FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vojničke čizme i žuljevi na nogama

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   17.03.14 15:46

Posto je svaki vojnik bar jednom u vojsci patio od zuljeva ovde mozemo razmeniti iskustva i patnje kroz koje smo prosli zbog njih. Pa izvolite.... Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2013-11-11
Dob : 49
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   17.03.14 20:27

Problem žuljeva sam riješio tako što sam poslušao savjet jednog starog vojnika.Odmah sam zadužio potpuno nove čizme i moglo se pretpostaviti da će biti žuljeva.Od njega sam dobio komade krpa za čišćenje oružja,onako neke fine svilenkaste i time bih omotao stopala i pete a preko toga čarape.Nijedan žulj nisam nisam imao cijeli vojni rok.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   17.03.14 20:46

Jesi li tako radio celi vojni rok ? scratch
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   17.03.14 23:24

Čizme treba znati nositi. Najbitnija je suha i čista čarapa te puder protiv znojenja. Nikada nisam imao nikakvih problema sa žuljevima a čizama sam se bogami nanosio.

Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   18.03.14 5:36

@pukovnik (citat):
Čizme treba znati nositi. Najbitnija je suha i čista čarapa te puder protiv znojenja. Nikada nisam imao nikakvih problema sa žuljevima a čizama sam se bogami nanosio.

Zato sto nisi bio vojnik. Mi smrtnici, smo dobijali 10 godina stare cizme, sa pricom kako ih treba samo mazati. Na prvom terenu su propustale vodu, bez obzira koliko si imalina na njih stavio.Koliko se secam niko nije imao problem sa zuljevima ali mokre noge su bile hronicni problem.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   18.03.14 15:00

Moji klasici i ja smo zaduzili nove cizme i mnogi od njih su kasnije imali problema sa zuljevima. Posle 15 dana su stigle nekakve nove experimentalne cizme u brojevima 43,5 i 44 .Svi koji su nosili ove brojeve su zaduzili i NIKO NIKADA nije imao problema sa nogama . Nisu propustale vodu,bile su udobne i malo lepse nego standardne. I sto je najvaznije imale su 1 gornji kais sto je bilo dobro zbog uzbuna jer su se brze vezivale. vojničina  Very Happy
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojnicke cizme i zuljevi na nogama   18.03.14 20:47

@sasa staza (citat):
Moji klasici i ja smo zaduzili nove cizme i mnogi od njih su kasnije imali problema sa zuljevima.
Posle 15 dana su stigle nekakve nove experimentalne cizme u brojevima 43,5 i 44 .
Svi koji su nosili ove brojeve su zaduzili i NIKO NIKADA nije imao problema sa nogama.
Nisu propustale vodu, bile su udobne i malo lepse nego standardne.
I sto je najvaznije imale su 1 gornji kais sto je bilo dobro zbog uzbuna jer su se brze vezivale. vojničina Very Happy 

Što je bilo kasnje sa tim eksperimentalnim čizmama.!?
Da li si ih negdje viđao, u novinama, internetu, uživo, tko ih je proizvodio....!!!???

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   18.03.14 21:10

To se desavalo u aprilu 91 god,vidjao sam ih samo kod mene u kasarni i nigde vise. Cuvam ih i dan danas jer sam ih doneo kuci posle prekomande i nista se nisu promenile. Mislim da ih je Borovo pravilo. Imale su dva modela,sa jednim kaisem i pertlama i samo sa pertlama. king  Basketball
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2013-11-11
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   18.03.14 21:25

@sasa staza (citat):
Jesi li tako radio celi vojni rok ? scratch

Samo prvih mjesec,dva
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   18.03.14 21:36

@sasa staza (citat):
To se desavalo u aprilu 91 god, vidjao sam ih samo kod mene u kasarni i nigde vise. Cuvam ih i dan danas...

Jesu li to neke posebne koje bi išle pod temu 'Nove uniforme i preustroj u JNA'?  scratch 
Pokušavam se sjetit koje bi mogle bit, pa mi trenutno ništa konkretno ne pada napamet.

Možeš ih kako slikat i stavit ovdje?
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   19.03.14 7:19

Ovaj model od 43.5 je imao ojacanje na prstima ,normalne pertle i gore jedan kais. Od kako smo ih zaduzili na svakih mesec dana smo popunjavali nekakve upitnike u vezi njih-udobnost,zuljevi,propustanje vode itd.Mislim da su trebale da se zamene sa starim modelom ali j...ga,ONO je upropastilo sve. A veci model je bio samo sa pertlama i nije imao nikakav kais i malo su lepse izgledale.Probacu da ih nadjem i slikam i normalno da stavim ovde. Laughing  lol!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojnicke cizme i zuljevi na nogama   21.03.14 19:41

@sasa staza (citat):
To se desavalo u aprilu 91 god, vidjao sam ih samo kod mene u kasarni i nigde vise.
Cuvam ih i dan danas jer sam ih doneo kuci posle prekomande i nista se nisu promenile.
Mislim da ih je Borovo pravilo.
Imale su dva modela, sa jednim kaisem i pertlama i samo sa pertlama. king  Basketball

Sasa Staza.
Ma preskoči mi glavnu stvar oko ovih novih - JNA čizama.!?
Kako si ti njih "donio kući" poslije prekomande.
Ovo kako ti kažeš "donio" nekako mi se čini da JNA ne poznaje termin uzmi i odnesi kući, he he he he...
Da nije bilo što drugo u pitanju.!?
Jer sumnjam da bi se JNA tek tako odrekla novih JNA čizama koje su još pod nekim testiranjem i o njima se vode nekakvi "upitnici" o njihovim karakteristikama.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   21.03.14 20:30

Druze KONTRA ADMIRALE-ako vam odam ovu tajnu morao bih da vas ubijem,ali posto sam lose volje to cu ovog puta izbeci i objasnicu. Krajem 91 kada sam prelazio u Sabac imalo je viska opreme u magacinima i tako sam ja nasao drugi par cizama.Ove nove sam stavio u transportnu vrecu i kao rezervne poneo kada sam posao u prekomandu.Niko me vise nije pitao za njih jer je pocelo ono s...e u bivsim severnim republikama i verovatno su izgubljeni spiskovi. Batine  Batine  Batine  Batine  Batine 

CIZMA GLAVU CUVA A CIPELA JE RAZBIJA
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojnicke cizme i zuljevi na nogama   21.03.14 20:33

@sasa staza (citat):
Druze KONTRA ADMIRALE- ako vam odam ovu tajnu morao bih da vas ubijem,ali posto sam lose volje to cu ovog puta izbeci i objasnicu.
Krajem 91 kada sam prelazio u Sabac imalo je viska opreme u magacinima i tako sam ja nasao drugi par cizama.
Ove nove sam stavio u transportnu vrecu i kao rezervne poneo kada sam posao u prekomandu.
Niko me vise nije pitao za njih jer je pocelo ono s...e u bivsim severnim republikama i verovatno su izgubljeni spiskovi. Batine  Batine  Batine  Batine  Batine 

CIZMA GLAVU CUVA A CIPELA JE RAZBIJA

Hvala što si mi spasio život.!!!!
Odmah sam posumnjao da bi se JNA tek tako odrekla čizama.
Na sličan način sam i ja iz JNA maznuo JNA čizme.!
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   21.03.14 20:42

Pocelo je ono -sto je pocelo i nikome vise nije bilo do treniranja strogoce od strane oficira. Tada u Sapcu smo gluvarili kao gluvi kucici po kasarni,niko nas nije terao nista niti ko pitao za nesto. Kada sam krenuo u prekomandu sa dve transportne vrece onaj strazar na kapiji me je samo pogledao ,vojnicki pozdravio i pozeleo sretan put. bounce  bounce  bounce  king  pale  pale  pale  pale  pale
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   21.03.14 21:28

@sasa staza (citat):
Ovaj model od 43.5 je imao ojacanje na prstima ,normalne pertle i gore jedan kais. Od kako smo ih zaduzili na svakih mesec dana smo popunjavali nekakve upitnike u vezi njih-udobnost,zuljevi,propustanje vode itd.Mislim da su trebale da se zamene sa starim modelom ali j...ga,ONO je upropastilo sve. A veci model je bio samo sa pertlama i nije imao nikakav kais i malo su lepse izgledale.Probacu da ih nadjem i slikam i normalno da stavim ovde. Laughing  lol!

Saša daj samo pogledaj što piše ispod čizme na samoj sredini,oznaka od tri slova ili broj ako ti se neda slikati.

sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   22.03.14 11:16

Moram ih danas naci,nisam imao vremena ovih dana. Kada nadjem ovaj predmet diskusije odmah kacim na forum. sunny  sunny  sunny
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   22.03.14 20:14

Žuljevi?  Što je to?  Laughing
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   22.03.14 20:17

To su one male izrasline na stopalima koje nastaju od tesne obuce i prljavih carapa ,ali mislim da to vec znas-druze Zagorac-. scratch  Sleep  confused  king  elephant  study  lol!
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   22.03.14 21:00

Vojničke čizme su svake krute prvih dana kad ih počneš nositi ali s vremenom postaju sve mekše i mekše pod utjecajem nanošenja kreme koja nije bila deficitarna.Jedino je mogao biti problem ako je neki vojnik imao malo veću nogu od dobivene čizme i tad je morao trpiti do vremena dolaska veće čizme tj.po mjeri.Sa mnom nije bilo košarkaša sportista tako da nisam vidio tih problema sa malim čizmama a veliki čovjek.
Na vrh Go down
ZAGORAC

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   23.03.14 11:07

@sasa staza (citat):
To su one male izrasline na stopalima koje nastaju od tesne obuce i prljavih carapa ,ali mislim da to vec znas-druze Zagorac-. scratch  Sleep  confused  king  elephant  study  lol!

Znam što su žuljevi,nikad nisam imao problema sa njima,zato sam i tako komentirao iznad. Wink
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   23.03.14 11:10

Ja znam da ti znas da ja znam....Skapirao sam ja sve-samo nas isprobavas ..... vojnik  vojnik  vojnik  vojnik  vojnik
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   23.03.14 11:19

@sasa staza (citat):
Moram ih danas naci,nisam imao vremena ovih dana.
Kada nadjem ovaj predmet diskusije odmah kacim na forum. sunny sunny  sunny

Čekamo slike eksperimentalnih JNA čizama.!!!???
Pa nije valjda da ih je tako teško pronaći, ne drže se one svugdje u kići.!
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   23.03.14 14:05

Negde sam ih ostavio,kao da su u bunaru-ne mogu ih naci. Ukljucio sam celu familiju u potragu za njima. scratch  scratch  scratch  scratch  scratch  confused  confused  confused  confused  confused
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   24.03.14 2:03

@ZAGORAC (citat):
Žuljevi?  Što je to?  Laughing

Nove cizme ? Sta je to?
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vojničke čizme i žuljevi na nogama   Today at 12:33

Na vrh Go down

Vojničke čizme i žuljevi na nogama
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Vojničke čizme i žuljevi na nogama
» PJEŠADIJA
» Vojničke priče
» Prva vojnička frizura i fotografija u JNA
» Karaule JNA - Slovenija