FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   17.06.14 15:34

Ajde Strumiks pobrao si toliko + pa sa lijepi dalje dok još ima kasarne......
Zar je pola piste pregrađeno za potrebe Policije!!!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   17.06.14 15:39

Sjeća li se tko kad se u Strumici u 7 ili 8 mjesecu 1984 uvježbavalo strojevi korak i gazio u podešalonu za proslavu neke brigade iz Makedonije i došao je tada novo ustoličeni načelnik 3 armije Stevan Mirković koji je malo prije toga zamijenio Lambe Mihajlovskog!!!
Znam da se od vručine padalo i da su ostali crni tragovi šest crta podešalona na pisti......ja sam već tad bio u centru veze....pa sam izbjegao to mučenje!!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 38
Član od : 2013-07-12
Dob : 45
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   21.06.14 10:24

GRINGO. JA SE SEČAM STROJEVI KORAK U STRUMICI 1990g.OD KANTINE PREMA POŠTI U KOLONI PO 4,SVAKI DAN POSLEPODNE OKO 2 SATA I TAKO OKO 40 DANA-(AKO NEKO PAMTI TAČNI BROJ DANA NEKA ISPRAVI) ZA JEDNO 5 DANA,AKO SI POGLEDAO OD KANTINE PREMA POŠTI VIDJELO SE 4 CRTE OD ČIŽAMA!!!POZDRAV OD VALTERA
Na vrh Go down
Valter 71
Gušter
Gušter

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   21.06.14 10:37

STRUMIKS-PUNO TI HVALA NA ZALAGANJU!!!OPET SI NAS ODUŠEVIJO SA SLIKAMA I AKO SU TUŽNE-NEKE ZGRADE SE RUŠE SAME,NEKE SA BAGEROM,NEKE SAMO STOJE TAMO -STVARNO ŠTETA!SAMO AKO POGLEDAM BINU I POZADI ZGRADU PEŠADIJE........BEZ REĆI!!!STRUMIKS STVARNO ZAHVALUJEM,NEZNAM KAKO,DA SE ODUŽIMO-KAKO DA POPLATIMO ZA SAV TVOJ TRUD!BLAGODAREM!POZDRAV OD VALTER-a
IMAŠ NEKE INFORMACIJE OD kap.KRLEV MIRČO-DALI SI GA MOŽDA VIDEO?????
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter

Broj komentara : 41
Član od : 2013-12-15
M(j)esto Strumica

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   21.06.14 20:18

Valter, nema na cemu, moja duznost je da cuvam uspomene Smile
Bice jos slika, samo nemam mnogo vremena....

Gringo, to je bilo za Dan Brigade (4. makedonska udarna brigada) - 24 JULA Very Happy

Bela zgrade pored piste

Kuhinja i kantina

Slike su iz decembra, a sada je prava dzungla, drveta i trava visoka 2 metara Smile
Sigurno ima i neka ANAKONDA Very Happy
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   21.06.14 20:21

@Valter 71 (citat):
GRINGO. JA SE SEČAM STROJEVI KORAK U STRUMICI 1990g.OD KANTINE PREMA POŠTI U KOLONI PO 4,SVAKI DAN POSLEPODNE OKO 2 SATA I TAKO OKO 40 DANA-(AKO NEKO PAMTI TAČNI BROJ DANA NEKA ISPRAVI) ZA JEDNO 5 DANA,AKO SI POGLEDAO OD KANTINE PREMA POŠTI VIDJELO SE 4 CRTE OD ČIŽAMA!!!POZDRAV OD VALTERA
Da išlo se je okolo po cijeloj pisti ono drži korak a od kantine do govornice pošte se je gazio strajak onak do jaja  jer je bina bila tu negdje pred ulazom u pješadiju,...... reci mi Valtere sječaš li se povodom čega se uvježbavalo to gaženje nije li povod bio ustanak u Makedoniji??? znači 11 oktobar??

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   21.06.14 20:23

@Valter 71 (citat):
Daj i zakači i ti koju sliku ako imaš iz toga doba i pozdrav i tebi i naravno + za učešće u temi!!!!

Gušter
Gušter

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: SLIKE,PAVILJONI,SIFONI, KRLEV MIRČO   22.06.14 16:20

Staviču slike ali me skener i vreme nešto zajebava,pa kad to sredim stavit ču i te!! Zadnjih 5 slika od STRUMIKSA to je trpezarija sa svih strana 3 ulaza i zadji-stražji ulaz-mislim da se tu izdavala marenda.Gringo, koliko kolona je bilo za strujevi korak 4 ili 6 mene nešto memorija napušta,a meni se čini,da se tuckalo u 4 kolone barem 1990g. STRUMIKS IMAM DVIJE MOLBE: 1. Krlev Mirčo, a 2. dali možeš poslikati ona dva paviljona kde smu bili mi nastanjeni,to su ona dva nova,ako gledaš iz bine,pozadi pešadija,a preko piste za postrojavanje HAD-haubički divizion,a levo od te zgrade bili smo mi MPOAD-mješoviti protivoklopni divizion,mi smi bili u prizemlju,iznad nas su bili PVO. I samo još to:bilo bi zanimljivo ako poslikaš u WC-u i na plafonu iznad čučavca-SIFONI- kod nas su bili zanimljivi-svaki sifun ima čistački šarauf na donjoj strani ako nešto zaglavi ili se začepi,e A KOD NAS SU BILI STAVLJENI NEKI ČEPOVI NAPRAVLJENI OD DRVETA MALO U KONUS PA ZABIJ DOK  IZDRŽI-zamislite šta se dogodi,kad se u gornjem katu začepi čučavac,pa kad neko od redara pokuša sa motkom,da odčepi sifon................tačno na glavu onome što sere na čučavcu   Batine
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   22.06.14 20:09

Gazio se strojevi korak u podešalonu znači u šest redova jer ešalon je 12....

Te zgrade koje ti navodiš čini mi se koristi policija i one nisu dostupne za snimanje!!!!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   22.06.14 20:11

@STRUMIKS (citat):
Valter, nema na cemu, moja duznost je da cuvam uspomene Smile
Bice jos slika, samo nemam mnogo vremena....

Gringo, to je bilo za Dan Brigade (4. makedonska udarna brigada) - 24 JULA Very Happy

Slike su iz decembra, a sada je prava dzungla, drveta i trava visoka 2 metara Smile
Sigurno ima i neka ANAKONDA Very Happy
E dosita je moguće vjerujem da se spominjala braigada znači ipak u 7 mjesecu, 
Hvala ti Strumiks!!!+

Džomba
Džomba

Broj komentara : 151
Član od : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   27.06.14 11:20

Nikako ne mogu složiti sliku kuhinje u odnosu na tušeraj i frizera. Evo stavit ću i ovdje iste slike pa molim da se jave oni koji se dobro sjećaju tih rasporeda. Uspoređivao sam ove tri slike sa onom satelitskom i ništa mi se ne slaže.

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
Dob : 53
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   27.06.14 22:10

Možda ti je ovo u Štipu Laughing Laughing 
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter

M(j)esto Strumica

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   30.06.14 18:20

Pitao sam oca za ovo mesto, u pravo si, to u pozadini je kotlara i kuhinja, a levo je veseraj/tuseraj i frizerska soba Smile
Evo ulaz u tuseraj/frizeraj Very Happy
Na vrh Go down
Željko B
Džomba
Džomba

Broj komentara : 151
Član od : 2014-05-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   01.07.14 9:36

Tako je , to je to. Puno ti hvala za ovu sliku i samo nastavi razveseljavati nas stare Strumičane.
Na vrh Go down
rodoljub68
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2014-07-01

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   02.07.14 0:03

Pozdrav narode. Ja sam generacija 1987/1988 (septembarac), haubički divizion, malo prva, pa veći deo treća baterija. Prva - kap. Miloš Stamenković, Treća - por. Zemir Plehandžić. Komandant - maj. vaso Bosanac, Milošev zamenik - poručnik Dimitar Kacarski. Da li iko zna šta je bilo sa njima. Inače, ja sam iz Srbije i bio sam jedan od retkih koji se nije, onako teatralno, zaklinjao da se više neće vratiti u Strumicu. Ali, eto još ne stigoh. Ovaj vaš (a sada i moj forum) mi čuva sećanja. Grad je, koliko vidim, sada velegrad. Pozdrav svima i napišite ako nešto znate. Vidim da su zgrade (moja i Veze) dobro i na mestu....
Na vrh Go down
rodoljub68
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   02.07.14 0:08

Greška. Nije veza nego raketaši..
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   02.07.14 7:01

Dobro došao na forum rodoljub68!  cheers 
Na vrh Go down
rodoljub68
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   02.07.14 18:20

Zagorac, havala na dobrodošlici. Svako dobro.
Na vrh Go down
STRUMIKS
Gušter
Gušter

M(j)esto Strumica

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   03.07.14 22:39

@rodoljub68 (citat):
Pozdrav narode. Ja sam generacija 1987/1988 (septembarac), haubički divizion, malo prva, pa veći deo treća baterija. Prva - kap. Miloš Stamenković, Treća - por. Zemir Plehandžić. Komandant - maj. vaso Bosanac, Milošev zamenik - poručnik Dimitar Kacarski. Da li iko zna šta je bilo sa njima. Inače, ja sam iz Srbije i bio sam jedan od retkih koji se nije, onako teatralno, zaklinjao da se više neće vratiti u Strumicu. Ali, eto još ne stigoh. Ovaj vaš (a sada i moj forum) mi čuva sećanja. Grad je, koliko vidim, sada velegrad. Pozdrav svima i napišite ako nešto znate. Vidim da su zgrade (moja i Veze) dobro i na mestu....
Pozdrav, evo jos jedan Strumicanac Smile
Jedino mogu da ti kazem za Dimitar Kacarski, penzionisan je kao artiljeriski oficir negde 2004 godine. Zivi u komsiluk kod mene....
Na vrh Go down
rodoljub68
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   06.07.14 14:36

Strumiks, hvala ti na toj informaciji. Bio sam tri dana u Skopju, službeno, i bilo mi je lepo. I za razliku od, mislim većine, meni se tamo sve sviđa. Spomenici su meni ok. Grad je pun turista koji slikaju i nešto palćaju. Ako se ne desi neka nesreća, svi ti spomenici će se isplatiti, ako skopjancima sada to deluje "zdudano" - nije gotovo. Još se gradi. Grad je čist, bar onaj potez Park Gazi baba - železnička stanica, sve deluje nekako infrastrukturno - uredno. Iskren pozdrav Skopjancima, a ti ako budeš imao prilike, pozdravi Kacarskog. On se mene ne seća, ja sam bio jedan od mnogih, a nama vojnicima je on bio jedan od malobrojnih.

Iskren pozdrav
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   08.07.14 16:38

Koliko se sječam ta kotlovnica  je imala i solarne čelije??
dijelom je voda za tuširanje bila grijana i koristila se i u vešaraju!
Jedino što znam da Frizeraj u moje vrijeme nije bio tamo dolje već tu odmah povrh čete veze bila je neka starija nastamba, malo ruševna......
Strumiks pitaj starog možda će se on sjetiti!!!!

Gušter
Gušter

M(j)esto Strumica

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   10.07.14 17:39

Tacno, solarne celije jos postoje, slikao sam ih....
Star tuseraj je bio daleko, ispod glavni put koji je vodio prema groblje.... i danas psotoji ta zgrada u vrlo losem stanju....

Rodoljub, to sto se radi i gradi u Skoplju meni se puno svidja, mozda je skupo, ali vredi i je lepo Smile
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   10.07.14 18:24

Pa i Strumica se izgradila jako lijepo......kaj bi ti htio!!!
I danas se skoro ne prepoznaje!!!

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   11.07.14 11:09

Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter

Broj komentara : 58
Član od : 2013-12-06
Dob : 51
M(j)esto Makole-Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   14.07.14 9:44

@Gringo (citat):
Pa i Strumica se izgradila jako lijepo......kaj bi ti htio!!!
I danas se skoro ne prepoznaje!!!

Pozdrav Gringo

Točno, i Strumica se od naših vremena puno promenila. Kad sam bio prije par godina dole, skoro sam se izgubio, nije više tako ljepa ko u godinama 1984/1985, ali sad je sva u novom odjelu, skoro sva, još ima nekih starih stvari, barem tad se još vido onaj naš stari kino, mislim, da je bio Balkan i još neke stvari inače je sve novo.
Gringo točno, u naše vreme je bio frizer gore pozadi uz put prema Popčevu, izza vezista ili graničara, gore su bila i neka skladišča, tamo sam prespavao prvo i drugo noč u Strumici a kupatilo i vešaraj je bilo dolje iza kuhinje kod magacina. Dole kod magacina smo uvjek popodne , kad je bila ona vručina imali popodansko nastavo, tamo je bilo nešto šumice i hladovine.
ne znam jel se sjetiš, kad smo morali prekopati cjeli onaj dio terena iza naše zgrade i od komande prema stadionu. Ne sječam se više dobro ali znam , da je bilo neko ocenjivanje kasarne ili smo dobili novog komandanta šta znam, znam samo, da smo morali kopat popodne i suboto i nedeljo, a onda nije bilo nikoga a mi to sve ljepo izgladili i uredili.
Pozdrav u Krapinske Toplice iz Slovenije
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Strumica - Kasarna 11 Oktomvri   Today at 17:38

Na vrh Go down

Strumica - Kasarna 11 Oktomvri
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Strumica kasarna 11. oktomvri VP 2724/38 klasa januarska 84.
» Strumica - Kasarna 11 Oktomvri
» Strumica 1988/1989
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81