FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ljubljana, kasarna 4. julija Metelkova VP 1493/6

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 4. julija Metelkova VP 1493/6   24.06.14 18:06

Svi mi koji smo radili na centrima veze mogli smo izlaziti u grad službeno A da za to nismo trebali pisanu dozvolu.......imamo si onaj beđ dežurni na centru veze.....i  po potrebi službe.... onako malo šetnje dok nije bilo puno vojske poglavito sam volio izaći u jutarnjim satima!
Nisi to znao??

Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2013-04-24
Dob : 53
M(j)esto Veles, Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 4. julija Metelkova VP 1493/6   25.06.14 7:34

Kada sam juce poslao poruku videla se i ona prva slika gde sam se kao dezurni bataljonac slikao sa mojim vojnickim drugovima, a sada je ne vidim!
U svakom slucaju, evo ponovo cu je postaviti:

A evo i jos jedne gde sam sa mojim kolegama:

Onaj koji stoji je Dubravica Mirko, dalmatinac, a onaj koji cuci je Sadiku Zenel, albanac sa Kosova.

Citat :
Gringo
Pa trudio si se doista!!!!  pravi vojnik!!!!

Gringo, obozavao sam raditi ove stvari. Posebno telegrafiju.
U nekih od mojih ranijih postova pisao sam da sam preko "veze" dosao u vezu. Pre dolaska u JNA znao sam telegrafiju (bio sam radio-amater) ali nisam bio "profesionalac" jer sam primao i kucao negde za trecu klasu (oko 45 u minuti). Kada sam bio u Serceru vezbao sam i po 13 sati na dan. Posle 2-3 meseca obuke, sa lakocom sam primao i kucao 120 brojeva, sifre, a otvorenog teksta i vise. Maksimum mi je bio do 150.
Da nije bila ova telegrafija ja bih jos prvog meseca "skinuo" u vojsku.

Citat :
semsudin
Pozdrav zlatnik.Malo mi je nejasno kako to da kad ti smjena završi ideš u grad.Da li je to bilo da ideš po nekom zadatku npr.obavljanje nekih poslova u pošti ili neki drugi posao vezan za kasarnu.Znam da su određeni vojnici imali dozvole za stalni izlazak u grad ali su obavljali poslove u gradu kao što sam naveo.

Ne Semsudine, nisam doslovno mislio da sam uvek isao u grad odmah posle smene.
Da, bilo je i toga kada sam radio drugu smenu.
Mislim da su smene bile:
prva od 07:00 do 13:00
druga od 13:00 do 19:00
treca od 19:00 do 07:00
Najvise sam voleo ovu trecu, jer sam bio u drustvu sa celim svetom na radio-amaterskom podrucju.
Osim toga kada se ujutro smena zavrsi, niko te ne dira jer su svi na zanimanju, u spavaoni mrtva tisina, a ja spavam do 12 sati. Ponekad sam preskakao i rucak, pa sam se budio cak u 14:00 sati.
A sto se tice sluzbenih izlaska, to mi se desilo samo jednom. Uvece (negde oko 20:00 - 21:00 sati) su mi naredili da idem u Sentvid jer nekim slucajem desilo se da tamo nije bilo niko od vojnika koji bi odrzali vezu.

semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1287
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 4. julija Metelkova VP 1493/6   25.06.14 9:27

Blizu tvoje kasarne je postojao restoran ,PARTIZAN,gdje si mogao jesti kvalitetnu hranu za puno manje para nego u ostalim ugostiteljskim objektima.Ja sam kratko vrijeme bio u Šentvidškoj kasarni i moj svaki izlazak u grad je bio i posjeta tom restoranu kao i mnogo drugi vojnika koji su tu ulazili.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 4. julija Metelkova VP 1493/6   24.07.14 19:07

Na restauraciji bivše kasarne 4 juli moj poslodavac dobio je posao kao kooperant glavnom izvođaču radova GPG Grosuplje.Naš posao je bio svi radovi sa rigipsom i izolacije.Pošto je to bio državni projekat i plaćanje je bilo sigurno i upute su bile od našeg šefa da smo mi kao firma plaćeni po satima provedenim i da ne žurimo nego da smo tu tj.započneš posao pa odeš na kafu kod instaliranih aparata pa na drugo mjesto započneš itd.Uglavnom sa nama 5 radnika koji smo tu dolazili svako jutro iz baze nije imao niko ništa i na radilištu se ponašaj da se nešto radi.Jedini problem je kad treba te rigipsplate odnijeti na drugi ili treći sprat jer nisi sam tu i moraš ih nositi pažljivo.Bio je tu kran ali je on dizo teret samo za svoje radnike iz GPG.Jedan od poslovođa iz te firme je bio i moj drug iz Prokuplja intedantski ćato koji se je iznenadio otkud ja tu.Na moje pitanje  može li kranista podići naš teret rekao je može ali častiš kafom i kranistu pivom.Uz tu automat kafu pretresli smo sve te prohujale godine a nismo se vidjeli od 90-tih pa nadalje.Naravno kranista je dobio dva piva a nama je taj dan olakšan posao za nošenje tih rigips plata.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17795
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 4. julija Metelkova VP 1493/6   24.07.14 19:17

@semsudin (citat):
Na restauraciji bivše kasarne 4 juli moj poslodavac dobio je posao kao kooperant glavnom izvođaču radova GPG Grosuplje.

Na kojem dijelu bivše kasarne ste radili i što je bila (buduća) namjena objekta?
Odnosno, takav je danas?
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 4. julija Metelkova VP 1493/6   24.07.14 19:52

Kada smo došli raditi to je sve bilo raskopano i od naveženog materijala nisi se mogao ni kretatati kako treba a radnika je bilo ko u košnici svih profila.Pošto je ta kasarna bila kao pravokutnik tako je i naš posao odnosio se na sve paviljone u kojima smo izolirali cijevi nanovo postavljenog centralnog grijanja  u svim prostorijama.Uz objekte koji su postojali izgrađena je od željeznih konstrukcija nanovo zgrada sva u staklu i uz ovo što je renovirano a nije trpilo nikakve izmjene trebalo je da bude ETNOGRAFSKI MUZEJ mada tu danas ima svašta.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17795
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 4. julija Metelkova VP 1493/6   24.07.14 20:12

@semsudin (citat):
Uz objekte koji su postojali izgrađena je od željeznih konstrukcija nanovo zgrada sva u staklu i uz ovo što je renovirano a nije trpilo nikakve izmjene trebalo je da bude ETNOGRAFSKI MUZEJ mada tu danas ima svašta.

Lijepo ste to napravili...  Smile 

http://www.etno-muzej.si/

Na vrh Go down
goncz
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2015-09-02
Dob : 45
M(j)esto Lendava,

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 4. julija Metelkova VP 1493/6   04.09.15 13:22

@kotrok (citat):
Prekomanda iz Samobora, marec 1991 - avgust 1991, poveljnik voda zastavnik prve klase Šimunić Franjo, delo na telefonski centrali, v času vojne v Sloveniji...Je kdo iz mojega časa?
Da ima...davao sam stražu tamo 2.puta po 14 dana, prvo u vreme kao krajem januara 91, a zatim kao razvodnik straže krajem aprila 91...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 4. julija Metelkova VP 1493/6   Today at 3:56

Na vrh Go down

Ljubljana, kasarna 4. julija Metelkova VP 1493/6
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Ljubljana, kasarna Kodeljevo
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, intendanti VP 2265 86/87