FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
sasapetrovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-03-10

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106   10.03.17 13:01

Ja sam sluzio u kasarni Aerodrom u Pancevu klasa oktobar 1983,  kao inzenjerac (SRG grupa) . Kapetean je bio Lakcevic Jovan, kasnije nacelnik Generalstaba u Crnoj Gori. Neka se javi neko od inzenjeraca ! Pozdrav.
Na vrh Go down
Elpenor
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2017-03-28

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106   29.03.17 2:27

@Junac (citat):
Koliko je uopće bilo kasarni u Pančevu ?
Ja sam bio plavac takozvana PVO, znam da  su u Pančevu bili i specijalci i jedna velika kasarna  koju smo mi zvali tenkovska. Tamo smo išli polagati zakletvu.
Od oficira se još sjećam kap. Lazo (Rumunj), poručnik Fahrudin, major Janko Omasta ( tip je bio neki davež za kulturu itd) kap. Steva Đević, bio je i neki ZIK iz lakog artiljerijskog voda , a najveći čin je bio neki stari .pukovnik.
Bili su još vodnik Velagić, Mikulan Tomislav, i dvije ženske jedna se zvala Biserka Lukić.
Ako se sjećate koga od tih likova bilo bi mi drago da se javi.

Bio sam na Aerodromu u Pančevu 3106, 1984 od početka godine do septembra. Vezista. Relejac. Kapetan Lazar, Rumun, je Lazar Jonel, koji se tokom NATO bombardovanja pojavio na jednom prilogu BG televizije snimljenom na raketaškom položaju u okolini Pančeva. Komandat kasarne bio je Mladen Karanović, tada je bio major, njegova desna ruka bio je Kapetan prve Klase Radiša Ilić. Sed, prerano ostareo čovek. Tomislava Mikulana, Mikija kako smo ga zvali svi pamtimo u najboljem sećanju, jer smo sa njim svi bili na Ti. Neposredne starešine su mi bili Ljubiša Sretović, i neki Crnomarković, ne mogu se setiti imena. Sretović je bio stariji vodnik prve klase, ili zastavinik, a Crnomarković stariji vodnik. Bili su sjajni likovi, naročito Sretović koji je bio pravi ortak sa nama. Sećam se da nam je i peglu jednom popravio da bi smo se imali čime peglati Smile
Bio je i izvesni kap. Blagojević, koji je bio prilično strog i znao se dernjati za koješta. A pravi gromovnik je bio i Milan Boričić, zvani Mige. 
Kapetan Lukić koga je neko pomenuo gore, bio je bezbednjak i vrlo, vrlo zanimljiv, načitan i prilično vanserijski lik.
Ako se neko seća još nekoga, bilo bi mi drago da čujem, a zanima me i za ove što sam ih pomenuo, zna li iko šta je kasnije bilo sa njima.
Na vrh Go down
tester
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2017-05-08

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106   08.05.17 23:02

injzinjerija 89/90 sept klasa, plavac (iako sam imao u knjizici rv i pvo).
ne sjecam se imena mojora, pukovnika i ostalih, ali su bili budale koji su se izivljavali na nama, ili su bar probali.
pogotovo jedan stažo koji dodje u neka doba.
imali smo i jedan smrtni slucaj kad je vojnika na strazi udario grom.
sjecam se i neke rafinerije i vozova. 

s nama su bili i jedinice pvo. odmah uz nas kasarna diverzanti. kroz maglu se sjecam nekakvih ludih treninga i obuke na tom terenu. inace obuka nam je trajala 6 mj.
vjezbe u del. pjescari, gadjanja u sr. mitrovica (?)...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106   

Na vrh Go down

Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106
» Aerodrom Lađevci
» Pančevo 4310/5 i /7 klasa 90/91
» Aerodrom Zemunik Zadar
» Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)