FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Sosa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
Član od : 2012-02-03
M(j)esto Novi Kneževac

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85   27.02.15 18:59

@Keča Zoran (citat):
A meni je supruga iz Backe Topole, imam dvoje dece, cerku 15god i sina 10god. Cesto vidim Komadinu Miću, on je bio ginekolog u VB Mladika
Jao,nemoj pričati,ma puuuuno mi ga pozdravi,zajedno smo radili.On je dežurao kod nas na Hirurgiji i sve smo ga sestre obožavale.Vodio je i moju prvu trudnoću.Imam i sliku sa njim na nekom banketu Vojne bolnice.Duša od čoveka!
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85   28.02.15 0:36

@Sosa (citat):

Jeste,drži se on,ne da se.Ima dva voćnjaka,vinograd,tako da je fizički veoma aktivan a to ga verovatno i drži u dobroj kondiciji. Nadam se da će ga i zdravlje služiti još dugo.

Jedan veliki pozdrav od tadašnjeg kapetana iz Črnomelja. Ako se stari seća kako smo 1984. u Črn. pekli neku prasad, pa sva sirota bila invalidna. SmileSmile

Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2014-05-06

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85   11.03.15 15:45

Joj, Crnomelj, secam se te jeseni 84 kad je pao helikopter sa oficirima negde tu u blizini, morali smo da trazimo od ujutru do uvece, po sumama, ceo dan gore-dole, to mi je najgori period u JNA.
Na vrh Go down
Krle
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85   11.03.15 15:48

@Keča Zoran (citat):
Ma mene se moras secati, uvek sam pravio frku na centrali...

Mislim da te se sada secam, bese sifra Bosut da dobijes vanjski signal, valjda sad smem da kazem...
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85   11.03.15 15:58

@Krle (citat):
@Keča Zoran (citat):

Mislim da te se sada secam, bese sifra Bosut da dobijes vanjski signal, valjda sad smem da kazem...

Znaci nisi mogao odoleti i da neodas vojnu tajnu? Wink  Imas + za izkrenost! Smile

Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85   11.03.15 16:06

@Krle (citat):
Joj, Crnomelj, secam se te jeseni 84 kad je pao helikopter sa oficirima negde tu u blizini, morali smo da trazimo od ujutru do uvece, po sumama, ceo dan gore-dole, to mi je najgori period u JNA.

Ko je onda kuvao vojsci, kad su kuvari tražili helikopter Wink?
Mala šala, nadam se da mi moj veliki prijatelj, pilot tog helikoptera neće zameriti kada se jednoga dana ponovo sretnemo. Embarassed

Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2013-01-06
Dob : 51

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85   11.03.15 20:51

Sećam se bio je kraj septembra 1984 god.poslednjeg dana vežbe u Črnomelju kada je helihopter gazela na letu iz Ćrnomelja za Bled pao.10 -tak minuta nakon poletanja.Tog jutra je bila neverovatna magla.Po Kočevskom rogu vojska ga je tražila mesec dana od jutra do večeri a olupinu je pronašao neki pastir sasvim slućajno,

Gušter
Gušter

Broj komentara : 28
Član od : 2012-02-03
M(j)esto Novi Kneževac

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85   11.03.15 23:17

@Krle (citat):
@Keča Zoran (citat):

Ha,ha i ja se sećam te šifre  Very Happy
Na vrh Go down
Krle
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85   12.03.15 11:25

@6550/33 avgust 84 (citat):
Sećam se bio je kraj septembra 1984 god.poslednjeg dana vežbe u Črnomelju kada je helihopter gazela na letu iz Ćrnomelja za Bled pao.10 -tak minuta nakon poletanja.Tog jutra je bila neverovatna magla.Po Kočevskom rogu vojska ga je tražila mesec dana od jutra do večeri a olupinu je pronašao neki pastir sasvim slućajno,

Bas tako, eto, ti jos bolje pamtis, digli su celu Sloveniju na noge, i nas kuvare i pekare i brice, i svi sa krvavim zuljevima gore-dole. Nama je zapalo samo nekoliko dana, ali su tih par dana bili pravi pakao.

I na kraju ta bizarnost da smo džaba tumarali nego ga pronašao lokalni pastir.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85   Today at 15:04

Na vrh Go down

Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Vojna bolnica Ljubljana - Moste 84/85
» Vojna bolnica Split/Visoka
» vojna bolnica Skoplje VBS
» VP 1159, VP 6030, Saura, Katarina, Vojna Bolnica, sve PULA 1977/1978
» Vojna bolnica Niš