FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

MUNDIAL 2014 - BRAZIL

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   11.06.14 20:51

Od sutra počinje 20. Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu, otvorena je posebna tema jer očekujem da ćemo narednih dana imati o čemu da pričamo.  Very Happy 

Raspored utakmica prvog kruga:

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   11.06.14 21:12

Ako ne budemo i plakali i jadikovali.....Bojim se!!!

Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   11.06.14 21:25

Hrvatska gotovo sigurno ide u drugi krug, no problem je sto u drugom krugu nalece na pobednika grupe B, a to je najverovatnije Spanija.
Bosna ima laksu grupu ali opet u drugom krugu odmah nalece na pobednika grupe F, a to je Francuska.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   11.06.14 21:26

Nisam baš siguran ni za prvi!!!!

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   11.06.14 21:33

Meksiko i Kamerun ne bi trebalo da budu problem.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   11.06.14 21:34

Ovo je Stazio što si postavio vrijeme odigravanja utakmica po vremenskoj zoni u Južnoj Americi a po evropskoj satnici sutra Brazil- Hrvatska otvaraju SP U 22 sata dok naredni dani daju utakmice u 18, 21,i 00.Utakmica Argentina -BiH igra se u nedjelju u 00 sati i naravno budimo uz tv i pratimo SP.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   11.06.14 21:39

Ja sam sevec odavno spremio. Na poslu instalirana aplikacija za prenos utakmica a kod kuce DVR programiran da snima sve utakmice.Sledecih nekoliko nedelja ce se bas zestoko raditi. Very Happy
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   12.06.14 23:42

Već u prvi meč domaćin favorizan od strane sudije! Biće interesantnox  čuti /pročitati komentare uveze suđenja.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   12.06.14 23:44

U Japanu se zene razumeju u fudbal ali ne i muskarci. Da kojim slucajem postoji ravnopranost polova medju sudijama, ovakav propust se ne bi desio.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 0:34

Šta reći... očekivano sudjenje..posle gola Hrvatske,očekivao sam penal za domaćina
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 0:37

@SveJug (citat):
Već u prvi meč domaćin favorizan od strane sudije! Biće interesantnox  čuti /pročitati komentare uveze suđenja.

Zar takvo suđenje zavrijeđuje komentar.

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 8:06

Sudac je bio ključni igrač Brazilaca, bolje da je orezivao bonsai nego se uhvatio suđenja.Crveni karton za suca
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 8:38

Brazil nije me imresioniro sa nekom super igrom i Hrvatska je bila ravnopravan protivnik čak u nekim momentima i bolji.Ako Kovačevi izabranici u slijedeće dvije utakmice pruže ovakvu igru  kao protiv Brazila mislim da prolazak u drugi krug ne bi trebo biti problem.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 15:14

Primetio sam jedan problem u jucerasnjoj utakmici, a bojim se da su to uvideli i naredni protivnici hrvatskog tima.Pletikosa izgleda ima problem sa niskim looptama, jer je oba gola primio sutevima koji su isli po zemlji.Imao je nekoliko odlicnih odbrana, ukljucujuci i reakciju na penal, ali su sve to bile visoke lopte. Odbranbeni igraci bi morali da u narednim utakmicama pokrivaju tu slabost. Inace slazem se sa Semsudinom. Sa ovakvom igrom, Hrvatska ne bi trebalo da ima problema sa Kamerunom i Meksikom.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 15:45

@bojnik (citat):
Sudac je bio ključni igrač Brazilaca, bolje da je orezivao bonsai nego se uhvatio suđenja.Crveni karton za suca
Ta ti vrijedi!!!!

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 17:47

@BEOGRAD (citat):
Primetio sam jedan problem u jucerasnjoj utakmici, a bojim se da su to uvideli i naredni protivnici hrvatskog tima.Pletikosa izgleda ima problem sa niskim looptama, jer je oba gola primio sutevima koji su isli po zemlji.Imao je nekoliko odlicnih odbrana, ukljucujuci i reakciju na penal, ali su sve to bile visoke lopte. Odbranbeni igraci bi morali da u narednim utakmicama pokrivaju tu slabost. Inace slazem se sa Semsudinom. Sa ovakvom igrom, Hrvatska ne bi trebalo da ima problema sa Kamerunom i Meksikom.
 Pa ne bih ja na to tako gledao jer loptu koja se dobije od stative i uđe u gol ne bi obranili ni dva Pletikose na golu. Prije bih rekao da se radilo (kao i kod trećeg gola) o djelić sekunde zakašnjeloj reakciji (možda je bio baš taj trenutak pokriven od nekog igraća pa nije na vrijeme uoćio loptu) i vrlo preciznom šutu. Kod oba gola nije kriv golman već obrambeni igraći koji su mogli i trebali napraviti prekršaj prije nego što su doveli Pletikosu u situaciju da bude na streljani. Penal je posebna prića. Na svakoj utakmici ima sijaset takvih prekršaja pa se ne sviraju kazneni udarci. Ovdje je sudac molio Boga da netko padne pa da dosudi penal. Čak imam osjećaj da brazilac još nije ni dotakao zemlju a on ga je već svirao. Ovo je bio klasičan primjer domačinskog suđenja sa dvostrukim kriterijima (koliki je bio omjer posjeda lopte toliki je bio i omjer suđenja u korist domačina). Znam ja da onaj koji gubi ima pravo da se ljuti ali Kovač ni u jednom trenutku nije vršio pritisak na sudca u odnosu na Skolarija. Nije li sudac (po mom viđenju je bio prekršaj) u srazu Olića i brazilskog golmana trebao svirati prekršaj odmah a ne nakon još dodatna tri odbijanca po kaznenom prostoru. Da lopta nije završila u mreži vrlo je vjerojatno da ne bi ništa svirao. No ovo je biznis koji okreće enormno velike novce i nebi baš bilo zgodno da domačin na otvorenju odigra neriješeno ili nedaj Bože izgubi.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 18:07

Evo i nakon gotovo cijelog dana poslije, shvatio sam da je od svih brazilskih igrača Nishimura bio nezaustavljiv, nismo imali šanse protiv njega, dominirao je na našoj polovici terena. Batine 
Jebemti, idem od žene rastrgati japanke

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 18:08

@pukovnik (citat):
Citat :
 Pa ne bih ja na to tako gledao jer loptu koja se dobije od stative i uđe u gol ne bi obranili ni dva Pletikose na golu. Prije bih rekao da se radilo (kao i kod trećeg gola) o djelić sekunde zakašnjeloj reakciji (možda je bio baš taj trenutak pokriven od nekog igraća pa nije na vrijeme uoćio loptu) i vrlo preciznom šutu. Kod oba gola nije kriv golman već obrambeni igraći koji su mogli i trebali napraviti prekršaj prije nego što su doveli Pletikosu u situaciju da bude na streljani. Penal je posebna prića.
Slazem se da oba gola nisu golmanove greske i zato sam i rekao da bi odbranbeni igraci trebalo da ga bolje pokrivaju u narednim utakmicama. Svi golmani imaju neku slabost, tako da je na odbrani da zatovri istu za protivnicki tim. Pletikosa je imao nekoliko sjajnih odbrana, ali i dalje mislim da mu niske lopte ne leze.
Penal je ocigledna kradja, a posledica je toga da sudije gotovo uvek povladjuju favoritu, a u ovom slucaju je favorit i domacin SP. Sanse da Hrvatska ili bilo koja ekipa ima fer sudjenje protiv Brazila, su gotovo nikakve. To ce tako biti sve do polufinala, kada se obicno sastaju favoriti, pa je sudijama teze da diskriminisu protivnicku ekipu. Ima tu nedostataka i u samoj organizaciji SP i to pre zvega zahvaljujuci Blatneru, koji se vec godinama protivi upotrebi kamera kod sudjenja. Recimo onaj cuveni Maradonin gol rukom. Sudija to nije imao sanse da vidi.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 21:55

Od 1974 god kada se svetsko prvenstvo igralo u Nemačku sam bio jako razočaran na sudije! Trenutno sedim i gledam utakmicu Španijia - Holandija i eto 40 god posle toga se i dalje isto tako se razočara na sudije. Još jedan dosuđen penal koji se može komentarisati.

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 22:05

Nego voleo bi čuti vaše prognoze ko će postati svetski prvak ili pak koji su vam favoriti. Razumem vas koji imate predstavnike vaše države pa je normalno da navijate na njih ali probajte da gledate realno pa prema tome i dajte vaše mišljenje.

Moje mišljenje je da će Brazil pobediti a kao autsajdera tipujem Holandiju.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 22:44

Protiv ovakve Nizozemske Brazil ne može biti prvak ni sa pet sudaca.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 22:47

Imam osjećaj da su sve to dobre FIFINE spletke i urote, samo je novac u pitanju.

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 22:48

Nadam še u njihov uspeh. Već 1974 prov Nemačke a pogotovo 1978 protiv Argentine su trebali biti svetski prvaci.

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 22:53

hrvatska je ostecena  skandaloznim penalom.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   13.06.14 22:55

slika govori više od tisuću rijeći

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   Today at 12:41

Na vrh Go down

MUNDIAL 2014 - BRAZIL
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/10Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Katastrofalna poplava - Maj 2014.
» Posao vozaca kamiona u Kanadi
» In Memoriam: Predrag Lakić - Laki (1955 - 2014)