FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Мане
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2014-05-27
Dob : 45
M(j)esto Београд

KomentarNaslov komentara: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   27.05.14 4:40

90/91 DRUGA CETA   DRUGI VOD  DRUGO ODELENJE..... POZDRAV GENERACIJI
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   27.05.14 6:49

A koji VES, koja klasa....pa daj malo pojedinosti ovako bojim se nećeš baš naići na mnogo odaziva!!

GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   27.05.14 6:58

Мане,dobrodosao na forum
Na vrh Go down
Мане
Gušter
Gušter

M(j)esto Београд

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   27.05.14 7:22

ZDRAVO SVIMA , JA SAM MARTOVSKA KLASA ..VES,,STRELAC....SKINO SE 6 marta1991....
Na vrh Go down
Мане
Gušter
Gušter

M(j)esto Београд

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   27.05.14 7:35

Radoje Radovanovic je bio kapetan drugs cete...
Na vrh Go down
Мане
Gušter
Gušter

M(j)esto Београд

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   27.05.14 7:39

A komadant kasarne potpukovnik Hodalj Vlado...
Na vrh Go down
Мане
Gušter
Gušter

M(j)esto Београд

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   27.05.14 7:52

Nevidjen sneg je pao tog marta 91'...... Jedva sam dosao do zeleznicke stanice..
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 116
Član od : 2011-07-17
Dob : 49
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   28.05.14 20:01

Pozdrav Mane, ja sam bio u istom pešadijskom bataljonu 1986/87, samo prva četa. Sećam se tvog kapetana. Moj komandir čete je bio Mirković Đorđe, da li je i 90/91 i dalje bio komandir prve čete? Kako vam je bilo na Koti. Jeste li išli na gađanje na Crne Njive. Ispričaj neki doživljaj iz Ilirske Bistrice, gde ste išli na piće kada ste izlazili u grad. Gde ste davali stražu itd?
Na vrh Go down
Мане
Gušter
Gušter

M(j)esto Београд

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   29.05.14 0:11

Причало се тада да је то тобоже нека казнена касарна...а причало се и да ко пије Лашко пиша Унион.. Smile  како год доста је година прошло и непамтим доста тога...
Али нећу заборавити pica z jajco и точен Унион у пицерији испод касарне ту је било дозвољено за војнике..ја сам имао обуку  три месеца па опет три месеца па сам премештен у команду стана као кафеџија до краја војног рока и нисам имао прекоманду. После три месеца обуке доста сам давао касарнску стражу. Цркавали смо у почетку до коте и црних њива, требало се успети уз Снежник планину,ноћна гађања...посебно памтим безтрзајни топ требало га изнети горе...командир прве чете је био капетан Љупче Трајковски...увек намргођен...једном приликом нас је вежбао за свечану паљбу, дан и до касно у ноћ смо вежбали...све на брзину није било времена па смо запуцали са ћорцима али не на његову команду па је био попиздео али се и уплашио..ух требало је очистити то наоружање после...
Na vrh Go down
Мане
Gušter
Gušter

M(j)esto Београд

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   29.05.14 3:52

Здраво Горан67, како је теби било у то време тамо у Илирској Бистрици.. Било је места де смо могли да изађемо као: пицерија,ресторан Ловац,дом ЈЛА,железничка станица,локални хотел,један кафић несећам се имена....тако,није било лоше. Мада кад војска излази у граду није баш било много цивила.После заклетве месецима нисам био у граду,стално су били неки спискови и није могло да се излази кад оћеш. Излазак је био суботом и недељом од 1400-2100.
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 116
Član od : 2011-07-17
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   01.06.14 16:45

Evo da ne bi opet pisao pogledaj ovaj moj post u kome opisujem kako se u I. Bistrici izlazilo u grad, pa ti uporedi i komentariši.  http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t339p15-izlazak-u-grad-dobar-provod-dobar-rucak-ili-dobro-pice#15207

Srdačan pozdrav!!!
Na vrh Go down
M53
Gušter
Gušter

Broj komentara : 18
Član od : 2015-03-09
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   12.03.15 11:00

Pozdrav Mane tebi i svima koji su trčali po koti 505. Bio sam također u Ilirskoj Bistrici 1986/1987 u II četi kod kap. Radoja Radovanovića-Raše, nišandžija M53.
Nakon obuke komandir mitraljeskog odeljenja u pratećem vodu.
Na vrh Go down
M53
Gušter
Gušter

Broj komentara : 18
Član od : 2015-03-09
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   07.04.15 9:41

@Мане (citat):
A komadant kasarne  potpukovnik Hodalj Vlado...

Pozdrav Mane, bio sam u drugoj četi kod kap. Radovanovića generacija 86/87.
Kakva je bila situacija u tvoje vrijeme pred rat, jel bio u pratećem vodu potporučnik Jovanović Stanča ?
Na vrh Go down
MOČNIK TOMAŽ
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   18.08.15 14:08

Pozdrav,

Ja sam bio kod izvidjača u Il.Bistrici septembar 90, komandir voda mi je bio poručnik Stančo Jovanovič, rodžen vojnik, specijalac..., čuo sam, da je on za vreme rata u hrvatskoj vodio jna u napadu na Otočac i okolino...
Na vrh Go down
Nenad.hn
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2015-08-25

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   25.08.15 10:51

Pozdrav svim članovima foruma.
U Ilirskoj Bistrici sam služio vojni rok u VP 7640/13 kao vezista u z.a.
od 6.10.1980. do 15.10.198. kada sam otišao u otkomandu u Rijeku, kasarna na Trsatu
od 15.10.1980. do 9.4.1981. u VP 7640/17A, pa sam vraćen u Ilirsku Bistricu
do 14.9.1981. Zbog manjka vojnika dobio sam dopunski VES komandir samohdnog odelenja 90mm.
U ovom preiodu smo iz I.Bistrice bili premešteni u Klanu, gde smo se i skinuli.
Ako ima nekog ko je bio u tom periodu rado bi se podsetio.
Srdačno Nenad.
Na vrh Go down
maestral70
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-03-20

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   20.03.16 11:54

pozdrav svima,
htio bi se nadovezati vasim izvedbama. Ja sam tadkodjer sluzio vojni rok u Ilirskoj Bistrici u gornjoj kasarni kao Septembarac 1990te.
U pjesadijski bataljun sam stigao potkraj provog mjeseca 1991e te sam bio rasporedjen u drugu cetu, u drugi vod. Komandir cete je bio kap. 1. klase, Radovanovic Radoje. Komandiri vodova su bili potporucnik Stojanovic, potporucnik Musa Tahiri i porucnik Jelic.
Bistrica mi je bila, nakon Ljubljane i Zagreba, treca kasarna u kojoj sam sluzbovao.
Dosao sam iz Zagreba skupa sa nekolicinom drugih vojnika koji su samnom dosli. Mislim da je bilo u pitanje politicko natezanje oko vracanja oruzija teritorijalne obrane u ruke JNA. Dobro… ne zelim sada u dubinu.
U vremenu kad sam ja dosao, moja generacija ( Septembar 90) je bila pred samim krajem zavrsetka obuke i martovska klasa se pocela skidati. Ako si ti, Mane, bio u istoj ceti u istom vodu onda smo se sigurno, barem nakratko, morali vidjeti.
Nisam vise veliko sudjelovao u obuci i bio sam vrlo brzo rasporedjen na odvojeni strazarsi objekat "Lisac" sto je bilo udaljeno nekih 20tak kilometara od kasarne i vec u Hrvatskoj.
Bio sam uvijek po tjedan dana u Liscu pa tjedan dana u kasarni. O izlazcima ne mego veliko govoriti, posto sam bio svega dva ili tri puta u gradu. Sa zaostravanjem politicke situacije, to vise i nije bilo moguce. Na kraju su Slovenci gasili struju i vodu tako da je kasarna bacena u srednji vijek.
Na zalost sve je kulminiralo u ratu u Sloveniji gdje je i pjesadijski bataljon ima mrtve.
U desetodnevnom ratu sam bio prisutan od prvog do zadnjeg dana. O tome bi mogao pisati romane.
Tolko do sada od mene. 
Administraciji se zahvaljujem na ovom forumu. Jako mi je drago sto mi se omogucuje ovim sredstvom naci bivse drugove. Srdacan pozdrav!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA   Today at 19:17

Na vrh Go down

XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA
» Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija
» Šibenik
» Ilirska Bistrica 1988/89 LARD
» SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987