FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

KARAULA KRVAVI POTOK

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Dime Todorovski
Gušter
Gušter

Broj komentara : 35
Član od : 2014-03-24
M(j)esto Skopje, Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Sat Mar 29, 2014 1:10 am

Ja sam bio Komandir karaule Krvavi Potok u periodu 1988 godine do jula. 1991 godine. Zivio sam u Kozini. Moja i jos pet karaule su jedini ostali pod JNA, za vreme rata u Slovenii. Ucestvovao sam u izvlachenje poginulih na karaule Skofie. Inace, bez obzir sto se zove Kravi potok, to je jedno prelepo mesto. Imali smo odlicnau saradnja sa meshtanima, zato i dok je bio rat, branilu su nas komshii. Inace mogu da se pofalim da smo bili drugi u Ljubljanskom korpusu po hvatanje ilegalaca. I one slike koi su na zidu sekam se uradio ih je destar DESPOT DUSKO iz Vojvodine. Ima jos jedna slika nacrtana na celom zidu u kancelarii komandira, zove se "BORBA PETLOVA" Voleo bi neko ko je bio na Krvavi potok da se javi. Pozdrav svima!!!
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Sat Mar 29, 2014 2:28 am

Druže Todorovski, drago mi je da se je javio neki KK. Napišite još neka prijatna iskustva sa života na karuli. Ovde smo zasad samo vojnici, a možda bi bilo zanimljivo čuti i sa ''druge strane''

Pozdrav sa bugarske granice.

Pero
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: KARAULA KRVAVI POTOK   Sat Mar 29, 2014 7:40 pm

@Dime Todorovski (citat):
Ja sam bio Komandir karaule Krvavi Potok u periodu 1988 godine do jula. 1991 godine. Zivio sam u Kozini. Moja i jos pet karaule su jedini ostali pod JNA, za vreme rata u Slovenii. Ucestvovao sam u izvlachenje poginulih na karaule Skofie. Inace, bez obzir sto se zove Kravi potok, to je jedno prelepo mesto. Imali smo odlicnau saradnja sa meshtanima, zato i dok je bio rat, branilu su nas komshii. Inace mogu da se pofalim da smo bili drugi u Ljubljanskom korpusu po hvatanje ilegalaca. I one slike koi su na zidu sekam se uradio ih je destar DESPOT DUSKO iz Vojvodine. Ima jos jedna slika nacrtana na celom zidu u kancelarii komandira, zove se "BORBA PETLOVA" Voleo bi neko ko je bio na Krvavi potok da se javi. Pozdrav svima!!!

Dime Todorovski,
Pretpostavljam da su to ove slike na zidu karaule koje pominjes.

Posto si dugo vremena bio tamo "na licu mesta" zamolio bih te da pronadjes i objavis lokacije karaula tvog odseka koje su mi problem da ih pronadjem: Orlek, Beka, Osp; bilo da ih obelezis na mapi, bilo da napises koordinate; olaksace mi posao pronalazenja slika.

Podrazumeva se da ocekujemo i interesantne postove i price o tvom sluzbovanju na karauli.

Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: KARAULA KRVAVI POTOK   Sat Mar 29, 2014 8:37 pm

Kako imamo nešto podataka o istoimenoj karauli odvajamo je kao zasebnu cijelinu.

Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: KARAULA KRVAVI POTOK   Sun Mar 30, 2014 4:50 pm

Ja sam bio Komandir karaule Krvavi Potok u periodu 1988 godine do jula. 1991 godine.
Zivio sam u Kozini.
Moja i jos pet karaule su jedini ostali pod JNA, za vreme rata u Slovenii.
Ucestvovao sam u izvlachenje poginulih na karaule Skofie.
Inace, bez obzir sto se zove Kravi potok, to je jedno prelepo mesto.
Imali smo odlicnau saradnja sa meshtanima, zato i dok je bio rat, branilu su nas komshii.
Inace mogu da se pofalim da smo bili drugi u Ljubljanskom korpusu po hvatanje ilegalaca.
I one slike koi su na zidu sekam se uradio ih je destar DESPOT DUSKO iz Vojvodine.
Ima jos jedna slika nacrtana na celom zidu u kancelarii komandira, zove se "BORBA PETLOVA" Voleo bi neko ko je bio na Krvavi potok da se javi.
Pozdrav svima!!!

Dime Todorovski.
Dobro došao na stranice F.B.P.N. JNA.!!!

Ovo te moram pitati.!?
Kažeš ovo: "Inace mogu da se pofalim da smo bili drugi u Ljubljanskom korpusu po hvatanje ilegalaca.
Dime, pošto si kao komandir karaule "Krvavi potok" bio u dodiru sa više informacija nego obični vojnici da te ovo pitam.!?
Da li znaš koja je karaula u "Ljubljanskom korpusu" imala naj više hvatanja ilegalnih prelaznika.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
SZ
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2014-03-31

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Tue Apr 01, 2014 11:53 pm

@Kemo Specijalac (citat):

Dime Todorovski,
Pretpostavljam da su to ove slike na zidu karaule koje pominjes.

Posto si dugo vremena bio tamo "na licu mesta" zamolio bih te da pronadjes i objavis lokacije karaula tvog odseka koje su mi problem da ih pronadjem: Orlek, Beka, Osp; bilo da ih obelezis na mapi, bilo da napises koordinate; olaksace mi posao pronalazenja slika.

Podrazumeva se da ocekujemo i interesantne postove i price o tvom sluzbovanju na karauli.

Meni se čini da ovo nije karaula "Krvavi Potok"....Bio sam neki dan....

Na vrh Go down
Dime Todorovski
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Wed Apr 02, 2014 1:02 am

Ovo je sigurno, 120 % karaula Krvavi Potok, mada je sad zapustena, proslo je 20 godina. Mnogo je generacija vojnika i staresina proslo u tu karauli. Opet ponavljam da sam imao izuzetnu suradnju sa susedima. Posebno bih napomenio Zorko i Srecko. I dan danas se cujemo. Kad je bio rat, oni su sprecili da nam iskluce struju, vodu i telefone. Cak je kuchi Zorka vodili smo pregovare sa TO Slovenije. Ali ta saradnja je trajala nekoliko godina u nazad. Vise puta su seljani zvali da e muva neki ilegalac  u Nasirec, Krvavi Potok.
Dan prije rata, 24,juna 91 ja sam pio pivo sa Komandirom policije na preminu. Dogovorili smo se da oni postve svoju zastavu i tablu, a nasa (SFRJ) da ostane. I tako dok se svuda ratovalo, mi smo pili hladno pivo. Ama jebi ga, neko  je prijavio u Kopru i dosli su specijalce. Bila neka vrucina, a vidim lezi jedan policajac koji me dva puta kaznio. To mi je bilo milo. Onda pregvori, a moja kolega sa brda postavi bestrzajan top, ama bez mne. I ja ga zovem i pitam ga jel spremno, a on mi odgovara nisanim u pepeljaru koamndira policije. I tako onda dosli haubicki divizion iz istrice i polocajce su povukli.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: KARAULA KRVAVI POTOK   Wed Apr 02, 2014 6:12 am

Dime Todorovski.
Nikako iz tebe izvući traženi odgovor.!?

Kažeš ovo: "Inace mogu da se pofalim da smo bili drugi u Ljubljanskom korpusu po hvatanje ilegalaca".
Dime, pošto si kao komandir karaule "Krvavi potok" bio u dodiru sa više informacija nego obični vojnici da te ovo pitam.!?
Reci mi koje su 3 karaule u "Ljubljanskom korpusu" imala naj više hvatanja ilegalnih prelaznika.

1. mjesto ?
2. mjesto je tvoja karaula Karaula Krvavi potok.
3. mjesto ?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18494
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Wed Apr 02, 2014 6:21 am

Je li postojala neka okvirna kvota ilegalaca koja se morala uloviti?

Kao tjedna ili mjesečna norma?

Da ne bi viši nadređeni ili netko prigovarao da se ništa ne radi...
Na vrh Go down
Dime Todorovski
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Thu Apr 03, 2014 12:35 am

Lakse malo Admine!!
Treba vremena da se setim. Od 1991 gdine do 2011 godine prosao sam 5 (pet) ratova. Slovenija, Hrvatska, malo u Bosni, u Makedonii a slag je bio Avganistan. Da vas podsetim: Tito je ucestvovao u dva rata pa ostao Predsednik i jos stoi na moju karaulu, a ja pet.
Inace po ilegalaca redosled je:
1. Sentilj,
2. Krvavi Potok,
3. Lipica...
Nije bilo norme za hvatanje ilegalaca, ali bilo je dobro uhvatiti sto vise. To je bilo kao neki dzoker kad neko dojde u kontroli. U proseku smo hvatali po dva ilegalaca dnevno. Mi ih uhvatimo, policija ih preuzme, sud ih kazni i oni opet na granicu. Bilo je to jada i beda, iz istocnih zemalja. Ali jebi ga, to ti je to.
Kod moih suseda karaule T.Tomsic i Beka hvatali su jedan do dva godisnje i to je bilo opsto veselje, slikanje... Cak su moji vojnici i razmenjvali jedan ilegalac za gajbu piva.ha ha. To ti je saradnja.
A gde je ona mapa da obelezem karaule, a evo redosled:
1. Tone Tomsic,
2. Krvavi Potok,
3. Beka, smo je zvali ali ime od nekog narodnog heroja,
4. Osp.
5. Plavlje,
6. Skofije,
7. Bozici,
8. Hrvatini
0. Debeli rtich, nijr bilo karaula, bilo je vojno odmaralste i nase omiljeno mesto. Inace cela granica je bila oko 30 tak kilometra, ja sam obezbedivao 1920 metara od GK 80.15 do GK 82
Jel ste sad zadovoljni!!!
Pozdrav!!!! Smile

Na vrh Go down
Dime Todorovski
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Thu Apr 03, 2014 12:39 am

I kad ke da dobijem cin, jos  sam guster. Guster sam bio daleke 1986 godine....
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Thu Apr 03, 2014 12:43 am

A gde je ona mapa da obelezem karaule...

Pozdrav Dime, ovdje ti je karta s karaulama:

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1170p180-karaule-jna-slovenija

Na forumu se napreduje brojem postova, sa 50 ćeš bit džomba, sa 100 razvodnik, itd...  Smile 
Nema protekcije nikome po tom pitanju...  Very Happy
Na vrh Go down
Dime Todorovski
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Thu Apr 03, 2014 1:00 am

Rekao sam ja ono o Tito. Ja sam sad zastavnik I klasa, pa dal ce docekam zastavnik II klase.
Pozdrav.
Laku nok  Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Thu Apr 03, 2014 1:21 am

Rekao sam ja ono o Tito. Ja sam sad zastavnik I klasa, pa dal ce docekam zastavnik II klase.

Dime, izgledaš mi ljut...  Smile 

Ovdje ti je sve o rangovima na forumu, tj. forumskim činovima:

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t246-novi-rangovi-na-forumu

Ima na forumu još starješina, i to do čina bivšeg aktivnog pukovnika.
I svi su uredno počeli s pisanjem kao gušteri.  Very Happy
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: KARAULA KRVAVI POTOK   Thu Apr 03, 2014 1:07 pm

Lakse malo Admine!!
Treba vremena da se setim.
Od 1991 gdine do 2011 godine prosao sam 5 (pet) ratova.
Slovenija, Hrvatska, malo u Bosni, u Makedonii a slag je bio Avganistan.
Da vas podsetim: Tito je ucestvovao u dva rata pa ostao Predsednik i jos stoi na moju karaulu, a ja pet.
Pozdrav!!!! Smile

Dime Todorovski - zastavniče I klase.
Ma mi smo strpljivi ali smo se zabrinuli za tebe gdje si nestao, he he he he.....

Imao si naj krvaviju karaulu na prostoru bivše Jugoslavije.!!
Za nešto krvavije još nisam čuo.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: KARAULA KRVAVI POTOK   Thu Apr 03, 2014 1:12 pm

Rekao sam ja ono o Tito.
Ja sam sad zastavnik I klasa, pa dal ce docekam zastavnik II klase.
Pozdrav.
Laku nok Evil or Very Mad

Druže Dime Todorovski - zastavniče I klase.!
Evo ja bi ti poklonio moj čin ako generalštab to prihvati i ako tebi to što znači.

Po imenu i prezimenu i po pisanju vidim da si iz Makedonije.
Sjetih se nečega da te pitam, je li ti stvarao problem jezik u komunikaciji sa Slovencima koji su živjeli oko karaule ili su bili u doticaju sa karaulom "Krvavi potok".!?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Thu Apr 03, 2014 4:07 pm

Pozdrav za Dimeta,

redosled:
1. Tone Tomsic,
2. Krvavi Potok,
3. Beka, smo je zvali ali ime od nekog narodnog heroja,
4. Osp.
5. Plavlje,
6. Skofije,
7. Bozici,
8. Hrvatini

Jedno pitanje...nije iz razloga da tebe dopunjujem i ispravljam, vec da proverim da nisam ja opet negde pogresio u imenovanju i postavljanju slika karaula Smile

gde je u ovom spisku karaula u mestu Mihele/Nasirec; (vojnici su je zvali Vencekov Mlin)

ovde su njene slike koje sam nasao na internetu i objavio u temi...
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1170p150-karaule-jna-slovenija#55729

Sto se tice lokacija karaula za koje sam te pitao, ne moras se muciti da obelezavas na onoj mapi; sasvim je dovoljno da nam posaljes ovde link sa Google mape; mogu ti u PP poslati kako se to radi...

npr. lokacija tvoje karaule Krvavi Potok je na ovom linku: http://goo.gl/maps/qPu8t

ukoliko postoji snimljena fotografija, takodje se prikazati :

Na vrh Go down
Dime Todorovski
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Thu Apr 03, 2014 11:09 pm

Karaula Vencekov Mlin, nije bila u nas bataljon  odnosno granicni odred prije Kozina, a kasnije Snezana.  Sto se odnosi na sela MIhele i Nasirec kao i Krvavi potok bili su u zoni karaule Krvavi potok.
Nek me ostali izvinu, ali s ciljem da skupim koi post vise, odgovaram samo na jedno pitanje Smile 
P.S. Hvala druze KONTRA -ADMIRAL za poklon cina, ali ja ne bi u oficere  Smile  Smile  
Znati onu izreku: Sta vojnik ne sme da kazhe, oficer mu ne dolikuje, to kaze podoficer, atek zastavnik I klase, ehhe...
Pozdrav svima!!!
Na vrh Go down
Dime Todorovski
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Thu Apr 03, 2014 11:10 pm

Admine gde si nasao ovu sliku,  http://goo.gl/maps/qPu8t, ode moja plinska stanica Sad
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Thu Apr 03, 2014 11:37 pm

Admine gde si nasao ovu sliku,  http://goo.gl/maps/qPu8t, ode moja plinska stanica Sad

Na Google Maps...poceo je da radi Google Street View za SLoveniju, tako da su mnoge ulice obuhvacene.

S obzirom da su mnoge karaule na tom odseku bile u naseljenim mestima ili blizu, imamo srece da danas mozemo da ih vidimo na Google fotografijama; tako da mozemo da vidimo tvoju karaulu Krvavi Potok iz raznih uglova;

Kad budes imao vremena napisi malo o zgradama karaule Krvavi Potok - je li ova druga zgrada bez osmatracnice bila magacin, trpezarija?

Sto se tice karaule Mihele/Nasirec (Vencekov mlin) - cudno mi je da se ona nalazi u rejonu sela Mihele, a nije ti poznata.
Meni je cudno da je relativno daleko od same granice.
Verovatno je napustena pre tvoje sluzbe.
Ili su je zvali nekako drugacije.

njena lokacija je ovde: http://goo.gl/maps/80h0X ; blizu sela Mihele, zapadno na putu ka selu Beka

na mapi se na tom mestu nalazi ova fotografija:

Na vrh Go down
Dime Todorovski
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Thu Apr 03, 2014 11:58 pm

U pravu si. Ta karaula je bila odavno napustena. U Beka negde 1980 godine izgradena e nova karaula "BEKA" i tada ceo personal je presao od karaule Mihele na karaulu Beka.Posle toga nije bila u funkcii, osim za oni GRANICARE koi su spavale tamo, dok su bili na sluzbi Smile
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Fri Apr 04, 2014 12:32 am

I kad ke da dobijem cin, jos  sam guster. Guster sam bio daleke 1986 godine....

Dime ne sekiraj se.

Ja sam ovde ne zbog nekog broja napisanoga, ne zbog nekog imaginarnog čina, ne zbog neke forumske reputacije, nego da se preko interneta družim sa dobrim ljudima, da se malo odkačim od svakodnevnih problema i da podeli iskustvo kako je bilo nekada služiti JNA. Kao što vidiš nije bilo svima isto. A ponekad ima i nešto zanimljivije, kao recimo o hrani i sličnim civilskim užitcima.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Fri Apr 04, 2014 12:47 am

@Max Blitz (citat):
Je li postojala neka okvirna kvota ilegalaca koja se morala uloviti?

Kao tjedna ili mjesečna norma?

Da ne bi viši nadređeni ili netko prigovarao da se ništa ne radi...

Max, nije bilo kvota, moralo se SVE pohvatati što je htelo preči ilegalno preko granice.

U okviru naše komande najviše prelaženja granice je bilo blizu graničnog prelaza. Tamo kde sam ja bio nije bilo nikakvih prelaza koje bi mi primetili. Recimo zimi bi ostali tragovi, ali toga nije bilo. Bili smo isuviše visoko i bogu iza nogu. IPAK neko je morao da čuva i taj deo granice.

Ove karaule što jih je naveo Dime su bile sve blizu graničnih prelaza. Potraži po mapi. Što je bilo više i nedustupačno, manje je bilo prelaza. A i da hočeš neki put ne možeš da pokrivaš svaki metar terena.

Niko nam nije prigovorio da nismo nikoga uhvatili, KK je poneki put pogledao dvogledom na deo terena koji se video sa karaule dok je bio sneg, ništa se nije videlo, osim da smo MI bili tamo. Na ''mojoj'' karauli nismo primetili nikakav prelaz.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Fri Apr 04, 2014 4:19 am

@Pero™ (citat):
Max, nije bilo kvota, moralo se SVE pohvatati što je htelo preči ilegalno preko granice.

He,  da ste vi na istočnoj granici uhvatili sve, kao što kažeš, Dime i Vojnik Graničar na zapadnoj ne bi imali posla.  Smile 

Ispada da smo Italiji i Austriji besplatno čuvali granice od ilegalnih useljenika.
Baš zanimljivo.  Very Happy 

Koliko je uopće bilo prebjega na Zapad s jugo državljanstvom, ako ih je bilo (80-tih)?
(Ne znam je li bilo potrebe tako prelaziti granicu kad smo mogli gdje god.)

Kriminalci su imali svoje metode, oni prelaze preko civilnih cestovnih prijelaza kao i svi ostali.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: KARAULA KRVAVI POTOK    Fri Apr 04, 2014 9:40 am

@Pero™ (citat):
@Max Blitz (citat):

He,  da ste vi na istočnoj granici uhvatili sve, kao što kažeš, Dime i Vojnik Graničar na zapadnoj ne bi imali posla.  Smile 
Ispada da smo Italiji i Austriji besplatno čuvali granice od ilegalnih useljenika.
Baš zanimljivo.  Very Happy
Koliko je uopće bilo prebjega na Zapad s jugo državljanstvom, ako ih je bilo (80-tih)?
(Ne znam je li bilo potrebe tako prelaziti granicu kad smo mogli gdje god.)
Kriminalci su imali svoje metode, oni prelaze preko civilnih cestovnih prijelaza kao i svi ostali.

To sam se ja uvijek pitao.!
Pa zar je moguče da je Jugoslavija bila tako "šuplja" na istoku pa je toliko ljudi ilegalno ulazilo u Jugoslaviju i pokušavalo ponovno ilegalno prijeći zapadnu granicu Jugoslavije tj. izići iz iste.!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: KARAULA KRVAVI POTOK   Today at 11:16 am

Na vrh Go down

KARAULA KRVAVI POTOK
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/4Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Karaule JNA - Slovenija
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Ohrid VP 7059/9, pa Gevgelija VP 8628, karaula Golubac
» Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica
» Karaula "Božidar Crnatović - Besko" 1986/1987 - 28. granični odsjek Prizren