FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Bohinjska Bela '86/'87

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Xanadu
Gušter
Gušter

Broj komentara : 61
Član od : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   25.08.15 23:25

@Lešinar (citat):
U Beli se uz jutarnje vezbanje slusao Bolero od Ravela. Jel to bio neki izuzetak ili se ta muzika slusala i u drugim kasarnama?
Lešinaru,to je bio izuzetak,komandant je bio ili ljubitelj klasične muzike ili težak šaljivac...
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   27.08.15 18:46

omiljena Trgovčevićeva muzika...
Na vrh Go down
Lešinar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2015-07-20
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   28.08.15 12:56

Nisam imao nista protiv Bolera..odzvanjala je dolina od lepe muzike svakog jutra
Na vrh Go down
farmer3
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-09-16

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   16.09.15 16:04

Pozdrav svima koji su služili u Bohinjskoj Beli! Ja sam služio prosinac 1990 do lipnja 1991 i u potrazi sam za tadašnjim kolegama i frendovima pa ako netko nekoga zna nek se javi. Hvala za svaku informaciju.
Na vrh Go down
1988-1989 decembar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-12-31
M(j)esto Progar

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   31.12.15 14:53

b
@Slavko Kocić (citat):
Pozdrav Vojsko !!!
Ima li koga ovde ko je služio u Bohinjskoj Beli 86/'87 (decembar)?

II vod,III četa Komandir čete Andrej Cestnik.
Bohinjska Bela decembar '88-'89 treca ceta treci vod,komandir cete Ljubo Pajic.Ima li nekog iz ove generacije ovde?
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2013-11-11
Dob : 49
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   24.01.16 18:19

Danas sam bio u Bohinjskoj Beli i evo par slika
1.izlaz od kasarne na cestu od Bleda prema Bohinju

2.zgrade na ulazu u kasarnu(desno od ulaza)
Na vrh Go down
oktobarska83
Gušter
Gušter

Član od : 2016-02-20

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   20.02.16 22:15

Pozdrav svima koji su bili u Boh Beloj.Ja sam bio oktobarska 83 i mislio sam da me memorija izdaje ali izgleda da je kod drugih stanje još gore pa ću prenijeti par uspomena a bilo bi mi drago da se javi neko ko je bio u BB okt 83-mart84.Dakle sječam se da je komandant bio zaguljen Crnogorac iz Lovćenca ali sam se imena sjetio tek kad sam ga pročitao ovdje.Jednom prilikom je neki,čini mi se Sekula, čiji su roditelji i on življeli u Parizu u selu "nabavio" motor a u maš. parku gorivo i popodne ode preko save i voza se po šumi ispod Babjeg zoba.Nakon par dana to se otkrilo i završio je kod kom na raportu a on je inače bio strog itražio je da ga se pozdravlja po propisu "druže majore vojnik NN opštinaXY" i kad te sretne a ako si na raportu i ovo si preskočio nadrljao si.E naš Sekula je ušao u kancelariju ko u kafanu i zauzeo stav "na mjestu voljno"
"Kakvo je to ponašanje ? Selo druže opština druže"
"Izvolite druže kapetane vojnik Sekula..... Pariz"
"Marš napolje ti mene da zahebavaš"
još jedna vojnička priča.Komandant je bio taj crnogorac a glavni lik stariji vodnik Cvek koji je nekoliko puta dgradiran zadnji put jer je postrojio vod i odveo ga da nemoliraju gostilnu Batište koliko se sjećam,Taj lik je bio dežurni par dana pred prekomandu i vojska je kroz rupu na ogradi prema pruzi išla da kupuje alkohol i to je bilo više javno nego tajno tako da su se kretali skoro pa slobodno kad je Cvek bio dežurni:Te večeri je u nabavku otišao neki vodnik srbijanac i vojnik.Pri povratku se čulo "Stoj Stoj pucaću i stoj pucam" a zatim rafalna paljba.Svi smo premrli od straha a nakon par minuta ona dvojica ulećeše u spavaonu blijedi i isprepadani i onako u uniformi uletješe u krevete očekujući najmanje dežurnog oficira a možda i nešto gore međutim sve se smirilo i ništa se nije desilo do ujutro.Ujutro na postrojavanju Cvek sa osmjehom od uha do uha zahebava "Gdje su mi one dvije junačine iz druge čete"
Inače bolero je počeo kad je došao Trgovčević a puštao ga je neki Dalmatinac zvali smo ga profa jer je bio profesor muzičkog ali sam nažalost ime i prezime zaboravio.
komandir čete je koliko se sjećam bio poručnik Krajc Željko.
Ako bude interensanata idući put ću kako umalo nisam zaglavio robiju na valentinovo 84.
pozdrav
Na vrh Go down
Dragoslav Pejcic
Gušter
Gušter

Član od : 2016-03-10

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   10.03.16 23:05

Ja sam sluzio u Bohinjskoj Beli 1982/1983 komandir cete mi je bio Pajo Memis, bio sam "pisar". Secam se i komandanta bataljona Milorada Vukasevica i zastavnika Spasica i ostalih oficira u bataljonu, kao i staziste Zarka Galica po kome sam krstio svog sina pa bih voleo da mi se neko javi od njih. U ponedeljak 14.03.2016. idem na sl. put u Sloveniju i nameravam da posetim svoju bivsu kasarnu.
Na vrh Go down
Lešinar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2015-07-20
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   22.11.16 20:52

Ovde se izgleda samo pisari / ćate javljaju....cccccc . Nešto smo se ućutali...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Bohinjska Bela '86/'87   Today at 7:08

Na vrh Go down

Bohinjska Bela '86/'87
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Bohinjska Bela '86/'87
» Vojarna Bohinjska Bela 1990/1991
» Bela Crkva VP
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'
» Osijek - Bela kasarna, četa veze 1983.