FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

vojna bolnica Skoplje VBS

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 426
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: vojna bolnica Skoplje VBS   28.04.14 14:51

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   28.04.14 14:52

Na vrh Go down
stanislavk
Gušter
Gušter

Broj komentara : 88
Član od : 2013-04-29
Dob : 49
M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   28.04.14 18:42

bio tamo dva puta , davao krv ...
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18531
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   28.04.14 21:09

Jedna c/b...

Na vrh Go down
oficir s ruzom
Gušter
Gušter

Broj komentara : 66
Član od : 2012-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   28.04.14 21:29

slike su predivne
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   28.04.14 21:30

@oficir s ruzom (citat):
slike su predivne
Imaš upozorenje pred isključenje od 24h.

GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   28.04.14 21:31

@oficir s ruzom (citat):
slike su predivne

To se zove HIPERAKTIVNOST. (svakom loncu poklopac).
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18531
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   29.04.14 3:31

Bivša vojna bolnica u Skoplju danas je Gradska opća bolnica '8. Septemvri' (Градска oпшта болница '8-ми Септември').

http://www.bolnica.org.mk/

Na vrh Go down
Slobodan.
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 353
Član od : 2014-04-28
Dob : 46
M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   29.04.14 4:06

Secam se vojne bolnice i tamosnjih doktora.Poslali su me kod psihologa na razgovor ...zbog mojih burgija. Very Happy
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   30.04.14 16:25

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   30.04.14 16:27

Na vrh Go down
Senad
Džomba
Džomba

Broj komentara : 128
Član od : 2012-12-03

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   12.05.14 19:54

Bio sam tamo nekoliko dana ležao na očnom odjelu operirala me dr. Partalova tada vrlo poznati i kvalitetni stručnjak, mislim da nije bila vojno lice mada neki liječnici jesu, čak i medicinski tehničari!!
Moram priznati da je u ono vrijeme bila vrlo kvalitetna ustanova i dosta dobro sređena imala je vrlo kvalitetan kadar ali i odjele primjerene vremenu, sasvim uređene!
Na vrh Go down
paketije
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2016-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   07.03.16 9:03

Bolnicu su gradili Japanci, poslije katastrofalnog skopskog potresa, 1963.Imala je 3 kata pod zemljom.Na zadnjem katu je bila kantina.Iza zgrade je bio predivan bolnicki park, a sa desne strane, garnizona ambulanta, mikrobioloski laboratorij,i garnizoni stacionar..Paralelna zgrada sa bolnicom (iza nje ), je bio vojni sud, i regrutni centar, a 300 metara dalje gradski bazen.Vojnici su se mogli kretati kilometar u radijusu, bez izlazne dozvole
Na vrh Go down
čilezenica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2016-03-11

KomentarNaslov komentara: Ove slike su predivne jer su me podsjetile kad sam davno sluzio vojni rok u vojnoj bolnici klasa 82/83 gdje sam proveo najljepse dane svoje mladosti. Mnogo uspomena me veze za ovo mjesto i podsjecaju ove slike. Volio bih da se jave i ostali koji su sluzil   11.03.16 20:45

@saban (citat):
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 355
Član od : 2013-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   11.03.16 21:15

@čilezenica (citat):
@saban (citat):

pozdrav cilezenica, mi smo generacija, jednom sam bio u vojnoj bolnici samo posjeta kratka lijecniku a sluzio sam nedaleko u Goce Delcev
Na vrh Go down
čilezenica
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   12.03.16 17:19

@humka83 (citat):
@čilezenica (citat):
@saban (citat):

pozdrav cilezenica, mi smo generacija, jednom sam bio u vojnoj bolnici samo posjeta kratka lijecniku a sluzio sam nedaleko u Goce Delcev
ja sam radio na centrali vojne bolnice komandir mi bio zastavnik mališa gojković tako da mi je bilo super bilo djevojki samo za pouelit izlasci svaki dan osoblje v b bilo samnom super svi trazili brojeve za izlaz preko mene ostao u kontaktu sam sa kolegom- uredio dp
Na vrh Go down
čilezenica
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   21.03.16 21:23

Pozdrav za sabana jesil ti autor ovih prelijepih slika vojne bolnice ako imaš još koju objavi ih unapred puno hvala.
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 41
Član od : 2016-03-28

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   28.03.16 23:28

naletio slucajno na forum, vidim ovu temu, i morao sam da se registrujem...sluzio vojni riok u vbs klasa 88/89...bilo je prelepih dana tamo...preko puta bila trafiika i kafic u podrumu zvani daj dam (bio konobar denis)...dozvolu za izlazak u grad smo imali uvek kod sebe, i kada odradis svoju smenu niko te vise ne pita nista mozes gde hoces...bilo nas je iz raznih krajeva ex yu... jedini mi u vbs smo mogli da nosimo uprtace na cipele u celoj 3. armiji.....secam se kada je dolazio u privatnu posetu komandant arimje (zena mu bila u bolnici) i pripadne mene (posto sam radio na prijavnici tada) da ga sproedem do odela gde je ona, a u to vreme vojnik da sretne generala i to jos komandanta armije je bilo skoro nemoguce, tom prilikom sam se debeleo uprpao, na kraju se izpostavilo da nije bilo razloga za tim.. ali greske nisu bile dozvoljene.... kada se rastajala moja klasa plakali smo svi ukljucujuci i zastavnika, koji nam je bio komandir...a uvek nas je grdio da smo najgora klasa, haha...e da nedaleko od nas je bila srednja skola, pa su nam devojke cesto dolazile i pravile nam drustvo na klupama ispred bolnice...bilo je tu i zaljubljivanja i svasta nesto.. ako ima neko iz te klase voleo bih da se javi....
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   29.03.16 12:55

maxim.69,dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   29.03.16 20:29

@čilezenica kada sam ja bio vise nije bilo toga zastavnika, verovatno je otisao u penziju, bio je kapetan ako se dobro secam nikolic crn naocare nosio, bio prilicno strog.. nekoliko dana sam radio na centrali pa znam kako je to izgledalo, svi na vece traze nulu da zovu u grad, najbolje je bilo kada traze sestre nulu, ali uslov je bio kafa... tako da sam isao na kafe cesto po odelima.... hahaha... bilo zanimljivo...
Na vrh Go down
čilezenica
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   30.03.16 21:53

Pozdrav za maxim69 ja bih mogao da napičem roman što se tiče vojne bolnice.Ja sam prvo bio u Đorđe Petrov pa moja klasa je izvršila preseljenje u Maršal Tito dok se uđe u kasarnu desno bio puk veze VP 5812-3C.I poslje obuke dobijem prekomandu u vojnu bolnicu tu su samo bile štele i tu sam ostao 9 mjeseci kada sam krenuo kuči to je haos.Mogu da ti samo kažem jedno od najljepših uspomena u mom životu.O ženama bih ti moga komentarisat do jutra zastavnikov lokal bio 511 i ja nisam obračao pažnju kad on na vrata a ima šta da vidi bio krevet u centrali i mi doveli neke ženske kad je on pobudalio i nakraju ništa.A odmah niže bila ginekologija tu je bilo svašta po odjelima bilo medicinskih sestara a u kantini radila jedna Esma jedan moj zemo je oženio.I tako bilo je svašta
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   30.03.16 23:26

kasnije toga kreveta nije bilo na centrali, a kap je bio strog... zena je bilo, svako vece su dolazile devojke koje su isle u srednju skollu blizu nas, preko dana jos dogovorimo vecernje druzenje, posto su na odmoru dolazile do nas...a meni bilo zgodno posto sam 3 meseca radio na ulazu (kapiji) na poliklinikci...pre nego sto cu ja doci u vbs dosle mlade med sestre..eh koliko sam noci sa njima proveo...bila je prica da se neko od vojnika pre nas ozenio, tj zabavljao se sa jednom sestrom i kada se skidao otisao nije joj se ni javio, i ona otisla za njim u zadar, vise nije vratila kasnije se javio da je ozenio nju....kanitne vise nije bilo tada, pa smo pilu u kaficu preko puta (daj dam) uh jedva sam se bio navikao na skposko pivo...ja sam dosao iz vranja u prekomandu u vbs, i proveo tu osam meseci...najtezi deo mi je bio obuka u vojnoj policiji u marsalki, posto sam je morao proci da bi radio na prijavnici.. to je trrajalo 20 dana.....prosle godine sam bio u sk poslovno, i mislio da se provezem pored bolnice, ali nisam mogao da uklopim sve u jedan dan nikako...ako opet budem isao, moracu proci da vidim kakko sada izgleda...

tada je bio nacelnik puk dr kosta sekulovski..

najjaci lik je bio zastavnik paunovic, bio glavni za postu u bonici...koliko sam mu samo puta doneo litu vina i vode u postanskoj torbi... moj zastavnik je bio vlahovic lud kao struja, mozda je bio i tada kad si ti bio?
Na vrh Go down
čilezenica
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   31.03.16 19:47

Pozdrav vidiš kako je lijepo kada se razmjene uspomene jer stvarno me puno veže uspomena.Ja neznam dali je u to vrijeme navračala jedna Snježana Nikolovska ja sam dugo snjom bio u vezi jer je ona ganjala vojsku.Ja se sječam tog zastavnika a neznam jel bio tad Zoran Nikolovski on je građ.lice održavao centralu a spavaona nam bila u sklopu auto parka.Samnom je bilo vojnika koji su za lovu dolje u mrtvačnici oblačili mrtvace.Ja sam poslje služenja dva puta išao u skoplje malo je falilo da se ne oženim.Na prvom spratu bila hirurgija i tu je radila sestra lidija malo smo se gotivili.Ja isad imam kontakt sa jednim beograđaninom on živi u Pragu a reditelj je sa Emirom Kusturicom bili smo zajedno u v.bolnici.
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   01.04.16 0:53

da uvek je lepo razmeniti uspomene na ta divna vremena...i jos sa nekim ko je sve to prosao....

ne secam imena ali jedna je dolazila cesto u bolnicu kao da lezi (glumila da je bolesna skoro svakih mesec dana), cerka od nekog zastavnika bila, pa se druzila sa vojskom, kad ona dodje svi za cas saznamo, onda se pravi spisak ko ce prvi na druzenje, haha..

ja nisam imao veze sa njom, posto sam imao devojku zvala se vesna navracala cesto do mene na prijavnicu kad joj je odmor u skoli i tako se spandjali (bio sam ozbiljno razmatrao da je zenim), svaki dan se vidjali, ja isao kod nje u stan za vikend kad njeni odu negde itd, dugo vremena smo se jos culi kada sam otisao kuci..

mislim da znam o kojoj je lidiji rec, sve sam ih znao, ali vise se ne secam imena.... ja sam cesto provodio vreme sa jednom sa kardiologije, ona je dosla nekoliko meseci pre mene u vbs, 'kafenisali" nekada do jutra, moglo je biti i puno vise od kafe, bukvalno me navlacila da bude to "nesto" vise, tako da sam bio u velikom iskusenju sta da radim, ipak nisam smeo da idem do kraja, posto je bilo drukara medju nama koliko hoces, i saznalo bi se jako brzo..pa mi kasnije bio zao sto nisam, ali prosla baba sa kolacima... hhahha... danas svakako ne bih propustio takvu priliku hahha, ali tada je falilo i zivotnog iskustva.....

da bio je zoran, cesto je ostavljao kljuceve u radnom odelu od one druge prostorije gde je kompletna centrala, pa kad ode kuci mi udjemo i spojimo zicu (koja je bila unapred provucena kroz pod) na nulu sa kojom smo mogli da zovemo kuci, posto sa stola nismo mogli da zovemo van skopja nigde....

nama je spavaona bila u regrutnom centru na drugom spratu...u prizemlju trpezarija i tusevi..kad nije dobar rucak, onda odem kod jednog naseg vojnika koji je radio u magacinu gde je bila hrana za bolnicu, pa tamo biram sta hocu....

secam se i majstora za liftove isto zoran, koliko puta smo se napili samo, haha....

cesto smo znali po podne vozikati one aute popodne po krugu sa vozacima, sve dok jedan nije udario u vrata od garaze, onda je bilo strogo zabranjeo dirati vozila....

eh secam se prosekture (mrtvacnice) par puta sam bio pomocnik dezurnog oficira, pa sam iza ponoci morao da idem da otkljucam kad neko umre na nekom odelu, sacekam sestre da ga dozvezu i spakuju, kad krenemo nazad ja ugasim svetlo, onda nastaje vrsiska u hodniku....kod nas nije bilo spremanja za lovu, secam se samo da su trazili dobrovoljca ko ce da spremi nekog pukovnika, i javio se neki momak iz tuzle, pa ga neko od familije castio nekim parama, on kupio litru skenderbeg/a, pa smo to smazali za cas...

prosle godine odem nesto poslom do austrije i sretnem lika bio dole gradjansko lice, vozio vojnu hladnjacu (hranu), gledam ga i cini mi se poznat, pitam odakle je, kaze od skopje, pitam ga da nisi radio kod vojske kaze jesam vozio hranu, da rekoh znam, covek me bledo gleda, kaze odakle znas... i tada krene prica i secanja.. bas mi bilo drago....

i kako ti rece mogli bi roman napisati o tome vremenu, uspomena koliko hoces...meni je ono bilo kao da sam u hotelu....
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   01.04.16 18:23

glavna kapija

pogled odozgo..nema vise heliodroma i onoga velikog parka... tu je neka nova zgrada sada,,,

jos jedan

pogled na reg centar sa zadnje strane.......

poliklinika...iznad nje je bila centrala....@cilezenica da li se mozes setiti koji je prozor od centrale?

ulaz za vozila i reg centar.....(kps)

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: vojna bolnica Skoplje VBS   Today at 7:08

Na vrh Go down

vojna bolnica Skoplje VBS
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» vojna bolnica Skoplje VBS
» Vojna bolnica Split/Visoka