FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 66
REPUTACIJA : 0
Član od : 2014-11-18
Dob : 47
M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   29.08.16 13:27

Kod cerke na telefonu su fotke centra Strumice kao i parka. Postavicu to kad mi prebaci na meil. I ja se nesto jedva snalazim sa novotarijama.
Na vrh Go down
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter

M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   29.08.16 13:32

Izvini Dragane, 2724/10 knjigovodja sam pa permutujem brojeve samo tako.
Na vrh Go down
Dragan Milovanovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2016-07-05
Dob : 50
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   29.08.16 13:59

Bravo Kosticu vrlo dobro...
Na vrh Go down
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter

M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   02.09.16 10:24

Izvinjavam se svima i moderatoru isvim ostalima, mogu li negde drugde da postavim ove fotke?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 21093
REPUTACIJA : 559
Član od : 2012-10-30
Dob : 49
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   02.09.16 17:54

@Svetislav Kostic (citat):
Izvinjavam se svima i moderatoru i svim ostalima, mogu li negde drugde da postavim ove fotke?

Vidim da su ovdje:

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t4163-ponovo-u-nekadasnjem-garnizonu

Na vrh Go down
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter

M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   02.09.16 23:59

Ok. Hvala, malo sam se zaneo i promasio temu. Embarassed
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba

Broj komentara : 151
REPUTACIJA : 7
Član od : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   10.10.16 9:05

Svaka čast na ovim slikama.
Na vrh Go down
Pelegrino
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-10-11

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   11.10.16 14:19

Puno pozdrava svim bivšim pripadnicima nekadašnje JNA, koji su vojni rok služili u Strumici.
Nenad Petković, klasa septembar 1990. godine, prvi pešadijski bataljon (komandant kapetan prve klase Žarko Spasović, 3. četa (komandant kapetan Milan Savić).
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3280
REPUTACIJA : 561
Član od : 2012-10-22
Dob : 51
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   11.10.16 18:42

Pelegrino,dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter

Broj komentara : 63
REPUTACIJA : 4
Član od : 2013-12-06
Dob : 52
M(j)esto Makole-Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   12.10.16 9:02

@Pelegrino (citat):
Puno pozdrava svim bivšim pripadnicima nekadašnje JNA, koji su vojni rok služili u Strumici.
Nenad Petković, klasa septembar 1990. godine, prvi pešadijski bataljon (komandant kapetan prve klase Žarko Spasović, 3. četa (komandant kapetan Milan Savić).

Pozdrav Pelegrino, vidim, da smo imali istog komandanta jedino što je Žare 84/85 godine bio komandant izviđača. Kako je bio Žare, u naše vreme su se ga svi bojali, za nas izviđače je bio vrlo strog ali i progledao nam je kroz prste ako smo napravili nešto glupo, uvjek nas je zagovarao. A ko je bio komandant izviđača, ako se sjetiš. Imaš možda koje fotke iz tvoja doba u JNA. U kojoj ste bili stavbi, levo od piste ako gledaš na postroj?
Na vrh Go down
Pelegrino
Gušter
Gušter

Član od : 2016-10-11

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   12.10.16 14:36

Poštovani Kodrič,
komandant Spasović bio je upravo onakav kakvog su ga ovde mnogi opisivali - strog ali pravedan. On je jedan od najoriginalnijih i najupečatljivijih likova koje sam imao prilike da upoznam u svom dosadašnjem životu. Žao mi je što nisam ostao u kontaktu sa njim posle odsluženja vojske, ali bila su to burna i teška vremena, pa su se mnogi kontakti izgubili. Jako sam bio tužan kada sam čuo i ovde negde pročitao da je preminuo.
Pozdrav u Sloveniju!
Na vrh Go down
tasa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-10-23

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   27.10.16 15:07

naišao sam slučajno na forum te kao vojnik u Strumici avgustovska 1970-1972g VP-2724/27 samohodna PT artiljerija 90mm sa interesovanjem sam ispratio foto I komentare,vidim sve se menja naši hangarri baterija samohodne artiljerije su bili sa tehnički vodom u voznom parku sa inženjerijom pozadi kasarne niške vojne oblasti, raketaša I LPA baterije u hangarima su još postojale jasle štale u kojoj je pre nas bila konjica ...itd,omanji objekatzgrada u šiblju jeste bila u moje vreme kantina kada je kasarna brojala najmanje 2500 vojnika prvobitno sam bio stacioniran u zgradi na samom ulazu gde je bio divizion + ganičari,komadant kasarne je bio pukovnik Lubomir Milović a načelnik puka tada major Milutin Kukanjac
Na vrh Go down
slavoljub miladinovic
Gušter
Gušter

Član od : 2016-12-15

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   15.12.16 15:27

Služio sam u strumici vojni rok kao kuvar od maja 86 do marta 87.došao u prekomandu iz Skoplja.Pozdrav drugovi
Na vrh Go down
Dragan Ninkovic
Gušter
Gušter

Član od : 2017-06-14

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   14.06.17 10:08

Pa gde si Svetislave Kostiću ??? Štai ma ??? Da li me se sećaš posle 27 godine. JBT prođe vreme i zamisli bilo nam teško ALI svi se rado sećamo tog vremena. Vase Bosanca Krivolaka i ostalih stvari. Šta je sa Vladom Lukavečkim moj drug frend kako hoćeš ?
Na vrh Go down
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter

M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   15.06.17 13:24

Ninkovicu, kako da se ne secam. Trazio sam te pre par godina na facebook, rekao mi je Miljkovic Bratislav da te je sreo u BGD u studentskom domu. Moja cera upisala fakultet pa rekoh da nadjem vezu.
Pronasao sam sijaset Ninkovic Dragana ali nijedan nije bio pravi.
Vasu Bosanca sam sreo jednom u Nisu na autobuskoj stanici. Od ostalih sam samo sa Kastratovicem u nekom kontaktu preko facebook-a. Svima pricam kako sam te menjao u kantini subotom kad dele burek i jogurt.
Inace zadnje cetiri godine kada idem u Grcku na more obavezno pravim pauzu u Strumici. Sve se promenilo u odnosu na pre 27 godina. Postavio sam neke slike sa porodicom u centru grada, mislim da se zove "ponovo u bivsem garnizonu".
Sta ima kod tebe, cini mi se da si u Argentini?
Mozemo i preko facebbok-a da kontaktiramo, da ne uzurpiramo ovu temu.
Pozdrav generacijo i cujemo se.
P.S. poslacu ti moju sliku kada me je ubola pcela.
Na vrh Go down
Svetislav Kostic
Gušter
Gušter

M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   15.06.17 13:29

A inace Lukavecki je u Hrvatskoj. Probao sam da nadjem onog malog vozaca iz Koprivnice, ali mi mozak zablokirao i ne mogu da se setim. Inace ima ga na nekoj fotki koju sam postavio.
Ustvari, cini mi se da sam stavio imena dole. Tudic Zeljko, sad se setih. Godine ucine svoje. Trazio sam i Jovicu ali nista.
Ajde ako si sa nekim u kontaktu javi. bilo bi lepo da se cujemo. Pozdrav
Na vrh Go down
petarpks
Gušter
Gušter

Član od : 2017-08-11

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   11.08.17 18:16

Pozdrav,
Ja sam sluzio Jna 87/88 u Haubickom divizionu 1. Haubicka baterija komandir kapetan Stamenkovic.
2 puta po 25 dana na Krivolaku, vise puta na Popcevu, 7 dana pesadijskog terena na Popcevu, 2 dana gasenja pozara kod Gevgelije. Interesije me zna li neko sta je bilo sa potporucnikom Kacarskim, divan i kulturan covek. Intetesanto da je u to vreme komadant kasarne u Stipu bio Mladic.
Voleo bih da se jave klasici 87/88
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter

Broj komentara : 42
REPUTACIJA : 10
Član od : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   12.08.17 18:51

Dimitar Kacarski je penzioner vec 12 godina. Vidim ka ponekd pored zgrade.
Mislim da on je diplomirani novinar, valjda je bio rezervni oficir artiljerije pa se aktivirao.
Na vrh Go down
hribernik
Gušter
Gušter

Član od : 2017-08-17
M(j)esto slovenske konjice

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   17.08.17 22:52

Pozdrav svima iz Slovenije. I ja sam bio vezista, klasa oktobar 84. Gavro - Gavrič Dragan bio je moj najbolji drug. Sječate se Slovenca, ko Vas je budio i puštao Vaše omiljane pijesme. Radio sam u razglasu. Nikola Fidanovski bio je naš komandant i Facko. Tako smo zvali tada podporučnika. A onaj Zastavnik mali djebeli bio je moj šef razglasa. Hvala za fotke. Na njima se vidi i moje nekadašnje radno mijesto- razglas. Možda če se ko sijetiti. A šta je sad tamo, kdje je tada bio dom JNA ? Možda ima ko slike.
Na vrh Go down
hribernik
Gušter
Gušter

Član od : 2017-08-17
M(j)esto slovenske konjice

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   18.08.17 21:47

se izvinjavam. Bila je to augustovska klasa 84 i ne oktobar...
Na vrh Go down
pinz
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2015-02-16

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   10.09.17 21:14

Bio avgust 85 v Strumici, sečam se buđenja ...
Možda si još bio na razglasu.
Kakva je to bila pesma kod fiskulture, kad se trčalo?
Lep pozdrav.
Na vrh Go down
Graničar Novo Selo
Gušter
Gušter

Član od : 2017-10-22

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   22.10.17 17:24

@Veliki Štrumf (citat):
Hvala svima na dobrodošlici ,
Kao vozač najviše sam vozio pincgauera ali i dajca stojadina po potrebi  , znači sva sledovanja hrane za sve karaule sam ja vozio uglavnom sa zastavnikom ... ( ne mogu se setiti imena mali, crn, makedonac a voleo da popije , pio lozu ) , majstore molere , snajperiste  na takmičenje , oficire na predavanje ( jednom mesečno uvek na nekoj drugoj karauli koje se završi pijankom ), znači šta god je trebalo ja sam bio dežurni vozač ....
Od starešina pri komandi Major Lukić , Kapetan Perić , Mašović , Stariji vodnici Jovanović , Bošković i .....( ne mogu se setiti svih)
Lukić je imao svog vozača koji je dužio stojadina ( ne mogu se setiti imena , iz Hrvatske mislim iz Zagreba plavokos)
Ne mogu se setiti svih kasarni ali znam da ih je bilo 10 , Hađžica , čini mi se da se iz Karaule Nikolić spustalo prema Dojranu ,  Stari Dojran (samo rampa delila našu i Grčku karaulu)Pa prema Banjskom bile dve karaule  ....,
Bora, Dragan, Nikolić ?
Na vrh Go down
Lala Basaid
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 338
REPUTACIJA : 6
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   22.10.17 20:21

@Graničar Novo Selo (citat):
@Veliki Štrumf (citat):
Hvala svima na dobrodošlici ,
Kao vozač najviše sam vozio pincgauera ali i dajca stojadina po potrebi  , znači sva sledovanja hrane za sve karaule sam ja vozio uglavnom sa zastavnikom ... ( ne mogu se setiti imena mali, crn, makedonac a voleo da popije , pio lozu ) , majstore molere , snajperiste  na takmičenje , oficire na predavanje ( jednom mesečno uvek na nekoj drugoj karauli koje se završi pijankom ), znači šta god je trebalo ja sam bio dežurni vozač ....
Od starešina pri komandi Major Lukić , Kapetan Perić , Mašović , Stariji vodnici Jovanović , Bošković i .....( ne mogu se setiti svih)
Lukić je imao svog vozača koji je dužio stojadina ( ne mogu se setiti imena , iz Hrvatske mislim iz Zagreba plavokos)
Ne mogu se setiti svih kasarni ali znam da ih je bilo 10 , Hađžica , čini mi se da se iz Karaule Nikolić spustalo prema Dojranu ,  Stari Dojran (samo rampa delila našu i Grčku karaulu)Pa prema Banjskom bile dve karaule  ....,
Bora, Dragan, Nikolić ?
Granicar Novo Selo ja sam bio na KARAULI NIKOLIC od maja 1987 do januara 1988 pa pedala kuci MAJORA LUKICA i Kapetana Masovica vrlo dobro znam sigurno si dolazio na mojoj karauli vidi na YouTube ukucaj karaula nikolic da se prisetis poz kada si ti sluzio koje god.
Na vrh Go down
dojran1
Gušter
Gušter

Član od : 2017-11-24
Dob : 50
M(j)esto Tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   24.11.17 12:02

Hvala narode na slikama, malo veseo, malo tuzan zbog stanja zgrada kasarne. Ja sam zivio pored kasarne u ulici karpos do '78. Matori mi je bio vojno lice. Zadnji put sam bio u Strumici '80.
Na vrh Go down
Biljana
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
REPUTACIJA : 1
Član od : 2017-11-25

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   25.11.17 20:51

@hribernik (citat):
se izvinjavam. Bila je to augustovska klasa 84 i ne oktobar...
Pozdrav! Da li se sećate Milana Vučetića iz Loznice, klasa '84 (oktobar ili novembar)?
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   

Na vrh Go down

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 12/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Strumica kasarna 11. oktomvri VP 2724/38 klasa januarska 84.
» Strumica - Kasarna 11 Oktomvri
» Strumica 1988/1989
» Strumica 1979/1980
» Strumica 1981/82 VP 2724/13 i VP 2724/40