FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
Željko B
Džomba
Džomba

Broj komentara : 151
Član od : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   23.09.15 12:51

Istina, kad sretneš nekog poznatog tako daleko od kuće sreći nema kraja. Inače sa Ivom Goljevšekom sam bio jako dobar ali ovog njegovog susjeda se ne sjećam. Jednom prilikom Ivo i ja smo se vraćali s odsustva, ne sjećam se jel bilo redovno ili onih par dana. Ja sam ušao u Zagrebu u vlak a Ivo je bio unutra. Normalno, vlak je kasnio i nismo više imali autobus za Strumicu. Od Velesa do Strumice smo stopirali i uspjeli smo sa zakašnjenjem stići u našu kasarnu.
Na vrh Go down
Bosper
Gušter
Gušter

Broj komentara : 50
Član od : 2014-09-03
M(j)esto Prevalje Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   23.09.15 13:04

Sječam se tada, vaš poručnik Naskić i kapetan Marković bili su jako ljuti i govorilo se da se Ivo više neče vratiti na dojran...)))))
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   23.09.15 13:17

Nisam znao da je radi kašnjenja  Ivo imao problema
Na vrh Go down
Bosper
Gušter
Gušter

Broj komentara : 50
Član od : 2014-09-03
M(j)esto Prevalje Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   23.09.15 13:44

ma bili so ljuti svi hehehe znaš kako je to bilo iči češ u pritvor čak i zapor, produžetak vojnog roka. Bio uskoro neprijatelj broj 1 za tadašnjo domovino.
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   23.09.15 13:54

@Bosper (citat):
ma bili so ljuti svi hehehe znaš kako je to bilo iči češ u pritvor čak i zapor, produžetak vojnog roka. Bio uskoro neprijatelj broj 1 za tadašnjo domovino.
Hahaha, stvarno nismo bili krivi. Vlak je jednostavno zakasnio ko i uvijek.
Na vrh Go down
Mitros
Gušter
Gušter

Broj komentara : 23
Član od : 2014-12-03
M(j)esto Novi Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   10.10.15 13:45

Pre tacno 34 god 7.oktobra 81. (kasnim 3 dana sa ovom objavom),stgao sam uStrumicu.Prvo avionom do Skoplja,(JAT je tada davao velike popuste za vojnike,pa je avion bio jevtiniji od voza.)Secam se avion je bio 35 din.a dobili za voz 51 din.!!!Avion bio u pola 7 ujutru.U avionu pola ljudi iz skole i iz kraja,a samo jedan isao u Strumicu zajedno samnom. Setali po Skoplju do oko 12,pa uvatili bus za Strumicu.Cim smo krocili iz busa odmah su nas prepoznali stariji vojnici,koji su imali zadatak da nas sprovedu do kasarne.Kako nam se to videlo na licima da smo "fazani"- ne znam.Otisli smo prvo sa njima na pice,pa u kasarnu.Secam se da su nam govorili kako su oni dzombe i da su tu vec 9 meseci,uh kako smo im zavideli.Medjutim sledecih 9 meseci smo ih vidjali,pa to znaci da su bili samo 3 meseca u vojsci kad smo mi dosli.Hteli da ostave utisak,sta li...? Inace komsija mi bio nacelnik staba 7 godina pre mog dolaska i bas te godine se vratio za Beograd.Ko se seca Vladislav Spasic,tad je bio potpukovnik ili pukovnik.Inace sam dosao u JNA sa 55 kg a sa toliko sam i izasao???Stalno sam jeo i stalno bio gladan,ali nista se ugojio,metabolizam valjda.Hrana u to vreme ODLICNA!!!. Kad smo prvi put isli na Popcevo,hteo sam "da umrem",posle bez problema.Ko se seca tacke na Popcevu "Kurja kota"?Zarko zelim da ponovo obidjem kasarnu ali nikako ne uspevam da ponovo odem.Valjda cu nekad uspeti.Imam tamo i neko drustvo,sa kojima sam u kontaktu preko FB.Toliko od mene,nadam se da nisam smorio...mnogo.
Na vrh Go down
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 64
Član od : 2014-11-18
Dob : 46
M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   22.10.15 12:25

Ja sam stigao u Strumicu 18.09.1989.godine. Jesu nas cekali na stanici stariji vojnici ali nas trojica leskovcana koji smo dosli zajedno autobusom smo se pravili blesavi i otisli prvo u kafanu. Mislim da je to bila kafana Avenija negde u centru. U Kasarnu smo otisli nesto pre 24h. Bili smo srevecni sto brojimo 364 dana do povratka kuci, jedan dan je prosao.
Na vrh Go down
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter

M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   22.10.15 12:31

Pokusavam da postavim neke fotografije na forum, ali nesto mi ne ide. Pokusacu opet sutra. Fotografije su iz 1990. godine. Ove godine sam svratio u Strumicu prilikom odlaska na letovanje. Nisam nista fotografisao jer sam bio prilicno uznemiren i uzbudjen. Sledece godine cu duze ostati u gradu i fotografisacu sve sto stignem. Strumica se dosta izmenila ali na bolje.
Na vrh Go down
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter

M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   22.10.15 12:34

A sto se tice prevoza ja sam stigao direktnom linijom Beograd-Strumica tako da niti sam presedao niti putovao 24h. U autobus sam usao u 14.30h a u Strumicu sam stigao oko 21.30h.
Na vrh Go down
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter

M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   22.10.15 12:36

Bio je to 18.09.1989.godine. a ostao sam u Strumici do 14.09.1990.godine. Pustili su me 4 dana ranije zbog davanja krvi, mada u zivotu do dan danas nism dao krv zbog psorijaze.
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter

Broj komentara : 41
Član od : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   24.10.15 1:38

@Svetislav Kostic (citat):
Pokusavam da postavim neke fotografije na forum, ali nesto mi ne ide. Pokusacu opet sutra. Fotografije su iz 1990. godine. Ove godine sam svratio u Strumicu prilikom odlaska na letovanje. Nisam nista fotografisao jer sam bio prilicno uznemiren i uzbudjen. Sledece godine cu duze ostati u gradu i fotografisacu sve sto stignem. Strumica se dosta izmenila ali na bolje.
Sa velikom nestrplenje ocekujem tvoje fotografije.
Otac mi je radio tamo tacno 20 godina kao civil (decembar 1984 - decembar 2004), ja sam porasto u krugu kasarne... i svaki dan kad izadjem na balkonu gledam pravo u kasarnu, koja svaki dan polako gubi svoj stari izgled....
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   26.10.15 7:08

Strumiks, šta ti je otac radio u kasarni? Možda si i spomenuo a meni je promaklo.
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter

Broj komentara : 41
Član od : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   31.10.15 1:15

@Željko B (citat):
Strumiks, šta ti je otac radio u kasarni? Možda si i spomenuo a meni je promaklo.
Elektricar
Na vrh Go down
Lala Basaid
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 288
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   31.10.15 11:14

STRUMIKS sigurno je isao po karaulama jer su dolazili vodoinstalateri i elektricari po karaulama pregledali su dali je sve ispravno zbog sigurnosti vojnika.Ja sam bio na karaulu NIKOLIC DOJRANSKO JEZERO od maja 1987 do januara 1988
Na vrh Go down
Marekbright
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2015-11-21
M(j)esto Čakovec

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   21.11.15 10:51

Veliki pozdrav svima iz Međimurja iz Hrvatske. Slučajno sam naletio na ovu stranicu jučer i nisam zaspao dok sve nisam pročitao. Bio sam klasa 90/91 Protivpožarac. Sjećam se vojnika Anto Lukenda (danas smo kumovi), Mirotić Nikola, Jefkaj Ljuljzim, Šaini Šaip, Cvele iz Beograda, Osmanbašić Bahrudin, Sadiković Fikret iz Bihača. Puno puno hvala za slike. Nemogu nikako prepoznati zgradu u kojoj sam bio. Kad sam izlazio van na desno je bila pista, nekih stepenica se sjećam do piste, preko piste zgrada sa vojnikom koji je puštao muziku, a ravno se išlo do magazina u kojem sam radio. Nadređeni mi je bio kapetan Pejić i stariji vodnik ogroman puniji al nisam siguran kako se zove. Možete me uputiti na sliku moje zgrade i jel ima nekog od protivpožaraca ovdje?
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   22.11.15 9:21

@STRUMIKS (citat):
@Željko B (citat):
Elektricar
Moram priznati da ga se ne sjećam.
Na vrh Go down
Alf 1971
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-12-09

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   09.12.15 19:24

Veliki pozdrav svim bivsim vojnicima koji su sluzili u Strumici,naravno i starešinama,jer se sve zaboravljalo poslednjeg dana.Interesuje me da li ima nekoga iz partije Mart 90/91,ja sam bio u POČ-U,raketni vod kod zastavnika Amzovskog,komandir čete kapetan Knežević,i naravno K-dant kapetan prve klase Spasojević,ako ima nekoga javite se biće mi drago da se čujemo!
Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2015-12-23
M(j)esto Srem

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   23.12.15 14:47

@Senad (citat):

eto tako je to otprilike izgledalo nekad u moje vrijeme
Pozzz svima ,
U ovoj kasarni sam služio vojni rok od kraja januara pa do 15. decembra 1986 god. ( prekomanda iz Kičeva) i to u graničarima kao vozač pri komandi
Za deset meseci sam prešao oko 12-15 000 km , skoro svaki dan sam išao na neku od 10 karaula.
Nije bilo loše  , znači 10 meseci u cipelama i svečanom odelu ( radno nisam ni dužio a čizme obuo samo 2-3 puta) u grad kad god sam hteo ( ograda blizu) na smotru skoro da nismo ni izlazili ( možda samo par puta ) fiskulturu nismo ni radili  , dežurstva nije ni bilo ( metalnim delom ašova podbočimo vrata tako da niko nije mogao da uđe ).... a i mi smo graničari bili tr. država u državi , zaštićeni ko beli medvedi
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3170
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   23.12.15 17:42

Veliki Štrumf, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Lala Basaid
Desetar
Desetar

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   23.12.15 18:06

Veliki Strumfe kazes bio si vozac pri komandi granicara sigurno si dolazio na mojoj karauli NIKOLIC kod dojranskog jezera verovatno si vozio MAJORA LUKICA kap. MASOVICA koje poznajem iz komande maj. LUKIC je bio komandant za GR.i BU.pravac kap.MASOVIC je bio bezbednjak ostale oficire iz komande neznam znam samo da je bio zastavnik st.vod.i neki kapetan kada sam bio da prenocim da nosim neke stvari za karaulu nisam mogao da docekam da svane da se vratim na karaulu. Ja sam dosao 1987 maja na karaulu verovatno su i tebi bili isti oficiri.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter

Broj komentara : 38
Član od : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   23.12.15 21:25

Pozdrav Štrumf.

Možda smo se sreli u to vreme.
Bio na karauli  A. Hlebec do oktobra 1986.
Sječam se nekih poseta oficira sa 101 ili Fiat campaniola ako se ne varam.
A sa jednim šoferom sam neki put razgovarao.

Pozdrav
Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter

M(j)esto Srem

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   24.12.15 0:01

Hvala svima na dobrodošlici ,
Kao vozač najviše sam vozio pincgauera ali i dajca stojadina po potrebi  , znači sva sledovanja hrane za sve karaule sam ja vozio uglavnom sa zastavnikom ... ( ne mogu se setiti imena mali, crn, makedonac a voleo da popije , pio lozu ) , majstore molere , snajperiste  na takmičenje , oficire na predavanje ( jednom mesečno uvek na nekoj drugoj karauli koje se završi pijankom ), znači šta god je trebalo ja sam bio dežurni vozač ....
Od starešina pri komandi Major Lukić , Kapetan Perić , Mašović , Stariji vodnici Jovanović , Bošković i .....( ne mogu se setiti svih)
Lukić je imao svog vozača koji je dužio stojadina ( ne mogu se setiti imena , iz Hrvatske mislim iz Zagreba plavokos)
Ne mogu se setiti svih kasarni ali znam da ih je bilo 10 , Hađžica , čini mi se da se iz Karaule Nikolić spustalo prema Dojranu ,  Stari Dojran (samo rampa delila našu i Grčku karaulu)Pa prema Banjskom bile dve karaule  ....,
Na vrh Go down
Lala Basaid
Desetar
Desetar

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   24.12.15 17:22

Veliki Štrumfe da svi su ti oficiri bili moja karaula NIKOLIC je pre Novog Dojrana prolazis kroz selo a karaula Dojransko Jezero na carini tamo gde deli samo rampa tmo su bila 3 mornara i jedan mornarski staresina.A oficire sto si nosio svaki mesec na drugoj karauli to su imali sastanak KPJ.Ja sam bio svega 4 puta u kasarni gde su bili granicari.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter

Broj komentara : 38
Član od : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   27.12.15 9:54

Da sečam se toga iz Zagreba, dužio beli 101 i vozio majora Lukiča, razgovarali smo, i mene interesirali auti u to i sadašnje vreme. A tebe se ne sečam, možda si vozio dajca sa odjelom...
Ili onog starog FiatA cAMPANIOLU.
Hađica, dali je bila napred od Bajkova, ili je bila prema Grčkoj?

pOZDRAV
Na vrh Go down
Veliki Štrumf
Gušter
Gušter

M(j)esto Srem

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   29.12.15 10:45

Dajca je vozio Kovačević , mislim da je iz Bosne , kampanjolu i MKŠK -a je vozio Krainović ( ili Krajinović) iz Hrvatske( on nije napravio ni 500 km za ceo vojni rok),taj iz Hrvatske stojadina (mislim da je iz Samobora ) i ja Pinca , tako smo dužili vozila ali kad je trebalo vozilo se šta ti se narerdi.
Ponavljam sva sledovanja hrane sam ja vozio sa pincom  na svaku karaulu i bio sam najmanje 5 puta mesečno na svakoj karauli ( iznenadne kontrole , disciplinske mere , predavanja .....)
Od Novog Konjareva kad kreneš ,,gore"  prvo je išlo Bajkovo pa Hađzica ili je bila još jedna karaula između ( nisam baš siguran) uglavnom sve su to karaule sa Bugarskom
Sa neke od tih karaula možda i sa tvoje je neko zalutao u magli pa je prešao meki pojas i završio u Bugarskoj gde su ga uhvatili Bugari i ispitivali par sati pa sam ja vozio kapetana na Konjarevo gde su ga izručili pa su ga onda naši ispitivali šta su ga ovi pitali , šta im je rekao ... samo znam da je jedva čekao da se sve to završi
Kada bi neko nabrojao svih 10 karaula verovatno bi ih se setio
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Today at 17:37

Na vrh Go down

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 9/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Strumica kasarna 11. oktomvri VP 2724/38 klasa januarska 84.
» Strumica - Kasarna 11 Oktomvri
» Strumica 1988/1989
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81