FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Bohinjska Bela '86/'87

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Xanadu
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
REPUTACIJA : 3
Član od : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   25.08.15 23:25

@Lešinar (citat):
U Beli se uz jutarnje vezbanje slusao Bolero od Ravela. Jel to bio neki izuzetak ili se ta muzika slusala i u drugim kasarnama?
Lešinaru,to je bio izuzetak,komandant je bio ili ljubitelj klasične muzike ili težak šaljivac...
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
REPUTACIJA : 36
Član od : 2010-12-07
Dob : 55
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   27.08.15 18:46

omiljena Trgovčevićeva muzika...
Na vrh Go down
Lešinar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
REPUTACIJA : 2
Član od : 2015-07-20
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   28.08.15 12:56

Nisam imao nista protiv Bolera..odzvanjala je dolina od lepe muzike svakog jutra
Na vrh Go down
farmer3
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
REPUTACIJA : 0
Član od : 2015-09-16

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   16.09.15 16:04

Pozdrav svima koji su služili u Bohinjskoj Beli! Ja sam služio prosinac 1990 do lipnja 1991 i u potrazi sam za tadašnjim kolegama i frendovima pa ako netko nekoga zna nek se javi. Hvala za svaku informaciju.
Na vrh Go down
1988-1989 decembar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-12-31
M(j)esto Progar

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   31.12.15 14:53

b
@Slavko Kocić (citat):
Pozdrav Vojsko !!!
Ima li koga ovde ko je služio u Bohinjskoj Beli 86/'87 (decembar)?

II vod,III četa Komandir čete Andrej Cestnik.
Bohinjska Bela decembar '88-'89 treca ceta treci vod,komandir cete Ljubo Pajic.Ima li nekog iz ove generacije ovde?
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba

Broj komentara : 169
REPUTACIJA : 6
Član od : 2013-11-11
Dob : 50
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   24.01.16 18:19

Danas sam bio u Bohinjskoj Beli i evo par slika
1.izlaz od kasarne na cestu od Bleda prema Bohinju

2.zgrade na ulazu u kasarnu(desno od ulaza)
Na vrh Go down
oktobarska83
Gušter
Gušter

REPUTACIJA : 1
Član od : 2016-02-20

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   20.02.16 22:15

Pozdrav svima koji su bili u Boh Beloj.Ja sam bio oktobarska 83 i mislio sam da me memorija izdaje ali izgleda da je kod drugih stanje još gore pa ću prenijeti par uspomena a bilo bi mi drago da se javi neko ko je bio u BB okt 83-mart84.Dakle sječam se da je komandant bio zaguljen Crnogorac iz Lovćenca ali sam se imena sjetio tek kad sam ga pročitao ovdje.Jednom prilikom je neki,čini mi se Sekula, čiji su roditelji i on življeli u Parizu u selu "nabavio" motor a u maš. parku gorivo i popodne ode preko save i voza se po šumi ispod Babjeg zoba.Nakon par dana to se otkrilo i završio je kod kom na raportu a on je inače bio strog itražio je da ga se pozdravlja po propisu "druže majore vojnik NN opštinaXY" i kad te sretne a ako si na raportu i ovo si preskočio nadrljao si.E naš Sekula je ušao u kancelariju ko u kafanu i zauzeo stav "na mjestu voljno"
"Kakvo je to ponašanje ? Selo druže opština druže"
"Izvolite druže kapetane vojnik Sekula..... Pariz"
"Marš napolje ti mene da zahebavaš"
još jedna vojnička priča.Komandant je bio taj crnogorac a glavni lik stariji vodnik Cvek koji je nekoliko puta dgradiran zadnji put jer je postrojio vod i odveo ga da nemoliraju gostilnu Batište koliko se sjećam,Taj lik je bio dežurni par dana pred prekomandu i vojska je kroz rupu na ogradi prema pruzi išla da kupuje alkohol i to je bilo više javno nego tajno tako da su se kretali skoro pa slobodno kad je Cvek bio dežurni:Te večeri je u nabavku otišao neki vodnik srbijanac i vojnik.Pri povratku se čulo "Stoj Stoj pucaću i stoj pucam" a zatim rafalna paljba.Svi smo premrli od straha a nakon par minuta ona dvojica ulećeše u spavaonu blijedi i isprepadani i onako u uniformi uletješe u krevete očekujući najmanje dežurnog oficira a možda i nešto gore međutim sve se smirilo i ništa se nije desilo do ujutro.Ujutro na postrojavanju Cvek sa osmjehom od uha do uha zahebava "Gdje su mi one dvije junačine iz druge čete"
Inače bolero je počeo kad je došao Trgovčević a puštao ga je neki Dalmatinac zvali smo ga profa jer je bio profesor muzičkog ali sam nažalost ime i prezime zaboravio.
komandir čete je koliko se sjećam bio poručnik Krajc Željko.
Ako bude interensanata idući put ću kako umalo nisam zaglavio robiju na valentinovo 84.
pozdrav
Na vrh Go down
Dragoslav Pejcic
Gušter
Gušter

Član od : 2016-03-10

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   10.03.16 23:05

Ja sam sluzio u Bohinjskoj Beli 1982/1983 komandir cete mi je bio Pajo Memis, bio sam "pisar". Secam se i komandanta bataljona Milorada Vukasevica i zastavnika Spasica i ostalih oficira u bataljonu, kao i staziste Zarka Galica po kome sam krstio svog sina pa bih voleo da mi se neko javi od njih. U ponedeljak 14.03.2016. idem na sl. put u Sloveniju i nameravam da posetim svoju bivsu kasarnu.
Na vrh Go down
Lešinar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
REPUTACIJA : 2
Član od : 2015-07-20
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   22.11.16 20:52

Ovde se izgleda samo pisari / ćate javljaju....cccccc . Nešto smo se ućutali...
Na vrh Go down
dobagan rogić
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2016-12-04
Dob : 54

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   18.12.16 21:51

Bio u B Beli 1981.oktobarska klasa .Druga četa prvi vod nišandžija PM M53 komandir voda bio Božidar Mijatović a Kom.druge čete Oskar Koso. Bio sam član vojnog benda bubnjar od samog početka obuke.Ovom prilikom pozdravljam sve koji su služili u ovoj kasarni a posebno kolege iz benda Gorana Rašulu,Tomislava Jaića, Zoltana Sabu i Deana Grepu.Nakon obuke sam ostao u kasarni do kraja kao magacionar za opremu kod vodnika Govedarice.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2354
REPUTACIJA : 118
Član od : 2012-04-15
Dob : 70

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   19.12.16 6:15

@dobagan rogić,jo še poznaš?
Na vrh Go down
dobagan rogić
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   19.12.16 7:53

Je poznavao sam puno ljudi jer sam bio bubnjar u bendu a kasnije još i više kao "magacionar".Sjećam se dobro kolega Omera Raka ,Ejupa Selmanija koji su bili također magacionari.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   19.12.16 8:38

@dobagan rogić (citat):
Je poznavao sam puno ljudi jer sam bio bubnjar u bendu a kasnije još i više kao "magacionar".Sjećam se dobro kolega Omera Raka ,Ejupa Selmanija koji su bili također magacionari.
Very Happy Dobro,ja sam mislio,dali poznaješ Bohinjsko Belo.Sigurno ima nešto novo u kasarni.
Ovo je slikano sa puta na Galetovec.
Na vrh Go down
dobagan rogić
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   19.12.16 12:59

Poznam i B Belu kao selo  i kasarnu još mi je u sjećanju i ljeto 1982. kad bi se vraćali iz Bleda sa svirke kasno u noć ili sa izlaska u grad kad bi išli  pješke.
Na vrh Go down
dobagan rogić
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   19.12.16 13:10

Sjećam se ovoga Tine Tofu on je bio guštar kad sam ja dolazio u kancelariju BST kod Gorana Rašule koji je bio julska 1981.Kad sam ja bio Labović je vozio Matra-Simca Bagheera sportski auto.Tu je bio i jedan momak iz Splita koji se zvao Nigojević Boris.Izgleda da me memorija još dobro služi,kad se još nečega sjetim napisat ću.
Na vrh Go down
Pero Zdero
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2017-04-09

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   09.04.17 7:50

Prati li jos netko ovaj forum? Primjetio sam da je aqua balisse bio u Beli kad i ja, ja sam ostao jos mjesec dana nakon njega, i da je bio cato. U moje doba je cato bio decko iz Ohrida Senol Islam. Ako se dobro sjecam, trebao je nakon vojske studirati pravo. Obojica smo bili 12+3. Tu i tamo ga se sjetim. Od ostalih imena, Ferida iz Mlade Bosne na koju se dobar dio ljudi palio, Novak Govedarica koji je bio sef kuhinje, Milorad Vukasevic kojega necu blatiti, ali koji je taj vrag jeo da bude onako bezvezan? Usput receno, Govedarica je bio mlad i solidan tip, bavio se nekim borilackim sportom (judo? karate?) i ostao je u slovenskoj vojsci. Vukasevic je, prema Internetu, krajem 2016 bio, vjerovali ili ne,...............turisticki vodic po Vojvodini nekoj grupi s Bleda. "Strasni major Vukasevic poslusno i sa smjeskom odgovara na sva vasa pitanja!"
Na vrh Go down
aqua balissae
Gušter
Gušter

REPUTACIJA : 1
Član od : 2014-11-11

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   09.05.17 13:05

Pozdrav Pero Ždero..nisam bio dugo na forumu pa eto, danas pročitam tvoj komentar a  i odmah se sjetim Šenola..mislim da je bio rodom iz Ohrida ili okolice...s njime sam bio jako dobar, često smo bili skupa na doručku..sjećam se da je jednom prilikom išao kući avionom, mislim da je u pitanju bio neki smrtni slučaj i naravno po povratku nam je donesao čuvenu Mastiku...krasno smo se iznapijali. Šenol je bio pravi frend, nadam se da je živ i zdrav nakon tolikih godina i ako ovo slučajno pročita neka primi puno pozdrava od Slavonca ćate iz BST voda, sjetit će se. Možda me se i ti sjetiš Pero..često sam igrao nogomet, skoro svaki dan, a znali smo otići i u ribolov..za Vukaševića me ne čudi ništa..svidio mi se tvoj komentar za njega, pa neću ništa dodavati...nek ostane samo na tome..tebi lijepi pozdrav..naravno i svim ostalim forumašima   Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Bair
Gušter
Gušter

Član od : 2017-07-03
M(j)esto mitrovica

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   13.07.17 11:23

ima neko iz to vreme  ovde
Na vrh Go down
Bair
Gušter
Gušter

M(j)esto mitrovica

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   13.07.17 17:44

Jel ima tu neko iz 88/89 treca ceta treci vod
Na vrh Go down
Bair
Gušter
Gušter

M(j)esto mitrovica

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   18.09.17 1:05

pozdrav svima oni koj su bili sluzili u toj kasarnu posebno pozdravim moj generaciju decembarsku klasu 88/89 iz trece cete treceg vo
Na vrh Go down
BSTnišandžija
Gušter
Gušter

Član od : 2017-10-06

KomentarNaslov komentara: BSTnišandžija   06.10.17 17:04

Pozdravljeni gorski pešadijci, mogoče se me kdo spomni , Drago Balajc, služil JNA točno v navedeni generaciji. Bil nišandžija na BST - ju 2. čete pratečeg voda; komandir kapetan Ljubo Pajić. Pozneje bil bibliotekar. Komandant kasarne je bil Tomislav Graonja. Če je kdo iz te čete in če ima kdo kakšne slike, naj objavi. Jaz nekaj imam, ko bom imel več časa bom objavil!
Na vrh Go down
BSTnišandžija
Gušter
Gušter

Član od : 2017-10-06

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   06.10.17 17:57

@Slavko Kocić (citat):
Pozdrav Vojsko !!!
Ima li koga ovde ko je služio u Bohinjskoj Beli 86/'87 (decembar)?

II vod,III četa Komandir čete Andrej Cestnik.
Seveda smo, 2. četa, prateči vod; komandir kap. Ljubo Pajić. Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
mirko bratuš
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   28.10.17 22:52

Z Babjega zoba.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   29.10.17 7:11

Marsikatera kletvica je bila izrečena v tem plezališču nad Bohinjsko Belo.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   

Na vrh Go down

Bohinjska Bela '86/'87
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Bohinjska Bela '86/'87
» Vojarna Bohinjska Bela 1990/1991
» Bela Crkva VP
» Osijek - Bela kasarna, četa veze 1983.
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'