FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

karaula Džepište 89/90

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
dzigi.ki
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2014-10-18
Dob : 45
M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   25.10.14 20:43

@st.djole (citat):
da li se dobro sećam:Omer se zvao gazda...tamo odakle smo telefonirali,na tu kafanu misliš??
(ih bre i ja pitam kao da je u Džepištu bilo kafana deset....)
da telefonirali ma i žurke pravili....zvao se imer i njegov sin je služio vojsku kod mene u kikindi .
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter

Broj komentara : 45
Član od : 2014-03-24
M(j)esto sombor

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   25.10.14 20:44

da,Imer...kako je bilo na Džepištu kad ste vi postali najstariji....?
Na vrh Go down
dzigi.ki
Gušter
Gušter

M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   25.10.14 20:47

ma bilo je svašta neki su dobili žuticu pa i zkk. pa sam ga ja menjao od oktobra do januara
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter

M(j)esto sombor

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   25.10.14 20:49

@dzigi.ki (citat):
ma bilo je svašta neki su dobili žuticu pa i zkk. pa sam ga ja menjao od oktobra do januara
da,onaj kuvar je bio užasan...to je počelo još u toku leta..sećam se da smo imali velikih problema sa crevima...nije bilo ručka a da ti ne pliva bar jedna muva u njemu.....
Na vrh Go down
dzigi.ki
Gušter
Gušter

M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   25.10.14 22:50

@st.djole (citat):
@dzigi.ki (citat):
da,onaj kuvar je bio užasan...to je počelo još u toku leta..sećam se da smo imali velikih problema sa crevima...nije bilo ručka a da ti ne pliva bar jedna muva u njemu.....
Very Happy
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
Dob : 53
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   28.10.14 20:01

@st.djole (citat):
@dzigi.ki (citat):

To je još i dobro.....je li imao obje ruke?
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter

M(j)esto sombor

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   28.10.14 23:50

ma imao je obe ruke ali je bio neuuureeedaaannn..........
pre njega je bio neki iz Bosne...Vahid ili tako nešto..
ma to je bio gospodin čovek...kuhar i pol...
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
Dob : 53
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   29.10.14 21:20

@st.djole (citat):

Zamisli da nije imao jednu....kako bi radio punjenu papriku.. Very Happy Laughing Laughing
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter

M(j)esto sombor

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   30.10.14 9:41

@dojran (citat):
@st.djole (citat):

Zamisli da nije imao jednu....kako bi radio punjenu papriku.. Very Happy Laughing Laughing
onda bi imao pomoćnika....
a taj bi mogao odmah vaditi muhe iz tanjira....
Na vrh Go down
dzigi.ki
Gušter
Gušter

M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   30.10.14 20:00

kuvar se zvao suljo, iz bosne a posle njega dosao slovenac e taj je bio pravi kuvar stvarno je kuvao dobro
Na vrh Go down
st.djole
Gušter
Gušter

M(j)esto sombor

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   30.10.14 20:06

@dzigi.ki (citat):
kuvar se zvao suljo, iz bosne a posle njega dosao slovenac e taj je bio pravi kuvar stvarno je kuvao dobro
čekaj,a kako se zvao ovaj št nas je "razboleo"?
on je bio izmedju  Sulje i tog slovenca....?
ispravi me ako grešim
Na vrh Go down
Lala Basaid
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 288
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   31.10.14 12:20

dzigi.ki ja sam iz BASAIDA isto bio na karauli mozda smo se sreli u kikindi posto svaki dan dolazim radim u PRIMI . LALA BASAID
Na vrh Go down
dzigi.ki
Gušter
Gušter

M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   31.10.14 16:52

lala iz basaida,ja radim u renome-u prolazis pored radnje.kada si bio na karauli
Na vrh Go down
dzigi.ki
Gušter
Gušter

M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   31.10.14 16:54

@st.djole (citat):
@dzigi.ki (citat):
čekaj,a kako se zvao ovaj št nas je "razboleo"?
on je bio izmedju  Sulje i tog slovenca....?
ispravi me ako grešim
e taj je bio kratko nemogu da se setim
Na vrh Go down
Lala Basaid
Desetar
Desetar

Broj komentara : 288
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   31.10.14 17:58

dzigi.ki ja nisam bio na tvojoj karauli ja sam bio na KARAULI NIKOLIC na DOJRANSKOM JEZERU ja sam JAN. 1987 na obuci T.VELES od 15 maja do 15 jan.1988 pa kuci.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba

Broj komentara : 132
Član od : 2014-11-19
Dob : 46
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   23.11.14 22:17

Pozdrav za debarske granicare. Ja sam bio u granicnom vodu 89/90, a obisao sam sve karaule osim Strezimira. Na Dzepistu sam bio nekoliko dana oko 20. 8. 1990
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3318
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   23.11.14 22:23

@terrra (citat):
Pozdrav za debarske granicare. Ja sam bio u granicnom vodu 89/90, a obisao sam sve karaule osim Strezimira. Na Dzepistu sam bio nekoliko dana oko 20. 8. 1990
Nista manji pozdrav i za tebe,samo kako niko ne svrati iz moje generacije 73/74,ili bar da bio na Bitusi.Aj obradujme dasi bio bar ti na Bitusi Very Happy ,a za dobrodoslicu + Exclamation
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   23.11.14 22:28

Bio sam na Bitusi u septembru 90-te. Tu sam se ustvari i skinuo. I odatle imam neke fotografije.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3318
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   23.11.14 22:30

@terrra (citat):
Bio sam na Bitusi u septembru 90-te. Tu sam se ustvari i skinuo. I odatle imam neke fotografije.
E vec to me raduje,aj svrati na Bitusu,ima jako puno slika sto od prijatelja sa foruma sto od dopisnika iz Bituse cheers
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1218
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   22.01.15 0:45

@st.djole (citat):
a u isto to vreme,kod nas je bila smeštena ekipa inžinjeraca koji su postavljali neke tel.kablove uz granicu.iz Bitole,mislim.njihovi oficiri i vozači su spavali kod nas,jer karaula je bila nova i bilo je mesta
e,njihov vozač strpa ranjenog vojnika u pinc i bukvalno leteći stigne za mislim 1,5sata u Skopje...preživeo je sa nekoliko plastika uz nos...zalepili ga nekako,a vozač naravno dobio nagradno...
baksuzluk neki na Džepištu
Proveo sam jedan kratak period oko mjesec dana na Strezimiru u to vreme kazu kaznena karaula mislim pocetak 90 godine,a vecinu vremena sam proveo u Debru.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   22.01.15 14:09

@Kuhar-Debar. (citat):
@st.djole (citat):
a u isto to vreme,kod nas je bila smeštena ekipa inžinjeraca koji su postavljali neke tel.kablove uz granicu.iz Bitole,mislim.njihovi oficiri i vozači su spavali kod nas,jer karaula je bila nova i bilo je mesta
e,njihov vozač strpa ranjenog vojnika u pinc i bukvalno leteći stigne za mislim 1,5sata u Skopje...preživeo je sa nekoliko plastika uz nos...zalepili ga nekako,a vozač naravno dobio nagradno...
Proveo sam jedan kratak period oko mjesec dana na Strezimiru u to vreme kazu kaznena karaula mislim pocetak 90 godine,a vecinu vremena sam proveo u Debru.
 Kuharu, u koje vreme si bio u Debru? Ako si bio 90-te, onda se znamo. Ja sam bio u granicnom vodu. Jel' ti je poznat desetar sa Strezimira, moj klasic, Karsic Mustafa?
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   23.01.15 1:57

@terrra (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):
@st.djole (citat):
 Kuharu, u koje vreme si bio u Debru? Ako si bio 90-te, onda se znamo. Ja sam bio u granicnom vodu. Jel' ti je poznat desetar sa Strezimira, moj klasic, Karsic Mustafa?
U Debru sam bio od Septembra 89 do juna 90 kada sam se skinuo,ne sjecam se tog desetara jer sam malo vremena proveo tamo,ako si bio u granicnom vodu sigurno smo se vidjali jer oni su imali spavaonu preko puta nas intedanata i vozaca,koja si ti klasa bio i dali se secas negog od kuhara,pozdrav.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   23.01.15 15:15

@Kuhar-Debar. (citat):
@terrra (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):
@st.djole (citat):
U Debru sam bio od Septembra 89 do juna 90 kada sam se skinuo,ne sjecam se tog desetara jer sam malo vremena proveo tamo,ako si bio u granicnom vodu sigurno smo se vidjali jer oni su imali spavaonu preko puta nas intedanata i vozaca,koja si ti klasa bio i dali se secas negog od kuhara,pozdrav.
Bio sam u granicnom vodu od januara do septembra 1990. Pored kuhinje su bile prostorije za strazu. Tu sam proveo dosta vremena. Jedno vreme, oko mesec dana sam bio brica, berberin, u onoj drugoj zgradi kod veze i one male kantine. Od kuvara se secam samo jednog debeljuskastog Zagorca ili Podravca. Ne znam mu ime. Da li je sa vama bio i doktor Ristevski, mladji vodnik? Da li si bio tu kad su bili pesadinci iz  Bitole u satorima u  sumici? Pisi cega se secas, jer si samo ti na ovom forumu iz tog vremena. Pozdrav!

terrra: komentar modifikovan dana: 28.01.15 16:26; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   23.01.15 23:39

@Kuhar-Debar. (citat):
@terrra (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):
@st.djole (citat):
Lijepo da si se opet javio,izgleda da smo proveli dosta vremena zajedno u toj kasarni vjerovatno se i vidjali cesto a tog sto spominjes kuhara vjerujem da je to bio glavni kuhar Nedeljko Babic sa kojim sam proveo dug period,ako mozda slucajno imas neku sliku iz tog vremena postavi je a ja imam nekoliko pa cu ih postaviti kada budem mogao.Iz granicnog voda se najvise sjecam jednog momka mislim da je bio crnogorac i mislim da su ga zvali Tajson,zajedno smo vise puta dizali tegove dole na poligonu,pozdrav.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   23.01.15 23:41

Tog Ristevskog se nesto ne sjecam a sto spominjes te iz Bitole pjesadince nisam siguran da sam tad tu bio.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: karaula Džepište 89/90   Today at 12:40

Na vrh Go down

karaula Džepište 89/90
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» karaula Džepište 89/90
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Ohrid VP 7059/9, pa Gevgelija VP 8628, karaula Golubac
» Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica
» Karaula "Božidar Crnatović - Besko" 1986/1987 - 28. granični odsjek Prizren