FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Stanko1
Vodnik
Vodnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 497
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   01.06.14 17:26

Ova tema me povremeno zaintrigira pa bih je rado podijelio i s mojim starim kukama. Nadam se da Generalštab neće imati ništa protiv.
Za razliku od igrača vaterpola ili košarke, među kojima je bilo i ima mnogo studenata ili ljudi sa završenim fakultetom - pa čak i znanstvenom/naučnom titulom - nogometaši se uglavnom doživljavaju kao trube ili panjevi koji nabijaju napuhanu svinjsku kožu s IQ negdje oko broja kopačke. Pri čemu neki u jednom tjednu zarade više nego mnogi ljudi za čitavog života.
Poznato je da su mnogi nogometaši u ex Jugi, mislim na one koji su uspjeli uopće završiti srednju školu, upisivali fakultete pro forma kako bi odlagali odlazak na odsluženje vojnog roka. Po potrebi su upisivali i različite fakultete ili više škole, a pri tome su im pomagali utjecajni članovi uprava klubova. Neki su pak završili DIF, Trenersko-prednjačku školu i kako su se već zvale te institucije koje su davale stručnu kvalifikaciju za nogometnog trenera.
Dakako da je bilo i nogometaša koji su završili različite fakultete i stekli visoko akademsko obrazovanje za različita zanimanja izvan nogometa. Pa ću navesti neke od njih, koji su mi ovog časa pali na pamet. Počinjem od NK Dinamo Zagreb, kluba za koji sam navijao od malih nogu do početka devedesetih.

Jedna od Dinamovih legendi je dr. Željko Matuš, državni reprezentativac i liječnik-stomatolog koji je završio medicinski fakultet kao igrač:

Dinamo je dao i tri diplomirana pravnika koji su studij završili kao aktivni igrači. Prvi je bio moj dječački idol (priželjkivao sam da postanem vratar) Gordan Irović:

Drugi je bio nedavno - nažalost - preminuli Josip Kuže:

Diplomu zagrebačkog Pravnog fakulteta stekao je i nekadašnji desni branič Dinama Branko Devčić, koji je radio kao pravnik i u svojem klubu.
Od igrača-intelektualaca drugih klubova iz nekadašnje Prve savezne lige Jugoslavije pao mi je na pamet inžinjer Sava Karapandžić iz Crvene Zvezde, koji je završio fakultet tehnološkog smjera (ne znam točno koji).

Momčad Crvene Zvezde, pobjednik Kupa 1970. godine. U gornjem redu - Dujković, Đorić, Karapandžić, Pavlović, Dojčinovski, Klenkovski. U donjem redu - Antonijević, Karasi, Lazarević, Mihajlović, Džajić:

A izvan naše (bivše) zemlje vjerojatno najpoznatiji intelektualac je Sócrates Brasileiro Sampaio de Souza Vieira de Oliveira, skraćeno Sócrates, koji je bio liječnik. Nažalost je i on nedavno preminuo:

Toliko od mene za početak, pa ako nekog zainteresira ova tema i želi dodati kakav novi podatak…
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   01.06.14 17:40

Zanimljiva teme, moram priznati da i danas malo njih uspije završti neki faks za vrijeme karijere, nešto malo poslije onako više simbolički.....
Prije i nije bilo tako jaka profesionalna karijera, jer se i nije moglo igrati vani do 27 godine ili tu negdje a danas ganjaju karijeru od 16-este i ne stignu završiti ni srednju!!!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17782
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   01.06.14 17:41

Stanko, razlika je koji fakultet i način studiranja.

Svaka čast svakome, ali izvanredno studiranje fakulteta društvenih usmjerenja i objektivno nije neki studij.

Izvanredno u načelu znači bez obaveze (ili vrlo malo) dolaženja na predavanja.

Jest da se propisani ispiti moraju položiti, ali ne možemo zanemariti 'gledanje kroz prste' profesora ipak poznatim sportašima.
Neki ih pak uzmu na zub, što također nije dobro.
Uzevši sve skupa u obzir njihovo studiranje je prilično drugačije od studiranja običnog prosječnog studenta.
Kako je bilo davno prije ne znam, govorim za skorije vrijeme.
Tako da sam u vezi svega skupa vrlo skeptičan, ali što se kaže 'ne bi se štel puno mešat'.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   01.06.14 17:49

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   01.06.14 18:10

Zvone Boban je koju godinu nakon Svjetskog prvenstva 1998. upisao povijest na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.
Završio je u roku i postao profesorom povijesti.
Kasnije je upisao magisterij i doktorat iz komparativne književnosti, a ne znam je li i to dovršio.
Na Filozofskom u Zagrebu nije predviđena mogućnost izvanrednog studiranja, znači mora se ići na predavanja i seminare, barem 50-70% predviđenih termina.
Studenti njegove generacije kažu da su ga vidjeli nekoliko puta na predavanjima.
S druge strane, profesori kažu da je briljirao na ispitima.

Tad je već bio u sportskoj mirovini i realno je zaista imao vremena doma čitati literaturu i učiti za ispite.
Nisam ga ispitivao, pa ne znam kako je prolazio ispite i je li znao.  Very Happy
Boban djeluje OK, što god to značilo  Very Happy , pa moguće da nije imao protekcije pri polaganju istita, ali je zaista bio manje na predavanjim nego drugi studenti.

Ivica Kostelić - slična priča.
On je upisao i završio povijest na Hrvatskim studijima.
S tim da je za razliku od Bobana cijelo vrijeme bio i aktivni sportaš.
Ovo su dva svježija primjera kojih sam se sad sjetio.

Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3252
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 5:43

Rukometas Nebojsa Popovic (Borac BL) - doktor.
Na vrh Go down
pera84

Broj komentara : 3252
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 5:59

Karate - Prof Dr Ilija Jorga.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 6:57

@pera84 (citat):
Karate - Prof Dr Ilija Jorga.
Ako smo vec dosli do drugih sportova, onda treba spomenuti i Predraga Vranesa. Bivsi vaterpolo golman Partizana i reprezentacije, je magistrirao u UCLA, a danas je direktor za S&T Srbije, koji vodeca konsultantska kuca za SAP u Srbiji. Pre toga mislim da je bio jedan od direktora instituta Mihailo Pupin.
Dule Savic i dalje uziva vecu medijsku paznju. study

BEOGRAD: komentar modifikovan dana: 02.06.14 7:23; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 6:59

A ima toga još puno tko će se svih sjetiti, no najzanimljivije po meni tko je doista završio neki fakultet od znanj, koristi a ne neki simbolični,... recimo Sanda Dubravčić klizačica Doktor medicine i još danas radi u KBC???

Gringo: komentar modifikovan dana: 02.06.14 7:02; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 7:00

@Gringo (citat):
A nije li tema o nogometašima???
Ako je Jorga nogometas onda jeste.
edit

Covek mi je kolega pa nisam mogao da odolim. Very Happy
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 7:11

Legendarni Miroslav Cerar je bio diplomirani pravnik i uspješan odvjetnik/advokat:

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 7:21

@Gringo (citat):
A ima toga još puno tko će se svih sjetiti, no najzanimljivije po meni tko je doista završio neki fakultet od znanj, koristi a ne neki simbolični,... recimo Sanda Dubravčić klizačica Doktor medicine i još danas radi u KBC???
Svaka cast majstore. Nju sam totalno zaboravio, a sada se secam euforije kada je uzela Zlatnu medalju.
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 7:27

Nije tema samo o nogometašima, piše u naslovu. Od gurača napuhane svinjske kože sam počeo jer su najpoznatiji i najpopularniji, a prosječno i najbogatiji (sviđalo se to nama ili ne).
Složio bih se da je izvanredni studij društvenih smjerova lakše završiti, no i tamo ima (ili je bar bilo) profesora koji su tražili prisutnost na predavanjima i znanje na ispitu. Uostalom, Irović, Kuže i Devčić su zanemarili nogometaške karijere (prihvaćali su status rezerve) i propuštali treninge da bi završili studij prava. Za Kužea znam sigurno jer je njegova supruga bila moja kolegica u Pošti.
A kod studija tzv. egzaktnih znanosti (Željko Matuš dr. stomatologije, Sava Karapandžić inžinjer) nije se moglo proći bez predavanja i vježbi. Usput, Matuš je ugledni stomatolog u Švicarskoj, a to ne može bez znanja.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 7:36

@Stanko1 (citat):
Nije tema samo o nogometašima, piše u naslovu. Od gurača napuhane svinjske kože sam počeo jer su najpoznatiji i najpopularniji, a prosječno i najbogatiji (sviđalo se to nama ili ne).
Složio bih se da je izvanredni studij društvenih smjerova lakše završiti, no i tamo ima (ili je bar bilo) profesora koji su tražili prisutnost na predavanjima i znanje na ispitu. Uostalom, Irović, Kuže i Devčić su zanemarili nogometaške karijere (prihvaćali su status rezerve) i propuštali treninge da bi završili studij prava. Za Kužea znam sigurno jer je njegova supruga bila moja kolegica u Pošti.
A kod studija tzv. egzaktnih znanosti (Željko Matuš dr. stomatologije, Sava Karapandžić inžinjer) nije se moglo proći bez predavanja i vježbi. Usput, Matuš je ugledni stomatolog u Švicarskoj, a to ne može bez znanja.
Zanimljivo je Stanko što niko od navedxenih nije završio ekonomiju ili prometni fakultet,jer ti su fakulteti poznati(tako je dokazao sud) po sticanju diplome u ubrzanom tempu

Vodnik
Vodnik

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 8:47

@lacoš (citat):

Zanimljivo je Stanko što niko od navedxenih nije završio ekonomiju ili prometni fakultet,jer ti su fakulteti poznati(tako je dokazao sud) po sticanju diplome u ubrzanom tempu
Ajoj, o tome bi se mogao napisati roman. Na zagrebačkom Sveučilištu svojedobno je kružila krilatica da postoje tri vrste fakulteta - teški, laki i prometni. Ja tvrdim da sam osim politologije diplomirao i na tom ubogom fakultetu, a na koji način vidjeti će se iz daljeg teksta (idem malo Off Topic, ali je još uvijek na rubu teme).
Bez uvrede onima koji studiraju ili su završili FPZ. Ne znam kako je danas, ali da je u ono vrijeme zaista bilo tako (bar što se tiče poštanskog smjera) uvjerio sam se i osobno radeći u kadrovskoj službi. Kada je FPZ sredinom osamdesetih godina uveo VII. stupanj obrazovanja - četverogodišnji studij - za poštu, veliki broj ljudi sa završenom višom školom (uglavnom višom PTT) nahrupio je na doškolovanje uz rad. Studij su plaćala PTT poduzeća.
Po opisu mog radnog mjesta pratio sam te ljude i povremeno sastavljao izvještaje o njihovom napredovanju. Napričao sam se s njima i naravno saznao pregršt pikanterija - i to od samih pojedinih studenata. Neki su mi otvoreno ispričali kako su samo prošetali kroz ''studij'' i pod kakvim okolnostima. Što tu sve nije radilo - pršuti, demejane, a neki profesori razgovarali su samo na njemačkom (čitaj: tražili su DEM). Naravno da su radile i veze i stara poznanstva (''pa neće mi valjda direktor Taj i Taj pod stare dane polagati ispite''). Neki su završili studij a da ih nitko nikada nije vidio na fakultetu. Koliko sam čuo bio je samo jedan profesor koji je zaista tražio znanje i nije se dao podmititi, pa je nemilice rušio neznalice i zbog njega su neki plaćali instrukcije pa i odustajali od studija.
Ali ih je većina stekla titulu diplomiranog inžinjera i usrećila Poštu za idućih dvadesetak godina. To je bio prvi val ''stručnjaka'', a drugi je nastupio početkom devedesetih po liniji tada vladajuće stranke. Mili Bože, čega tu sve nije bilo! Kada sam vidio tko se sve kiti akademskom titulom došlo mi je da svoju fakultetsku diplomu posolim, zalijem je octom i uljem i pojedem bez kruha. O kakvom je profilu ''stručnjaka'' riječ govori i bizarna anegdota iz sredine devedesetih, gdje se jedan od tih ''diplomiranih inžinjera'' iščuđavao kada sam mu objasnio da su Atlantski ocean i Atlantik jedno te isto.
Dakle i ja na tom ubogom kvazi-studiju diplomirao. Na posredan način, jer sam jednom kolegi sastavio diplomski rad.
Jednog dana dođe k meni (kod kuće) kolega X. Poznavali smo se odranije, relativno površno, a kasnije su nam kćeri krenule u istu školu i u isti razred pa smo se i obiteljski nekako zbližili. Sjedne X u fotelju i odmah in medias res: da li bih bio voljan izraditi mu diplomski rad, a on će mi platiti 3.000 DEM. Rekordnom brzinom sam pristao pomoći i još brže sam ga poslao u neko mjesto, jer otkud mu ideja da ću mu to naplatiti - pa kolege smo, kakav novac. Danas bih mu naravno naplatio - ako smo i braća kese nam nisu sestre, ali u ono vrijeme razmišljalo se na drugi način.
Diplomski rad radili smo u njegovom stanu. I to kako! Sjedimo za stolom, ja grickam šunku, kobasice, paradajz, sir i ostale delicije koje je pripremila njegova supruga, sve usput zalijevam pivom, te mu diktiram i on piše. Sve u diplomskom radu izdiktirao sam mu od riječi do riječi - svaku točku i dvotočku, svaki zarez, svako veliko i malo slovo od naslova do popisa literature. Poslije mi je pričao kako je kćer skoro istukao jer ga je zadirkivala: ''točka, novi red, veliko slovo, s obzirom na povećani promet, zarez…''.
Tema diplomskog rada bila je reorganizacija dostave u jednoj velikoj zagrebačkoj pošti. Ukinuli smo dva pješačka rajona i uveli tri motoristička, pa oko toga razvezli priču od četrdesetak kucanih stranica. Osigurao sam mu i čovjeka da izradi potrebne ilustracije i grafikone. Pokojni dr. Mato Perak nije izmijenio ni jednu riječ i dao mu je čistu peticu.
Moram dodati da je taj X bio među rijetkima koji je studij završio isključivo znanjem, bez mita i protekcije, a truditi se baš i nije morao puno jer su kriteriji bili mizerno niski. Ubrzo nakon diplomiranja dobio je radno mjesto referenta u stručnoj službi Poduzeća PTT Zagreb. I naravno plaću koja je bila cca 15-20% veća od moje.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 9:51

Imao sam čast poznavati i družiti se sa jednim od vjerujem najškolovanijih sportaša. Prof. dr. Žarko Dolinar svjetski i višestruki prvak u stolnom tenisu. Nositelj tri doktorske titule, znanstvenik i nositelj naslova Pravednik među narodima države Izrael. Cool

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 10:52

@BEOGRAD (citat):
@Gringo (citat):
A nije li tema o nogometašima???
Ako je Jorga nogometas onda jeste.
edit

Covek mi je kolega pa nisam mogao da odolim. Very Happy
Sory lapssus calami!!! Sve je ok nisam odmah vidio ponjelo me ono o nogometašima, pa sam se kasnije malo ispravio!!!

Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 11:55

Dosta njih,nogometasa/fudbalera, su bili ovakvi.

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 12:36

Pa nije baš tako ali otprilike. Mnogima od njih (čast izuzetcima) je Alan Ford vrhunac književnosti no mislim da oni imaju još jedan veći problem od škole jer dosta njih je financijski zbrinulo i slijedeće svoje naraštaje pa ih školovanje baš previše niti ne zanima. Neki od njih su ostali živjeti u vremenu slave a neki su postali poznatiji u konobarskim krugovima nego u krugovima sporta kojim su se bavili (nogometaš Lamza, rukometaš Vidović....) jer nisu mogli podnijeti breme slave ili žal za izbljedjelom slavom. Nedavno je jedan slovenski (mogao je biti i bilo koji drugi) nogometni reprezentativac u intervijuu izjavio: "Zahvaljujem se svojim roditeljima što su vjerovali u mene i podržavali me a posebno ocu i majci". Sapienti sat.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   02.06.14 13:26

@pukovnik (citat):
Mnogima od njih (čast izuzetcima) je Alan Ford vrhunac književnosti no mislim da oni imaju još jedan veći problem od škole jer dosta njih je financijski zbrinulo i slijedeće svoje naraštaje pa ih školovanje baš previše niti ne zanima.

Nogometaši su specifični zbog ipak puno veće slave koju dostignu i novca koji zarade nego drugi sportaši.
(Uvijek se može naći i neki pojedinačni primjer koji se u ovo ne ukalpa, ali je generalno tako.)
Drugim sportašima diploma fakulteta zaista može značiti i kasnije zanimanje nakon sportske karijere, a nogometašima??
Osim trenerske diplome (koju zahtijeva zakon), ne znam trenutno za neki drugi primjer.
U prošlosti bi se mogao naći kad zarade nisu bile tako velike.

Vrlo moguće da pojedincima, a to je već stvar psihologije, nekakav papir daje dodatno samopouzdanje pored sve slave i novca ili jednostavo da se osjećaju ugodno u svim društvima u kojima se mogu zateći.

Evo jedan, možda obrnut primjer:

Goran Ivanišević od formalnog obrazovanja ima samo osnovnu školu.
Ne jednom sam za njega čuo da taj čovjek zna u životu samo igrati tenis, i da je s njim teško o nečemu drugom razgovarati jer jednostavno ne zna druge stvari.
Ok, u međuvremenu je naučio engleski jezik.
Je li on ima sam sa sobom neki problem s tim?
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   03.06.14 3:42

Dosta ih je završilo neke fakultete,ali baš mi se čini da im taj fakultet i nije bio od koristi pogotovo onima koji su puno zaradili.Meni osobno Zoran Čutura bivši košarkaš Cibone uvijek je djelovao kao ozbiljna i obrazovana osoba,intelektualac.Neznam čime sa danas bavi,osim što ponekad pročitam neku njegovu kolumnu koju piše za neki dnevni list.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   14.06.14 4:23

@Max Blitz (citat):
Goran Ivanišević
Smile 

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   14.06.14 4:30

Surprised 

Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   14.06.14 6:19

Citat :
Goran Ivanišević

Moj prijatelj Ivaniševića zove Tovar (dalmatinski = magarac). U njegovim TV nastupima vidjelo se da ne zna sastaviti suvislu rečenicu. Ono što je mene kod njega iritiralo je oblizivanje za vrijeme razgovora (''ja san bija''… pa jezik preko usnice… ''ja san vidija''… pa opet jezik preko usnice - naprosto degutantno).
Tovar ili ne, taj ima pune džepove - za razliku od nas koji ga ovdje ogovaramo.  Laughing 
Jednu od najimpresivnijih znanstvenih/naučnih karijera među vrhunskim sportašima imao je dr. Milan Muškatirović (1934.-1993.), legendarni golman vaterpolo reprezentacije Jugoslavije. Diplomirao je 1959. godine i kasnije je bio profesor organske kemije na Tehnološko-metalurškom fakultetu Univerziteta u Beogradu, a neko vrijeme i njegov dekan.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   14.06.14 6:46

Članci na zadanu temu:

Eh, da nije nogometne lopte...

http://www.jutarnji.hr/template/article/article-print.jsp?id=206656

Pedagoginja Hajduka: Samo rijetki postanu profesionalci, zato moraju biti spremni baviti se i nekim zanimanjem

http://m.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Najnovije/tabid/296/articleType/ArticleView/articleId/190092/Default.aspx

Školovanje i nogomet - ulaganje u budućnost
Ovoga tjedna Nogometna škola Dinamo donijela je odluku o obaveznom redovnom srednjoškolskom obrazovanju.

http://gnkdinamo.hr/hr/novosti/plavi-tjedan/%C5%A1kolovanje-i-nogomet-ulaganje-u-budu%C4%87nost.html

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?   Today at 5:42

Na vrh Go down

Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Vakcine u JNA
» Cigarete
» Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)
» Koliko se mora (moze) progutati u prekomandi ?