pravog, nešto od drva iz vani? Ako radi sledeči put ču na teleče koljenice.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 13:30

Neznam jesmo li se razumijeli,ja sam mislio na hotel Srbija u gradu.Blizu je autoputa,s desne strane ako se ide u smjeru Niša.

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 13:32

"Knjazeva Basta"
Dvorac Kralja Nikole, Bar, Montenegro

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 13:36

@SveJug (citat):
"Knjazeva Basta"

Koliko vidim, cijene su za Švedski standard. Laughing

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 13:37

@lacoš (citat):
Neznam jesmo li se razumijeli,ja sam mislio na hotel Srbija u gradu.Blizu je autoputa,s desne strane ako se ide u smjeru Niša.

Nisam znao za ovaj hotel Srbija, pa sam zamenio za istozvani restoran na Ibarskoj magistrali.  Rolling Eyes

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 13:44

@lacoš (citat):
@SveJug (citat):
"Knjazeva Basta"

Koliko vidim, cijene su za Švedski standard. Laughing

Mislio si Ruski!  Smile

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 13:48

@Srdjan Radovanov (citat):

Posetit ču u priliki Gusana. Za Terasu na Petrovaradinu mogu reči, da sam očekivao puno više, pa mogu reči, da je bilo mnogo bolje za jesti i što se ambijenta tiče u restoranu Fontana u ulici Nikole Pašića, čak je pas smio uči samnom. Vlastnik odnosno šef jako, jako ustrežljiv.

Na šoferskom SUNCU, ne puštaju da uđem sa psom, pa neču ga ostavljati u autu, tako da nisam mogao probati koju dobru čorbicu - deluju mi mnogo neljubazno. Absurd je, da sam mogao u Fontanu i čak je pas dobio svoju stolicu a mnogo je eminentniji restoran, čak je šef odseo sa nama i sredio nam odličan stol. Hteo meni i prijatelju srediti nešto za zabavu.. Jako povoljne cene.

A sigurno ču zaviriti u Bečej, kad ču ponovu u Vojvudinu, pa ti puno hvala.

Kad naiđete druže u NS ili Bečej, MOJ ste gost !  Very Happy  Lacoša ja već čekam da dođe.
Da se ogradim, Sunce je šoferska kafana, hrana je ok po meni, nisam neki da puno jedem, naprotiv, te se ja više orjentiram sa godinama na čorbe, teleća čorbica, bar za mene +  Cool

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 13:50

Nisam znao za ovaj hotel Srbija, pa sam zamenio za istozvani restoran na Ibarskoj magistrali.  Rolling Eyes

Krivo sam napisao.Hotel je na lijevoj strani u smjeru Niša,Ustanička ulica.Blizu je park imena Šumice pa se po njemu i zove restoran.

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 13:53

Ćatovića Mlini, ovajrestoran je, kako je Zika kazo, na nivou ali i cene isto tako. Mislim da je jedan od najbolji.

Ima repotaciju na Tripadvisor, Steven Foster je napravio foto reportazu:

http://www.stevenfoster.com/photography/imageviewssubs/crna_gora/catovica_mlini/index.html

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   25.02.14 13:54

@SveJug (citat):
Mislio si Ruski!  Smile

Prijatelju kad sam ja bio u Rusiji, za mene su cijene bile bagatelne.Za sad neznam,nisam bio več duže vrijeme Laughing

KomentarNaslov komentara: Re: NAJBOLJI RESTORANI   Today at 10:45

Na vrh Go down

NAJBOLJI RESTORANI
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/6Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» NAJBOLJI RESTORANI
» Najbolji košarkaš među oficirima ili najbolji oficir među košarkašima
» Imate li gay prijatelje
» Cigarete