FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
AutorPoruka
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   04.06.14 23:58

VARGAS + Very Happy
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3319
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   05.06.14 0:05

@dinosaurus (citat):
@ercov54 (citat):
Da da,mora tako  Rolling Eyes  Very Happy  Laughing ,zasto nekazes momcima da bilo generalno spremanje i ciscenje teme,u svakom slucaju dobroste i prosli.Verovatno neko drugi cistio a ne Purger Sad

Very Happy Dobro došao prijatelju na nastavak teme,nadam se da si i dalje sa nama...
mali komandantski pregled ne može iznenaditi Prizrence Very Happy

Tusam ja,sa vama Prizrencima,ima nas hvala bogu jako puno,i svakim danom sve vise,tako i treba sunny

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   05.06.14 0:09

@Max Blitz (citat):
@ercov54 (citat):
Da da,mora tako  Rolling Eyes  Very Happy  Laughing ,zasto nekazes momcima da bilo generalno spremanje i ciscenje teme,u svakom slucaju dobroste i prosli.Verovatno neko drugi cistio a ne Purger Sad

Ercov, ništa nije micano sa 'starog' dijela teme.  Exclamation
I nije prva (ni zadnja) tema koja se ovako podijelila.

Ja se samo salim,a svako odradjije svoj deo zadatka i obaveza u vodjenju ovog foruma,a sve sto se uradi,verovatno tako treba i mora salutiranje

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   05.06.14 0:15

@ercov54 (citat):
Tusam ja,sa vama Prizrencima,ima nas hvala bogu jako puno,i svakim danom sve vise,tako i treba sunny

Ima nas puno,brzo će i ovo biti spakovano u arhivu gde su naša sabrana dela...razvrstavaće se po tomovima Cool
Na vrh Go down
Slobodan.
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 353
Član od : 2014-04-28
Dob : 46
M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   05.06.14 0:55

"Rat i mir" u nasoj verziji Very Happy
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   07.06.14 22:22

Djida Dinosauruse Slobodane,i ostali prizrenci,dalisam ja nesto preskocio,iliti nisam informisan.Kuda odoste a Prizren ostaviste Question  Sad
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   07.06.14 22:33

Nešto smo zatajili prijatelju ovih dana..
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 932
Član od : 2013-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   07.06.14 22:44

Nismo zatajili Druže ERCOVE,samo smo se malo opili i evo javljamo se direktno iz grada Prizrena.
Muzika je dobra a pevaljka još bolja.  drunken  drunken  drunken

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   07.06.14 22:50

A dobro da se javili,a jos bolje kad posvetili paznju na izgled pevaljke,to znaci da jos uvek vasa  upotrebna vrednost nije umanjena Wink ,nemoj tako da odlazis a da ne ostavis podatke gde bi mogli da te nadjemo,jer kozna kad i zasta nam trebas Rolling Eyes
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   07.06.14 22:57

Ja sam danas otišao do Makedonije do Kičeva i tamo se prisećao vojničkih dana....vidite moje pisanje.
Pronašao sam i tamo neke ljude s kojima sam započeo prve dane u Jna.
Ovaj forum je kao vremeplov,neverovatno kako vraća u prošlost.
POZDRAV SVIMA.
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   07.06.14 23:16

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   07.06.14 23:23

Mislim da je ovo ulaz u Prizren pored naše kasarne,par puta smo izlazili na KPS,pa tim putem ka strelištu..mada smo češće na strelište odlazili pored vaše zgrade Djida i zatim uz onaj potok koji je vodio ka strelištu..nekad bi putem dobijali kao nagradu i ''atomski''...čisto da znamo da ''neprijatelj ne spava''
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   07.06.14 23:32

Jeste Dinosauruse ulaz u Prizren i ovako je nekad izgledao a sada sasvim drugačije.
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89   07.06.14 23:38

Juu..... šta je bre ovo?  Shocked  Eeeee, Prizrenci, ovaj vaš post ... kao španska serija u nastavcima.....  Laughing 
Šta je tu je, idemo dalje. Kome je pripadala karaula na Vrbnici (Veljko Vlahović)? Pretpostavljam  Prizrenu ili ....
pozdrav za PZ
 cheers
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 358
Član od : 2013-05-29
Dob : 48
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   07.06.14 23:51

Veljko Vlahović je bio karaula za pokaz, nju su posjećivali "uglednici" i visoki oficiri, a ostale naše karaule su bile ko neke vučje jame. No dobrone baš tako, ali takav konfor za vojsku kakav je bio na Vlahoviću nismo mi iz graničnog voda mogli ni sanjati, a pogotovo momci sa drugih karaula. Na Vlahoviću je bio pojačani sastav ljudstva, što zbog samog graničnog prijelaza i pretpostavke da bi napad iz Albanije baš tu bio naj jači, a i zbog toga jer je dio ljudstva činio posadu napuštene karaule "Branko Mandić" koja je bila iznad Vlahoviće u smjeru karaule "Stojanović"
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (Drugi dio teme)   08.06.14 0:10

@vargas (citat):
Veljko Vlahović je bio karaula za pokaz, nju su posjećivali "uglednici" i visoki oficiri, a ostale naše karaule su bile ko neke vučje jame. No dobrone baš tako, ali takav konfor za vojsku kakav je bio na Vlahoviću nismo mi iz graničnog voda mogli ni sanjati, a pogotovo momci sa drugih karaula. Na Vlahoviću je bio pojačani sastav ljudstva, što zbog samog graničnog prijelaza i pretpostavke da bi napad iz Albanije baš tu bio naj jači, a i zbog toga jer je dio ljudstva činio posadu napuštene karaule "Branko Mandić" koja je bila iznad Vlahoviće u smjeru karaule "Stojanović"

vargas, za besprekoran raport, zasluženi "+"   Very Happy

Koliko se sećam ovo bi mogla biti karaula na Vrbnici ili...  Embarassed
 cheers

missar: komentar modifikovan dana: 08.06.14 21:04; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   08.06.14 0:16

Vrbnica pa Kuks...a on je mogao biti naša destinacija Laughing

Missar  cheers
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (Drugi dio teme)    08.06.14 0:25

@dinosaurus (citat):
Vrbnica pa Kuks...a on je mogao biti naša destinacija Laughing

Missar  cheers

Kuks, centar propagande (samo da je drug Staljin živ i zdrav... i Enver Hodža, takođe....  Laughing  ).

cheers
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   08.06.14 0:35

@missar (citat):
Kuks, centar propagande (samo da je drug Staljin živ i zdrav... i Enver Hodža, takođe....  Laughing  ).

Turizam i demokratija Very Happy

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (Drugi dio teme)   08.06.14 0:45

Demokratija bre..... mož da biraš , oćeš pod suncobran ili u bunker.... Laughing 

Sad da vidimo šta kažu mape (vojne )....   Cool 

cheers

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   08.06.14 1:10

A pitam se gde sam zaboravio torbicu sa kartama i razgovornicima(ako se dobro sećam).. Smile 
Toliko sam se mlatio sa tom topografijom,azimutom...
Jednom prilikom na karauli Orčuša popili smo uzbunu,ja kao komandir izvidjačke grupe trebao sam samo poneti tu torbicu i lično naoružanje,za razliku od ostale  devetorice,koji su nosili sve i svašta..
Ja mamlaz zaboravim torbicu i ponište uzbunu čim smo mi napustili karaulu.. neznajući,povedem I.G. ka granici i koti koja nije imala blage veze sa zadatim mestom..Jedva nas je st.vod Erdeljan Savo našao...u jaruzi uz samu graničnu liniju..Ucvikali na karauli misleći da smo prešli u Albaniju
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (Drugi dio teme)   08.06.14 1:52

@dinosaurus (citat):
A pitam se gde sam zaboravio torbicu sa kartama i razgovornicima(ako se dobro sećam).. Smile 
Toliko sam se mlatio sa tom topografijom,azimutom...
Jednom prilikom na karauli Orčuša popili smo uzbunu,ja kao komandir izvidjačke grupe trebao sam samo poneti tu torbicu i lično naoružanje,za razliku od ostale  devetorice,koji su nosili sve i svašta..
Ja mamlaz zaboravim torbicu i ponište uzbunu čim smo mi napustili karaulu.. neznajući,povedem I.G. ka granici i koti koja nije imala blage veze sa zadatim mestom..Jedva nas je st.vod Erdeljan Savo našao...u jaruzi uz samu graničnu liniju..Ucvikali na karauli misleći da smo prešli u Albaniju

Pozajmiću ti moje karte (interno - vojna tajna -1984/85).  Laughing  Orčuša, malo selo, nastanjeno gorancima. Do skora, ljudski put
nisu imali do sela.  Mad 
Da, inače je oduvek bilo atraktivno bežati u Albaniju.....tamo bi napravili karijeru i bog da vas vidi. Cool
 cheers

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   08.06.14 2:19

Atraktivno nego šta..ni ovce nisu htele da predju na drugu stranu da pasu Laughing 

Very Happy  Very Happy  Very Happy missar,missar preko bioskopa do topografskih karti,od Orčuše do Vrbnice...tabanao si ti ovim prostorima samo tako Laughing  Laughing  Laughing
Na vrh Go down
Slobodan.
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 353
Član od : 2014-04-28
Dob : 46
M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   08.06.14 8:04

Ovce nisu bile rade da obitavaju u bunkerima.
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 358
Član od : 2013-05-29
Dob : 48
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   08.06.14 9:47

Nas iz graničnog voda je stažo uspio odvesti na Albanski teritorij kod nekog potoka blizu Orčuše. Poručnik Nešković je išao kao gornjom stazom, a nas je stažo vodio donjom, i trebali smo na jednom dijelu skrenuti lijevo, a mi smo otišli ravno. Već je bio sumrak, deseti mjesec, počela se vući magla, a mi ravno na izlet u Albaniju. Nešković je skužio da je stažo pogriješio, pa nas je zaustavio zviždući u zviždaljku dogovoreni signal. Sjurio se do nas, staži dao ostav i vratio nas u milu Jugoslaviju. Napravili smo mini invaziju na Albaniju, ali na žalost u povijesnim knjigama to nije nigdje zapisano.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)   Today at 10:38

Na vrh Go down

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (drugi dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/40Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren tenkisti 89/90
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (peti dio teme)