FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vojarna Borongaj - Zagreb

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
dbajlo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-03-04

KomentarNaslov komentara: Vojarna Borongaj - Zagreb   02.05.14 17:30

Bio zahvalan ako ima ljudi koji služili vojni rok tamo, da mi kratko napišu o vojarni, koje su jedinice bile tamo, neke ključne osobe zapovjednici itd... I otprilike opisati što je bilo gdje na prostoru vojarne

Unaprijed hvala 
Dino
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Vojarna Borongaj - Zagreb   02.08.14 12:36

@dbajlo (citat):
Bio zahvalan ako ima ljudi koji služili vojni rok tamo, da mi kratko napišu o vojarni, koje su jedinice bile tamo, neke ključne osobe zapovjednici itd... I otprilike opisati što je bilo gdje na prostoru vojarne

Unaprijed hvala 
Dino

Stazirao sam kratko vrijeme u toj kasarni 1985. god.
Ne sjecam se koje su jedinice bile tamo. Mislim da je tu bila pozadinska ili intendantska baza.
Na vrh Go down
kroflak
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-12-14

KomentarNaslov komentara: Re: Vojarna Borongaj - Zagreb   14.12.14 19:30

Ja sam bio u toj kasarni od jula 1980 pa do kraja te godine. Posebno mi je ostau sdječanju decembar te godine, kada su izmerili najnižu temperaturu u Zagrebu do tada. Bilo je nekih -27 stepeni,a ja na straži...

U moje vreme tada su bili u kasarni protuvazdušna odbrana, pešadija, i ABHO. Možda još ponešto, ali to mi je ostalo u sječanju.

Bio sam pre godinu i po na mjestu, gdje je bila kasarna, a sada tamo prave kampus. Nešto je obnovljeno, a nešto još čeka na obnovu. Na mjestu, gdje je bio avtopark, sada ima vojska nešto, pa je zabranjen pristup. Tada sam sve i poslikao, pa sad ako nekog posebno interesuje, mogu mu poslati slike na e-mail.

Na žalost sam izgubio i sve adrese momaka sa kojima sam služio, pa ako netko to pročita, neka se javi. Govorimo o julskoj klasi u vojnoj pošti 1315/5, kurs za desetara ABHO.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Vojarna Borongaj - Zagreb   14.12.14 19:36

kroflak, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Vojarna Borongaj - Zagreb   13.02.15 17:40

Danas nešto radio u bivšoj kasarni Borongaj,pa evo par sličica.Možda nekoga podsjete na službovanje.

Bina kod piste

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Vojarna Borongaj - Zagreb   13.02.15 17:41

Zgrade oko piste(sada parking)

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Vojarna Borongaj - Zagreb   13.02.15 17:43

Dio u ruševnom stanju

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Vojarna Borongaj - Zagreb   13.02.15 17:44

Prostora ko u prići

Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2015-03-07

KomentarNaslov komentara: Re: Vojarna Borongaj - Zagreb   07.03.15 20:05

Tu su ti bile puk ARJ PZO (najjaća borbena postrojba sa 4 samovozne bitnice 30/2, 2 bitnice vučnih topova  20/3 mm, inž puk, bojna ABKO i pozadinska baza sa radionicom 2. stupnja (popravka vozila), (pekarom, kuhinjom. stolarska radionica (izrada namještaja), itd.....l
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vojarna Borongaj - Zagreb   Today at 5:55

Na vrh Go down

Vojarna Borongaj - Zagreb
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Vojarna Borongaj - Zagreb
» Kasarna Borongaj, Zagreb 89/90
» KNIN